Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
13. pro 2009

martasl je mi to strašne lúto ☹

baby zajtra ma čaká zubárka, fuj strašne nerada tam chodím,

tak noc bola zas strašnááááá ešte horšia než včera a potom potvorka cez deň dospávala v kočíku vonku, zajtra pôjdem do lekárne pre tie homeopatika

baby superstar 😉

mirunda
13. pro 2009

Zuzi, moc bych ti přála, aby vám homeopatika pomohly.. ale já v nich nejsem na 100% přesvědčená.. teda spíš tak, že nejsem na 100% přesvědčená, který na co dávat.. nejlepší je homeopatik.. my máme známou, ale není z Prahy, takže tam nejezdíme.. jela jsem tam v těhotenství, ona mě změřila, tak to bylo dobrý.. chystám se tam taky s Lilinkou, aby změřila i ji.. musim si máknout, ona bude v lednu rodit, tak abych to stihla.. 🙂

Teď mi Lilča asi půl hodiny řvala v postýlce, dokud únavou nepadla.. ☹ A já jsem kvůli tomu zmatku spálila cukroví ☹ Takže jsem ho vyhodila a zítra ho udělám znova ☹

jabera
13. pro 2009

milujem šmajdu.

pocahontas35
13. pro 2009

jaberka: 🙂

mirunda
14. pro 2009

jj, dnes jsem fakt zvědavá kdo vypadne.. u nás v bulváru se psalo, že vypadne Chodur a vyhraje Stará 🙂

martasl
14. pro 2009

Holky,díky za povzbudivá slova.Je fakt,že to asi dlouho nepřebolí.Jestli někdy.Doma je to strašný.Všichni doma dělaj,jako by se nic nestalo,jsem z toho na nervy.pořád jen řvu.Asi si budu muset pro nějaký prášky na nervy.Holky,co jste to taky zažily,nebály jste se do to toho jít znovu.Já bych ještě mimi chtěla,ale mám strach.Znovu bych to zažít nechtěla.A taky mi bude v lednu 34.Doktoři říkali,že tak za 4 měsíce se můžem pokusit znovu.Ale nedovedu si představit,že by nám to zase tak trvalo.Chci to mimi hned!!Já vím,jsem jak malý děcko,ale nemůžu si pomoct.Nevím,kdy budu mít sílu ukjlidit ze skříně věcičky,co se tam už sešly.A do práce to bude děs.Doufám,že mi koncem měsíce nebude chtít ukončit neschopenku.Asi bych to v práci nevydržela.

Poprvé jsem koukala na superstar-dceři v pokoji blbla nova,tak mi nic jinýho nezbylo.Všichni tři jsou skvělí.Myslím,že vybrat toho nej bude fuška.Ale myslím,že ať z nich vyhraje kdokoliv,o kariéru budou mít postaráno.

evuse
14. pro 2009

Martasl, to mi taky vadilo, že doma všichni dělají jako by se nic nestalo. Ale oni to dělají proto, že tě nechtějí zraňovat, protože neví, že by sis o tom naopak potřebovala promluvit.
Já šla do práce asi po 10 dnech, ale mě to dělali v 11tt . Určitě to byl menší zákrok než u tebe. Další mimi jsme zkusili hned a vyšlo to ve druhém cyklu, takže 4 měsíce po potratu. Ze začátku jsem si to ani nepřipouštěla, že jsem těhotná a netěšila jsem se a teď v dalším těhu to beru stejně. Prostě čekám, až budou výsledky testů a budu vědět, že je to OK. To tak má asi každá, která o miminko přišla, kamarádka to taky měla tak.
Předpokládám, že u vás asi byla nějaká genetická porucha a tělo se s tím vypořádalo po svém. Je malá pravděpodobnost, že by se to opakovalo znovu, tak se neboj 😉 . A 34 přece není moc, mě je 33 🙂

jabera
14. pro 2009

marti, asi ti to moc nepomoze, ale strasne som na teba myslela, a aj slza mi ukapla, ked som si to predstavila. to vies, nikto okrem teba necitil tu blizkost miminka ako ty, tak maju asi pocit, ze ved sa nic take neudialo. alebo sa tak tvaria, lebo si myslia, ze ti bude lepsie, ked sa budu chovat, ze nic....
ja si myslim, ze by bolo najlepsie rychlo sa pustit do dalsieho, ale asi sa ma naozaj trosku pockat, aby si tvoje telo odyychlo.
marti a ja som tiez rodila 34 rocna a jak v pohode... to je este pohodicka. na to sa vobec nepozeraj, ci budes mat 33, alebo 35, ked porodis..

pocahontas35
14. pro 2009

marti: ja som potratila v 7tt, takze ten zakrok naozaj nebol taky velky ako u teba, ale bolest bola rovnaka, to na tom nic nemeni...ja som isla do prace asi tak po dvoch tyzdnoch, mnohi nevedeli, co sa stalo a preto som to ani nerozsirovala dalej, bolo to zle aj preto, lebo vsade kde som videla tehotne a ich bruska mala som slzy na krajicku, naozaj to bolo tazke obdobie, preto uplne chapem, ako sa citis ... v case ked som potratila tak som mala 28r ...my sme sa nepokusali hned o babo, v ten rok co som potratila sme sa aj vzali a cely cas, sme si davali pozor ... vybavovali sme si vlastne byvanie, hypoteka atd .... tento rok, sme si povedali, ze je najvyssi cas na babo, ze sa zacneme snazit, vyslo nam to na 1x, nemohla som tomu uverit, ze som naozaj tehotna, bolo to velmi zvlastne a krasne, ale velmi som sa bala prvych 12 tyzdnov, preto sme to velmi ani nevohorili, aj v praci som to povedala len v 4 mesiaci ... dokonca mojim svokrovcom len v 5 🙂 a dnes sa velmi tesime na maleho, je to bozi zazrak.
marti: budem na teba mysliet, drzat ti palce, aby si cim skor nasla svoj vnutorny pokoj ....

mirunda
14. pro 2009

Marti, neumím si představit tu bolest, ale i tak, jdi do dalšího co nejdřív.. tvůj věk tomu absolutně vůbec nebrání, moje tchyně rodila 4. mimčo ve 42 a vše ok.. je hrozně moc maminek, co rodí v tvém věku první mimčo! Moc na tebe myslim, drž se!!!
I holky dělají jako že nic?Manžel na jednu stranu chápu, že tě nechce dalšíma slovama ještě víc ranit.. někomu se vypovídej, svojí mamce, kamarádce... nebo přijeď do Prahy a vypovídej se mně 🙂

martasl
14. pro 2009

Holky díky.Je fajn si s někým pokecat.Vím,že 34-35 není dnes v rození žádnej věk,ale co o dítě přišly vědí,jakej je to u dalšího děsnej strach.Manžel to asi drží v sobě a nedává na sobě nic znát.Starší holka je asi taky smutná,není tak veselá jako byla.Mladší asi to ještě moc nechápe a je to asi lepší.Starší bude v sobotu slavit 14-tiny,tak se snad odreaguju.Vlezla jsem do diskuze-Po revizi_a je děs kolik ženských má stejnou zkušenost-jen v menším týdnu.Ale některý se začaly snažit brzo po zákroku a některý jsou už těhotné.Strašně mi pomáhá si tam s nima pokecat.Samozřejmě i s váma 😉
Začínám být víc nakloněná k tomu pokusit se co nejdřív o další mimi.Samozřejmě budu nadále informovat.
A jak píše Evus,ten strach,když se zadaří a čekat jak to dopadne,první testy a podobně musí být příšernej ☹ Ale holt ženský vždycky musej víc trpět a více toho unést než chlapi. 😠

lulupopo
14. pro 2009

marti, ja som potratila v 12 tt, urobili mi to zle... ostal vo mne kusok plodu, ktory vo mne "hnil"... do 10 dni som isla 2krat pod narkozu...aby mi vybrali bolestive zvysky /vraj to boli dvojcata.../, vsetci okolo chceli so mnou sucitit, vsetci chceli prist do nemocnice.. ja som vsetkym povedala, ze si nikoho nezelam vidiet a ani pocut... na co, aby vsetci sucitili a jatrili rany? S partnerom sme si poplakali, v tichosti casto krat pospominali 5.12. by mozno malo 3 roky...keby...ale nad tym sa uz nemozem a nechcem zamyslat, pretoze by clovek zblbol.... ja som sa sustredila na karieru, vela prace sa mi podarilo za ten cas urobit... a vzdy ked som nieco urobila... tak som myslela na moje babo, minule a hlavne buduce, aby som mu raz ked uz bude vnimat tento svet ukazala, co vsetko som urobila aj prenho... a aby bolo hrde na svoju mamu, ze co vsetko dokazala....a ked o potrate chcelo hovorit okolie o tom, ake je to strasne... tak som kazdeho zmrazila vetou... asi to tak malo byt, ano je to strasne... ale ak by malo byt zdravotne, alebo inak ohrozene po prichode na svet asi to tak je lepsie... niekedy priroda kona ako vie a my s tym nic nezmozeme.... ale poviem Ti Marti, ze asi do 5 mesiaca som mavala nocne mory o tom ako som na porodnej sale, lebo som potratila... a stale som bola uzkostliva, aby bolo vsetko teraz ok...ked maleho viac dni necitim kopkat, tak som v strese, ked ma viac zaboli som v strese, snazim sa mysliet optimisticky...ale je to tazke.. ale nas maly cervik nam dokazuje, ze tu je a ze o chvilu pride na tento cudny svet...a este nieco na zaver.... pri tomto tehotenstve sme uz neoznamovali ako blazni svetu , ze cakame mimi...ale co najdlhsie sme si to nechali ako intimnu vec nas dvoch... a bolo to tak lepsie...tolko moja skusenost

martasl
14. pro 2009

lulupopo-taky sis koukám užila svoje.musel to teda být hnusnej pocit vědět,že v bříšku ,,ještě kousek miminka je".někteří doktoři jsou fakt prasata.Doufám,že mi to udělali pořádně.mě zase každej den volá tchýně a prej ,,tak co,jak je"otázka jak prase.pak poslouchám jak je zase nemocná a co všechno jí bolí.děsně to nesnáším-ale jinak je bezva.včera jsem koukala na střepiny,o tom smutku matek,co ztratily děti.hlavně teď před vánocema.řvala jsem jak hrom.určitě je horší ztratit už narozené dítě.přežít vlastní dítě je asi nejhorší věc na světě. ☹

AŤ už jsou svátky za náma a začne už jiný rok.určitě bude lepší a veselejší.Co se dělo v tomto roce-myslím vůbec všechno,byl děs.Tak ještě pár dní....

mirunda
15. pro 2009

Tak koukám, že to prožilo docela dost z vás.. ☹ Je mi to líto.. ale určitě bude líp Marti.. taky jsem koukala na Střepiny a taky jsem brečela.. a já blbka jsem si pak vlezla tady na diskuzi "Zemřelo mi dítě" a bulela a bulela.. nesmím chodit na takovýhle diskuze, ale občas mi to nedá.. je mi těch maminek strašně líto.. jsou tam maminky, kterým už umřelo miminko později.. ☹ ☹ ☹ Hroooznýýý

lulupopo
15. pro 2009

Mirunda presne ako hovoris... ja radsej ignurujem fora s touto tematikou, lebo by clovek len reval a suzoval sa... a hlavne by nadobudol pocit, ze v zivote sa deju len tie zle veci... a to myslim, nie je cielom nasho bytia...
baby ja som sa odhodlala konecne piect... koxo robila som prvy krat rafaelo , to som zvedava ako to bude chutit, teraz som dorobila grilazky...to uz teraz vidim, ze to dopadne kalamitne, teraz to musi 24 hod stat v chlade...
Inak v piatok sme dali kastrovat nasho hafana, chudak taky je cely smutny... je mi ho luto, lebo mi neviem povedat co ho trapi... ale museli sme to podstupit, lebo bol veeeelmi zatazeny na fenky, ze sa to uz nedalo vydrzat...
Som zabudla povedat ako som dopadla vo stvrtok na poradni... mam zakazane pit mineralky a musim malo solit /co aj robim/, kvoli opuchom... taktiez tie moje bolesti v lonovej kosti....doki mi chcel dat lieky, ale nedal ich, lebo tie zavodnuju, tak, ze radsej mi povedal, ze nech skusim vydrzat a co najmejnej sa namahat...
Mate uz darceky?
Ja to tento rok zanedbavam, este polovicu veci nemam...

martasl
15. pro 2009

Ahojky.před chvilkou jsem to málo,co jsem těm našem žabám koupila zabalila.většinou samé blbosti.To manžel jim brutálně dopřál.starší dostane notebook a mladší nintendo wii.už se nemůžou dočkat štědrýho dne.já se tak maximálně těším na zdobení stromečku-to je pro mě obřad.ale jinak... ☹
ani jsem nepekla.ale asi udělám sádláky.všichni je zbožňujem a jsou první fuč.uvidím,jak se mi bude chtít.

evuse
15. pro 2009

Ahojte.
Mirun, já už si takový fóra zakazuju, jsem z toho pak taky vyřízená a řvu. Ale zase si člověk uvědomí, že to co ho trápí jsou blbiny proti tomu, co někdy trápí jiné lidi.
No já jsme vůbec poslední dobou taková hned na měko, s Terezou jsem to neměla, až nějakou dobu po porodu a teď v těhu se to zhoršilo, rozbrečí mě kde co. Teda především moje rozkošný, užasný a chytrý dítko a dojemné věci v televizi. Manža ne 🙂

Dárky mám skoro všechny a představa balení mě upřímně děsí 😖

Lulu, co jsou to ty grilazky? To je z griliášem?
A Marti, ty sádláky? Je to sladké?
Holky hoďte recepty 😉

jabera
15. pro 2009

marti , sadlaky ma silne zaujimaju!!!!! a vy prezradzate darceky holkam? ze to nemaju ako prekvapko?

lulu, ty si nejak funkcna, pocuvaj... mnam, grilazky milujem!

evi, tie hormony su svina.. ja som to mala po porode tiez strasne. ale aj teraz je to trosku, aj ked lepsie kao predtym..
idem mrknut na tu terkinu stranku, ci uz sa mi zvacsia tie tvoje pernicky, sakra.

baby, boris dostava od ziakov darceky, to je supeer! viete kolko sladkosti nam pribudlo domov! uzasne. a flasku dostal , prekrasny svietnik vianocny... a dokonca bart dostal tricko od jednej mamicky 😀 ona nam dala po svojom dievcatku kopu velmi peknych veci, nechapem,a ko mohli ostat take cistucke, ale toto bol normalne balicek. no, mili su ti rodicia, uz sa tesim, do donesie vecer 😀

ozaj,.este radu potrebujem. baby, neviete ako vyperiam banan? vsetko mi pusti, aj mrkva, ale banan ani za svet....

martasl
15. pro 2009

Holky,sádláky jsou děsně jednoduchý a nepečou se,jen sušej v trobě.určitě je budete znát možná pod jiným názvem.tak tady je recept.:
200g hladké mouky,150g cukru moučka,150g sádla,50g kakaa.vše spracujete dohromady a necháte tak hodinku v ledničce ztuhnout.pak lžičkou ,,uždibuju"kousky a tvořím kuličky a dávám rovnou na plech.pak do každé druhým koncem vařečky udělám důlek a suším v troubě tak asi 5-8min.já to beru podle oka.některý možná trošku popraskaj,ale to neva.mě se to moc nedělá.pak do důlku kydnu marmeládu a dám oříšek nebo u nás holky chtěj lentilku.prostě co chcete.já je dělám min.ze dvojité dávky,protože se hned na ně každej vrhne.ale děsně se po nich tloustne-to sádlo ☹ .ale ta bašta 😀 😉 😉

jabera
15. pro 2009

marti, dalo by sa miesto sadla pouzit maslo, ci to je blbost? po ziadnom cukrovicku sa netloustne, to nevies? 😀

evuse
15. pro 2009

Jaber, to je velice zajímavá myšlenka, že po cukrovíčku se netloustne 😀 😀 😀

Máslo by určitě šlo, ale to sádlo myslím dodá jinou chuť. Ty zas nevíš, jak se u vás kupuje sádlo, že jo 😀 😀 😀

martasl
15. pro 2009

právě proto se to jmenuje sádláky.s máslem by to myslím nebylo ono 😉 není to až tak sladký-to kvůli tomu kakau,ale fakt dobrý.a sádlo je přece jenom levnější.ale jestli se ti chce,tak můžeš exparimentovat a pak nám zdělit dojmy.. 😀 😉

martasl
15. pro 2009

musím končit,starší holka je děsně nervózní,že ji nechci pustit.stáhla jsem si program na vytvoření vlastního nábytku,co vyrábí zdejší firma a děsně jsem si vyhrála.navrhuju si stěnu do obýváku.už mám 2,heč? 😀 lepší než Sims...

simisimca
15. pro 2009

Ahojte baby...

tak 10.12.2009 o 12:38 sa narodil nas Filipko, 3320 g 50 cm..... 😀

dnes sme prisli z porodnice, ked bude viac casu pridam fotecky...

Byggyt drzim palce... 😉 😉

mirunda
15. pro 2009

Jaberko, já to říkám pořád - po vánočním cukroví a narozeninových dortech se netloustne!!! A toho se taky držim.. 🙂

Ty sedláky zní zajímavě, možná to zkusím, když bude čas..já už mám 6 druhů, dneska ještě upeču a pak už ale asi budu dělat jen nepečené.. a já taky nevím, jak se v troubě suší 🙂 Mám jí jen rok a hlavně - já jsem kuchyňskej anti-talent 😀

Jaber, k těm dárkům co dostává Boris - já vánoční svátky milovala když jsem makala jako obchodní asistentka - to jsem dostávala samý drahý vína, samý dárky, já se těšila na každýho obchoďáka, a jakmile přišel s tou igelitkou s názvem jejich firmy, tak se mi rozsvítily očička 😀 😀 😀

Evi, ty hormony.. takže si to sečteme - u holčičky to bylo ok a teď není.. takže ať počítám jak počítám, vidím tam pindíka 😀 😀 😀

Lulu, já vůbec nesolím, fakt vůbec nic, bublinky taky nepiju a jak jsem měla oteklý nohy 😝 😝 😝 Ještě teď když pomyslim.. já se nevešla do žádnejch bot..

evuse
15. pro 2009

Simisimca, GRATULACE !!!

Mirun suší se na málo, třeba ovoce na 75°C, takže tohle bych asi dala trošku na víc 100-140? Taky o nich uvažuju je to jednoduchý.
Poznámku o hormonech přecházím, je příliš provokativní 😠

Lulu to je fakt, já taky nesolila a oteklá jsem byla fest, ani jsem nemohla nohu v kotníku ohnout

lulupopo
15. pro 2009

Simisimca gratulujem k chlapcekovi 😀
-do kelu neviem ako sa povedia grilazky po cesky, ale griliasovy krem je iny ako grilazkovy.... kto vie?help please!!
Evuse, no tiez mam pocit, ze nesolenie, ani bublinky nezaberaju, stale som spuchnutaaaaaaaa
Jaber... sak som si dala dnes taku kuru, ze ked budem pripravovat vianocne dobroty budem mat lepsiu naladu... samozrejme, ze nezabralo, dnes som cely den mrzuta... priserne ma boli chrbat, krize, nohy, medzi nohami, hlava, tvrdlo brucho, grcala som ako diva...skoro nic nezrala...a nejdem dalej menovat, lebo by som sa najradsej nakopala samu seba do zadku ako mrncim od rana a neviem si pomoct 😒

mirunda
15. pro 2009

Simčo, hrozně moc gratuluju!!! Na fotečky se moc těšíme!

Evi, ale tak za měsíc se už pohlaví dozvíte, ne? Já jsem teda zvědavá 🙂 Přála bych Terezce sestřičku.. i Liliance v budoucnu 🙂

Lulu, vzpomínám si, že jsem si pak dala do postele polštář z gauče, máme takové veliké na gauči - a když jsem spala, tak jsem měla nohy výš a to docela pomohlo.. ráno jsem je neměla tak nateklý a nebolely mě.. tak to zkus.. těch 10 týdnů to musíš nějak vydržet 🙂

macalc
15. pro 2009

Ahojte........................

simisimca gratulujem k synčekovi prajem vela vela zdravia vám obom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Byggyt a ty si kde stratenáááááá???nikto nevie čo je s nou???asi jej napíšem 🙂 🙂 🙂 🙂

Dnes sme boli v poradni a aj som si myslela že nás budú očkovat ale nie iba v january baby aké je prvé očkovanie????Doktorka nás pochválila že priberáme až moc za 2 týždna 500gramov a že je to veľa mám jej dávat viac čaju lebo že takto vela priberia a to nebude dobré ale ked Emma je stále hladná ved papá každé 3-4 hod 120 ml ale podťa mňa je to ok lebo nám prespí celú noc a to jej budenie by ste sa popukali od smiechu Emma sa budí aj hodinu a pritom si vrzga a hundre a nám je s mužom do smiechu čo ona dokazuje v postielke kým sa prebudí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jabera tak Smajda je aj moj favorit je dobrý lúbi sa mi a tie vlasy hmmm som závisla na chlapoch čo majú dlhé a upravené vlasy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pocahontas35
15. pro 2009

ahojte,

simi: velka gratulacia, je super, ze ste doma, ked sa ti bude chciet a maly ti to dovoli, tak napis, aky bol porod ...

maci: byggy dnes nastupovala do nemocnice, a zajtra by mala porodit ... 🙂

baby, dnes mi je naprd ... 😒 hadam, zajtra bude lepsie ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru