Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
10. led 2010

Mirka, ano leti to a velmi a ja sa tak strasne tesim uz na tu chvilu, kedy budeme uz traja 🙂 No, vies, niekedy sa mi chodi celkom fajn a niekedy je to o nicom, ale chodim aj von, ked pada sneh, idem ako sralo, ale idem 🙂 Potrebujeme cerstvy vzduch a maly je dost culy, kope tak sa chodime vyvencit🙂, ale je to aj preto, ze kazdy tyzden minimalne 2 x idem na nejake kontroly k doktorom 🙂 a zatial to zvladam autobusom, este ma nemusi muz vozit. Sem tam, ked len nejake odbery, tak to ideme spolu, ale ked to mam na cely den, tak idem busom. Ano, zatial je to Samko na 100%, ale Mirka, to sa moze zmenit na poslednu chvilu 🙂
Boze tie vase deturence tak rychlo rastu ako z vody ... ockovanie, kontrola ... ja teraz hladam na nete nejaku doktorku pre maleho, s ktorou sa musim ist dohodnut pred porodom. Inak v utorok, idem do prace vybavovat si tu matersku 🙂

lulupopo
11. led 2010

Ahojte baby, tak rychlo a vela pisete, ze proste nestiham reagovat ☹ prajem Vam dnes pekny dnicek, btw kamionisti mi vytrubuju pod oknami... a stale chodia hore dole po ulici, tak som zvedava, ci tiez budeme mat blokovanu ulicu a nebudeme sa vediet dostat autom z domu ☹

pocahontas35
11. led 2010

Lulu: tak davno som ta nevidela, tak ako to vyzera u teba ? Je vsetko v poriadku ? Tych kamionistov ti nezavidim, pocuvat do cely den .. hm .. snad, nezablokuju ulicu, aby ste sa vedeli dostat von.

lulupopo
11. led 2010

pocahontas, u nas je vse ok, akurat, ze na mna lezie choroba, uz soplim, som zvedava co bude dalej... a kamionisti to 1 hodine trubenia vzdali /chvalabohu/, ja idem v stredu po papiere na matersku, tak uz sa tesim, ze to bude ine ako na PN...a hlavne uz je to take, ze finale sa blizi...chapes pocahontas uz to mame za par, mne ti to normalne ani nedochadza niekedy...aj sa tesim, aj mam strach aj vsetko... a este ako bonus od stredy nam budu prerabat byt..........sa tesim 😖 ale musime to mat hotove, kym pride mimi...

pocahontas35
11. led 2010

lulu: skus si vytlacit citron a vypit stavu len tak, ja viem je to kysle, ale pomaha to, alebo aspon mne to pomohlo a do nosa som mala homeopatika (Euphorbium compositum), tie mi odporucila doktorka 🙂 dufam, ze ta to rychlo prejde.
Chvalabohu, ze odisli .... 🙂
Ano, aj ja mam take stavy, ze uz ideme do finale, tesim sa velmi a potom mam aj strach, ale ja myslim, ze vsetko je normalne, tak isto to prezivali aj ine baby ... 🙂 zvladneme to aj my lulu, neboj 🙂
Ja idem zajtra k svojej obvodnej ukoncit PN a musim skocit aj do roboty vybavit si vsetky papiere co sa materskej tyka, neuveritelne sa tesim. Este musim zobrat aj odbery k diabetologovi, tak dnes sa znova picham 4x beriem si krv a v stredu budu vysledky, tak budem dufat, ze budu dobre, a staci mi tato dieta, ktoru mam ... inak, poviem vam v nedelu som mala neuveritelnu chut na sladke, ale odolala som, nic som si nedala, pozeram na maleho 🙂
Jaj prerabka bytu, no to bude ... ale neboj vsetko sa stihne a maly pride do noveho 🙂
Uz som sa definitivne rozhodla, ze pojdem rodit na Antolsku, tak som si bola kupovat aj tie veci co treba, jednorazove podlozky, vlozky a tie jednorazove nohavicky. Bola som spokojna, vsetko co som potrebovala mali v jednej lekarni, tak som nemusela behat ... 🙂

jabera
11. led 2010

teda, baby, fakt, ved vy uz mozte strihat meter... ja mam narodky 2. marca, tak som zvedava, kedy to vrhnete vy... bude vas tu kopa marcoviek, aj lilinka, aj este niekto, sa mi zda.. uz sa tesim, az sa zase zacnu sypat deticky, budeme vas tu ocakavat.. hlavne majte pekne kazda niekoho, komu napisete, aby sme boli okamzite informovane!

lulu, a ides k vasim pocas tej prerabky? ja osobne absolutne nenavidim prerabky v byte a kupelne povazujem za uplnu hrozu. hluk, prach, bordel a buchajuci a stazujuci sa susedia... toto je kombinacia, ktora ma privadza do sialenstva... veru, ja by som sa pakovala prec urcite..

baby, tu je tolko snehu.. ale tolko, ze to sa neda opisat. vybrala soms a dnes s bartom von po dvoch dnoch. chcela som ist do kauflandu a nepovedlo se 😀 proste sa to nedalo. chodniky su posypane, ale su zaveje popri nich a vlastne sa takmer neda dostat na druhu strasnu cesty a vozovky su plne snehu... neuveritelne, normalne tatry. mam svalovicu v rukach, normalne. a to som chcela zacat chodit na mega vychadzky, ale zatial to nejde.

pocahontas35
11. led 2010

Jaberka: u nas sa sneh uz postupne rozpustil, sem tam su este miesta kde je, ale inak nic moc ...

lulupopo
11. led 2010

sak to, ze sa odkraglujem k nasim, vobec sa mi tam nechce, ale nie som v stave, byt v spine hluku a hlavne 100x za den pocuvat nadavajucich susedov 😒 .... pocahontas, teda drzim ti palce nech ti to u diabetologa dobre dopadne, take veci do porodky uz mam kupene, baby viete co by bola supa, keby ma to nedajboze chytilo u nasich... a ja by som mala uplne vsetky veci do porodnice doma v TT schovane niekde v krabici pod igelitom....ako sa poznam nic v mojom pripade nie je vylucene...dufam, ze sa take nestane, ale stiska mi zadnicu takato predstava...jaber u nas sneh "USPESNE" zmyl dazd... inak dnes nejaka mudra samozvana vestica niekde v telke, hovorila, rok 2010 je rokom znamenia ryb... tak som zvedava... fakt kedy to nase dieta pride na svet

hanula83
11. led 2010

Lulupopo, vážně ve znamení ryb? No a co to vlastně znamená, já jsem ryba, tak to se mi jako bude dařit? 🙂))... Jinak tady je sněhu tolik, že to ani pamětníci nepamatují... ale rozpouští se - teda vypadá to tak.

lulupopo
11. led 2010

no vazne hanula v znameni ryb... a to je dobre, lebo ja mam vela ryb okolo seba...

hanula83
11. led 2010

Nooo, tak to jsem zvědavá, to už se teda a ten rok těším 🙂... Já znám další rybu jen jednu. Ale za to znám víc těhulek, které mají mít mimčo ve znamení ryb 😉...

erikahla
11. led 2010

Ahojte babulky,
taka som nadsena, ze neviem, ci dnes zaspim. Dnes som absolvovala ultrazvukove vysetrenie NT (sijove presvetlenie) na vylucenie niektorych genetickych poruch a ochoreni. No a znova som videla drobceka, ale tentokrat na velkom obraze pred sebou (premietali to na velke platno na stene. Nie ako doteraz, ked som sa mohla pozriet len na monitor.) Bolo to uzasne a najkrajsie bolo, ked mi doktor prepol obraz na 3D. Keby som nelezala, tak odpadnem 😀 . Ten nas mrnusik je tak nadherny !!! Ach jaj, uz nech je s nami. Uz "iba" 6 mesiacov ☹ . No a bola to vcelku sranda, pretoze vzdy ked doktor trosicku zatlacil s tym skenerom na brucho, tak drobcek sa nam obratil zadockom. Urobil to tak 3x za sebou. Doktor sa dobre na tom zabaval. Skonstatoval, ze takeho maleho srandistu tam uz davno nemali 🙂 . No a ta mala ritulka v tom 3D obraze bola to najkrajsie, co som za posledne obdobie videla. Aaaach, to bola krasa 😵 . No ale uz koncim, lebo si pomyslite, ze som narusena. No ale musela som sa s vami podelit.

mirunda
11. led 2010

Eriko, nejsi "narušená" 😀 Já když jsem viděla tu naší kočku poprvý na velkym UTZ, taky na plátně - tak jsem tam brečela 😀 😀 Pak jsem nemohla myslet na nic jinýho.. 🙂

Březňáčků tu bude hodně, taky je to nejlepší měsíc 🙂 Viď Jaberko? Já jsem taky březnová, den po Bartíkovi, ty jsi týden před mojí Lilinkou.. 🙂 My máme vůbec všechno v březnu - 12. je můj nejmladší švagříček, 11. je můj táta, 13. je moje mamka a její mamka.. 🙂 Prostě v březnu se hodně slaví.. 🙂 Ale to nejlepší na konec 😀 😀 Jsem ráda, že i Lilča je březnová.. ale já jediná (s Bartem) jsem beran, jinak všechny rybičky, tak snad se jim bude dařit letos.. 🙂

Ještě mě napadlo, bavily jsme se tu o tom, v jaké zimě by se nemělo jít s mimčem ven.. tak jsem to zrovna četla - s malinkým miminkem do -5 stupňů a s větším mimčem do -10 stupňů.. ale já chodím s Lilčou za každýho počasí a za každýho jí nechávám spát venku, zatím jí nikdy nic nebylo 🙂

Jo a dneska jsme byly s Lilčou u dr - má 9770g a 75cm - buřtíček náš 🙂 Ještě se dr. ptal, jestli máme problém s jídlem, tak jsem se musela smát a říkám mu, že spíš naopak 😀

pocahontas35
11. led 2010

Erika, viem si predstavit tvoje nadsenie, ked si videla drobceka, aj ja som bola taka, ked sme boli v 20tt na morfologickom ultrazvuku, tak som to pisala babam, ze ked nam doktor povedal, ze vsetko je v poriadku a maly sa uz aj ukazal, je slova boli balzamom na moju dusu, mala som pocit, ze by sa mi chcelo lietat 🙂
Jaberka, v den ked ty mas narodky, tak presne v ten den sa narodil aj sestre syn, tento rok oslavi 8r 🙂

Podla cinskeho horoskopu, zacina rok tigra 🙂

hanula83
11. led 2010

Miru, přidávám se do klubu březňáků, já jsem 14. 🙂... a buď ráda, že máte buřtíčka, je to tak dobře 🙂, jen ať papá.

Jooo... a být "narušená" z ultrazvuku je naprosto normální, u mě to samé 🙂... prostě je to super pocit. A ještě ke všemu když tam najednou vidíte ty prdelky dvě, to je pak sranda 🙂)...

evuse
12. led 2010

Čaute holky.

Číslo 5 žije. Už jsem, cítila pár pohybů. Za týden jdu na velký utz, tak třeba konečně dojde k odhalení jestli tam je pinďa, nebo ne.

Eriko, napsala jsi to krásně s tím utz 🙂 .

gibi2
12. led 2010

Ahoj holky,jmenuji se Gábina je mi 35 let,mám 3 letého syna a nyní jsem 19tt.První jsem rodila císařem.Teď mi připadá,že mi břicho moc neroste a ještě necítím pohyby.Jsem z toho nervní.Za týden jdu na kontrolu a na uůtrazvuk,tak se toho nějak bojím.Jsem taky xxl no spíš 3xl.Jak to máte Vy s pohybama a tak?díky za odpověď ☹

jabera
12. led 2010

ahoj gabi, neboj, ja som citila az v 21 tt prve pohyby. kazdym dnom to pride, uvidis. ale ak mas mat blbe pocity, tak proste chod k mudr uz teraz, ne? neda sa tak? podla mna je lepsie byt za hysterku, ako mat nervy zbytocne...

erika, tiez ta uplne chapem, ja som si kazdy ultrazvuk uplne vpijala do pamate...je to take dojemne to mimi vidiet. teraz by som ho kludne chvilku nevidela 😀

evus, super! a tesime sa na pohlavie!!! teda ja urcite 😉 boze, jaka som hnusna... pritom, vsetci vieme, ze hlavne aby to bolo zdrave, ze? na to som vzdy odpovedala, ze jasne, ale keby bolo na mne, tak nech je to zdrave dievcatko..

mirun, kocku mas, ziadny burticek...dufam, ze ju netyras hladom 😠

jo a uz v prahe nam vyliezol konecne dalsi zub, jednicka. tie horne 4 zuby ma jak lopaty, hahah, je to smiesne..

zuzkaaaa
12. led 2010

ahojte babenky...

poviem vám úprimne koník mi už leze na ... straaaašne dlho mi to otvára a niekedy vôbec neviem či aj vám alebo len mne

janka to už kolko zubov máte? nám lezie teraz horný už je skoro vonku ale nie zas klasicky tie dva ale vedla toho z prava nám tie zuby idú hala bala

jeeej baby mne sa švagrinká vracia domov z írska aj s miminkom tak sa tešíííím ale až vo februári, malá sa im narodila v novembri

evus tak som zvedavá či to bude chlapček ale ja mám taký pocit, že to bude princeznička 😀

janka ja vám taaaak závidím ten sneh u nás nič

ja by som mala vo štvrtok ísť na preventívku ku gyndoškovy mne sa taaak nechce ale už musím lebo od pôrodu som nebola len raz čo si ma pozreli či som v poriadku zahojená aj zubárka ma čaká, fuj otec mi tu trepe blbosti má nové umelé zuby že si ich vybere nech si ich dá malá do úst, nechutný 😀 😀 😀 jaj čo som chcela baby ja mám strašných 5 kazov, zubárka hovorila, že asi som po tehu stratila veľa vápnika a preto sa mi zuby skazili 😲

martasl
12. led 2010

mirun-,,bříško" mám velký už teď,ale prázdný a převyslý. 😠 😲 takže až budu těhu,tak se nevejdu ani do hledáčku foťáku-nemá tak dlouhý ruce 😀

tak mám za sebou 2 pracovní dny.včera na mě všichni koukali,některý ženský dost okatě,ale budiž...mistrová se decentně zeptala,tak jsem jí něco málo řekla.dnešek byl horší.nějak to tam na mě dolehlo.jedné kolegyni před vánocema zemřel manžel-autonehoda,další paní z autobusu taky před vánocema manžel.už toho bylo nějak moc tak jsem si musela jít na wc pobrečet.pro většinu lidí,co se kterýma jsem mluvila,tak byl rok 2009 fakt hnusnej.a to mi v září umřela ještě navíc babička.prostě děs.

ale vím,že pro většinu z vás stál za to,že se vám narodila miminka, a to je dobře 🙂 aspoň někdo měl tastný rok 🙂 😉

martasl
12. led 2010

jaksi jsem nepostřehla další stránku,tak jsem musela napravit.jojo,ultrazvuky jsou úúúúžasná věc.já u holek jsem každej obrečela-samozřejmě štěstím a manža,ten byl vždycky na větvi 😉

zuzkaaaa-mě se ty stránky taky většinou pomalu otvíraj,ale u nás je to spíš děsným internetem.ale už se na jiném internetu pracuje,ale děsně pomalu ☹ 😠

byggyt
12. led 2010

Ahojte nejako nestíham písať ale čítam vás tak som v obraze.

Erika tie ultrazvuky sú super vec keď vidíš mimi, nám sa zadarila taká krásna fotka mám ju v albume je to úplne ako keby nám malá kývala ručičkou.

Evi dúfam že sa bábo ukáže a nenechá nás až do pôrodu tipovať 😉

Gabi ja som tiež začala cítiť pohyby až neskôr a to som sa stresovala lebo že v druhom tehu to ženy cítia že vraj ovela skôr ako v prvom no tak ja som asi výnimka. Ale tiež som bola kludná až po ultrazvuku. Určite choď aj skôr k doktorovi keď sa ti niečo nezdá a hlavne pre tvoj klud.

Jaberka gratulujem k zúbku 🙂

Zuzi aj mne ide v poslednej dobe koň ako v lete na saniach a hlavne večer. A s tými zubami ani mi nehovor.......
Jeden mám zahnisaný budem musieť brať antibiotiká lebo inak mi nezaberie anestéza pri trhaní a raz som už tak dopadla že mi pichli tri a nezabrala, mala som tam hnis a nemienim to prežiť znovu to trhanie za živa no a o ďalších zuboch sa nebudem ani rozpisovať no aj toto prispelo k tomu že malú už nekojím a dávam len sunar a druhá vec bolo slabé mlieko mala z toho zelenú stolicu.Ozaj môžem jejuž dávať nejaký čajík?????? Hlavne taký na dobré vetry??????? Zabudla som sa opýtať doktorky.

Baby čo mi bude robiť gyndoš na kontole po šestonedelí??? Bude do mňa strkať aj tie nechutné kovové veci??
A to sa ho musím pýtať aj že či už môžem sexovať?

Marti u nás v rodine bola v r. 2009 najpozitívnejšia vec narodenie malej, tiež sme mali inak smolu: dve úmrtia v rodine, choroba mojej mami a môjho muža, nevlastný tatko si v robote urezal z prstov no a ešte kopu iných blbých vecí. Ale už je to ok a hlavne aby sme boli zdraví to ostatné potom tiež bude.

byggyt
12. led 2010

jáj a ešte som zabudla že sa ideme zajtra očkovať do pôrodnice proti tubere no booože to bude hrozné chúďa ju to boleť bude určite bude vyplakávať, tak nám držte prsty

martasl
12. led 2010

No hlavně že už začal jiná rok.A že bude pro nás pro všechny lepší a klidnější.A hlavně ať se nám zadaří a narodí zdravé miminko.prosííííííím......

mirunda
12. led 2010

čaute kočky!
Taky mi koník blbne, takže to nebude internetem, ani ničím jiným, ale asi bude chyba na jejich straně ☹

Marti, já si na foťáku nastavovala samospoušť, když jsem se chtěla vyfotit s pupkem 😀
To se to v práci nerozneslo? To je mi moc líto 😢 A to mistrová nevěděla, že tam zase nastoupíš?Někdo to musel vědět, ne? Ty pohledy musely být hrozné.. ale neboj, pořádně si je tam prohlídni, moc dlouho se tam určitě neohřeješ..

Zuzi, další zoubek?Já čekám na druhý 😀 😀 😀 Ale má tu jedničku dole nateklou dáseň, tak si myslím, že tak do týdne tu bude.. uvidíme.. šaty už jsem si koupila i za druhý zoubek a za ten třetí jsem si koupila boty.. když je teď všechno ve slevě, tak by byla škoda toho nevyužít 🙂
Jinak tady je hrozně moc sněhu, snad v Praze nejvíc za posledních 17 let, s kočárkem jsem se dneska špatně dostávala na plavání.. nestačí to odhrabávat, všude jezdím po silnicích 🙂 Taky dneska Lilinka poprvý bobovala 🙂 Smála se, ale jakmile jsme jí posadili přímo do sněhu, tak se ho bála a brečela.. i když jí vezmu sníh z okna a ukážu jí ho, tak se ho bojí a ani na něj nesáhne 🙂 Doufám, že nebude odpůrce a bude s náma jezdit na hory 😅
Zuzi, moje mamka má se zubama taky problémy od těhotenství ☹ To je úděl za to, že máme zdravá a krásná miminka 😉

mirunda
12. led 2010

Byggytko, čajík můžeš, zeptej se v lékárně, dělají speciální čajíky od 1 týdne věku miminka.. a na prdíky dělají taky..feniklový.. 🙂 Určitě jí můžeš dávat i kojeneckou vodu..

martasl
12. led 2010

Jo vědělo.moje nej 4 kámošky vědí všechno.jedné jsem dala za úkol tam roznést,že se vracím.že jsme o mimčo přišli,nic víc.mistrová taky věděla,že se vrcím....to doufám,že se tam dlouho neohřeju.ale než se v březnu budem moct začít snažit a než se zadaří,tak to tam bude k nepřežití.vůbec mě ta práce nebaví a nějak k ní mám odpor.asi psychika...

hanula83
12. led 2010

Ahojte holky,

taky mám pomalého koníka.. taky jsem myslela, že jen já...

Zuby se mi taktéž hrozně zhoršily v těhotenství, zubařka řekla, že po porodu se to zase vrátí do starých kolejí, ale prd. Pořád je to blbé...

Byggyt, já dávám čaj pro celkovou pohodu od Hami, je od ukončeného 3. týdne, tak to už můžete. Našim holkám chutná a taky po něm líp kakají 😉...

jabera
12. led 2010

zuzka, hlavne sem obcas zaskoc, aj ja mam pomaleho kona... sa flakas po facebooku a tu nic potom... zuby, no... trpim s tebou, ver mi. ja som sa tiez z tych problemov este nedostala.. hlavne kvoli prachom, proste nemam na to, si dat vsetko dokopy. jaj a bart ma 6 zubov. strasne je to zlate...

marti, ja som presvedcena, ze to vyjde. a mozno na prvy sup. pozerala som na nete, co je to za firmu ta tvoja praca.. no, asi by to ani mna moc nebavilo, ti poviem. ale asi nemas moc na vyber, ze? neboj, za chvilku si na materskej, uvidis!!!

byggy, tak drzim palce, fujtajbl, ockovanie si ja odtrpim doteraz.. je to take smutne, ked to decko nieco boli.. drzim ti palce.

hanulko, smeju sa uz holky? lebo is nepamatam, ze by si spominala, tak sa pytam.. ked uz vies fotky zmensovat, ze by si dodala, vies... 😉 strasne ma bavi ich ocumovat...

martasl
12. led 2010

přesně tak.tady s prací je to problém.hlavně teď.dělám tam už 6,5roku.ale vyhovovalo mi to kvůli děckám.ty směny.krátkej a nebo dlouhej týden.teď se tady v Moravské v jedné firmě přibírá,mají tam slušný peníze a dokonce i 13plat!!(v dnešní době...).Ale říkám si,že to namá cenu,když chcem mimčo.tak to u nás v práci musím nějak přežít.

tak to už aby jste začali zoubečky čistit,nebo už čistíte??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru