Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
14. led 2010

Jaber já nějak nemám energigi. Přád chodí a uklízím co Tereza rozhrabe. Dneska od rána vytahovala věci ze šuplíků v kuchyni. Já bych se na to vyprdla, jak se pořád ochybám a uklízím to, tak cejtím, jak si namáhám břicho, jenže pak už ani není kam šlápnout, tak prostě musím.
Ze sněhu už jsem nasraná, tady u nás na vsi jsou toho všude děsný hromady, špatně odklizený chodníky, takže ani nemůžu chodit na procházky s kočárem. Asi tak 300 metrů tam a zpátky. Jak je někde trochu sněhu, tak ten kočár musím tlačit moc silou a bolí mě z toho břicho. Dneska už je to aspoň trochu rozježděný na silnicích, kde je posoleno,ale abych šla 1,5km na poštu - respektive k nám do "centra vsi" po silnici, na to nemám odvahu. Navíc mám zkrácenej a změklej čípek, tak se snažím polehávat, aby se to do kontroly trochu srovnalo. Takže u PC se snažím sedět co nejmíň a když už, tak sháním narozeninový šaty pro Terezu, dětský dorty - mimichodem jsou drahý jako prase!
Takže šaty už mám
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
a ještě jsem dnes sháněla botičky

Martasl, taky gratuluju, já tehdy dostala první až po 9ti týdnech 😒 . A pak ještě jednu a pak už nic 😀

martasl
14. led 2010

evuse-tak doufám,že u mě taky budou max. 2 MS a pak huráááá
A jinak tohle těhu máš v pohodě??co doktor,že se tak brzo zadařilo?? 😉

martasl
14. led 2010

šatečky vypadaj kráááásně 😀 a co uděláš s vláskama??sponečky,čelenku či co?? 😉

mirunda
14. led 2010

Evi, co sháníš za speciální dort? Já jsem viděla jednou u kamarádky jako do panenky, že hlavu to mělo opravdu od barbínky a šaty byly z polevy a tak.. vypadalo to moc hezky, ráda bych něco takovýho i pro Lilču za dva měsíce.. ale nemám zdání co to stojí..
A co máte pro Terezku k narozkám za dáreček?

Marti, super zpráva!!!! Mám za tebe radost!!! Všechno to dobře dopadne..

martasl
14. led 2010

to doufám,že to dobře dopadne.

evuse-u nás v cukrárně dělaj různý zvířátka,takže u vás určitě taky něco seženeš.moje švagrová-cukrářka,dělá děckám bezva dorty.děsně si s tím vyhraje.já bych na to neměla nervy.

evuse
14. led 2010

Marti, do toho, co má Tereza na hlavě se fakt nedá dát sponka. Leda, že bych jí nagelovala číro, aby ty vlasy byly trochu víc vidět🙂
Doktor na to neříkal nic, že by to bylo brzo. Měli jsme počkat 3 měsíce, což se stalo.

Dort bych chtěla potaženej marcipánem , buď do tvaru třeba kočky, a nebo s nějakýma marcipánovýma figurkama. Pěkný dělaj v Berouně, ale to je od nás z ruky,ale zas je to za poloviční cenu, proti tomu, co maj tady. Tak nevím, musím to nějak promyslet.

A dárky? Koupila jsem jí panenku pro malý děti, knížku pohádek, kyblík a formičky na pískoviště, které už dostala k vánocům a pak samozřejmě nějaký oblečení na léto, je to přece ženská 😀

Jo a taky mám několik girland, kterýma to tady chci vyzdobit

martasl
14. led 2010

jo,švagrová taky potahuje marcipánem.dá se koupit taková rulička v hnědým obalu za 30kč.maj to v každém potr.obchodě.ale chuťově nic moc.to už je lepší ten z cukrárny.
tak můžeš malé dát nějakou čelenku nebo uvázat kolem hlavičky mašličku 😀 .já jsem je vázala holkám k vánocům,když byly mrňavý.prostě takový ,,dárečky"-tak pak nezapomeň přihodit fotečky!! 😉

jabera
15. led 2010

jeeeeeeeej, ja som tu dnes prva!! 😀 😀 😀

evi, ta fotka tam uz neni.... no, to ta chapem, ze sem moc nechodis, ked ta pobolieva brucho, to neni nic moc.. a to tlacenie kocarku moc dobre poznam, keby sme nemali taky ladoborec, tak to asi tiez nezmaknem ,na to asi fakt bacha, ved to je vazna makacka.. uz sa tesim na buduci tyzden, co povie mudr!! 😉

baby, vy uz o dortoch... no, ja som uvazovala, ze mu upeciem, ale este som to nikdy nerobila, tak fakt neviem...

mirunda
15. led 2010

Jaberko, první a jediná 😀
Moje mamka mi taky říkala, abych Lilince upekla, tak jsem jí řekla, že nemám takový ty všechny možný zdobítka a ona mi je frkla k Vánocům 😀 Takže se nemám na co vymlouvat, ale uvidíme, koupený bude samozřejmě hezčí, ale zase ta vlastní výroba.... 🙂 Právě bych zkusila tu panenku.. mno, ještě mám 2 měsíce na rozmyšlenou, tak uvidíme..

macalc
15. led 2010

Ahojte babulky........................

Vy už veselo vypekáte detičkám 😀 😀 😀 😀 😀

Jabera kašli na to že si to ešte nerobila ja sa už s pečením nezabavam lebo ked sa trapim aby sa dobre podarilo tak ako naschval sa mi nic nepodari už sa mi par krat stalože som vynechala polovicu múky a aj tak bol koláč dobrý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Chcela som včera pridať nove fotky na konoka a nejako mi to mrzlo tak som dala len na facebook 🙂 🙂 🙂 🙂

lji
15. led 2010

Ahojte.Idem oznámiť že tehotenstvo je potvrdené 😅 A teraz môže nastať chystanie svadby....hmmm...nie je to nič moc s takýmito proporciami hladať svadobné šaty 😖

jabera
15. led 2010

ale gratulujeeeeeeeem!!!!! no super.. a velku svadbu idete robit? musis mat biele saty? lebo ka nie, tak to zamaskujes pekne. a nakoniec, aj biele sa daju vybrat rozne krycie.... a kedy sa chcete brat?

mirun, tak tu ozdobenu panenku si teda mrknem 😀 mohla by si to skusit, nech je sranda... a ides piect nieco bez vajicka? ci ako to urobis, aby to mohla aj lilinka papat?

ozaj, evi a ty uz davas vajce terke?

macka, tak idem na face kuknut fotky...

hanula83
15. led 2010

Iji, neboj, šaty seženeš. Já jsem taky macek a sehnala jsem a dokonce si troufám říct, že moc pěkné 😉. A to jsme se brali 7. 7. 2007 a já sháněla šaty teprve 3 týdny před svatbou, takže jsem byla smířená s tím, že půjdu v kostýmu. Všude totiž byly šaty buď maličké nebo škaredé a nebo už zabrané na ten termín... Nakonec se ale zadařilo 🙂... a gratuluju k těhotenství 🙂...

pocahontas35
16. led 2010

Ahojte,

iji: gratulujem k tehotenstvu 🙂 a saty zozenies, to sa neboj ... 🙂

mirunda
16. led 2010

Iji, moc gratuluju k těhu! A kdypak se budeš vdávat? Abych mělo co závidět 😀

Jaber, nebudu péct kdyžtak nic bez vajíčka.. V malém množství nic neškodí.. 🙂 Dort bude spíš pro ostatní, Lilince dáme jen ochutnat 🙂 Letos snědla pár perníčků, taky v tom je vajíčko.. nehrotím to 🙂 Ale uvidím, jak se mi bude chtít.. moje mamča peče moc hezky a bude taky určitě péct, tak prostě uvidím 🙂

simisimca
16. led 2010

Ahojte babulky....

moc nestiham pisat, ale citam vas poctivo....nenecham si to ujst... 😉

lji gratulujem k tehotenstu a neboj saty zozenies, aj moje celkom stali za to a to som teda poriadny kusok... 😀

mirun a ten tvoj stale este nic?....treba ho k tomu tak nejako nenapadne dotlacit...druhe tehotenstvo by to myslim vyriesilo.... 😀 😀 😀

pocahontas uz sa ti to pomaly krati, pojdes teda na tu antolsku?...a chces si tam aj zazmluvnit lekara, alebo pojdes len tak?...inac neviem ci som ti to spominala, ale moja doktorka sa na mna vysrala, zobrala mi zmluvu, ze na podpis a uz mi ju nevratila...ked som lezala na porodnici a vedelo sa ze na druhy den porodim, tak prisla vecer za mnou a oklamala ma ze ma odridit nemoze, lebo tam nebude...a samozrejme ze tam bola....nechapem vzdy bola uzasna, asi jej prdlo v bedni... ☹ ☹ ☹ ...ale dopadlo to dobre, bola pri mne uzasna lekarka, a sekciu mi nakoniec robil primar, ktory asi odviedol kvalitnu pracu, lebo jazva sa mi nadherne zahojila... 🙂 🙂

Ked bude viac casu tak pridam Filipkove fotky...inac paradne sme narastli...dlhy je ako cesta do roboty, neviem po kom, obaja s muzom sme nic moc, mame len 170 cm a nas Filip vyrastol za mesiac 7 cm...sestricka ho 3 krat merala...takze mame 4350 g a 57 cm... 😉 ....musela som mu uz nakupit novu garderobu... 🙂 🙂 🙂

simisimca
16. led 2010

babulky pridala som par foteciek... 🙂

pocahontas aj ty by si mohla pridat nejake. napriklad aj ako vyzeras a tak...som zvedavnica zvedavaaaaa... 😉 😉 😉

martasl
16. led 2010

ahojte holky 😉 -tak s tou MS má zmatek.Břicho včera na noční bolelo jak prase nějak mi přestávaj.To jsem se na ně tak těšila 😒

simisimca-no tak to malej je pořádnej kus krásnýho chlapa 🙂 😀 Aby se vám za chvilku vešel do kočárku.Podle obázku mi ten kočárek připadne docela malej.Ale třeba se mi to jen zdá.Mě se táááák nechce do práce 😠 V 16.45 zase mažu až do 7hod,kdy konečně dojedu dom.Vy se tak máte,že jste s těma prckama doma.Už jsem tou prací fakt znechucená a sere mě!!!

jabera
16. led 2010

marti a keby si skusila zmenit pracu aj ked len na chvilku? nestoji to za to? co si spominala tu firmu, co bere teraz ludi.. naco sa nervacit, ked to ide inak... neuvazujes?

mirunko, ja sa vajicko bojim dat. teda bielok. tolko sa pise o tom, aky je to silny alergen, ze som si to nelajsla. poznam chlapceka, ktory skoncil na jiske kvoli tomu v 9. mesiacoch... prave soms a pred chvilkou rozhodla, ze mu urobim klasicku smotanovu s piskotami a basta. nech si aj on da a co nezje, rada zlikvidujem 😝

simi, a ako maly haja? ako zijete celkovo?

jabera
16. led 2010

simi, tak ale filipko je strasne zlaty! uplne tvoje usta ma, ze? rozkosny je...

mirun, prave som uvazovala, ze vlastne, ked bude bart oslavovat rok, tak bude mat rok, takze moze aj bielok, ne? 😀 ked mna strasne láka mu nieco upiect, take naozajske... predavaju tu sviecky, ako mena a maju aj bernarda, tak aj to chcem kupit.. aby sme nezabudli, ako sa vlastne vola. a este uvazujem, maju taku formu na pecenie, ako vlak a vagoniky, aj to by sa mu asi pacilo.. no, uvidime, jak sa poznam, tak nebudem stihat vobec nic a ne piect..

baby, zabudla som sa pochvalit, ze som dostala stacionarny bicykel.. mam ho teda 3 dni a byciklujem denne pol hodku, mam svalovicu jak prasa... dufam, ze to zabere.

simisimca
16. led 2010

jaberka dakujeme, Filipko ma moje usta a usi, jedno ucho ma oblukove a druhe kockate... 🙂 🙂 🙂 inac sa brutal podoba na mojho muzika...
inac je uplne zlaty, vsetci ma strasia ze sa este zmeni, ale ja dufam ze nie....v podstate vobec neplace, iba ked mu vypadne duda z ust tak zaknuci...no proste duda ale musi byt.... 😉 😉...vdaka tomu ze je taky tak v podstate stiham aj domacnost bez problemov, a v noci je to tiez celkom o.k., budi sa len 2 krat, takze pohoda... 🙂 ....len ma sere ze tento tyzden mi zacalo miznut z nicoho nic mleko a uz nemam ani kvapku...nechapem... 🙄 🙄

jaberka Bartik a Filipko tu nemaju konkurenciu, este k nim chyba pocahontasin Samko.... 😉

marti, kociar je standardna velkost, to len pri mojom obrovskom zjave vyzera ako hrackarsky... 😝 😝 😝

lji
16. led 2010

simisimca až mi slzy vyhŕkli keď som zbadala miminko 😅 krásne.tfuj tfuj

plánujeme zatiaľ na 1.mája svadbu..ale so šatami mám problém. konkrétne aj ten že sa až hanbím ísť do nejakého salónu, tak zatiaľ len na nete pozerám a komunikujem s niektorými obchodmi....

simisimca
16. led 2010

lji dakujem krasne... 🙂 🙂
s tymi satami sa fakt nestresuj, ja si myslim ze s prehladom zozenies, nehanbi sa ist aj osobne, na vsetkych sa mozes vykaslat... 😉

simisimca
16. led 2010

Baby co ste boli na kontrole po sestonedeli, co vam robili?...po cisarskom robia pre istotu aj sono ci nie? 😕 ....a povedal vam doktor ze uz mozte sexovat ci ste sa museli pytat?... 😉 😉

simisimca
16. led 2010

Jej jaber, stacionarny bicykel som mala aj ja, najprv som na nom frcala v zachvate chudnutia, vydrzalo mi to 2 mesiace...ale moc to nepomohlo, len som mala litka jak czoborova...take svaly...po dvoch mesiacoch som ho zacala vyuzivat ako vesiak, a nakoniec ked som zacala pocitovat ze zabera zbytocne miesto tak som sa ho zbavila... 😝 😝 😝

jeeeej, tusim si tu dnes pisem sama so sebou.... 😕 😕 😕

jabera
16. led 2010

simi, hahahaha, tie lytka... tak to dik.. ale ja mam kamosku, ktora z toho chudla. asi to treba ako na ozajskom davkovat, ze dlho a bez zataze, tak by sa malo chudnut. inak ako vesiak sluzi vselikde..
no, to je super, ze je filipko taky zlaty. to je taka satisfakcia za nekojenie, zvacsa su tie deticky pokojnejsie, aspon, co ja pozorujem..a je super, ze ho ani prdy netrapia.. ozaj a nema aj nos tvoj? alebo mate s muzom rovnaky.

netrap sa, ze si tu sama, to ja casto 😀

jo a po akejkolvek operacii, teda takej lahsej, ako slepak, alebo tak, mozes tak po 2-3 tyzdne, opat podla mna. a co sa onej tyka, tak 6 tyzdnov a hotovka, proste prcajte, co hrdlo raci!!! pokial nekrvacas, teda..

evuse
16. led 2010

Čaute,

k těm vajíčkům, já jsem žloutek místo masa začala dávat až před nedávnem. Docela jsme se bála, prý po tom děti někdy zvracía nesnesou ho. Tak jsem poprvé dala jen 1/4. Bílek se nemá snad až do roku a ani hned v roce nevidím důvod ho dávat, nechápu totiž v jakém jídle??? Napadají mě snad leda těstoviny, ale bezvaječné z tvrdé pšenice jsou stejně zdravější...

No Jaber a co ty křupky?? Papá je?

pocahontas35
16. led 2010

Ahojte,

Simi: ano, uz som rozhodnuta na 99,9%, ze pojdem rodit na Antolsku, nemam este nikoho zazmluvneneho, moja gynekologicka mi odporucala MUDr. Bertoldovu, a z chlapov Rozemberga, Scholtza a Janaca. Najprv sa chcem porozpravat z dr. a uvidime, neviem, mozem si ja planovat kolko chcem a nakoniec to vypali uplne inak 🙂 takze uvidime, ale uz sa to blizi a ja sa uz strasne tesim na maleho, niekedy su chvile, ze som uplne nedockava, pozeram si jeho vecicky, co sme mu kupili, atd ... mozno ste sa usmiali, lebo ste zazili tie casy, ked aj vam islo do finale. Co sa tyka fotiek, poviem muzovi nech ma odfoti, a pridam sem aktualne foto, aby ste videli, ze som "riadny kusok" 🙂.
Maly Filipko je krasny, strasne 🙂 mne sa vsetky deturence pacia, uz aj ja chcem svoje drzat v naruci!!! Ozaj, uz mame kocik doma, dnes sme boli pren.
Inak, v pondelok idem na posledny odbery k svojej gynekologicke a potom uz budem chodit do nemocnice, kde budem rodit, takze predpokladam, ze mi daju nejaky papier, neviem, ved uvidim.

Jaberka: ja som si kupila stacionarny bicykel, ked som mala zlomenu nohu a mala som mat rehabilitacie, tak som si ho kupila, aby som zatazovala svoju nohu a velmi mi pomohol, vdaka tomu, chodim tak, ze nikto by nepovedal, ze som mala komplikovanu zlomeninu predkolenia, pistaly atd. .. absolutne nekrivam a hybnost nohy v mieste kde bola zlomena je 99,9 %. Tak nedam na stacionarny bicykel dopustit, je to moj kamos, sice mam obdobie, ze mi sluzi ako vesiak, ale niekedy na nom makam, to ked mam tie zachvaty chudnutia, tak to sme velki kamarati. Inak, ja som sa balila, teda lepsie povedane, muz mi balil brucho do potravinarskej folie, do tej priesvitnej, aby som sa viac potila a ked mi to bolo malo, tak som zacala bicyklovat v prsiplasti. To vazne, baby potila som sa ako prasa, lialo zo mna, vyzerala som ako strasidlo, ale nic mi nevadilo, ucinok to splnilo, schudla som 10 kg, to bolo tesne predtym ako som otehotnela, teraz ich mam uz spat. Takze dufam a pevne verim, ze ked budem moct, tak budeme zase verni karmarati a podari sa nam nejake tie kilecka zhodit.

Iji: tiez som neverila, ze by mohli mat saty na mna, ale hned ked som vosla do prveho svadobneho salonu, tak tak mali na mna saty, ale nepacili sa mi, celkovo som ich navstivila 3 a v tom poslednom som si vybrala. Bolo to v Leviciach, mozno poznas trosku mesto, je tam taka babika, teda bola tam taka babika vonku a tam je velmi mily personal, prisla som tam a totalne znechutena, som sa spytala, ze prosim vas na mna saty mate, a pani, ktora tam bola, povedala, jasne, mame. Bola mila, ustretova, proste perfektna. Saty mi sadli ako uliate, tak sme si ich zajednali uz v aprili, svadba bola v oktobri. 🙂 Myslim, ze teraz je tak ponuka siat este vacsia, tak urcite nieco najdes, neboj.

hanula83
16. led 2010

Simi, moc pěkný chlapeček 🙂, já v něm taky vidím tebe. Ale fotky někdy klamou... Já byla na kontrole po šestinedělí teď, dělal mi i ultrazvuk. Akorát prohlídka se mi zdála taková hrozně nepříjemná. U gynekologa to nikdy není příjemné, ale teď mi to fakt vadilo... No a co se týče toho sexování, tak jsme taky čekali na konec šestinedělí. Jen co skončilo, tak jsme na to hupsli 🙂))) 😅

Jaberko, i já měla rotoped a jak tady již bylo zmíněno, je teď používán na odložení oblečení.. 😀

lji
17. led 2010

vám aspoň ten rotoped slúži ako vešiak. my máme všetky takéto pomôcky zapratané ďaleko od našich očí 😕 a keď ich opätovne začneme používať tak nám znovu začnú v izbe prekážať a zas idú preč 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru