Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lulupopo
28. únor 2010

caute babule,
kedze dnes zas nemozem spat, tak odpoviem na otazky pocahontas a lji... pocahontas tie bolesti kostrce a panvoveho dna.... som mala brutalne od konca 6 mesiaca a postupne sa zhorsovali,lieky som na to nemohla brat, lebo trpim opuchmi.... v nejakom 37-38 som uz z nich plakavala, lebo ani chodit sa nedalo, postavit, lezat, otocit na druhy bok, spat a pod... a musim povedat, ze odkedy som zacala chlontat ten caj z ostruziny malinovej tak to trosku povolilo....
lji... moje pocity su teraz hlavne, priznam sa take, ze ci to vsetko zvladnem...lebo uz som fakt unavena na srot... ale to je uplne normalne asi v tomto obdobi....ked uvidim mimi, tak sa spustia ine krasne endorfiny...asi ma budu musiet po porode aj cievkovat...ale nejdem zbytocne predbiehat cas...lebo napr. vcera som rano isla na poradnu, potom som dosla domov, nic nevladala urovit a len som do tupa hladela....nic nevravela... proste zmyslov zbavena....muz chudak nevedel, co so mnou...

jabera
28. únor 2010

baby, ahojte, moje zlate...

lulu, tak ja sem kukam, ze ci uz je vincko medzi nami a ty si tu veselo ponocujes.. ci poranujes, ci co. a to uz som smirovala na FB ci sa na profile tvojho manzela neobjavi nejake opilecke plesanie nad synom 😎

lji, je pravda, ze citam obcas velmi zrychlenou formou, ale to, ze ti potrat chystali, to je hrozne!!! chapem spravne, ze sa zamenili vysledky z krvi?? ci len zle vysli? zarad ma, prosim ta.. fuj, az mi zle je.

michalka, boooze moj.. tak ty takto odstriekavas? no, verim ti, ze mas casu pramalo.. ale tusim mas tu elektricku odsavacku, ze? aspon ze to. ono by to asi inak neslo, to by si sa aj poto, keby si mala rukou..

baby, este som chcela,a le zabudla, ako vzdy.. co sa mojej dcery vyzenenej tyka.. no, obcas je to trosku narocne... zacala som pit taky ukludnovaci caj, co mi este gyndos pocas tehotenstava poradil.. chcem byt uplne pokojna, ( je to tazke, kedze som hysterka a velmi nervozna osoba). stale si pripominam, co ma ona za sebou, ake detstvo a ze ja nesmiem byt svina... ale je mi tazko, nebudem klamat...potom sa citim jak bestia, ze co sa vobec stazujem. no nic..
bartik je hrozne mily, uz sa pokusa trosku chodit, ale moc mu to nejde, na tych gulickach, co ma miesto noh 😀 vcera sme mu chceli kupit boty,ale neda sa.. on nic neobuje, na tie spuchliny 😀 az sandalky budeme musiet. chcela by som mu na slovensku kupit, videla som za 15 eur take, co vyraba slovenska protetika a maju lepiace tie pasiky cez nart, tak to by mu mohlo byt fajn a posobia velmi dobre.. to je asi tak vsetko.
jo , vlastne nie, este sa chcem chvalit, schudla som! idem aj teraz bckl, inak za tyzden mam dole 1,8kg, ale mala by som spomalit, viac ako 1kg za tyzden nesmiem kvoli toxinom v mlieku. ale inak sa tesim. uz len 1,7kg a budem mat vahu ako po porode... ake je to relativne, vtedy som zo seba grcala a teraz sa tesim, ze som schudla 🙄

lji
28. únor 2010

lulu to ti teda môžem popriať aby si už konečne bola po tom... moje zlaté, ešte vydrž... to s už vážne stavy...

jaberka púšťaj si relaxačné cd, mne velmi pomohlo pri prekonávaní nenávisti a stresov kvôli svokre a svadbe... 😅
a prečo beštia? kočka má nejaké nevraživé stavy alebo ako?

(a s tou krvou. bola to moja krv, ale nechali ju dlho stáť niekde neviem kde a trombocyty sa zatial vyzrážali a znižili počet až na tolko že to vyzeralo že mam nejake vnutorne krvacanie napr. alebo dosť peknú trombocytopéniu)

jabera
28. únor 2010

lji, jezis, to je des s tou krvou.. ved ta porazit mohlo.... bestia som ja, nie mlada 😝 to vies... predsalen bola 14 rokov vychovavana niekym, kto baziroval na idiotinach a to, co ja povazujem za zaklad, to ju nenaucil.. uz neviem byt objektivna, tak nechem moc mudrovat.. to relaxacne cd ma pobavilo. len neviem, kedy by som to stihala 😅

pocahontas35
28. únor 2010

Ahojte,

Lulu: dobre, ze si mi napisala, ze si to mala od konca 6teho mesiaca, inak presne tak ako pises, tak to teraz mam ja, nebola som na nieco taketo zvyknuta, neviem co mam cakat, tak som pre istotu volala svojej doktorke, ktora ma dnes nastastie sluzbu, tak sa pozrie na mna ... a ja budem kludnejsia ... mozno o nic nejde a mozno sa to pomaly spusta, neviem ... ved vecer vam napisem, ako som dopadla ...

jabera
28. únor 2010

adri, drziiiim!!

zuzkaaaa
28. únor 2010

ahojte babule, tak sa vám ozývam po dlhom čase, nemám moc času špekulujeme že si zobereme úver a konečne pohneme zo sebou a budeme vo vlastnom, no uvidíme,
Sofi sa má dobre stále vymýšla už konečne lezie chodiť ešte nechce ale na to ešte má čas,
mirunka dúfam pršteky sú už v poriadku a dúfam, že už aj Vivinka je doma
adrika tak som zvedavá, že čo bude, lulu už možno rodí, dnes tu ešte nebola a ani na facebooku som ju nevidela

janka prajem ti velaaaaaaa sil k novej dcérke

zuzkaaaa
28. únor 2010

no vlastne v noci tu bola lulu tak teraz si dospáva noc 😀

jabera
28. únor 2010

zuziii, strasne drzim palce k rozbehu osamostatnenia!!! to je super krok.. asi je treba ist do toho po hlave, pokial , jasne, su na to financne moznosti... velmi vam fandim... a dik za prianie.. zial, asi mi to moc nejde...

byggyt
28. únor 2010

Ahojte

Lulu drž sa aj ty Aďa a čakáááám na SMS poprípade aj MMS 🙂

Tak Vivi ešte neni doma ja už zajtra idem tam a budem pri nej už mi je dobre len ešte mám trochu hlas ako po chorobe tak dúfam že ma odtial nevytešíkujú, dnes ju dr. počúvala a hovorila že sa to lepší tak som zvedavá kedy ju pustia, inhalácie má už iba 3x denne aj to iba chvíločku, včera tam bol muž a ona ho asi nepoznala lebo plakala ale jeho teória je že mu nadávala kde ju to nechal, urobil tri fotky tak ich pridám dnes, sú také smutné nemocničné ale aspoň uvidíte ako narástla

Jani stále ti posielam pozitívnu energiu

lulupopo
28. únor 2010

baby ja som uz taka nervozna ako pes....do prcic... a este vsetci, vyvolavaju, ze ako sa citim a ci sa psychicky pripravujem.... juj dnes som fakt nervozna asi aj z toho nevyspatia.... ach jaj, ozvem sa, ked uz bude potom, tak zatial sa majte

martasl
28. únor 2010

ahojky 😉

lulu-strašně na tebe budu zítra myslet a držet všechno co se dá.přeju hoooodně sil a pokud možno co nejhladší a rychlý porod a užij si ten nádhernej okamžik,kdy budeš poprvé držet svoje miminko v náruči 🙂 🙂 🙂 😀

byggyt-to je fajn,že je na tom malá už lépe a budeš ji mít brzo doma.naštěstí je ještě malinká,aby si úplně uvědomovala,že byla někde sama bez maminky a tatínka.koukla jsem na fotečky,je užasný zlatíčko. 😀

zuzi-budete kupovat byt nebo domek??taky máme meziúvěr a do meziúvěru už bych nikdy nešla.ale aspoň máme svoje,ale to placení je děs běs....a na hodně dlouho. ☹

mirun-nějaké další předsvatební fotečky nebudou??jsem na finální fotky děsně zvědavá a napnutá jak špagát 🙂 😉

jinak-včera jsme zapracovali na miminku,tak uvidím,jestli se zadařilo nebo ne.ale doufám a moc si přeju,aby to vyšlo!! 😅

jabera
28. únor 2010

byggy, tak aspon, ze budes s nou.. tak na vas myslim...

lulu a hlavne vela sil!!!

marti, straaaaasne som zvedava, co bude o mesiac 😉 to by ste mali take vianocne miminko, ze?

martasl
28. únor 2010

jedno vánoční už máme-Katku,je 23.12.tohle by vyšlo na konec listopadu.byla bych nešťastnější člověk na světě,kdyby to klaplo 😀

simisimca
28. únor 2010

Luluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....moc moc moc drzim palce... 😉 😉 😉 😉 😉 .....budem na teba intenzivne mysliet...uvidis ze vsetko dobre dopadne... 😉

evuse
28. únor 2010

Ahojte holčičky.

Lulu, taky moc držím palce 😉

Byggyt, Vivien určitě tatínka poznala, možná si mu opravdu chtěla postěžovat. To je moc fajn, že jí zítra konečně uvidíš 🙂

Jani s Barborkou se to srovná. Snaž se být v klidu, když tě naštve, napočítej aspoň do pěti. Přeci jenom jak pro ní, tak pro tebe je to nová situace. A relaxační CD si můžeš pouštět nahlas, třeba i Barborce to pomůže 🙂

martasl
28. únor 2010

evus-jak se Terezce líbí její nová postýlka??koukla jsem na fotku a vypadá krásně.v té se musí chrupkat 😵

evuse
28. únor 2010

Dneska jsme jí tam spali dát dopoledne a odpoledne a spala naprosto v pohodě. Ale na noc si jí ještě nechám u sebe v ložnici v druhé postýlce.

hanula83
28. únor 2010

Byggyt, tak aspoň nějaký posun a lepší se to, a zítra ji uvidíš. A taky ona tebe 😉... snad to tam rychle uběhne a budete co nejdříve doma! Nemocnice jsou hnus, ale bohužel je to někdy nutné...

Marti, myslím na tebe a posílám pozitivní vlny, aby to vyšlo... No a kdyby tentokrát ne, tak příště, ono to "dělání dětí" taky není k zahození 😉)...

Iji... to je naprostý mazec s tou krví!! V dnešní době něco takového... to snad ani není možné... a ještě jakási rádoby doktorka tě bude deptat jo... Jsem rozčílená za tebe.

Lulu, sice nemůžu říct svoji zkušenost z přirozeného porodu, ale dle všech ostatních přes všechny ty bolesti to maličké za to stojí, tak se spíš těš 🙂... Abych pravdu řekla, tak já už si ani žádné bolesti po císaři nepamatuju, jistě nějaké taky byly, ale ti dva uzlíčci za to tisíckrát stály 😉.. a to stejné platí pro Pocahontas 🙂

hanula83
28. únor 2010

Jo holky, a včera jsme konečně měli to slavné vítání občánků, až budem mít foto, tak sem dodám 🙂... Bylo to pěkné, ale na naši Aničku už moc dlouhé a při té dojímavé řeči se tam trochu rozkňourala 😉... A foťačku naše holky nějak zaujmuly, tak jim udělala ještě extra fotky, jak koníčkujou 🙂))

byggyt
1. bře 2010

Dobré ránko 🙂

dievčatá akurát keď som vám včera dopísala mi volala mama že pani čo bola so synom na Vivinej izbe a cez noc na ňu dohliadala preložili na inú izbu tak som vyštartovala a išla som tam, bola som tam do 23.00. Je reálna šanca že ju dnes pustia. Akurát si dávam kafčo a pôjdem. Držte palce aby na velkej vizite rozhodli o prepustení.

erikahla
1. bře 2010

Byggyt, myslim na vas. Uz nech ste zase spolu doma. Malicka urcite citila, ze si pri nej bola a urcite sa jej hned polepsilo 🙂
Lulu - drziiiiiim palce a vsetko co sa da 😀 😀 😀 Uz nech sa ti ulavi a mas drobceka pri sebe. Dobre to dopadne, neboj !
Marti, vsetko bude tak, ako ma byt. Verim, ze sa vam to podarilo. A keby aj nahodou nie, tak aj tak to bol prijemny nacvik, no nie ?! 😀
Dievcata, ja si dnes idem po zvysny verdikt z genetiky. Mam aj trosku strach, ale verim, ze ked morfologicky uzv vysiel v poriadku, tak snad je vsetko ok. Majte sa krasne a nech nam vsetko vsetkym dnes dobre dopadne. Aj pocasie nam praje (aspon u nas), tak nech mame ten den krasny 😀

luci.kon
1. bře 2010

Ahoj tak už oficiálně patřím mezi těhule, dneska mi vypsala průkazku i neschopenku 🙂 🙂 🙂

lji
1. bře 2010

jeej luci to je fajne. takže už pekne videla mimčo? 🙂

Lulu držím päste a stále čakám keď sem prídem že niekto oznámi novinky o tebe 😀

byggyt už máš Vivien doma???

jabera
1. bře 2010

luci, gratulujeeeeem!!!!!!!

erika, daj vediet! verim, ze je to ok vsetko...

martasl
1. bře 2010

luci-gratulace k průkazce. 😉 to ti ji teda vypsali brzo,já si na ni počkala asi až do 10tt.a hlavně,že máš neschopenku.sice to bude trochu nuda,ale za ten klid a nenamáhání se v práci to stojí.máš napsané vycházky??já měla od 12-17 hod.

byggyt-doufám,že vše dopadlo jak jsi chtěla a pustili vás domů. 🙂 te´d se určitě nemůžeš vymazlinkovat s Vivien,co?? 😀 😀

teď jsem vezla manžela do Třebové na autobus do Prahy.byli jsme dnes přepisovat auto,tak ,,trocha zdržení"včera jsem si to těhi raději ještě pojistila,tak doufám,že to vyšlo!! 😀 😅

eri-dej nám hned vědět,co a jak...ale bude to v pořádku!!koukám,že jsi už ve 21 tt,ty brďo,to utíká 😀 😀

jaberko-tak co,už sis pořídila tu relax hudbu???kámoška mě a Katce za chvilku přijde barvit vlasy,tak pak hodím Katčinu fotečku.

martasl
1. bře 2010

co asi lulu...??jestlipak už to má za sebou.hlavně,aby bylo vše ok a všechno šlo hladce 😉 jééé,dnes asi bude držet svého prvorozeného synáčka 😀 😀

mirunda
1. bře 2010

čaute!
Snažím se vás číst, teď sedí Lilinka na nočníku, tak píšu 🙂
Má někdo na Lulu kontakt? Abysme věděli?

Marti, tak to jsem zvědavá, jak dopadnete.. moc moc moc bych vám to přála na první šťouch.. 🙂 Ale asi se snaž na to moc nemyslet, myslím, že psychika dělá svý nejvíc.. 😒 Nechci teda radit, já o tom nic nevím, jen co si myslím.. 🙂

Jaberko, ty hubneš?? A to jako držíš nějakou dietu? Já taky hubnu, abych byla na svatbě hezká 🙂 Od zasnoubení - necelých 14 dní - mám 2kg dole 🙂 Kéž by to takhle šlo dál 😀 A to jsem jen začala pravidelně jíst.. po 3 hodinách, malý porce.. tak třeba to bude fungovat.. slíbila jsem si 8kg dolu do svatby 🙂

Jinak Lilinka už začíná fakt ťapkat, teda jako ona už ťapká, ale udělá pár krůčků a sedne si a doleze to po 4 😀 Je rozkošňoučká, že bych brečela 😀 Z týden už jí bude rok, to to tak uteklo.. dneska jsem jí objednala dort do tvaru berušky, tak snad bude hezkej.. 🙂

jabera
1. bře 2010

mirunko, ano chudnem.. robim asi nieco podobne ako ty, snazim sa nezrat moc a ziadne sladkosti. po 19. vobec nic... sama sa cudujem, zrazu sa to pohlo.. kiez by mi to vydrzalo. a vramci moznosti bckl, ale to mi musi niekto hlidat barta a to je v tejto domacnosti velky problem....

no, to je super, ze uz lilinka takto maka 😉 uz sa tesim na narodeninove fotky.. idem pozriet sem do alba, lebo na fb som nic nove nenasla..

tiez myslim na lulu....

marti, ked ja strasne nemam rada cd s relax. hudbou... 😅

zuzkaaaa
1. bře 2010

BABY LULU ešte nič? jaaaaajjjj
janka skúsime si zobrať úver a ak sa nám to podarí tak budem najšťastnejšia na svete! tak budeme mať 3 izbový byt mamkin ja to od nej odkúpim a oni si chcú ešte dostavať 2 izby k domu čo máme v záhrade

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru