Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
26. dub 2009

Ahojte holčiny!!
Já jsem sem zas nakoukla, koukám, že se bavíte o velikostech oblečeníčka - tak my jsme domu jeli v 50, ale dupačky v týhle vel. měla malá naposled.. Prakticky do teď nosila 56 a asi tak týden nosíme 62 (malá má teď 57cm).. největší problém máme s tím, že přes ty látkový plíny nezapneme bodýčka, ale tak je nechávám jak tričko a je to OK 😉 a kalhoty musíme mít široký..

Evi, v kolika týdnech se ti Terezka začala tak krásně smát?Naše Lili se sice směje, ale ne tak do široka krásně jako tvoje Teri.. Lilinka se "jen" pousměje když je spokojená, to se na ní můžem ksichtit jak chcem, tak nevím, jestli je líná, nebo jestli má ještě čas 🙂

V pátek jsme byly na kyčlích, tak je prý máme ukázkový, tak jsem ráda.. vděčnost za ty tlustý látkovky 😀

Kačko - ty to máš za chviličku!!!!!!!!!Jak se cítíš??Všechno ok?Doma vše nachystaný? 😉

kackabrcka
26. dub 2009

mirunda ja sa citim tak ze na porod to vobec ani len nevyzera, termin je 8.5. ale mne nic neni.. si tak.. sa bojim aby som neprenasala.. neviem sa uz malej dockat.. poslickov som mala len raz a odvtedy vobec nic.. brusko este tlaci do rebier riadne to boli ale ja este aj dobre spavam..
a Lilianka mala kolko KG ked sa narodila? to ste pekne narastli.. 🙂 no ja mam latkovky na sposob pampers ty mas tiez take? cez tie balis este na siroko ci nie? peknu nedelu.. kata

mirunda
26. dub 2009

Já se taky bála přenášení a taky jsem přenášela 10 dní 😀 Bylo to hrozný, spíš proto, že jsem pořád už jen čekala a čekala a každý ráno už jsem byla pak naštvaná, že se zase nic nestalo a že mám pořád pupek 😀
Lilinka měla 4150g a 53cm, byla pěkný kusanec.. taky mám ty látkový kalhotkový plenky, jsou supr, moc jsem si je oblíbila, určitě si je taky zamiluješ.. jednorázovky dávám jen na výlety a když jsme venku, tak si je beru s sebou.. teď si budu kupovat další, mám jich jen 18ks a peru každý druhý den a někdy mi to nestihne ani uschout.. a jaké máš ty Kačko?Jakou značku..?Je strašně moc druhů, na Koníkovi je o látkových plenkách diskuze, tak jsem se tam hodně vyptávala a hodně mi tam zkušený maminky poradily.. 😉

kackabrcka
26. dub 2009

avojky MIRUNDA to mi ani nevrav, to bola Lilianka teda riadna kocka.. no ja som nakupila 68cku ze na september ale asi sa budem musiet s nou rozculit keby som este prenasala.. no tak ako citam 50tku mozem dat bokom - este ze nemam toho vela a bolo to darovane.. CO sa tyka latkoviek ja mam babylucy z www.plienka.sk a to 3v1 organic tie sa mi velmi pacia materialovo, potom 3v1 classic to je flanel a momentalne som este doobjednala vacsie co maju zrovna v akcii color macko v. L stoji s vlozkou 3,80€ to je flanel plienka ako tie classic.. S dodavatelom som velmi spokojna, super komunikacia.. oni tie pleny vyrabaju a dodavaju dalsim odberatelom preto ich ma najlacnejsie co som si odsledovala zrovna BL znacku..

http://www.plienka.sk/index.php?cPath=112

Ja ich mam na skusku 15ks tak uvidim ako sa budu pacit.. ale zo zaciatku chcem davat pleny co sme dostali kym sa mala vycisti a potom mam este do tych plienok ako keby take vlozky tak chcem skusit aj to..
TY mas aku znacku plienok ?

mirunda
27. dub 2009

Kačko, to teda byla 😀 Uvidíš, jak bude velká tvoje Sophinka 😉 A taky jak rychle bude přibírat a kolik.. Kamarádka má dceru, ta se narodila malinkatá, asi o 3 týdny dřív, vel.50 jí byla velká 😀 A pak z ní najednou byl hrozný cvalík..

Jinak já mám 4 druhy plínek, chtěla jsem si vyzkoušet víc značek:
http://www.isatky.cz/vicevelikostni/ella-s-hous... - Ella´s house
http://www.latkovepleny.inshop.cz/inshop/script... - Popolini
http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2... - Bamboo extra
http://www.latkovky.cz/product_info.php/manufac... - Bamboozle

Až na ty zelený jsem se všema spokojená moc moc 🙂 Osvědčily se mi taky patentky místo suchých zipů, je to podle mě lepší. Teď se taky začínám učit látkovat s těma čtvercovýma plenkama, co jsme nosili my jako malý, ale asi mě to nebude bavit žehlit, takže se na to vyprdnu 😀

zuzkaaaa
27. dub 2009

ahojte babenky..
prepáčte, že vás v poslednom čase trošku zanedbávam ale asi aj budem, teraz cez víkend sa toho udialo až až...
mamka oslavovala 5Oku v sobotu a v nedeľu otcovy bolo veľmi zle, tlačilo ho pri srdiečku, tak ho zobrali do nemocnice na pozorovanie a teraz ho berú do bratislavy na operáciu srdca, uf takže stresu a strachu až až, so mnou je vštko ok len mám zas troška kolísavý tlak ale ani sa nečudujem, tak sa tu majte krásne, dnes ešte na vás kuknem, dúfam, pa pa

kackabrcka
27. dub 2009

MIrunda no ved uvidime co povie lekar v stredu na poradni ze kolko GR ma sofia teraz .. ja ratam okolo 3100gr. moze mat lebo naposledy 14.4. mala 2750gr.. no uvidime aj kedy ma to chyti.. aj ked fakt sa citim dobre. zistujem ze nemam dlhy rukav 56tku bodynka tak asi pobeham trosku obchody a urobim si radost a taktiez pozrem este nieco v 62ke.. zase sa budem vytesovat, lebo ja nakupy mozem 😀
a pleny mas super, ja som volila lacnejsie varianty ale no uvidime ako sa nam bude vlastne pacit 😉
zuzkaaa - keby ti velice skakal tlak bezkaj lekarovi kamoska rodila kvoli tlaku skor..

evuse
27. dub 2009

Ahojte holčiny, Kačko už to máš za pár 😀. Já měla oblečení všechno v 56 a výš. Sice jí třeba byl delší rukám a nohanice, ale to malé miminko se nehýbe, tak to nevadí, ruká ohrneš. Opravdu tak rychle rostou, že nemá smysl kupovat 50- tedy pokud se mimi nenarodí dřív a není nějaké menší.

Aha Jaberko, on má malej moučnivku. o měl chaleček kamarádky taky, ono to pak projde zažívacím traktem a dělají se i opruzeniny, no to se holt musí lékama 😒

evuse
27. dub 2009

Mirundo, Terka se s otevřenou papulou porvé usmála 1. března, takže asi v 5-ti týdnech. Ale ty fotky jsou o něco starší. Směje se hodně, když se my smějeme na ní. Když dělám ksichty , tak se směje míň, a někdy vyvaleně kouká . Nejdřív se začala smát při přebalování, asi jak jsem byla blízko a povídala si s ní....A takovej ten prví spokojenej malej úsměv, ještě ten nevědomej, ten mi dala, když jsme odjížděli z porodnice. Já jí totiž kojila celé dopoledne v hrůze, aby cestou domu nezačla řvát, než koupíme ten Nutrilon a připravíme jí pořádný jídlo, když já neměla to mlíko. No a jak byla konečně hodně napápnutá a mohla tak dlouho dumlat, po tom několika hodinovém kojení, tak se tak spokojeně usmála, to bylo moc krásný.

evuse
27. dub 2009

Zuzko, to jsi tedy měla náročný výkend, to se nedivím, že máš horší tlak, to je nervama. Tak ať to tatínkovi dobře dopadne!

mirunda
27. dub 2009

Evi, tak to je Lili buď líná, nebo nevím 🙂 Ona se směje, to jo, docela často, i s otevřenou pusinkou, ale ne takhle hrozně moc, jako Terezka.. jako že neotevře pusinku uplně dokořán, to nám ještě neudělala.. tak ještě čekám, snad to udělá co nejdřív, už se na to hrozně těšíme 🙂

Kačko, určitě si plínky oblíbíš, to praní vůbec není hrozný.. Jo, tak to chápu, že nakupovat můžeš 😀 Já toho hrozně moc zdědila po švagříčkovi, oni si mysleli, že to bude holčička, takže měli všechno v růžovým 😀 😀 Ale i přes to jsem taky chtěla nakupovat, takže se stalo, že jsme něco nevzali ani na sebe a trička střídáme každý den i každou noc.. prostě těch malých velikostí to chce jen pár kousků..

Zuzi - držim moc tátovi palečky!!!Už to máš taky za pár, tak se zkus co nejméně stresovat, ať neporodíš předčasně.. 😒

zuzkaaaa
27. dub 2009

ahojte babenky...
tak s tým tlakom, tlak je ok, len ma hlava bolí, a to strašne ale je riadne vetrisko u nás už 2 dni a aj hlava ma od vtedy bolí, takže to bude asi zo zmeny počasia
vidím preberáte pienočky, tak ja vám poviem úprimne ja som nad tým vôbec ani neuvažovala, neviem prečo, asi som pohaďáčka(lenivá) prať ešte aj plienočky, neviem, možno, že si to časom ešte rozmyslím 😀

jabera
27. dub 2009

ahojte baby.
zuzi, netlakuj, setri sa!!! a co tato, dobre to dopadlo? tak si sa tesila na zranicu a nakoniec taketo trapenia.

ja sa chystam latkovat, ale nemam to este prestudovane, snad si najdem cas coskoro, mirun, asi ta budem potom trosku opruzovat... nemam sa vobec s kym poradit a neviem, ci vsetko pochopim z textu... som drza, ja viem, ale nikoho ineho latkoveho "osobne" nepoznam. hahaha

evi, ano, je to to, co pises, na slovensku sa tomu v pusinke hovozi žabka..., ani neviem preco. zajtra ideme k mudr 1.x, mam trosku tremu.... ale manzel to nejak poriesi, aj tak im nic nerozumiem... budme tam len ako polna kuchyna a prebalovac.... podam potom infosky.

co sa rehnenia bartika tyka, usmieva sa nasiroko a obcas aj nahlas uz od porodnice. vzdy po jedle. ale zjavne to nie je vedomy usmev. dnes sa mi zdalo, ze sa 1.x usmial priamo na mna, ale asi si to len nahovaram.. teraz sa mi boris vysmieva, ze to tak urcite.. len mi zavidi, ved nech pocka, ked sa uz na mna ozaj bude vyskierat! nastve ma, ak sa usmeje nanho skor jak na mna!

kackabrcka
27. dub 2009

avojte kocky..
Zuzkaaaa - ked si pozries stranky o latkovkach tak sa ta investicia podla mna vrati ked to len bez prania ratas tak za pol roka sa ti to zacina vracat.. a ked ratas ze budes mat aspon 2deticky tak sa to vrati urcite a oplati sa to.. u nas zacal s tym manzelik pritom nemky to nejako nepouzivaju v nasom regione co viem lebo minuelteda zazerali ked som priniesla jednu na ukazku.. pripadala som si ina.. ale ja mam cas tocit pracku a chcem sa venovat v prvom rade malej takze budem domka a na zahradke pri bazene viacmenej..

Evuse - veru krati sa mi to.. uz sa neviem dockat.. ja mam aj 50tku darovanu a od 56tky aj ruzove konecne.. viacej mam potom 62jek a 68ciek co som myslela ze na september uz hadam ale uz som zase dnes nakupila 74ku lebo boli zlavy v KIK po 1€ kus tak ked nieco take vidim kupim.. ja tam nechavam vysacky, pripadne ked neznosime tak to predam ci darujem..

Mirunda - no s latkovkami prisiel muzik jeho napad len uvidim ako bude pomahat pri vesani a prebalovani 😀 ja sa prania nebojim praveze ja rada blazonko do pracich praskov a avivazi.. muz mi vravi ze nech si otvorim verejnu pracovnu 😀 a veci vela som tiez dostala len vsetko bolo neutralne tak sa tesim s ruzoveho ked si nieco obcas kupim a po 2eura kus - no nekup to.. svokra mi sice vravi ze ju mozem prezliekat 4x denne ale ja vravim ze tak nebudem prat kazdy druhy den ale kazdy 4ty a ona zatial nic nekupila tak nech sa nestara 😠 moja mamca sa besni s vecami ale uz som nakazala len od v. 6-9mesiacov mensie nie.. a ved to poznas - veci maju vzdy takze poroblem nieco dokupit je to najmenej.. 😉

adelinka
27. dub 2009

ahojky 😵 😵
tak ja jsem byla dneska na ockovani s petanem a rval jak tur a to poprve 😒
pak jsem byla u kamosky juknout na malou ma mesicni elisku 😵
ted uspavam petana pac je protivny jak prdel 😠 a uz mam fakt nervy 😠

jabera
27. dub 2009

adel aj ja prave uspavam....vzhladom k velkosti uspavaneho - na ramene... to najviac zabera... len sa blbopise

kackabrcka
27. dub 2009

jabera a adelinka no som zvedava ake uspavanie bude ucinne u nas.. 😒
jabera a porodna baba k tebe chodi? rady dava?

mirunda
27. dub 2009

Zuzi, já si taky neuměla představit, že budu ještě prát plínky, ale teď je to příjemný odreagování 😀 Ráda je peru i věším ven, vůbec se toho neboj 😉
Jaberko, určitě si čas udělej, finančně je to sice náročný ze začátku, ale jak píše Kačka, tak se ti to později o hodně vrátí a na další děti ani nemluvím..ale hlavně - miminka mají zadeček v něčem lepší, než v papíru - proto jsem začala látkovat já.. taky máme doma jednorázovky, beru je ven, kdyby potřebovala přebalit, nebo na výlety a tak..ale moc jich rozhodně nespotřebujem..
Kačko, u nás jsem s tím přišla já, viděla jsem to u známý a hrozně se mi to líbilo, hlavně to, že se tyhle nemusí žehlit, to pro mě bylo nejhorší s těma čtvercovýma plínama, ta představa žehlení 😀 Takže tohle bylo naprosto ideální.. pak jsem 14 v kuse byla na netu a sháněla všechny možný informace.. nejvíc jsem se fakt dozvěděla tady na koníkovi - v diskuzi Látkové plenky - https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - tady jsem se zeptala na všechno, co jsem chtěla vědět.. 😎

jabera
27. dub 2009

mirun dobre teda, tak nebudem otravovat teba, hahahha musim si to nastudovat, snad sa nam to podari, je to trosku drahe na zaciatku, ale snad to dame dohromady...

kacka, jasne, ale uz dochodila.... zajtra ideme k dr. a hebamme uz konci, tym padom. ale bolo to velmi dobre, ze chodila, strasne nam to pomohlo na zaciatku. clovek je taky zblbnuty, ked dojde z porodky, nevies, kde je sever, zlaknes sa kazdej vyrazky, aspon ja som to tak mala. a ked pride ona k tebe kazdy 2. den je to vyborna opora. odporucam ti, napis si potom otazky na nu, ktore ta napadnu, lebo to pozabudas... uvidis, ake je to fajn. ja osm teda mala velmi dobru hebamme, mala som stastie, vyberala som len podla sympatii, podla fotky, referencie som nemala ziadne.

mirunda
27. dub 2009

Jaberko, klidně "otravuj", ráda ti poradím, když budu vědět.. ale jsem začátečnice v látkování, tak abys mě brala s rezervou 😀

kackabrcka
28. dub 2009

pekne ranko,
jabera no ja poznam zatial 3 hebamme ale je mi v podstate jedno ktora bude pri porode lebo tak kde idem rodit ich je asi do 12 .. ja zatial chodim na tehu gymnastiku a predporodnu pripravu tak nam dost rozpravali o kojeni a inych veciach.. bolo to zaujimave.. som zvedava veru ako to potom budeme zvaldat my..

mirunda no ja som si tiez prave na MK zistovala infosky ohladne latkoviek.. ja som volila s tych lacnejsich variant a budem skusat 3druhy zatial kazda ma inu savost tak uvidim s ktorych potom este doobjednam.. inak vsimla som si ze v nemecku frcia popolini a videla som ze aj ty ich mas - tie su ake? precika ti Liliana celu plienku alebo menis len nie vlozky ?

adelinka
28. dub 2009

bre ranko 😵
u nas noc desna 😝
kacka..ranni ptace??no je fakt ze ja taky nemohla spavat 😖

jabera
28. dub 2009

caute... my sme tiez mali carovnu noc.... posral sa tak, ze som ho spiaca umyvala v umyvadle... normalne som sa bala, ze zaspim postojacky... ale tomu predchadzyli place kvoli brusku bolavemu.... teraz chrni, asi si idem este na minutku lahnut k nemu, nech nevyzeram u tej doktorky jak mrtvola.

adel, vy ste co porabali v noci?

adelinka
28. dub 2009

jaber..ale petan byl tak 6x hore..nevim zuby ci ockovani 😝

jabera
28. dub 2009

adel fuuha, ja som dufala, ze to skonci tak v polroku....

ja som akurat tak dobre zaspala a uz musela letiet k dr, podla toho som aj vyzerala.... ani umyt som sa poriadne nestihla...

takze, bart vazi 5550g a meria 57 cm. dnes ma presne mesiac a pribral od porodu 1340g a 2 cm... pani doktorka povedala, ze bude velky muz, ako otec, hahaha. bartik vrieskal jak sialeny a potom ju dobre pocikal za trest.........

kackabrcka
28. dub 2009

adelinka - veru ranne vtaca, muzik stava o pol 5tej do prace tak ja uz nezaspim.. ☹
jabera - no som zvedava co caka mna.. bartik rastie teda riadne 😉

evuse
28. dub 2009

Ahoj holky.
Je to hrozný, ale dneska nás zase vzbudila až pošťačka před polednem 😀 . Úplně se stydím, když se někdo ptá, jak Terzka v noci spí a já mu říkám, že si vyspáváme klidně do 10-11 😎
Dnesja tady fouká taky tak příšernej vítr, že ven nejdem. Aspoň jsem vyžehlila a vytřela.

Zuzko, já o plínkách taky nepřemýšlela, rovnou jsem brala jednorázové. Už takhle peru pořád a hlavně, když Tereze dávám ty plenky navíc kvůli kyčlím, nevejde se mi do oblečení. Kdybych dávala látkovky, bude to to samý. Mám pro ní manšestráčky a rifličky( mimo jiného, co jí neni 😒) velikost na 6měsíců a neobleču jí to přes tu velkou zadnici. Ale přiznám se , že jak pořád byla opruzená, tak jsem o nich uvažovala, protože to asi přeci jen víc větrá než tyhle nepropustné.

Adel Peťa dřív nebrečel při očkování?

Jaber , mě se zrovna včera Rézička taky pokadila až na záda 😀 . A taky mě během jednoho přebalování 2x počůrala. Dneska zatím jen jednou 😀 Dělá so ze mě legraci potvůrka 😀

mirunda
28. dub 2009

Kačko, Popolini jsou výborný, mám Popolini Tencel, prý nejsou tak tlustý a je to pravda.. sají hodně, ale měním celou plínku, ne jen tu vložku..
Doporučuji používat do plínek tzv. separační plínky, je to výborný, hlavně na malé miminko.. je to takový "jemný papír", který se dá ještě dovnitř plenky a když se miminko vykadí, tak se tenhle papír vyhodí i s výkalem 😎 Hodně to ušetří tu plenku, není tak špinavá.. a když se mimi vyčurá, tak se ten "papír" hodí jen do pračky a použiješ to znova.. je to opravdu výborný, určitě se to u vás taky prodává (jestli už to nemáš) 🙂

Jaberko - naše Lilinka má taky 57cm, ale POUHÝCH 4600g (před týdnem).. dneska jsem si půjčila kojeneckou váhu a vážím před a po každém kojení.. abych jí netrápila hlady chudinku mojí, tak jsem zvědavá, co přibere a kolik toho nakojíme.. Závidím, že Bart přibral tolik - co bychom za to dali my 😝 😉

evuse
28. dub 2009

Mirundo vážila jsem taky, ale když jsem jí zvážila několikrát po sobě, skoro po každé to navážilo něco jiného v přepočtu na mlíko 10-30ml rozdíl 😒 . Podle toho jak sebou zrovna mrskla 😒

zuzkaaaa
28. dub 2009

ahojte babenky...
tak hlásim, že s otcom to dopadlo fajn, včera ho operovali mal upchatú cievu, ktorá vedie k srdcu a tak aj prekonal infarkt, ale to je najhoršie, že lekár povedal, že je to nevyliečiteľná choroba a kedy koľvek ho to môže znova chytiť ☹
dnes som začala piť magneziu na ten tlak, ževraj to pomáha, tak uvidíme vo štvrtok čo povie dokino, ale dúfam, že to bude ok, ale práve dnes som čítala tu na koníkovy o tlaku a baby písali, že za vysoký sa považuje ak spodná hranica vyskočí nad 90 tak to chvala bohu nebolo, ale aj tak navyšší čo som si doma namerala bolo 150/78 😅
kacka ty mávaš aký tlak?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru