Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

usounek25
27. lis 2008

Evi přesně. Nejhorší je když jdeme ven se psem. Přítel mi musí zavazovat boty a já se pak za ním kutálím. A to si myslím, že bříško nemám zas až tak velký, viděla jsem i větší. Můžu se zeptat, jak to máš s pohyby miminka?? Já totiž poslední dobou cítím spíš takový převalování. Samozřejmě taky kope, někdy je to výkop až to zabolí, ale ne zas tak často. Spíš to převalování, pokud to teda převalování je, protože se mi vždycky začne třepat celý břicho. Na ultrazvuk jdu až za dva týdny, tak doufám, že bude vše o.k.

petrach
27. lis 2008

evuse to funi i ty lehci vahove kategorie,nez jsme my 😉
ja ty schody taky vzdycky rozdychavam,manza se smeje,proc tak funim,jsem mu rikala at si skusi byt tehu,jsem unavena jenom z toho pocitu,ne tak kdyz neco delam
aspon vas mine chodit s briskem v tech vedrech,otoky atd..

sparka
27. lis 2008

holky chci se vás zeptat myslíte si že je špatný když sem od začátku těhu zhubla 8kg?jím hodně ale váha jde dolů... 😒

usounek25
27. lis 2008

Ahoj sparka a ty často zvracíš?? A co na to říká doktor??

sparka
27. lis 2008

usounek:nezvracím jím furt no dr.jen udiveně kouká u malý sem přibrala 12kg nechápu to...ale bříško roste jukni na foto

usounek25
27. lis 2008

Bříško máš pěkný. To je teda zvláštní. Ale pokud je vše o. k. Aspoň nebudeš muset shazovat kilča 😅

kacka.va
27. lis 2008

s tím hubnutím to určitě individuální bude, ale já když jsem chtěla zhubnout kdykoliv před těhu, tak bez úspěchu, takže nejsem typ, že bych hubla snadno.

sparka
27. lis 2008

usounek:nj u malý sem šla domu s -20kg takže o 8kg mín než před těhu a jestli to takhle půjdedál v tomhle těhu tak budu mít -20kg než před těhu

usounek25
27. lis 2008

A nemůžeš mít třeba nějaký problém se štítnou žlázou nebo něco takového. Kdybys zvracela, tak by to bylo asi normální, že hubneš, ale takhle, když jíš hodně to fakt nechápu. A tvůj dr. to zatím nějak neřeší??

sparka
27. lis 2008

ne neřeší,no mám sníženou funkci št.žlázy bych naopak měla tloustnout ne?

usounek25
27. lis 2008

kacka.va: já kdysi dávno zhubla během pěti měsíců patnáct kilo. Vypustila jsem úplně sladký, jedla jen samý bílý jogurty, celozrný chleby, ovoce, zelenina apod. A hlavně jsem denně jezdila 45 minut na rotopedu. Byl to záhul, ale podařilo se. Dneska nechápu, že jsem to zvládla. Vstávala jsem totiž každý den v pět ráno, jezdila jsem do práce do Brna a domů jsem přijela v 8 večer. A pak jsem šla ještě jezdit na rotopedu 😲 Tak si tak říkám, že když se po porodu na to vrhnu, tak to snad půjde zase. Jenže jde o to, jestli po celým dni lítání okolo mimina budu mít ještě vůbec nějakou energii na sportování. 😖

usounek25
27. lis 2008

sparka: to nevím, jak to funguje. Ale určitě se o tom poraď se svým doktorem, určitě jsi mu to říkala, že máš tu funkci sníženou, myslím, že by tě měl více kontrolovat. Štítná žláza přece taky produkuje nějaký hormony.

usounek25
27. lis 2008

sparka: ještě jsem se chtěla zeptat. Chodíš s tou štítnou žlázou na endokrinologii a bereš nějaké léky??

petrach
27. lis 2008

sparka mimi si proste bere s tebe,mam ted kamosku,je ve 25tt a ma dolu 9 kg,stitnou zlazu v tehu urcite dr. resil,ne? ja ji mam taky,chodim na kontroly a beru leky

sparka
27. lis 2008

sparka:ted jdu 3.12 tak sem zvědavá

sparka
27. lis 2008

jééééééé píšun sama sobě 😀 😝

petrach
27. lis 2008

ja to pochopila 😀 😀 😀 to je tim tehu 😀 😀 😀 ja zas pripalim i čaj,ted v tehu,ikdyz mezi nama,je to spis konikem 🙂 😉 porad to tu čtu a nehledim na plotnu 😲

ja jsem byla hned ze zacatku,dal mi silnejsi leky a ted jdu az 22.12.

holky jdu se vetrat,nez bude tma,pa vecer 😉

mirunda
27. lis 2008

Holky, jste vůbec v práci? 😀 Vždycky když to tu nechám znova načíst, tak je tu snad o půl stránky navíc 😀

evuse
27. lis 2008

Mirundo a to by mě tedy taky zajímalo, kdo je v práci 🙂 . Já tedy ne, už od začátku, nejdřív nevolnosti, pak vysoký tlak a štítná žláza, od 4 měsíce přišerná únava,a teď ještě cukrovka. Ale únava už polevuje, asi jen dočasně, nejhorší je to prý ke konci. A jsem ráda, že jsem doma, do práce jezdím přes hodinu a půl a opravdu si nedovedu představit, že bych to zvládla. Sice jsem ze začátku měla výčitky, že se válím, ale už mě to přešlo.

kacka.va
27. lis 2008

usounek: to já na sladké nijak extra nikdy nebyla 🙂

evuse
27. lis 2008

Ušounku, zavazování bot, navlíkání ponožek, kalhot atd, to je kapitola sama pro sebe. Při obouvání si sednu v přesíni na nízkou skříňku, přehodím nohu přes nohu, ale pozor, to nejde samo, musím si pomoct rukou, abych jí přehodila přes koleno, pak zatajím dech a zavazuju. A manžel už mi párkrát navlíkal i sundaval ponožky, přišlo mi to děsně k smíchu. Nedávno mi něco upadlo a řek mi, ať to nechám, že to pak sebere. Je moc hodnej.

Jinak pohyby cítím jako žďuchání a kopání. Nejvíc když sedím a mačkám ho a pak když ležím, nebo pololežím u TV, jak se to břicho tak "rozleje" do stran. Ono záleží i na tom, jak tam to mimčo je, jestli tě nekope do placenty, nebo není zádama do předu, to bys ty kopance moc necítila.
Jo a taky cítím jemné pravidelné škubání, když mímo škytá, i několikrát denně 😉

evuse
27. lis 2008

pertach o horkách mi ani nemluv, já byla v létě nějaký 3-4 měsíc a bylo to úděsný, byla jsem hotová, nemohla dýchat, potila se jak prase. S velkým břichem si to neumím představit. A to jsem si vždy přála rodit v létě, že bych nosila šatečky, tričínka, tuničky, prostě pohoda. Jak jsem byla hloupá. Ačkoliv teď je sice fajn počasí, aspoň pro mě v tomto stavu, jinak zimu nemám ráda, jenže mi asi do porodu nevydrží bunda, co jsem si vydražila na MMA a myslela, že je na pupík dost velká a bude stačit. Nerada bych na poslední měsíc kupovala další.

usounek25
27. lis 2008

Já to s těma pohybama mám různě. Připadá mi, že náš Adámek bude asi trochu línější miminko. Má dny, kdy ho cítím pořád, furt se vrtí a kope a v noci třeba skoro nic. A pak ho zase cítím v noci a přes den je klid. Jako teď poslední dva dny. To se vždycky rozhýbe pořádně večer až mi poskakuje břicho a přes den se párkrát zavrtí nebo kopne. A taky je možný, jak říkáš, že je občas otočený obličejem dovnitř břicha. Uvidíme na ultrazvuku, snad bude vše o. k. Ale v noci mě třeba nebudí, tak jak píšou některý holky, že v noci nemůžou spát, jak jim mimi kope v břiše. Já se většinou, když se převaluju z boku na bok probudím, přece jen je to trochu namáhavý s tím břichem
😀 a to cítím, že se hejbe.
Přítel mě taky rozmazluje. Umývá i nádobí, protože jak se hrbým nad dřezem, tak mě vždycky bolí záda. Někdy už si připadám neschopná. Jsem celý den doma, on příjde z práce a ještě mě tady musí obskakovat. Ale jinak zatím uklízím, peru atd. vše sama. Sice mě to trvá dýl a jsem z toho vždy vyfluslá, ale zatím to zvládám. 😝

evuse
27. lis 2008

Mě taky v noci mimouš nebudí, jen močák 😀 . A často se tou mojí cestou na wc mimi neprobudí, nebo možná jen dělá, že spí. Taky má dni, že se hýbe míň, to je normální.

usounek25
27. lis 2008

Jinak si taky nedokážu představit poslední měsíce těhu prožívat v létě. Hlavně teď ty poslední dvě léta co byly, tak byly dost parný. Já taky byla v nějaký 4 měsíci a bylo to dost hnusný. Byla jsem ráda, že nechodím do práce a můžu být celý den zalezlá pěkně v chládku doma a ven jít až navečer. 😎

usounek25
27. lis 2008

Čůrání v noci mě děsně štve, vždycky se mi tak nechce vstát, ale musím. Ono už pak ani nemůžeš spát a budí tě to 😅 Dokonce jsem nakazila i přítele, když vstanu na záchod, tak se plazí za mnou taky čůrat. 😝
Zatím páčko, jdeme se vyvětrat s naším čoklíkem.

usounek25
27. lis 2008

Uff, tak už jsem tu z prochajdy 😝 😝 To je hrozný, jak se teď venku rychle stmívá, ven jsme šli ještě za světla a domů příjdem za tmy.
Evi: už chystáš výbavičku?? Já začala minulý týden prát věcičky a zjistila jsem, že toho mám hrozně moc. Hodně toho mám půjčenýho od kamošky a taky jsem si něco kupovala. Mám takovej pocit, že to snad ani malej nemůže unosit. A ty malý věcičky jsou tak krásně roztomilý. 😅

petrach
27. lis 2008

holky mala je v cervnu a bylo to fakt hrozny,byla jsem hrozne otekla,plna vody...
ted budu rodit konec dubna,zacatek kvetna,takze taky dobry...
ja v noci taky chodim,tak trikrat,vzdycky nez se rozhybu,boli me hodne zada ☹ krcni pater,trpela jsem na to i pred tehu 😠
usounku pockej jaka pak bude spotreba,navic v zime to tak neschne,jak v lete,tak je toho potreba i vic,budes davat jen to hezke 😉 mate krasne jmeno,chtela jsem taky Adu,ale manza trva na Šimonovi

usounek25
27. lis 2008

Šimon je taky pěkné jméno, má ho kamoška. Jinak moje kamošky mají takový neobvyklý jména. Jedna má Theodora a druhá Tobiase. 🙂 Je fakt, že už peru i věci, které jsou už na větší mimi, mám už tam i velikosti 74 atd., ale ty mám daný v jiné skříňce. Jinak peru věcičky v Lovele a chodím každý den do skříně a to vypraný už očmuchávám, jak to krásně voní 😀 Jsem jak nějakej úchyl 😀
Kamoška rodila koncem května a když mě ukazovala fotky z porodnice ze sálu, tak jsem nevěřila jak měla oteklý nohy. Dokonce říkala, že se jí dělaly puchýře na rukách, praskaly a tekla jí z nich voda 😲

kristynka74
27. lis 2008

Ahoj vsem baculkam!!! Konecne pekne tema pro diskuzi!!! Ja letos hrozne moc pracovala a vzdycky, kdyz jsem vecer prisla domu, tak jsem sezrala na co jsme prisla (doslova). Pribrala jsem 15 kilo (jedno hezci nez druhe...). Prace byla sezonni, takze jsem se utesovala tim, ze hned jak skoncim, nastehuju se do posilovny a budu makat... Bohuzel v den, kdy jsem si chtela jit koupit permanentku, jsem zjistila, ze jsem tehotna. Vazila jsem 92kg. Ted mam 93,5 a nejradsi bych kazde dve hodiny jedla.
Doktorka mi dala dietu a ujistila me, ze muzu klidne nepribrat ani deko a mimi bude naprosto v poradku. Bohuzel se neudrzim a zivim se sladkostma. Piisti navstevu mam az po vanocich... ta se bude divit!!!
Nevite, jestli mamky XXL maji horsi porod???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru