Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
10. čer 2009

jeeeezis, no jasne... maci, keby sa stalo vzdy nieco, ked sa kupi babu vec dopredu, mysim, ze by sa moc deti nerodilo...
teraz som si spomenula, ja som dostala 1. vec den po tom, ako som zistila, ze cakam barta. mamina mi kupila take mini dupacky. bola som v 6. tt. mali sme ich miesto obrazu zavesene cele tehotenstvo, aby sme nezabudli, ze uz je s nami... a vidis aky urasteny sa nam narodil!

zuzkaaaa
10. čer 2009

ahojte babenky....
tak ja som doma z poradne ale zdá sa že už nie dlho 😀 dokino povedal, že už mám málo plodovej vody a prietoky boli vyššie, takže sa to už schyluje na pôrod, zajtra ráno musím znova ísť na monitor a ak znova budú hraničné tak ma pošlú do nemocnice a asi už aj porodím, bože ja tomu nemôžem uveriť, že už... na toto som čakala už taaak dlho a teraz som prekvapená 😀 takže ak zajtra do obeda nenapíšem tak potom už viete kde som, ale dokino hovoril, že sa to môže rozbehnúť aj počas noci, takže každú chvílku 😀

petrach
10. čer 2009

zuzíííí teda ty me dáváš 😀 mam nervy s tebou
tak vám držím palečky,at je to brzy a rychléé 😉 dej pak vedet budu sem kukat

zuzkaaaa
10. čer 2009

petrach ok, jaberka je už pripravená na smsku a ona vám potom napíše 😀

macalc
10. čer 2009

Jabera
keby ze pocuvan na reci tak uz ani nie som tehu lebo u nas nesmies povedat ze si tehu kym sa nepohne a take blbosti, na a maly Bartik je moooc na spapanie a poriadny chlap!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
zuzkaaaa
Moja ako velmi si chcela rodit minuli tyzden tak tento ta to asi neminie ako pises ale nevadi aspon to budes mat za sebou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Asi si pojdem trochu lahnut k tatovi je po nocnej a mne je nejako divne asi je nieco vo vzduchu alebo neviem co to je, tak zatial paaaa

asandra
10. čer 2009

Zdravím všechny...

macalc:
já měla kolem sebe taky plno pověrčivých lidí a přesto jsem si výbavičku začla pořizovat od cca 3 měsíce.Prostě člověk musí být optimista 😀 .Jediné co ještě nemám doma je kočárek, ale ne kvůli pověrčivosti, ale pro to,že v obchodech ho dosud neměli 😀 A navíc jak tu holky zmiňovaly, ten "adrenalin" při nakupování dětských pidi oblečků je balzám na duši 🙂 .Tak si to užívej.
No jinak u nás dneska brzy ráno byla bouřka, teď v těhu mám strašně slabé spaní, vzbudí mně i sebemenší špitnutí, takže jsem od 3.30 asi do 7 čučela na telku, než jsem znovu zabrala....A počítám,že po porodu to s tím spaním taky nebude medové, jak tady tak čtu ty vaše příspěvky - vy,maminky 😅

asandra
10. čer 2009

Zuziiii já ti tak závidím.... 😀 , už to budeš mít za chvilku za sebou 😀
Ať ti vše dobře dopadne 🙂

jabera
10. čer 2009

zuziiiiii!!!!!!!!!!! jjaaaaaaaaaaaaaaj!!!! normalne som na nervy!!!! mobil mam stale na oku, vsetko sledujem! ale som rada, ze ides aj zajtra na kontrolu, vzdy je lepsie to mat pod dohladom castejsie, ked tie prietoky robia zmeny. strasne drzim palce! a citis nejaku zmenu na sebe? fyzicku myslim.

sandri, to je nanic, ze clovek ku koncu zvacsa moc nanaspi a po porode by spal a uz sa neda.....

maca, dik za bartove pochvaly, to potesi... ja ho zerem, to je jasnacka! len si vzdy hovorim, ze zas nemusi byt z neho kazdy taky hotovy ako ja, pradsalen, oci matky su velmi nekriticke. myslim, ze normalnej zenskej aj keby sa opicka narodila, tak jej pride najkrajsia na svete..

ideme trosku von, snad ma aj smutky prejdu... ideme si pre tatinka do prace, mali schodzu a kym pojde robit, este pojde domov na obed, tak aspon budem chvilku s nim.... dnes mam fakt nejaky splin... furt mi je do revu. no, ale uz musim makat, predsalen je to vyse pol hodiny raznym krokom..

zuzkaaaa
10. čer 2009

baby díky že na mňa myslíte, jaberka v noci som skoro nespala tak skúsim teraz, kríže ma zas dosť bolia a aj v podbrušku ale inak ok

michala.l
10. čer 2009

TAk ja uz som sa dovalila domov ... zub boli menej, ale zda sa, ze teraz budem u zubara castejsie, kedze mi tam toho nasiel viac ☹ ... no co uz ...z lekarne som odisla s cephylom a stodalom - dufam, ze tie homeopatika pomahaju, lebo ja im moc neverim ... U doktorky sa mi uz nechcelo cakat - mala tam kopu stalych zakazniciek na dochodku, co si chodia asi len pokecat ...

Zuzka, to je uzasne, ze sa ti to blizi ...s napatim ocakavam spravy od Jaberky, drzim palceky nech to vsetko prebehne co najlepsie 😉 😵

jabera
10. čer 2009

michal, mali by zabrat, hlavne lez a oddychuj. mnesa tak podarilo 2x zastavit chorobu pocas tehotenstva a tiez len s homeopatikami. pre mimi je to lepsie tak...

zuzi, tak to este nevyzera na porodne bolesti, ale ked sa vyspis, len ti to doda sil.. budes ich potrebovat! hhaha, uz sa neviem dockat!!!!

mirunda
10. čer 2009

Ráno tu nikdo neni a teď nestíhám číst!!! 😝 😀 😀 😀

mirunda
10. čer 2009

Zuzííí - já jsem tak nervozní!!!!Tak už i ty budeš mamina!!!To to ale letí!!!Hned musíš dát vědět..

jabera
10. čer 2009

ze mirun! ja som teiz z toho taka rozrusena.. to je super,ze nam to tu tak postupne dozrieva.
ja si pamatam, ked zuzka 1.x prisla, jaks a nas pytala, ci jej bude vidno babatko cez sono, lebo dr. mal pindy, ze neuvidi... teraz neviem, ci to bol 12 tt, je to mozne, zuzi? asi blbost. potom 20. asi... ale stale sa mi zda, ze 12.... a uz je to tu.. skoro..

zuzkaaaa
10. čer 2009

veru jaberka bolo to myslím okolo 12 týždňa lebo album som si založila v 9 týždni, troška som si pospala, ale je u nás dnes nenormálne teplo baby možno ešte aj budúci týždeň tu budem 2v1 ak zajtra budú výsledky dobré tak ma nepošlú do nemocky, hoci by som bola kludnejšia kvôly tej plodovej vody, že ju už nemám veľa 😀

jabera
10. čer 2009

zuzi, ale predtym ti nespominal tu plodovu vodu, nie? ved ale kam by sa ti odparila? ci to sa vie nejak vstrebat? ja som chcela, aby si vydrzala aspon do 21. nech mas tu racicu, ale tak ked inak nedas....

mna zajtra o 8.00 caka gynda, neni mi vsetko jedno... nemam sa coho bat, ale ta vaha tam je...
a musim dufat, ze bart bude zrovna dobre vyspinkany, lebo bude kopec srandy inak... a sama tam ist nemozem, lebo im prd rozumiem...

zuzkaaaa
10. čer 2009

pred dvoma týdňami som mala tej plodovej vody vela ešte dokino spomínal, a teraz málo, neviem ale mne hovoril, že keď je málo tak už pomaly bude pôrod dnes ma ani nevyšetril zdola tak mu to zajtra budem musieť pripomenúť

zuzkaaaa
10. čer 2009

ozaj na gynde by ťa mali pustiť dopredu aby si tam nemusela čakať aspoň u nás je to tak, že dojčiace maminy idú hneď dnu, ale chvala bohu ja tam zajtra nebudem musieť čakať sestrička hovorila nech len zaklopem a vezmu ma hneď dnu, dnes som tam bola od pol 7mej do 10,20 čiže zas som si tam dooosť počkala 😠

mirunda
10. čer 2009

jé, taky si pamatuju, když jsem se sem zaregistrovala, to jsem byla tak ve 3. měsíci.. 🙂 a už mam doma 3-měsíční Lilinku.. 🙂 S váma to tu holky nějak letí rychleji 🙂
tak venku je krásně, my frčíme ven.. Lili celý den jen spí, asi po tom očkování.. chudinka malinká..

jabera
10. čer 2009

zuzi, my sme objednani presne na 8., tak dufam, ze nas tak aj vezme, pojdeme asi radsej uz na pol... neviem, ci sa tu niekto bude zaoberat tym, ci som dojciaca mamicka.. ale keby bart strasne zjapal, tak by to pochopili...

ja uz von nepojdem, raz sme dnes zmokli .- stacilo....

evuse
10. čer 2009

Ahojte, tak u nás dneska bylo celej den kráááásně, žádnej déšť se nekonal. ( asi se to zaseklo u Jaber xi xi xi 😀)

Jo holky, to mi povídejte, jak to letí.. Jedem zítra do práce, bude mi končit mateřská, tak jedu vyřídit papíry na rodičovskou. Jo a nedávno (2.6.) jsem měla roční výročí válení se doma 😀 😀 😀 To je fakt síla

Mirun tak to je fajn, že Lili spí, Tereza je vždycky druhej den po očkování taková plačtivá. Co jsi Lili dávala za ty homeopatika?

Jaber, ona se ta plodová voda pořád obmněňuje, prej každé 4 hodiny se celá vymění. Možná že se její množství pak zmenšuje jednak proto, že je mímo už velký a zbývá tam míň místa a taky koncem těhu už pak míň pracuje placenta.

jabera
10. čer 2009

evi, fiiha, tak to pocujem prvy krat s tou plodovkou... to osm fakt netusila take nieco. myslela som, ze je tam furt rovnaka, to by ma nenapadlo, ze sa obmiena...
no, dazd si tu drzime, to mas pravdu.... idem dobrou. zajtra ta gynda, trochu sa bojim, ani neviem coho...

mirunda
11. čer 2009

jsem tu první 😀
Teď tu zase žádná nebudete a odpoledne tu strhnete debatu a to tu zas nebudu určitě já 😝

mirunda
11. čer 2009

Jaberko, doufám, že dnešní probuzení bude lepší než to včerejší 😵
Evi, na jak dlouho si bereš rodičovskou?Já bych ráda na ty 2 roky, na to nejkratší co to jde.. kde se to vyřizuje, když v tom máš aktuální praxi? 🙂
Na to očkování bereme Thuya occidentalis - rozhodně si je pořiď, stojí to do stovky a je to lepší než čípky.. já si je sice pro jistotu koupila taky, ale nepotřebovali jsme je, homeopatika asi stačily..
Evi, taky Terezka tak hrozně slintá??Naše Lili má někdy tak promočený tričko, že jí musím převlíknout.. a určitě jí svrběj ty dásničky, včera mi asi hodinu kousala prst 🙂

Tak Zuzííí, jsi tu ještě??? 😵 😵 😵

jabera
11. čer 2009

tu soooom!!!
zuzka este neporodila...

jabera
11. čer 2009

mirun, ja si budem musiet od teba poodpisovat tie nazvy homeopatik. nech si to pokupim. lepsie sa mi to takto od niekoho, kto ich pouziva, nez hladat v knihach... nechce sa mi.

jabera
11. čer 2009

no nic, idem ja vratit dieta k tatinkovi do postele a rychlo sprcha a tak, lebo na 8. musime byt na tej gynde.... ach jo, pravda o vahe ma neminie... muselo to raz prist.. aspon vam poviem, kolko som dala dole porodom...

mirunda
11. čer 2009

😀 Ahoj Jaberko
Musíš udávat váhu??Já bych asi lhala 😀 😀 Včera mi říkala kamarádka, že je vidět, že jsem všechno po porodu shodila, tak jsem se začala smát a říkám jí, že mám nahoře 8 nebo 9kg!!!A ona, že to vůbec není vidět, že vypadám stejně 😀 Tak mě hrozně, hrozně potěšila.. ale kalhoty mluví za vše - nevejdu se stále 😝 Jen do těch, co mi byly větší, a to ještě jen tak tak 😀

jabera
11. čer 2009

mirun, tam je vaha a normalne tam stoji sestricka a opise to... nemam sancu.... ale aspon budem vediet, nemam ani tusaka... kez by to bolo menej, nez si myslim, ale to tazko.. hlavne nech je bart ok, lebo ak bude vrieskat, budem nervozna a to nepotrebujem... ale zas musia pocitat s tym, ze je tam obcas matka aj s deckom..

mirunda
11. čer 2009

Jé, Jaber, já měla jít taky na gyndu ještě s tou jizvou 😲 A vybodla jsem se na to.. vidíš, tak si tam asi taky někdy skočim.. když já ho mám v místě, kde jsem bydlela dřív.. teď bydlím na druhé straně Vltavy a přes mosty je to vždycky hrozně ucpaný takhle ráno 😝 Tak se mi nikdy nikam nechce..

Jo a Jaber, jestli chceš, tak ti třeba do mejlu hodím ofocenou takovou knížečku, kde jsou všechny ty homeopatika, je to stručný, přehledný a není toho tolik a je tam na uplně všechno, co děti mohou prodělat.. bylo tam i na usínání u prsu při kojení, s tím jsem měla hroznej problém, ale odeznělo to nakonec samo.. nebo se mě vždycky zeptej a já ti to ráda vyčtu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru