Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vierka0
31. srp 2011

@zuzanazuzana sabinka je pekne, netradicne a pritom slovenske 🙂

zitaje
31. srp 2011

@usounek25 ja som si davala presit obycajne gate na tehotenske. Take, co mi boli v pase aj tak trocha uzke 😅 , krajcirka mi vystrihla tu strednu cast kde je zips a nasila mi tam kus upletu. AK mas nejake svoje gate co uz nenosis, vrele odporucam. A nosila som ich aj po porode, ten uplet bol dost pruzny.
Inak sa mi zda ze bonprix ma vela tehu oblecenia teraz.

zuzanazuzana
31. srp 2011

@vierka0 tak to sme mali este minuly rok pripravenemena nakolko som si dala vlozit dve vajicka a bola som presvedcena, ze to budu dvojicky baby.....a troska sa to aj hodilo zuzanka a sabinka!!!!
no uz mas polovicku za sebou a ako si znasala tie horucavy?.....no ja uz mam velke brusko a ja strasne zle....cely tyzden som vacsinou len prelezala a ani von som nevychadzala!!!!!

vierka0
31. srp 2011

@zuzanazuzana no ja chodim este do prace, v robote mame klimu, takze ten minuly tyzden, co bol uplne najhorsi sme klimovali..no ale chodim domov peso, taka 20min. prechadzka, takze kym som dosla domov, bola som zrela na sprchu, fajnu studenu 🙂 inak pohoda, brusko zatial sa da, stale sa zapnem do starych rifli, ale uz ma tiskaju, takze si rozopnem gombik a spustim trosku zips a zlozim ich pod brusko, nech ma netlacia..

zuzanazuzana
31. srp 2011

@vierka0 no ja som musela mat tehotenske rifle uz hadam aj od 14tt, lebo mne hned vyskocilo brusko.....aj mi pred tyzdnom strasne opuchli nohy, bala som sa , lebo beriem lieky na tlak....ale na druhy den mi uz pekne odpuchli....teraz mam troska napuchnutu iba lavu nohu!!!!!!

chirabell
31. srp 2011

@zuzanazuzana dakujem za odpoved..teraz mam vahu ako ty, ale o 4 cm viac, predtym som pri prvom startovala o 10kg lahsia a uplne mimo tehu som mavala tak okolo 65-68 ale u mna vela robia aj svaly, teda robili, teraz neviem ako to je po roku neaktivneho cvicenia, vtedy som ich mala dost a tie su tazsie ako tuk...v podstate som nosila konf. velkost 38-40 hore a 40-42 dole, lebo mam sirsiu panvu, ale teraz som tak presne o 1-2 konfekcne velkosti vacsia, podla strihu, cize nosim tak 40-42 hore a 44-46 dole...to len na predstavenie asi ako na tom som...no a veru citim, ze ta kondicka nie je ako bola a trochu som z toho nervozna ale zhodli sme sa s drahym, ze teraz to radikalne riesit nebudem, ze je pre nas prvorade babatko a potom sa uvidi ako bude po tehu, tak hladam info ako nepribrat vela pri tehu, zatial som dosla k zaveru, ze baculky priberaju menej ako chudunke, lebo dako si mimko berie zo zasob, tak dufam, ze nebudem vynimka a bude to aj u mna tak 🙂

vierka0
31. srp 2011

@chirabell urcite sa pustite do toho bez obav, riesenia budete hladat ak by sa nedarilo, o com pochybujem, ked sa vam prve tak skoro podarilo 🙂 nam sa tiez prve podarilo na prvy pokus a druhe na druhy pokus (hned dalsi cyklus po tom prvom 🙂 )

zuzanazuzana
31. srp 2011

@chirabell veru sa netreba teraz nad vahou zamyslat...cim som sa viac snazila, aby som schudla pred otehotnenim, tym mi isla vaha hore....a vlastne som otehotnela pri mojej najvyssej vahe!!!!!! takze ti drzim palce, aby si to dotiahla do stastneho konca a tesila sa zo zdraveho babatka!!!!!!

chirabell
31. srp 2011

@vierka0 verim, ze sa podari skoro, uz len aby to dobre dopadlo, teraz uz budem mat stale strach ale budem to musiet nejak potlacit...vies, ja som mala bezproblemove tehu, keby som si vtedy nevydupala sono, tak ani neviem, ze srdiecko nebije a bohvie ako dlho by som nosila mrtvy plod, kym by ho telo pustilo a to uz je stadium, kedy sa to bez kyretaze nezaobide, telo si s tym same neporadi, takze radsej skor ako neskor, aj tak to bolo hrozne dlhe cakanie, kym mi nabehla mrcha a potom som nechala este jednu, nech sa lepsie zregeneruje krcok (vraj priskoro po kyrete moze sposobit predcasny porod a problem s otvaranim sa skor...a viem ze casto to tak je, co som si pozistovala) mozno keby som spinila alebo daco, tak by som vedela ze nieco hrozi, ale toto bol sok, preto viem, ze ten strach tam bude...takze ja skor riesim toto, ako to ci sa zadari alebo nie, tomu dako verim, ze ano a ze skoro...dufam, ze ma telo nesklame 🙂

chirabell
31. srp 2011

@zuzanazuzana dakujem 🙂 verim ze sa sem k vam coskoro vratim uz ako tehulka 🙂

vierka0
1. zář 2011

@chirabell presne viem co citis, ja som pri druhom tehotenstve stale isla so strachom na sono, ci teda srdiecko este bije ci uz nie..no uz ked som prekonala tych 16 tyzdnov, tak uz som sa trosku ukludnila.. no a vtedy sa clovek zacne stresovat ci bude dietatko zdrave, lebo same vysetrenia, meranie NT, morfologia, krvne testy, clovek len furt caka na nejake vysledky ci je zdrave alebo nie..otrasny stres pre zenu..

stardust
1. zář 2011

@vierka0 moze byt. Ked som si kedysi davno citala rozpis vysetreni u tehotnej zeny v SR, dostala som stresy z toho, ze tu v DE sa toho robi velmi malo, resp. co poistovna preplaca. Samozrejme, ak ma niekto chut, moze si nechat spravit doplnkove vysetrenia, ale tie si musi platit z vlastneho vrecka.

usounek25
1. zář 2011

@zitaje no taky mě to napadlo, mám tu jedny kalhoty, který jsou mi v pase dost velký, tak že bych si je nechala přešít na těhu. Na bonprix jsem koukala včera, mají tam docela výběr těhu kalhot, ale já bych spíš chtěla ryfle. Asi se zkusím někde poptat na to přešití. Díky moc 🙂

mima1983
1. zář 2011

Baby, kde si pocitate plodne dni? ja som pozerala na calendar.zoznam.sk..... viete o niecom lepšom?

chirabell
1. zář 2011

@vierka0 ja sa budem veru bat asi do konca...mam znamu, ktorej v den ked som ja prisla z nemocnice po kyretazi domov oznamili, ze jej babatku nebije srdiecko a musela porodit mrtve dieta, bolo to 3 tyzdne pred riadnym porodom. Pricina sa po pitve ukazala ako zrazenina v pupocniku, ze do 10 minut bolo dietatko zadusene. Najhorsie je, ze mi nasa spolocna kamoska bez vedomia cim som presla (nemala som chut vtedy o tom hned hovorit a cele sa to zomlelo behom 3 dni...v pondelok oznam, v stredu rano zakrok) takmi poslala sms, ze tej babe zomrelo dietatko...ako...neviem co bol pre mna vacsi sok...viem, ze toto mi dost psychicky pomohlo, lebo som si uvedomila ze moze byt aj horsie ako prist o dieta na konci 12tt...ale viem aj to, ze mi to bude strasit uz asi navzdy, lebo sa ma to realne dotklo, tym ze som tu zenu-matku poznala, o co je to krutejsie, ze bola po umelom oplodneni, lebo jej muz ma problem s potvorkami...
Nechcem vas tu strasit, tak to nie je myslene, len jednoducho, zivot je obcas kruty a ten strach potlacit bude pre mna asi najhorsie...ale dokazali to mnohe, tak aj ja 🙂 hlavne aby babo prislo a bolo vsetko ok.
Aj tebe a vlastne aj ostatnym tu drzim palceky, aby sme si ziadna nijaku dalsiu bolest ako sme uz zazili nemuseli prekonat a babatka sa narodili zdravucke a bez problemov 🙂

chirabell
1. zář 2011

@mima1983 http://www.fertilitydriend.com mas v anglictine, robi ti to graf podla BT teplot, rovnako v cestine http://www.womanzone.cz ale ak chces len cisto plodne dni, tak teoreticky (lebo je to len vypocet, nemusi to odzrkadlovat skutocnost) ked si das do googla "vypocet plodnych dni" tak ti to vyhodi kopec stranok, ktore v principe pracuju na rovnakych vstupnych udajoch a to tvoja dlzka cyklu, tvoja dlzka lutealnej fazy (to je ta po ovulacii) ak ju nevies tak davaju 14dni, co beru aj lekari ako teoriu vychadzajucu z idealneho 28dnoveho cyklu...
ale to si pri troche casu vies vypocitat aj doma 🙂

vierka0
1. zář 2011

@stardust no veru..mna osobne to dost stresuje..

vierka0
1. zář 2011

@chirabell no ta trombofilia je svina..ja som na zaciatku tohto tehu brala duphaston, zhustoval mi krv, musela som si pichat injekcie..teraz chodim na kontroly ale uz nepicham, vysadenim duphastonu som uplne v norme..

vierka0
1. zář 2011

@mima1983 aj ja odporucam meranie bazalnej teploty, ja som si zo zaciatku robila vyhodnotenia sama, neskor uz cez fertilityfriend.com, super stranka 🙂

chirabell
1. zář 2011

@vierka0 mne gynekolog povedal, ze hned ako budem ma // mam prist k nemu a nasadi mi duphaston tiez, len ja nemam testy na zrazanlivost krvy robene, tak ako zisti ci je to ok? Jedine testy co mi robili boli predoperacne pred kyretom, ale neviem ci sa to tam nejak zituje...sakra...no dufam, ze to bude dobre

stardust
1. zář 2011

@vierka0 a inak ti vychadzaju tie testy v norme? Este v prvom tehotenstve sme si zaplatili extra tripple test, to som aj neskor olutovala, lebo lekarka spanikarila (kto sa uz len tesi zo zmataneho odkazu na zaznamniku od lekara v piatok vecer?), ze mi vysli blbsie vysledky. Kvoli tomu som este sla na odber plodovej vody. V druhom tehotenstve som sa na to vykaslala aj kvoli zmene legislativy, ktora teraz povoluje v pripade vazneho poskodenia plodu vyvolat potrat hocikedy do porodu. Ale napr. taky glukozovy test sa tu nezvykne robit kazdej rodicke, nemocnice na to dost nadavaju, lebo im potom chodia zeny s patkilovymi detmi na saly.

darinkazv
1. zář 2011

@vierka0 ahojky. beriem jednu denne. v lekárni mi nenapísali dávkovanie a dr. má teraz dovolenku, tak nemám sa koho opýtať. tak radšej menej, ako viac 🙂

darinkazv
1. zář 2011

@chirabell ahoj, mrzí ma, že ste prišli o maličké, ale neboj. určite sa čím skôr zadarí 😉 a moja váha pri otehu 99kg pri výške 165cm. ale teraz mám 1kg dolu. a som v 6tt 🙂

vierka0
1. zář 2011

@chirabell no mne to zistili tak, ze ma poslal po potrate na hematologiu (to uz som bola znovu tehotna a nasadeny duphaston), na vysetrenie trombofilnych stavov..na vysledky som cakala tri tyzdne, potom mi hematologicka povedala, ze mam hranicne hodnoty zrazanlivosti (ze nie uplna katastrofa, ale na hranici medzi normalom a uz problemom) tak mi dala prevetivne fraxiparin injekcie, kontrola bola znovu o tri tyzdne, medzitym mi vysadil duphaston a po nom uz som mala vysledky dobre..niektorí lekari posielaju mamicky na hemo az po viacerych potratoch co som citala...ono zvycajne ten duphaston neurobi zle, ale ak mas problem s vysokou zrazanlivostou (nemusis o tom vediet) moze to viest k potratu nakoniec..sak skus sa na to pre istotu opytat..mimochodom, ono aj ten duphaston dietatko nezachrani, on pomaha len ak mas problem s lutealnou insuficienciou - ked zlte teliesko produkuje malo progesteronu a tiez to brani krvacaniu..

vierka0
1. zář 2011

@darinkazv ja som tiez toho nazoru 🙂

vierka0
1. zář 2011

@stardust no zatial mi robili to meranie sijoveho prejasnenia na sone (NT), to bolo dobre, robili mi PAPP-A, to bolo tiez okej, potom triple, tiez okej, no a este teraz morfologiu mam cerstvo za sebou, malicka ma problem s nozkou aj jednu oblickovu panvicku mierne rozsirenu, dufam, ze sa to uz komplikovat nebude 🙂 na glukozovy test idem teraz v 24tt, tu sa to robi kazdej zene 😒 ale nie vsetko z toho je povinne..no a nespominam kontrolne morfologicke vysetrenia (o tyzden mam uz tretie, aj kvoli tej oblicke aj kvoli tej nozke) + hematologia kontroly 😒 mam bezproblemove tehotenstvo (ziadne krvacanie, ziadne nevolnosti) a furt len po doktoroch lietam..

wwwerca
2. zář 2011

Holky v kolikatem tydnu jste zacaly citit prvni pohyby?

eyael
2. zář 2011

@wwwerca - teď u druhého poprvé v 16tt první pnutí, jenže to už jsem A) věděla co čekat B) odlišila brumlání střev a prdíky 😉 od prcka C) mám po prvním těhu dozadu zakloněnou dělohu, tj. jak prcek hodně kope do vniřností, je to líp cítit D) jsem druhorodička. U první dcerky to bylo někdy klasicky podle knížek - 20-22tt, to už si přesně nepamatuju, ale zas to byly už takové ty vrchní pohyby, že to cítil i manžel přes břicho, když položil ruku 😵. Což zatím teď u druhého ještě nevnímá 😉
už se těšíš, viď? 😉 😵

libka1
2. zář 2011

@wwwerca pri prvom tusim v 22(mozno 21) tyzdni a pri druhom v 21(mozno 20) ak sa dobre pamatam 😉

libka1
2. zář 2011

@eyael moj muz neciti pohyby cez brucho doteraz, pritom niekedy sa mi az tak brucho nadhadzuje 😅 proste jak tam da ruku dieta prestane naskakovat a kopat ako keby naschval 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru