Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vietnamka
21. čer 2012

@tete ja som skoro vsetko objednavala tu, na modrom konikovi. Ale inak, podla mna je najlepsie naozaj HM a CA, ak by si naaahodou pocestovala niekam, kde su, urcite navstiv

oktarina
22. čer 2012

@vietnamka tak to si asi menší XXL, né? 🙂 Jen tak XL 😉 Já co si tu obhlídla, tak buď už to z popisu bylo jasné, že to neobleču, nebo když sem si napsla o rozměry, tak jsem pak protáhla obličej ☹

Ještě mě napadl Draps, to je česká firma, mají takové sportovnější věci, ale vše super pružné (kalhoty, tříčtvrťáky, kraťasy, tepláky mají dokonce s takovým tím kříženým pasem, že vůbec netáhne 🙂

Další je KIK obchod, u nás je součástí intersparu (ve stejné budově), tam mají levnější oblečky i na XXXXXXL 🙂

Jo a v lidlu bývají 4x do roka akce těhu oblečení, tuniky, kalhoty, podprsenky, teď (cca 2-3 týdny zpátky) měli dokonce i plavky a letní šatky, dlouhé halenky... dá se sehnat, jen se musí sledovat letáky ☹

vietnamka
22. čer 2012

@oktarina praveze nie som mensie xxl ☹. v HM si kupujem 46, a to som rada, ked maju.. v CA si zriedka nieco kupim, tam mi je vsetko male, ale al @tete pise, ze nie je az taka velka...
Draps popozeram, dobry tip!
KIK ma aj tehotenske oblecenie? :-O
U nas v lidli mi bolo vsetko male ☹(((

oktarina
22. čer 2012

@vietnamka Kik má xxl oblečení, ale něco je střiženo tak, že je to těhu 🙂 třeba tričko pod prsama do gumky a pak volné, to je xxl nebo těhu? 🙂 NEvím, oupila jsem a je dobré 🙂 V lidlu mi byly takové ty tuniky právě, ty jsou tak velké, že aj na mě byly 🙂 a ty jejich největší kalhoty pro volný čas - takové slušnější tepláky se dobře natáhly aj na moje stehniska - 74 cm obvod ☹

vietnamka
22. čer 2012

@oktarina ja mam obvod stehien 68 a boky 115 ☹. tzv. RITISKO AKO SVET. ja potrebujem tricka, ktore su zlahka obtiahnute, lebo este mam naviac aj prsia sestky, takze ked si dam volnu tuniku, vyzeram asi o 25 kil tazsia. Najviac mi sedelo oblecenie od esprit, maju znacku noppies pre tehotne. Pravdaze jedno tricko tam stoji 50 eur ☹.
teraz som nestastna, lebo som zacala priberat rychlostou kilo za tyzden, ach jaj. A pritom nejem viac, ako obycajne, doma nemame nic sladke, aby som nejedla.. ☹. 6 tyzdnov do porodu, takze este 6 kil ☹. fnuk fnuk

oktarina
22. čer 2012

@vietnamka heh, tak pokud je tvoje jako svět, moje by bylo jako dva světy? 🙂 V tom poměru... 😉 Mám před sebou o 10 týdnů víc jak ty a už mám přes boky o dost víc jak ty, nemysli, ani já se v kdejakém oblečení necítím, obchodím x obchodů a někdy výjimečně koupím jeden kousek a mám radost, jaký dobrý úlovek 😉

vietnamka
22. čer 2012

@oktarina inak, nemas problem s tym, ze sa ti obtieraju stehna? Lebo ja nemozem nosit ziadne sukne ☹. Same nohavice.. a pritom v sukni by to mozno bol prijemny luftung!
Akonahle si dam suknu, tak mam stehna zodrete, a do tych zodretych miest mi steka slany pot, to je fajnota.

oktarina
22. čer 2012

@vietnamka Jj, presne! A po tom, jak se otírají a do toho pot, tak mi naskáčou takové červené pupínky - vyrážka a svědí a pálí a bolí jak sto čertů ☹ už jsem přemýšlela, jak to vymyslet, jestli někde neseženu nějaké teňoučké kraťásky z teplákoviny nebo si z nějakého trička nušiju, je to fakt dost nepříjemné a já si v létě šaty neužiju ani jako netěhu ☹

vietnamka
24. čer 2012

@oktarina tak som sa o tom bavila s kamoskou.. ona tvrdi, ze videla, ako si niekto odstrihol silonky, az z toho vznikli akesi silonkove bermudy.Tieto si zakazdym natiahol pod letne saty. Je to asi prakticke, ale ked si predstavim tu umelinu na sebe, v tom teple... a ako by som v nich len smrdela ☹.
Teraz to riesim tak, ze si pod saty davam cierne leginy, este stastie, ze to moda dovoluje. Pravda, nie pod kazde saty, ale aj nieco je lepsie, ako nic.

pipinka82
24. čer 2012

Ahojte ja mám ten istý problém stehná a trenie 😀 umieram ked mám šaty na sebe aj ja som si už chcela kúpit nejaké kratase pod šaty no nič som nenašla v xxl velkosti 😀 aby boli dobre aj na bruško a netlačili ... Ja si už ani legínky nemôžem dat bo mám také tučné lítka a aj spuchnuté ešte ktomu vyzerajú ako slonie nohy .. 😀 😀 bože a ešte kolko priberiem 😝 fnuuuk

vietnamka
24. čer 2012

@pipinka82 🙂 v mojom pripade sa obrie stehna este kombinuju aj so silnym potenim, hlavne v lete. Predstav si, ked je vonku 30+, a ja mam suknu, to sa v oblasti stehien a vyssie kupem vo vlastnom pote. Rano sa osprchujem, dam si deodorant na stehna (ano, dobre citas), a o 3 hodiny sa musim ist na zachod poumyvat, lebo by si jeden myslel, ze som sa v zivote neumyvala ☹.

pipinka82
24. čer 2012

No potenie je aj u mna 😀 ja som sa zlakla niektorý den ked bolo to neznesitelné teplo že som sa počúrala ja som mala gatky a aj nohavice totálne že mokre.... a v aute potím oškvarky a púštam mast 🙂 z auta vysadám ako osprchovaná ........ no nemáme klímošku v aute ved načo mi je nie hehehe....... 😀 😀 😝

oktarina
25. čer 2012

@vietnamka dobrý nápad, zkusím to, maximálně ustříhnu legíny 🙂 já právě musím kvůli křečovým žilám (krčovým) nosit kompresní punčochy, vytahují se až pod zadek - v tom je teprve hic ☹ Jak teplota přestoupí přes 30°C, tak je sundávám, bych se uvařila 🙂 Silonky nééééééééé 🙂

@pipinka82 já zkusím vjetnamce nebo kik, tam mají kousky aj na pekné bábenky 🙂 Jj, nepočůrala, to je zpocené 🙂 V létě musí být výhradně bavlněné kalhotky, jakýkoli kousíček uměliny se dá pak ždímat 🙂

@vietnamka já jednou už zkoušela aj ten tuhý pánský, že sem si myslela, že chlapi mají silnější pot, že by to mohlo na mých stehnách vydržet déle 🙂 Sem voněla jako 4% 😀 a ještě jsem zkoušela dětský pudr, ale to si nesmíš vzít nic tmavého, protože je to pak všude... 🙂

veronikadanhelova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aduliak
2. črc 2012

ahojte baby, ak by ste mali niektora zaujem, pridala som tuniku a saty pre XXL tehu do svojho bazarika 🙂

vietnamka
4. črc 2012

umieram. potia sa mi tusim uz aj nechty! a to je este len zaciatok leta...

fretecka
6. črc 2012

Ahoj,tak trochu se vnutím do této diskuze,také jsem XXL těhulka.Jsem v 7ty těhu a má vváha ukazuje 96 kg.Jestě před 7 měsíci jsem měla velikost 38/40. Rozhodli jsme se snažit o miminko a poněvadž jsme měli problém s otěhotněním a problém zjištěn u mě,dostala jsem hormony a došplhala jsem k váze 94kg.Děsím se ,že moc přiberu,vím jaké je mít váhu 125kg a už nikdy,jsem se zařekla. No jo ale jím málo,zeleninu,žádné sladké (cukry jen s ovoce),piji dost,jím do 18hod a dnes váha ukazovala 96 kg.. Jak moc nabíráte,přes 100 určitě půjdu,ale hlavně at mimisek je v pořádku. Jinak mě trápí dost nízký tlak,když mám vysoký tak mám 105/58 a tep 85.budu ráda za každou odpověď,je to mé první těhu tak jsem ze všeho vyjukaná 🙂

vietnamka
6. črc 2012

@fretecka ahoj, som rada, ze si napisala, aspon nam tu nie je smutno 🙂. Ja som prezila vacsinu mojho druheho (aktualneho) tehotenstva v strese, kvoli mojej vahe. Pri poslednom dietati som pribrala 23 kil (mozno aj 25), a 15 mi zostalo.
Takze teraz som bola uplne v panike, ze ako to dopadne. Zacala som na 78.5kg, teraz mam mesiac do porodu a 87.5kg.
Podla mna je najhorsi treti trimester. Priberam skoro kilo za tyzden, no smrt. Ale tvoj postup je dobry, treba sa vyvarovat hlavne cukrov.
Chapem, ako sa citis, ja mam tiez pocit, ze z toho, co jem, nemozem predsa pribrat kilo za tyzden!!! Tolko cukru ani tuku tam rozhodne nie je. Ale, moje telo ma iny nazor ☹. Neviem, kolko z toho je voda, ale poviem ti, ked porodim.
Co sa tyka tvojej hmotnosti, u mna to tiez podskocilo na zaciatku tehotenstva.. citala som, ze telo si vytvori az 2 litre krvi naviac, aby mohlo zasobovat plod, takze je celkom mozne, ze mas v sebe viac tekutin. Osobne ti odporucam sa neustale merat. Ja sa meriam skoro kazdy den. Preto viem, ze aj ked som pribrala 2kg, boky su stale rovnake, a aj stehna (to su moje problemove patrtie, ked priberam tuk, tak v prvom rade tam)
Comu ale nerozumiem je, ze boky+stehna rovnake, a napriek tomu vyzeram stale tucnejsie 😀 . A nielen v oblasti brucha, aj moje nohy su ako dva sudy ☹.
Na tvojom mieste by som sa vyrazne neobmedzovala (mimo tych sladkosti) do 12.teho tyzdna.. nikdy nevies, co ti pochybi, a potom pohroma na svete.

acornika
6. črc 2012

ahojky holky, moc ráda bych se k vám také přidala pokud můžu 🙂
Nejdříve bych chtěla vám všem pogratulovat k těhulkování a popřát aby nakonci těch 9m byla odměna v podobě krásného, zdravého, spokojeného uzlíčku 🤐

Tak já nikdy nepatřila mezi schlang děvčata, celý život bojuji s váhou. Mívám období štíhlá a období kdy jsem s prominutím jak matrona ☹ Když jsem poznala muže nebyla jsem spokojená ale oproti dnešku jsem měla hezkou postavu, vždy budu mít stehna a zadek ale prostě byla to taková ta hezky zdravě oplácaná postavička. Vážila jsem kolem 70kg, pak jsem s ním přibrala kolem pěti kil jelikož to byly pořád nějaké večeře, sladkosti atd...😀 ale pořád to šlo. No a zlom přišel v těhotenství, do 5m jsem přibírala ukázkově, dokonce do 16tt jsem se povětšinu živila vodou a kilem rajčat které mi strašně chutnala a na nic jiného prostě nebylo chuť. Pak přišly svátky, Vánoce strávené u rodičů a to byl sek který mne do teď mrzí, samozřejmě jsem se vyjedla holky co jiného - cukroví, svíčková s několika knedlíkama no mazec. Pak přišla preeklampsie, otoky, bílkovina v moči což tomu tělu taky nepřidalo. Rodila jsem akutním císařem v 36tt a měla tehdá kolem 96kil. Malá se narodila za pět minut dvanáct a měla pouze 1,7kg sušinka moje. Takže se nekonalo ani kojení jelikož si to kočenka neuměla vytáhnout. Takže jsem zhubla pouhá 4kila ( malá, plod. voda a placenta ) a všechno mi zůstalo. Až v Jasmínčiných dvou letech jsem na sobě zamakala a zhubla krásných 10kg, cítila jsem se skvěle, bohužel přišly nějaké starosti a já na najetý dietní systém házela boba a přibrala zpět na 90kilo které mám teď. Také se hrozím do jakých kil budu teď při druhém dítku růst, takže jsem se zařekla že se bude jíst zdravě což prospěje mě i děťátku. Snad to tentokrát 20kilo už nebude, budu ráda maxim za těch 13kg.
Když dnes vidím staré fotky nebo oblečení které jsem nosila je mi fakt do breku, ale zas na druhou stranu jsem šťastná že mám krásnou, zdravou, úžasnou holčičku. Kila se dají poctivou prací na sobě shodit a já věřím že po porodu to dám a zvládnu na těch svých vysněných 70kg 🙂

vietnamka
6. črc 2012

@acornika ahoj 🙂. podobne podobne, aj ja som bola vzdy ten typ, co pribera aj zo vzduchu, takze som mala "normalnu" postavu (nie stihlu, ale povedzme vramci normy) len vtedy, ked som sa snazila a davala si pozor na to, co jem.
Ale teda, na fotke vyzeras velmi stihlo 🙂. Ziadne licka ako jablcka 🙂.
Mne je tiez do zufania, ked vidim moje stare fotky - a ako som si na nich pripadala tucno!
Urcite sa ti podari udrzat pocas tehotenstva vahu pod kontrolom, verim tomu. Pis, ako pokracujes 😉

veverka.terka
6. črc 2012

@fretecka ahojky, taky sem dost baculka, vážím víc než ty, 98kg a těhu sem začínala se 102kg ☹ 😎 je mi dost špatně, takže sem ty 4kg zhubla, ale moje gynekoložka mi říkala, že i když vážím hodně, tak není zrovna žádoucí při těhotenství hubnout, ale těch pár kilo, že nic není, že spousta těhulek, kterým je špatně, ze začátku zhubnou. neboj, i s těmito kily bude miminko v pořádku, ohlídají si tě. ptala sem se i na těhu cukrovku, jestli je větší riziko a říkala mi, že ne větší než u normálních těhulek. s tlakem já teda mám právě opačný problém, mám tlak cca 115/90, takže mi nasadila léky na tlak, ale i přes to je pořád stejný, tak vůbec nevím, co s tím. na další kontrolu mám jít až 31.7., takže nevím, zda léky brát nebo neee, nebo zvýšit dávku. ale je mi fajn, hlava se mi netočí, nekolabuju, jen je mi dost špatně od žaludku. také sem poprvé těhotná a navíc po 2.pokusu po IVF, takže sem asi vyjukaná ještě víc než ty 😉 😉 😉 píchala sem si a brala taky spoustu hormonů a po těch sem samozřejmě taky bohužel přibrala,ale teď mi na váze až tolik nezáleží, hlavně, aby mimčo bylo v pořádku a zbytek se vyřeší pak 🙂

evikj33
6. črc 2012

Ahoj holky,pokud to neva taky bych se ráda přidala.První dítko jsme počali přirozeně,nebyla jsem nejštíhlejší,ale šlo to,pak jsem v 11tt potratila,pak po zákroku asi po 3měsících se to znovu podařilo a porodila jsem zdravého klučíka,začla jsem na váze cca78 kg a za celé těhu přibrala asi 8kg,nejvíc poslední měsíc.Po porodu jsem měla dole 13kg,(maly skoro 4kg,velká placenta a hoooodně plodovky)Tak sem se cítila fajn,ale jak jsem kolem 5měsíce přestala kojit(už to nestačilo)začla váha rust,chodíla jsem k dr.že to není možné,ale pořád jsem slyšela to chce klid,hormony to se srovná,asi po 2letech a 20kg nahoře,pochopila že se to nesrovná a zjistili mně sníženou F.štitné ž.No a taky už jsem tou dobou měla problém s menstruací čí spíše nemenstruací a chtěli jsme 2dítko a tak začal horm.kolotoč,ten jsme završili letos v Květnu po IVF,čekáme dvojčátka a já se začínám obávat jak uhlídám váhu.Ted je mně celkem špatně tak jsem spadla z počáteční vahy 94kg na 89,ale jak dlouho to bude netuším,počítam že se asi 100nevyhnu,ale hlavně at miminka donosím co nejdéle a jsou v pořádku. 🙂

kukku
6. črc 2012

Ahojte! Pripájam sa aj ja, keď môžem 🙂 Tehotná zatiaľ nie som, ale už na tom pracujeme 🙂 Momentálne mám 94kg a sa strašne bojím, aby som nemala počas tehotenstva problémy. Keď som bola tehotná so synom, pred 7 rokmi, mala som na začiatku okolo 80kg a už vtedy som dostala nepríjemné poznámky od svojho gynek., že od sádla nevidí nič na ultrazvuku. Tak teraz to bude ešte horšie 😝 Skúšala som schudnúť, už 2 mesiace cvičím, ale nevidím inšpiráciu, kedže chcem otehotnieť, veď aj tak všetko priberiem späť 😖

cenculinka
6. črc 2012

ahojte dievcata 🙂 tak aj ja patrim sem 🙂 pred tehu som mala 92 kg ☹ zle mi bolo jak slak, ale vahu som si drzala. no za posledny mesiac som 2 kg schudla 🙂 ☹ by ma to tesilo, keby som nebola tehu 🙂 tak sa snazim ich dostat naspat, samozrejme nie silou-mocou, lebo mi je jasne, ze som len v polovici tehu a to "najhorsie" obdobie z hladiska priberania ma len caka 🙂 ale keby sa mi podarilo pribrat napr. len 8 kg ako @evikj33 , tak by som bola veeeeelmi stastna 🙂 drzte palce 😀

cenculinka
6. črc 2012

@acornika ach jaj, kedy som ja pribrala z mojich skvelych 70 kg na dnesnych 90, to ani sama neviem ☹ a to ani deti nemam, fňuk fňuk, sa desim, co to bude do konca tehu, mam az panicky strach z pribratia 20 kg, lebo uz ich v zivote nedam dole a rodit ako 110 kg si neviem predstavit ☹ tak hadam sa mi podari sa este aspon do konca septembra drzat ako tak v norme, aby som si vsetky "zbytocne" kilecka usetrila na koniec tehu 🙂 este ze nemam rada sladkosti 😀

vietnamka
7. črc 2012

@kukku to nechapem, ako mohla hovorit, pretoze ja som zacinala na 78.5, co je takmer 80 - a vysku mam 164, a teda lekar sa na ultrazvuku nikdy nestazoval. a robil mi zvnutra aj zvonka.
ja osobne som moje prve tehotenstvo zacinala na 66, a podla mna bolo vsetko vidno uplne rovnako, ako teraz, nevidim v tom rozdiel.
ale lekari pravdaze maju tendenciu vsetko zvalit na teba, takze ti hmotnost v kuse predhadzuju ☹. Mne nastastie nie, pretoze mam skveleho lekara, ale moja kamoska mala lekarku, ktora bola vyslovene vysadena na tehotne a v kuse im nadavala za priberanie.
Vyber si lekara, ktoremu budes doverovat, a bude to v pohode.

kukku
7. črc 2012

@vietnamka Lekára budem mať iného, zatiaľ chodím k takému, ktorý už nerodí, ale keď sa mi podarí otehotnieť, určite vyberiem podľa skúseností mojich známych. Ja mám tiež 164cm a momentálne 94 kg. Pred tým, ako som začala cvičiť, som mala 102kg 😲 tak možno do začiatku tehotenstva sa mi podarí zhodiť ešte pár kíl 🙂

fretecka
8. črc 2012

@vietnamka děkuji za odpověď ,já naštěstí nikdy sladké moc nejedla a ani teď na něj nemám chuť. neomezuji se ,po těch snažení si přeji aby byl uZ ve čtvrtek v pohodě a já se přestala bát. No a po porodu to snad dám dolu,umim se zakousnout,už jednou jsem shodila 65kg během 9 měsíců.tak se to snad povede i podruhé 🙂 Ted jen a jen mimisek

fretecka
8. črc 2012

@veverka.terka Děkuji za odpověď,mohu se zeptat v kolikátém tý jsi,me čeká první UZ tak je malinko strach,já teda nevolnosti nemám,ale nemám moc chut na jídlo,ale nic jsem nezhubla spíš nabrala. Po včerejším výletě celodenním,jsem zjistila,že m,ám nateklé nohy jak bambule,to se mi ještě nikdy nestalo. 🙂

vietnamka
8. črc 2012

@fretecka ty brdo, velmi velmi ta obdivujem. Ja som ten typ jedaka, ktory je z nudy alebo zo stresu, a pri mojom dietati zazivam bud jedno alebo druhe ☹. Tiez mam velmi rada sladke, maso velmi nemusim, vies si preto predstavit, ake nejednoduche to je.
Ako sa ti to podarilo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru