Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

bbubinkaa
16. bře 2012

@jaja018 aj ja som stale na PN... tak ma asi caka to ite 😀 😀 😀 😀 ale v pohodke to potom zhodime.. neboj... nazvrtame sa a pohybu bude ajajaaaaaaaaaaaaaj 😉

mercymay
16. bře 2012

@bbubinkaa ahoooj ako sa mate ako sa dari? Co noveho? My uz zodpovedne kopkame do bruska....

Inak baby - chcem sa poradit, pijete niektora namiesto kavy Caro? Ja mam pocit, ze mne z toho busi srdce...nic ine to nemoze byt, kavu ani caje nepijem, neprejedam sa, ani zvysenu namahu nemam....a tento tyzden som znova zacala pit Caro a posledne dva dni uplne busenie srca...dneska som si nedala a zatial v pohode.

gable
16. bře 2012

@jaja018 ahoj, já jsem začínala s váhou 77kg, teď ve 22. týdnu mám 85 kg, z čehož jsem posledních 5 kg přibrala jen za poslední měsíc 🙂 mudr to zatím nijak nekomentoval, jen si udělal křížek do grafu přibírání a jsem lehce nad normou.... uvidíme příští měsíc... už taky počítám s tím, že je možné, že půjdu k porodu se stovkou a to jsem si z toho dělala přvně legraci 🙂 nechtěla jsem překročit devadesátku...

bbubinkaa
16. bře 2012

@mercymay ahojcek... ja ziadne kopkanie.... uz s aneviem dockat sona 26.3. .. uz aby to bolo, nech ho aspon vidim, ked uz necitim..

to CARO moze byt, i kamoska mi to vravela.. nepi to... daj si radsej caj.

zajtra zacinam 20 tt, uz sme v polovicke.... najradsej by som to male uz drzala na rukach.🙂 Ty uz vies, co to bude? kedy mas kontrolu?

gable
16. bře 2012

@mercymay zkus i meltu, já ji piju s mlékem,má sice trošku zvláštní aroma, na které si musíš zvyknout, ale je dobrá 🙂 ze začatku mi smrděla, tak jsem se k ní vrátila až teď v půlce těhotenství

mercymay
16. bře 2012

@bbubinkaa buduci utorok mame kontrolu tak hadam sa ukaze, dneska sa mi snivalo ze som na sone videla chlapceka. 🙂))

bbubinkaa
16. bře 2012

@mercymay ak hned podavaj hlasenie 😀 😀 😀 😀 ze co nam pribudne v auguste za pohlavie 🙂
inak uz si zacala s nejakym nakupovanim? kupujes vsetko nove?

mercymay
16. bře 2012

@bbubinkaa ale kdeze ja nakupy zatial odkladam, nemam asi ani jednu vec doma, ak neratam fusak a obliecky a perinky do postielky,ktore sme zdedili ale doma ich este nemame. Kocik mame asi vybraty, ale tiez ma cas, a naposledy mi kamoska ponukla veci po dvojickach chlapcoch, tak som povedala ze po kontrole si nieco iste vyberieme. Nebudem vsetko nove kupovat, pozeram aj po bazaroch....Keby bolo na mne, ja si aj kocik kupim z bazaru. 🙂))
A co ty? Nakupujes?

jaja018
16. bře 2012

@gable Ahoj no tak to si na tom dost podobne ako ja. Ja som chcela pribrat max 10 kg ale to som uz prekrocila a este ma cakaju 2 mesiace, co na nete som citala ze sa pribera aj pol kg za tyzden. Takze ja urcite stovecku prekrocim 😀 😀 😀 Ja som medzi 6 a 7 mesiacom pribrala 7 kg 😒

gable
16. bře 2012

@jaja018 hlavně, že se miminkům daří 🙂 ale abychom je pak vytlačily, přes ty stehna 🙂 pořád se tomu směju, ale na váze se moc neusmívám 🙂

bbubinkaa
16. bře 2012

trosku som uz zacala... ale som krotka.. ziadne sialenstvo.... bazarik sa aj mne pozdava.... a tiez rozmyslam nad kocikom z neho... asi ani ja nebudeme mat druhe babo a su take zeny, co po jednom predavaju... len toto je najlepsie vidiet... ... taraz dokocujeme podkrovie.. tak zariadujem toto... az potom detsku
@mercymay

jaja018
16. bře 2012

@gable no tak tie stehna su dost velke ale nejako ty drobci musia ist von 😀

gable
16. bře 2012

@jaja018 věřím, že si poradíme a pak z nás všechny ty nadbytečné kila vysají při kojení 🙂

jaja018
16. bře 2012

@gable no to dufam aj ja ze vsetko vykojime a vybehame okolo nich 😀

mercymay
16. bře 2012

@bbubinkaa hej ved viem ze mas este domcek na starosti...ja som sa akurat vratila z obeda, a jemi tak paradne, zeby som si v praci vylozila nohy na stol....a som si kupila jahodyyyyyyyyyyyyyyyyyy a normalne sa premaham aby som ich nezozrala hned... 🙂

bbubinkaa
16. bře 2012

@mercymay 🙂 super, ja som si tiez minule kupila jahody a cele som ich zjedla :D

beruska81
16. bře 2012

@judu16 já rodila před 6 lety a to mi moje lékařka ani 3D nedělala. Ultrazvuk vždycky dopadlo dobře, říkala sice, že je menší viditelnost, ale nic hrozného. Jinak problémy jsem v těhotenství neměla žádné, i porod proběhl v pořádku a to měl malý 4,25kg 😕
Teďka jsem 3D fotku chtěla, ale malá byla blbě otočená, nic víc mi neřekl. Uvidím až půjdu ke svému lékaři, ten to taky dělá.
Holky já byla nedávno po screeningu v 1. trimestru na odběru choriových klků, je to něco jako plodovka, jen se dělá dřív a to proto, že jsme měli vysoké riziko downa. Všechno ale dopadlo výborně.

judu16
19. bře 2012

beruska81 dakujem ti za odpoved🙂si ma ukludnila trosku 🙂 Ja idem dnes po vysledky ci je vsetko ok.My sme fotku chceli ale doktorka povedala ze naco ked aj tak dobre nevidno...Pekny den prajem.

mercymay
19. bře 2012

Pekny den prajem vsetkym tehotnym slnieckam, dufam, ze ste vikendovali v pohode. My sme sa v sobotu vybrali na mensiu turu a malickemu sa to asi nepacilo, lebo aj ked to bolo len mierne stupanie a moja kondicka tomu v pohode stacila, vedla pupku ma cely cas ako sme sli hore aj dole akoby pichalo. Mala som pocit, ze ma male taha z vnutra za snuru, lebo len pichanie nic ine. A ked sme prisli domov a ja som sa natiahla na posteli tak to postupne prestalo...a vecer aj malicky kopkal. Stalo sa vam to uz? 😀

eficka
19. bře 2012

Ahoj Holky...tak jak se mate?U me se stridaji nalady jak na kolotoci....mazec 🙂 taky to tak mate? 😎

luciasek07
19. bře 2012

ahojte holky..tak jsem se akorát nacpala bramboračkou,zazdím to ještě palačinkou s marmeládou a pak asi odpočívat..bolí mě záda...

@eficka měla jsem tak asi dva dny..jinka se mi střídání nálad výhýbá 😀

eficka
19. bře 2012

@luciasek07 Tak to mi se ty nalady vyzbrojili v plne nalade...a do toho me zacaly bolet zoubky..no u zubare to bude asi dlouho ,ale nejspis se nevyhnu.. ☹

eficka
19. bře 2012

@luciasek07 A to je celkem sileny obed..ja tak pojist tak mam zase cely den co delat..🙂 co bych za to dala..🙂

luciasek07
19. bře 2012

@eficka já byla u zubaře ve čtvrtek,huba mě bolí ještě teď...a 28. jdu znova..a to jsem měla jen jeden malý kaz,ale měla jsem dvě díry a tu jednu mě rozbrtali a začala strašně krvácet,tak jsem dostala jen provizorní plombu a 28. jdu na zadělání.

eficka
19. bře 2012

@luciasek07 No ja jsem zrovna byla ve stavu spravovani preddnich zoubku..a do toho to tehu tak jsem pretala ale bohuzel boli takze budu muset i v tehu..muzou se injekce proti bolesti,ze? 😒

luciasek07
19. bře 2012

@eficka no dr. mi říkal,že by mi to umrtvit mohli,aby to dodělali,ale že pokud je zbytí,tak nechtějí umrtvovat..ale jestli tě to bolí,tak určitou dávku ti dát můžou

dulkagabulka
19. bře 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

eficka
20. bře 2012

@luciasek07 Dobre ranko... 🙂

mercymay
20. bře 2012

Dobre ranko prajem, o deviatej ideme do poradne, tak drzte palceky aby malicke spolupracovalo a ukazalo co je....🙂 nech vieme co nam pribudne do rodinky. 🙂))

eficka
20. bře 2012

@mercymay Tak pak dej urcite vedet.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru