Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
11. únor 2009

baby aj ja beriem Clibrum možno z toho,
😀 baby my sme dobré vyhovárame sa na vitamíny a nie na čokoládky 😀

evuse
11. únor 2009

Ahoj holky,

Jaberko, já jsem v porodnici nechala minimálně 12kg, možná i víc. Poslední týdny už jsem se moc nevážila a v poradně vždycky nějakou váhu řekla, samozřejmě takovou, která pro mě byla přijatelná. Nedokázala jsem jim nahlásit 100 a víc 🙂.

Vitamíny jsme jedla, ze začátku pravidelně, ke konci už ne denně, prostě jsem zapomínala. A Terka je průměrná. Ale říká se to, že po vitamínech jsou velký.

Zuzko, my jsme se pohlaví dozvěděli snad až ve 28, malá byla vždycky blbě otočená.

Kackabrcka, díky za gratulaci 😉

Holky, když tak koukám na ty vaše týdny těhu, tak to fakt hrooozně letí. No jo, však už tu jsme spolu pěkných pár týdnů 🙂

Jaberko, na žáhu si normálně kup Rennie, ty se v těhu můžou, taky jsem je brala a beru. Asi toho bude víc, co se v těhu může. Gaviscon se myslím taky v těhu může. V lékátně ti poradí

jabera
11. únor 2009

dakujem za rady na zahu, recepty typu mlieko, banan a podobne som uz skusila a nic... nechcela som chemiu, ale asi mi ine neostane..
adel fujtajbl, ja si asi teraz ani nebudem citat tie porodne hruzy..., nedela mi to dobre! ale zatial tusim aj tak kazda po case povie, ze sa to nejak dalo... nechcem na to mysliet, zatial sa az moc nebojim, tak nech ma to nechyti. ocakavam tiez velke miminko, sama som mala 4500g, ked som sa narodila.
evi, 12 kg v porodnici by ma strasne potesilo.., to je krasna predstava. ja sa bohuzial, musim vazit priamo pred sestrickou a to sa neda oklamat.. tiez by som radsej kecala, ale neda sa to tu... coz ma stve, vobec mi nerobia dobre tie cisla v materskej knizke.

mirunda
11. únor 2009

Evi - 12kg???Tak to je nádherný.. to tam tak hrozně vařili nebo to šlo samo? 🙂

adelinka
11. únor 2009

jabel..no necti 😉 je to lepsi ja jsem mela 2600 a za to ted vypadam 😀

evuse..ja jsem tajy lhala o moji vaze u gyndare 😀 😀

jabera
11. únor 2009

jej, to sa mi paci o tom klamani o vahe na gynde. ja som este u minulej mudr mala nacviceny taky postoj, aby mi nevidela na cifernik vahy , ked sa vazim a ubrala som si tak 2-3 kg, podla toho, jak mi prislo rozumne....

adel, pozeram, ze ty si dokonca silvestrovala v porodnici... to uz mas doma velkeho chlapa..

marianeta
11. únor 2009

Jaber 😀 😀 😀

gerdusha
11. únor 2009

ahojte baby, mozem jednu otazku?....mala kazda z vas ako jeden z tehu priznakov citlive/bolestive prsia?..ja ich nemavam citlive/bolestive ani pred menzesom...musi ich mat kazda "povinne" citlive a bolestive?

babulka123
11. únor 2009

gergusha .. ja ani neviem ze ich mam ... vobec ma neboleli ani ked som ostala tehu.. nic.. takze ani nie...

adelinka
11. únor 2009

jabera..jj silvestr v porodce..no ja jsem mela termin 21.12.ale on se tam paradil.. 😀 😀 to petrik je obrik..on ma vel.98/104 coz je cca 3 roky decko..ted mel 12.5 kg v roku a 86cm..

gerd..me bradavky bolely kdyz jsem byla tehu ale kdyz jsem mela mesicky tak ne

jabera
11. únor 2009

gerd urcite to neni nutne, aby si o nich vedela. vsetky tieto zenske priznaky su uplne individualne... ja osobne to teda mam dost.
adel, tak toje teda kus! ja si to moc neviem predstavit, nemam odhad, ako ma byt babo velke, ale znie naozaj dost podrastene petrik... idem si ho mrknut na fotkach, to ma zaujalo.. my nasmu kupujeme vo vypredaji veci na buducu zimu, tusim s tym skoncim, ak sa takto vydari, budu mu v lete.....

jabera
11. únor 2009

jej, no ale petrik je rozkosny!! vyzera primerane veku, na fotkach to moc neni vidno, ze je taky veliky. dufam, ze aj nas sa takto podari, je fakt mily. tak pokojne usmiato posobi.

evuse
11. únor 2009

Mirundo, vařili zkrátka jako v nemocnici. Porce maličké, jídlo tak nějak bez chuti, ale snědla jsem vždycky všechno ( krom pomerančů ). Měla jsem hlad. Ještě jsem se chodila večer dorážet rohlíkama, nebo chlebem. Jednou tam byly loupáky, ty jsme sežrala 3. Na sušenky, co jsem měla z domova, nebo na chození do automatu na mlsky, jsem ani nějak neměla chuť . Akorát jsem si nechala od mamči dovézt řízeček s chlebem. Ten jsem jedla asi ve 4 ráno po krmení 🙂 .
Já myslím, že to bylo i tím, že jsem tam skoro nespala. Taky z toho týdne moc nepamatuju, byla jsme jak ve snu, jak jsem byla utahaná. No každopádně jsem moc ráda. Mám teď navrch asi 5kg.

jabera
11. únor 2009

evi ale to je krasne, to mas za chvilku dole tych 5 kg... tot ma nalieva optimizmom...

gerdusha
11. únor 2009

aha..aha..diky 🙂... ste zlate...a drzim Vam palce!

mirunda
11. únor 2009

Evi - těch 5kg po dvou týdnech ti upřímně závidim 😀

Na čem všem závisí velikost miminka než se narodí?

adelinka
11. únor 2009

jabera..no tak se to nezda ale treba kamaradky 3 lety syn je stejne velky aj vahove stejny jak petrik...nebo druhe kamosky syn je na stedry den takze jsou o tyden s petanem a ten ma 74 cm a 8.5 kg...

kackabrcka
11. únor 2009

zuzkaaaa na 4D sone sme neboli neviem ci by sme este mohli lebo som som citala najlepsie je do 27tt.. od konca februara zacnem chodit v nemecku lekarovi tak mozno tam sa babinko ukaze a mozno bude take ze nebudeme vediet az do konca.. xixi ale hlavne ze je zdrave..
uz ma inak chyta jedenie aj po 21hod.. a najhorsie ze rozteky, salamik maslo a potom aj kompot ☹

evuse
12. únor 2009

Mirundo, závisí to na hromadě věcí. Určitě dispozice po rodičích. Pak třeba u těhu cukrovky bývají děti větší. U vysokého tlaku v těhu, naopak menší. Tvrdí se, že i po vitamínech, které se berou v těhu, se rodí větší děti, to už jsme tu probíraly. Každopádně se to asi nějak cíleně ovlivnit nedá. A ty už to stejně máš zapár 😀 . Víš jak je teď Lilianka velká? Měřili ti jí v poslední době?

evuse
12. únor 2009

Kackabrcka, já byla na 4D ve 28tt. Může se i později,ale miminko už je pak dost velké a špatně se vejde na obrazovku, to je totéž jako u normálního utz.

A máslo, jsem si v těhu zamilovala. Není nad čerstvej rohlíček s máslem 😉

marianeta
12. únor 2009

Pekny dnik 🙂 .

Evus pekne chudnes.Aj ja chceeeeeeeeeeem.
Ked som bola v porodke tak jednej holke sa narodila dcera a mala 4500g a 55cm. 😲 a to rodila prirodzene.
Inac ja som v tehu musela mat kazdy den nieco makove inac by som umrela 😀 .

zuzkaaaa
12. únor 2009

kackabrcka aj ja som počula, že sa da neskôr moja sesternia bola v 30 týždni a má krásne obrázky 😀
baby ja sa už tááák teším 😀 😀 😀 😀 😀
včera som zas nakúpila a zas macka pu, uteráčik, body... mamka hovorila, že prvé slovo baby bude macko a nie mamička lebo všade len macka bude vidieť 😀

mirunda
12. únor 2009

Evi, na UTZ ve 34tt měla Lili váhový odhad 2431g. Ale velikost mimi nikde nevidím, oni měří zvlášť hlavičku, telíčko, nožičky.. (v těch jejich zkratkách, aby se čert vyznal) Ale celková délka tu asi není, ale píšou tu, že velikost odpovídá gestačnímu stáří..tak doufám, že kdyby mělo být nějak extrémně velké, že by mi to řekli předem..

Mari - taky pořád jím něco s mákem, to je hrozný 😀

adelinka
12. únor 2009

ahojky..
tak ja jsem byla u tetky na navsteve a ted jsem u mamky jen do zitrka..
petan opet rve a uz me to fakt stve..dneska jsem si nemohla umyt ani vlasy jake delal sceny a nedaj boze si je fenovat..on se tak boji..uplne zachvaty...des ja uz nemam nervy a v utery jsem obj.k dr.a jdu si na leky na uklidneni..ja mam nervy uplne v riti a to fakt.. ☹ ☹

evuse
12. únor 2009

Mirundo, oni myslím neřeší délku, ale váhu. Ve 34tt by to mělo podle nějaké tabulky být asi 2300gr. Důležité je , že to odpovídá. Tak se neboj. Lili bude učitě předpisová 😉

evuse
12. únor 2009

Adel, to se bojí toho hluku? Nebo, že nejsi u něj? Já se bála u Terezky, když jsem jí chtěla odsát nudle odsavačkou na vysavač. Myslela jsem, že bude brečet a ona byla uplně v pohodě, ani to odsávání jí nevadí, když to netvá moc dlouho a to se pak jen začne vrtět a protestuje. Snad jí to vydrží.
Jestli máš s Peťulou takové problémy, nebylo by lepší jít někam do nějaké psychologické poradny. Třeba by to nějak rozklíčovali a poradili jak na něj..

adelinka
12. únor 2009

evuse..jo hluku..aj kdyz ho dam jinam tak on to jen slysi...a ja jsem aj mesic sama na nej..menzel jezdi kamionem a je treba za 4 tadny dva dny doma ☹

evuse
12. únor 2009

Tak to tě obdivuju, že to vydržíš sama. To si neumím představit, že by manžel byl doma tak málo.
Koukala jsem do alba, Péťa je moc hezoučkej.A ty fotky z ateliéru jsou moc pěkný.

mirunda
12. únor 2009

Zdravím, já vůbec nemůžu spát, dneska mi tak strašně natekly nohy, takhle jsem to ještě nikdy neměla.. :( Uplně i lýtka, podkolení jamky, děs.. :( Tak mi přítel přitáhl polštáře pod nohy a jsem zvědavá na ráno..

Adel, taky obdivuju, jste šikulíni 😉 Jinak můj 3-letý švagříček (potenciální) si strčil prsty do ručního mixéru, tekla mu krev a pak mu dorůstal nehtíček a od tý doby nemůže slyšet žádný podobný zvuk.. vždycky začne řvát jak o život a letí se někam schovat..

Evi, jak bojujete s dudlíčkem? 🙂

adelinka
13. únor 2009

dobre ranko..no musim to vydrzet ale jak dlouho nevim 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru