Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
12. kvě 2014

@pt1981 aaaaaaaaaaaa neboj nič mne to dokonca aj chutilo 🙂 vôbec to nie je take zle ako to vela ludí opisuje 🙂

ejdzi
12. kvě 2014

@ynett veeeelmi gratulujem! Aj som si na Teba cez vikend spomenula, ze aby to nakoniec nedopadlo tak, ze ani nestihnes ist na dalsiu poradnu a uz to bude a dnes kukam, ze malinky je na svete! Tak sa drzte a hlavne skore zotavenie 🙂

mentolka12
12. kvě 2014

Ahojte, som rada ze som nasla tuto temu a nakolko je tu uz velmi vela popisane a nemam cas to citat zaujima ma jedna jedina vec je mozne aby moletka (konfekcna velkost 52) otehotnela? Moj gyndos tvrdi, ze nie je to mozne :(((

xxlucka90
12. kvě 2014

@inngrid Děkuji 🙂 Začínala jsem zhruba na 121-122 Kg, ale teď sem se dostala i na 119 Kg protože moje tělo odmítá ranní vstávání do práce takže pořád zvracím :-/ Přítel je tak nadšený že už má vidiny jak my roste břicho tak se mu snažím vysvětlit že v 8 týdnu a kor s mojí váhou bříško fakt ještě neroste 😀 Mě taky sestřička kladla na srdce ať nepřibírám a i se snažím, ale občas mě chytnou takový chutě že se sama sobě divím že sem ještě nenabrala 😀 Sem teda zvědavá na to svoje břicho, budu se v zimě kutálet jak sněhulák 😀

ejdzi
12. kvě 2014

@mentolka12 tak to urcite nema pravdu. Problem otehotniet moze mat tak moletka ako aj chuda. Pokial nemas ziadne vazne problemy, tak nevidim dovod, aby si neotehotnela. Ja som 2x na prvy sup, teraz pri velkosti 54 a pri prvom som mala 52 zhruba, takze sa to da a sme tu viacere zivym prikladom.

mentolka12
12. kvě 2014

@ejdzi no môj problém je že nemám ovuláciu (vraj kôli tukom) menštruácia je pravidelná (aj tá nebola pravidelná až kým mi nedal na to liečbu, ktorá je už rok ukončená a odvtedy ako hodinky) ďakujem za upokojujúce slová potešila si ma a nemusím strácať nádej že raz budeme mať babatko

inngrid
12. kvě 2014

@mentolka12 asi je treba zmeniť gyndoša 🙂 ja nosím konf. velkosť 50 a otehotnela som na prvý krát 🙂 čo som zistila ze jééééééj po vysadení hak mam ovuláciu takze asi tak, ze postravujem pána gynekologa 🙂 debil

inngrid
12. kvě 2014

@xxlucka90 a možno nebudeš mne všetci hovoria ze opeknievam a ze mi to velmi pristine myslim, ze aj baculky môzu byt pekné ja som v 30tt a pribrala som +5kg a teda môžem ti povedat ze vôbec sa nestraim a zmrlina musí byt kazdy den 🙂

xxlucka90
12. kvě 2014

@inngrid Tak uvidíme jak dopadnu 🙂 5 Kg to je dobrý, doufám, že i já nepřiberu nějak extra, ale hlavně aby bylo všechno v pořádku, z toho mám pořád největší strach :-/

ejdzi
12. kvě 2014

@mentolka12
@inngrid inak vela doktorov najradsej hned povie, ze vsak mate nadvahu z toho je ten a ten problem. Samozrejme, ze to moze byt jeden z dovodov, ale nie vzdy to tak musi byt. A ked uz na zaciatku je doktor takyto "mily", tak by som tiez uvazovala nad zmenou, lebo je predpoklad, ze bude vo svojom "milom" pristupe pokracovat aj pocas celeho tehotenstva. Presne suhlasim s tym co si napisala.

mentolka12
12. kvě 2014

ja som spokojná z gynekológom nevraví mi to arogantne ale milo a ako odporúčanie a hlavne dokázal vyriešiť moje problémy s menštruáciou čo nedokázali traja predním...on mi odporúča 10 kíl ale to zase ani mne neuškodí len ma zaujímalo či je vlastne šanca na otehotnenie pri takých kyprých tvaroch

inngrid
12. kvě 2014

@ejdzi @mentolka12 - no samozrejme ak by mi toto povedal balím kartu a idem od neho preč čo chce 🙂 a presne potom čo mi bude hovoriť počas tehotenstva ste tučná ako to zvladate ma ma podporovať kolko viac kg sú uz matkami a čo 🙂

inngrid
12. kvě 2014

@mentolka12 tak 10 kg pri "našej váhe " stratíš za dva tyzdne to sa ako nemame o čom bavit ak by si moooooooooooc chcela ale ja ti hovorím mam velkost 50 a ostala som tehu hned je to asi infividuálne 🙂
skisila by som nejake čaje na podporu otehu 🙂

ulrika2588
12. kvě 2014

@mentolka12 ahoj ja mam 97kg este babo nemam a velmi by som chcela otehotniet asi pred 3 rokmy som bola u gynekolgicky s tym ze tuzim po babetku vtedy som mala 100kg s partnerom sme sa snazili asi pol roka arok a nic. Gynekologicka mi povedala ze by mi pomoho keby som schudla aspon 10 az 20kg. Udajne malu silnejsie zeny vajicka obalene tukom a vtedy sa spermia tazko dostane dnu. 😉 co je na tom pravdy tazko povedat kazdy hovori inak. Od vtedy presli 3 roky snazila som sa schudnut no velmi tazko. Momentalne sa s partneron nesnazime lebo sme sa rozhodli stavat dom a snad ked bude vsetko hotove to prie samo. Prajem vsetkym xxl snazilkam vela stastia

mentolka12
12. kvě 2014

no babenky zrejme je to individuálne naozaj nám dal pol roka (teda v októbri mám ísť ak sa nezaradí dovtedy) totiž ja nemám ovuláciu...na podporu som brala inofolic ale ten mi akurát rozhodil cyklus ale znížil mi chuť na sladké 🙂 aspoň nejaké plus to celé ma 🙂 ešte si môžme užiť dovolenku a po lete šup na to no a to chudnutie uvidím či pôjde niečo dole alebo nie....ale musím povedať že ste ma potešili že nie je všetko len o tom kto má koľko kilogramov že sa dá otehotnieť aj pri veľkostiach XXL 🙂) deň je hneď krajší

mentolka12
12. kvě 2014

@inngrid daj nejaký typ na čajík len prosím nepovedz alchymlinku 🙂

nienna
12. kvě 2014

@mentolka12 ahoj 🙂 ja som tiež XXL a nemala som ovulácia, MS totálne nepravidelná, snažili sme sa vyše 2 rokov a nič, tiež som brala aj inofolic no žiadna zmena a nakoniec mi Dr. nasadila clostylbegyt na vyvolanie ovulácie a pomohol na prvý pokus 🙂 ono bez liekov to asi nepôjde, ja som skúšala všetko možné, dokonca bolo aj obdobie ked som mala o 15kg menej ale nič sa nezmenilo.....držím palce

granda
12. kvě 2014

@ulrika2588 ahoj, ja mam stejnou váhu a jsme těhotná po druhé a na první pokusy přirozeně... ale měřím 179cm.... nepřipadám si obalená tukem, jen mám silnější stehna a břicho se dvěma špíčky.. nosím vel 44,46,,, jak co a kde....neboj půjde to.... ja chci zhubnout až porodím, ale uvidím... já mám tuto váhu od základky....

inngrid
12. kvě 2014

@mentolka12 a myslis ze ovuláciu nemáš preto ze xxl?

mentolka12
12. kvě 2014

@nienna no vravel gyndoš, že nejaké lieky na vyvolanie ovulácie mi potom nasadí (aj mi povedal názov no zabudla som ho, že sa budú brať tuším 5 dní od tretieho dňa cyklu) no tak zase kúsok nádeje si mi vliala aj Ty, ďakujem 🙂

inngrid
12. kvě 2014

@mentolka12 pozri tu 🙂

http://www.otehotnenie.sk/c/bylinne-caje-pre-pl...

ja som dostala tento Čaj pre ženy nad 35 rokov - zvyšuje plodnosť žien vo vyššom veku nie ze by som mala nad 35 r. ale niekto to mal a nepotreboval posunul mi ho a pomohol 🙂 tak vyskušaj majú tu 3-4 tt kury 🙂
a ja som sa aj modlida aby sa nam rychlo zadarilo tuto podlidbičku
http://www.dmc.sk/pasik/modlitba.html

stale sa ju modlim nosim pasik aj prívesok a verím, ze nam to pomohlo 🙂

nienna
12. kvě 2014

@mentolka12 áno, to je ten clostylbegyt 🙂 tiež som ho brala od piateho dňa 5 dní a výsledok čakáme na prelome júla/augusta.....

ulrika2588
12. kvě 2014

Kocky ake vitaminy , caje a pod ste uzivali este pred otehotnenim co je dobre uzivat. Dakujem

blondynka400
12. kvě 2014

@mentolka12 ono to není jenom o váze, ale spíš o tom, kde ten tuk máš a pal to tak hodně individuální, jak to tělo ovlivňuje. Jak tu někdo psal, že jsou vajíčka obalená tukem je "nesmysl", i když vaječníky zarostlé v tuku nejsou ojedinělé a nefungují tak jak mají.... Ale škodí hlavně břišní tuk, jelikož ten hodně ovlivňuje hormony a pak opravdu dost často k ovuaci nedochází a nebo jsou jiné problémy. Určitě se nedá řict, že obézní žena nemůže otěhotnět, může, ale je to obvykle komplikované, je tak větší riziko při těhotěntství, i pro ty děti do budoucna není úplně ideání. Takže doktoři mají pravdu, že je dobré schodit každé kilčo, ale zas mi přijde šílené, že nětkeří doktoři se neplodností u obézních žen vůbec nezaobírají dokuď nezhubnou... 😝
Já tedy tyto problém nemám, ale moje ségra měla při otěhotnění určitě dobrých 100kg, možná vic (ale je hodně vysoká, otěhotněla na poprvé a pak mažleka dobrého kamaráda, ta má na 165cm taky cca 100kg a otěhotněla dvakrát ani neví jak (ale ona je ten typ hrušky)

mentolka12
12. kvě 2014

@inngrid noo tak mi to povedal gyndoš že preto lebo hormóny su naviazané na tuku tak neviem nie som lekár ale teraz som bola na preventívke a všetko je ok tak som si myslela že niečo na tom bude...

mentolka12
12. kvě 2014

@blondynka400 ach jaj ja si uvedomujem, že niečo bude na tom čo hovorí môj gynekológ ale keď ja sa snažím schudnúť ale ide to veľmi ťažko a pomaly :(

inngrid
12. kvě 2014

@ulrika2588 ja som uzívala kyselinu listovu 2-3 mesiace pred platnovaním tehu 🙂 a nejaké čaje z tej stranke ako uvádzam vid vyššie 🙂

inngrid
12. kvě 2014

@mentolka12 juuuj no tak treba veriť neboj nič iné sme tu xxxxxl ostali tehu a aj chudunkým niekedy dlho trvá mam kamaratku ta uz 3 roky sa snazia obaja su v poriadku a nedarí sa :(

janefales
12. kvě 2014

@ulrika2588 já otěhotněla s váhou 96 kg a 19. 4. se nám narodil zdravý chlapeček a vše bez problémů, určitě se taky zadaří

blondynka400
12. kvě 2014

@mentolka12 podle mne je hlavní, že se snažíš. Hlavní je, že to jde. Ono někdy fakt stačí jenom pár kilogramů ze správných partii a tělo začně fungovat tak jak má. Doktoři (někteří 😝 ) pak taky umí dopomoct...
Každopádně když se koukneš do statistik i třeba jenom IVF (ale to veřejně nikdo takhle neuvádí a nerozděluje, ale centra si je vedou). Úspěšnost je u obézních žen o hodně nižší než u normální váhy naopak potravost několikanásobně vyšší (ale to je i u přirozeného početí). Stejně problémy ale mají i hodně hubené ženy s podváhou...
Neboj, ono to půjde, nevzdávej se. Ale určitě nemusíš mít velikost 36, aby jsi otěhotněla, naopak dle doktorů je nejlepší mírná nadváha 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru