Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzana_anlaufova
8. pro 2014

@0508 Já jsem šťastná že je už prcek na světě. Nevím proč, ale měla jsem noční můry z toho, že nebudu moct mít děti kvůli mé postavě, jsme šťastná že silnější postava není pravidlem pro neplodnost 🙂 my jdeme na poradnu zítra, tak jsem zvědavá jak povyrostl (zatím to vypadá na prcka) 🙂

zuzana_anlaufova
8. pro 2014

@krtekk ja brala jen jeden a doktorka začala postupně navyšovat, protože nám nepřipadá že by to nějak pomáhalo 🙂 a plánujete stěhování do většího nebo uděláte reorganizaci bytu ?? 🙂

mississka11
8. pro 2014

Ahojky, tohle téma jsem našla až dneska. Jsem bacule, před těhu jsem měla 105 kg k výšce 167 cm. Spermie kolem mě jen proběhla a já byla v tom. No, jediný problém, který zatím v thu cítím, je špatné zobrazení ultrazvuků. Jako vidět jde vše, jen mám v papírech napsané: "vizualizace špatná". Tak asi vše zatím, uvidíme, jak dál 😀

krtekk
9. pro 2014

@zuzana_anlaufova: Ahoj Zuzko, já jsem brala první jeden a potom dva, dnes mi paní doktorka navýšila na 3x denně, tak uvidíme, prý se jich může v těhu více.
My bychom chtěli stavět, zatím dořešujeme pozemek. Jinak v obyvacím pokoji, místo mého pracovního stolu jsme dali postýlku a koupili jsme dvě komody na oblečení, ono se to nezdá, ale začíná to přibývat.
Taky si myslím, že váha v těhotenství nevadí, akorát pak spíše máme s problémy s tlakem a případně těhotenskou cukrovkou, ale na tu teprve jdu, tak uvidíme. Akorát mě bolí vposlední době hodně kyčle, tak jsem začala chodit na těhotenské cvičení.

z_kopretinka
9. pro 2014

@mississka11 To jsem měla v průkazce pořád. Špatné podmínky... ale i tak bylo mimi vidět docela dobře.

zuzana_anlaufova
10. pro 2014

@krtekk Ahoj tak po včerejší poradně mám smíšené pocity.. doktorka mi řekla že ji dělá starost ten náš tlak, naměřila mi 160/96 po 15ti minutách už jen 140/85 takový mám cca i doma když měřím. Navýšila mi dopegyt na 2 ráno-1 poledne-2 večer a 3x1 magnesium. Těhu cukrovku naštěstí nemáme. Začínám mít z toho všeho docela strach, ať vše dobře dopadne. Váhový odhad včera jsme měli v 32+0 1730g a vše ostatní je prý v pořádku!

zuzana_anlaufova
10. pro 2014

@mississka11 Asi záleží na doktorce, my začínali s váhou 107kg při výšce 171cm a nikdy neřekla, že by šlo něco špatně vidět 😉

mississka11
10. pro 2014

@zuzana_anlaufova mě to řeklo víc doktorů, měla jsme to i na výsledcích screeningů, naštěstí jsme zdraví. Jediné, co mě štve, že těhotenské bříško začalo být vidět až teď, v šestém měsíci. Ale aspoň se to dalo slouho tajit. Jak jsem psala, problém s otěhotněním jsem opravdu neměla 😀

zuzana_anlaufova
10. pro 2014

@mississka11 nám bříško také vykouklo až někdy v 22tt 🙂 jo to je hold úděl nás jinak prostorově řešených 😀

mississka11
10. pro 2014

@zuzana_anlaufova jo, ale to je asi jediné, co mě trápí 😀 oblečení jsem na sebe neměla problém sehnat, v podstatě nic, když člověk ví, kam má jít 🙂 do velikosti 48 jsem sehnala všude 🙂 přítelovi se líbí, má trošku jiný vkus 😀 no a malou a těhotenství si náležitě užívám. Krom časté únavy na sobě ještě těhotenství stále necítím 🙂

guinea
10. pro 2014

@mississka11
@zuzana_anlaufova
Ahojky, já myslela že bříško se dlouho schovává jen tu těch hodně štíhlých. U mně bylo vidět snad už ve druhém měsíci, a teď, ve 12. týdnu ho už nezamaskuju, ani na nadváhu to hodit nejde. Některé holky tady mají takovéhle bříško až tak v 6. měsíci...

guinea
10. pro 2014

@mississka11 Můžeš mi prosím poradit, kde sehnat oblečení? Mám teď velikost cca 46 (možná i víc), zatím jsem sehnala JEDINÉ kalhoty v normálním obchodě. Takže nosím ty a jednu mikinu a jsem dost zoufalá, co se oblečení týká...

mississka11
10. pro 2014

@guinea já si těhu oblečení kupuji v HM, obleču velikost 46, a v CA, tak mám dokonce svetr velikosti L. Normální oblečení kupuji v Tescu FF, kde krásně obleču velikost 46-48, nicméně s rostoucím bříškem dávám přednost tomu těhotenskému. Ze zásady a pro jistotu nenakupuji oblečení na internetu. V Kiku na sebe taky super seženu, v OC Šestka v Praze na mě mají taky krásné těhu oblečení do velikosti 46, ale dost drahé. Next má těhotenskou módu také ve větších velikostech, MS má taky větší velikosti. Takže pohoda 🙂

mississka11
10. pro 2014

@guineapig já mám na břichu špeka, tak těhu břicho vidět opravdu nebylo. Až nyní vyskočilo, o moc zase ne, oproti původnímu špekovi, ale už vypadá jako těhu bříško. Do pátého měsíce nikdo nevěděl, že jsme těhotná. Na hubených to jde podle mě vidět dřív, ale to je asi názor od názoru, pokud máš ploché břicho, tak se nedivím, že si to viděla hned 🙂

krtekk
11. pro 2014

@zuzana_anlaufova: Ahoj, doktorka tě určitě pohlídá, mě řekla, že mi taky kolísá tlak i doma a to jsem většinou v klidu. Měla jsem tlak včera na interně 145/95 a prý je to hraniční, hlavně ten spodní. Takže si mám hlídat i jídlo bez solí, ale já nesolím ani normálně a mám se snažit moc nepřibírat, což se snažím. Tak uvidíš a už si tedy doma, nebo se ještě honíš v práci? 😉

krtekk
11. pro 2014

@quinea: Ahoj, já jsem to s těhu oblečením nepřeháněla. Koupila jsem si jedny fungl kalhoty a jedny na bazárku jako nové. Pak jsem dostala jedny co měla dříve sestra a jedny od kámošky a to mi do porodu stačí, jelikož jsou všechny těhotenské. Bundu jsem měla jednu volnější a zatím ji v klidu zapnu. Trička jsem nikdy nenosila uplá, takže si vystačím většinou z původního šatníku a abych trochu vypadala tak jsem si objednala dvě těhotenská trička. Takže si myslím, že je zbytečné to přehánět a moc toho nekupovat, jeliož po porodu ti to bude ležet doma.

zuzana_anlaufova
12. pro 2014

@krtekk v pondělí jsem naštěstí byla v práci naposledy a konečně už užívám doma 😉 v útrerý na poradně mi doktorka opět zvýšila dávku dopegytu a mám pocit že trošku zabral tak mě to trochu uklidnilo 😉 Jinak ten tlak mám hodně podobný jako ty... naposled mi vyskočil na kontrole na 160/96 a po přeměření na 140/70 což je zase až moc nízký 😀 s tím přibíráním se mi zatím taky daří, mám nahoře od začátku 2,5kg 🙂 ty také v práci, nebo odpočíváš na nemocenské ? 🙂

zuzana_anlaufova
12. pro 2014

@krtekk přesně tak ani ja to s oblečením nepřeháněla... koupila jsem si jedny těhu rifle a těhu legíny a tři těhu trička a tím jsem skončila 🙂 mám třeba delší svetříky, které vypadají dost dobře k těm legínum a bundu mám také trochu ještě volnější, pač se mi podařilo od minuleho roku před těhu 7kg zhubnout 😉

krtekk
12. pro 2014

@zuzana_anlaufova: Ahoj Zuzko, tak to je fajn, že už jsi doma. Já jsem doma už 4 týdný, jelikož jako chemik a k tomu technik, jsem už nemohla pracovat a jelikož jsem měla dlouho problémy s otěhotněním a s tlakem už před porodem, tak mě doktor nechal doma. Navíc čekám své první miminko a je mi 34 let už, a navíc mám totiž vrozenou vadu, lehkou nedomýkavost aortální chlopně, takže jsem byla nedávno na ECHO srdce a předporodem jdu znovu. Jelikož mám doktora dobrého tak jsem raději zůstala doma a do práce se zajdu podívat. Na internu jdu opět v pondělí, tak uvidíme.
Doktorka říkala, že mi když tak dají Holtera (to je přístroj na monitorování tlaku a pulsu 24 hod.). Prý to kolísání může způsobovat to, že jak táhnu dvě srdíčka a mimi začně divočit tak i když jsem v klidu tak to kolísá🙂

krtekk
12. pro 2014

@zuzana_anlaufova: Myslím si, že opravdu to není nutné to přehánět s oblečením, je to jen na 9 měsíců🙂
Hlavně my více prostorově orientované nenosíme všechno upnuté, takže využívám hojně oblečení před těhu🙂

zuzana_anlaufova
12. pro 2014

@krtekk tak to jsem velice ráda, že se podařilo, sice později, ale hlavní je že vůbec ano 😉 Držím palečky, ať je vše hlavně v pořádku jak ty tak miminko :-* už víte co to bude ?? 🙂 nám se podařilo otěhotnět hned první měsíc po antikoncepci, až nás to maličko šokovalo, že tak brzy 😀 ale už se neskutečně těšíme, máme to už za pár 😉 určitě by bylo super kdyby ti ten přístroj půjčili, a měla jsi jak ty tak doktoři klid že je vše v pořádku 🙂 My jdeme na poradnu taky po týdnu, takže už v úterý 🙂 s tím oblečením já do šestého měsíce nosila i mé rifle, dopnu je i teď, ale když si sednu tak tlačí 😀 a trička jsem si koupit musela, protože ty moje už nevynosím, mám celkem dost velký pupík a všechny trička se mi vyhrnovaly a nevypadalo to vůbec hezky 😀

krtekk
12. pro 2014

@zuzana_anlaufova: jojo jsem rada ze se povedlo. Mimi je v utajeni vzdy na uz je natocena koncem panevnim tak se nechce ukazat. Doktor mel typ na holcicku, tak uvidime v lednu az pujdu na uz v tom 30-32tt treba se uz odhali, dam vedet. Jinak dneska jsem si koupila zavinovacku od emitexu do sedacky jelikoz v breznu byva chladno. Zitra budu zehlit oblecky. Jakou velikost obleceni pro mimi si budes brat do porodnice?

zuzana_anlaufova
18. pro 2014

@krtekk to je tedy stydlínek, že se nechce ukázat. Nám se sice ukázal ale jen tak, že doktorka poznala pohlaví a na fotku podle prcka prej asi nemáme nárok a musíme si těch 6 týdnů ještě počkat 😀 my koupili fusak do kočárku a jsou na zádičkách udělané dírky na pásy ze sedačky, takže to využijeme takhle 😉 já oblečky vel. 50-56 už mám vyprané, vyžehlené ve skříňce a 62 mám vypranou a chystám se žehlit, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat 😀 no původně jsem měla koupený overálek vel. 50, ale pak jsem objevila ještě lepší soupravičku a tu už jsem vzala vel 56. Takže jsou dvě možnosti pojedeme domu v soupravičce s mickey mousem vel.56 a kdyby se náhodu stalo že by prcek vykoukl na svět dřív a byl malinkatý tak vezmeme tu 50 😉

zuzana_anlaufova
18. pro 2014
krtekk
18. pro 2014

@zuzana_anlaufova: Ahoj tak zítra jdu na vyšetření cukrovky a musím tam být na ráno, tak to vzdávání bude horor. Oblečení nádherné, miminko bude krásné.
Dneska jsem byla na kontrole a miminko v pořádku. Tlak pěkný 135/85, takže zatím budu brát 3 dopegyty🙂
Jinak přípravy dělám pomalu a taky si budu brát vel.50 a 56 a některé větší už mám taky nachystané a budu chystat, protože ze začátku miminka rychle rostou 🙂
A jinak jsi na vánoce připavena odpočívat🙂 Doktor mi napsal změnu pobytu tak budu u tchýně je fajn a nemusím vařit🙂 Přeju ti pěkné prožití Vánočních svátků a hlavně klid a pohodu ať mimišek není nervózní🙂

irena1111
18. pro 2014

Já jsem na MK jen chvíli a tuhle skupinu jsem našla až teď, tak by mě zajímalo, je tu někdo s váhou nad 100kg (myšleno bez těhotenství)?

zuzana_anlaufova
19. pro 2014

@irena1111 Ahojky vítej 😉 já měla počáteční váhu před těhu 107,5 kg a nyní v 34tt máme 110 kg. Koukám že už jsi 37tt, to už máš za pár 😉

zuzana_anlaufova
19. pro 2014

@krtekk No o tom vstávání mi ani nemluv, dojíždím k doktorce do vedlejšího města cesta trvá cca 45 min., na cukrovce jsem měla být také už ve třičtvrtě na sedm, takže jsem z domu vyjižděla už v šest 😒 Také jsme byli v útery na poradně a od posledně co nám doktorka zvedla dávku dopegytu na 2ráno 1v poledne a 1 večer se nám také zlepšil a měla jsem 142/88 a po 15ti minutách 139/80, tak řekla že to už je vcelku v normě a máme přijit až po svátkách 6.1., se zblázním až za tak dlouho. To už budeme mít ukončený 36 týden, tak už by to mohlo každou chvilku konečně přijít 😉 Jak jsi na tom s taškou do porodnice ?? Já se k tomu pořád nějak nemůžu dokopat a nemám ještě nachystáno nic ☹ Jé tak to ti závidím, s tím vařením, už mi nějak docházejí nápady. Naštestí je dnes manžel naposledy v práci a pak má dovolenou až do 5:1. v práci, takže moc ráda to vaření nechám na něho 😀 Jinak tobě taky přeji krásné prožití vánočních svátků a splněných přání 😉

irena1111
19. pro 2014

@zuzana_anlaufova no nejpozději za 2 týdny nastupuji na SC. První těhu jsem začala na 110kg a rodila jsem se 120kg, druhé jsem začala na 122 a teď mám 120kg tak jsem ráda že jsem nic nepřibrala a doufám že po porodu půjde něco dolů. Můj sen je dostat se pod stovku.

zuzana_anlaufova
19. pro 2014

@irena1111 jo to byl můj plán taky, před otěhotněním jsem měla 115 a podařilo se mi za 2 měsíce na 107,5 ale zabrzdilo mě napůl neplánované těhu, takže příští rok budu pokračovat 😉 Já čekám první a už se prcka nemůžu dočkat, jaktože plánovaným císařem ?? To budete mít pod stromečkem krásný dáreček 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru