Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

prdecek
31. srp 2012

@helabella já jdu taky na ultrazvuk 18.9. 🙂 ale už na ten poslední :( což mě mrzí, uteklo to rychle. No bylo to dost nečekané a asi to bylo fakt psychikou. Loni v září mi umřel táta a pak do toho kupa stresu a změn v práci, vyřizování ohledně dědictví a dalších věcí, starost o mámu, no co budu povídat, bylo toho kupa a ještě mi v lednu nasadil dr. léky na štítnou žlázu. No a plánovali jsme, že zkusíme IUI. Na začátku března jsem šla na běžnou preventivku na gyndu a stěr, aby bylo před tím IUI vše ok a ejhle, dr. mi našla ze stěru nějáký zánět a že to radši přeléčíme, ale že se ty atb nesmí brát v prvních třech měsících těhotenství, tak mi radši vezme krev na hcg (to už jsem byla nějáký 37DC tuším a nepřišlo mi to divné 😀 ) a hcg bylo maličko zvýšené, no tak jsem dostala injekci agolutinu a že to bude buď a nebo 🙂 a MS už nedorazila a atb jsem už nezačala brát 🙂 samozřejmě jsme tomu vůbec nevěřili, že by se na nás mohlo usmát takové štěstí a až do triple testů jsme se radši neradovali moc. Jak byli testy ok, tak jsme se začali radovat a těšit naplno 🙂 O to větši radost měl tatínek, že to bude kluk, je na sebe hrdej, jakej je prej kanec, že na první šťouch a je to kluk 😀 no ale mě by to bylo jedno i kdyby to byla holčička, hlavně aby bylo maličký zdravý, to je hlavní 🙂

hankar20
31. srp 2012

@evikj33
@prdecek tak za půl hodiny je tu muž a jedeme..vážim se u dr a tlak taky tam, doma mám váhu na dvě věci

evikj33
31. srp 2012

@hankar20 Tak Tfuj Tfuj at to dobře dopadne.Myslíme na vás.Pak nám dej vědět. 😉

prdecek
31. srp 2012

@hankar20 tak ať vše dobře dopadne!

hankar20
31. srp 2012

Tak tu budem na pozorovani na noc, ale sme v poradku...ty krece byly reakci na to jak sem spadla

evikj33
31. srp 2012

@hankar20 No hlavně že jste Ok,a malá ještě pobude v bříšku.Hezky odpočívejte a žádné blbosti 🙂

hankar20
1. zář 2012

Tak jsme doma a všecko je v naprostém pořádku, malá je dle dr. velice aktivní miminko a už teď je krásně ukotvená hlavičkou dolů, dostala jsem magnézium a jediné co se do budoucna musí prý hlídat, není má váha, která se vzpamatovává z hubnutí v prvnim trimestru, ale otoky nohou a prý v prosinci v termínu nashledanou 🙂

evikj33
1. zář 2012

@hankar20 No tak sláva,malá hezky doroste a pobude ještě s maminkou.Tak odpočívej a papej magnezko.A až bude lépe hod fotečku pokojíčku 🙂

hankar20
2. zář 2012

@evikj33 Hodím sem ji hned jak koupíme malé pod postýlku molitan potažený 🙂

katarinka32
3. zář 2012

@eemmaa no nebola som tu dlho, ale bude to dievcatko

eemmaa
3. zář 2012

@katarinka32 a ako sa bude volat?

katarinka32
3. zář 2012

no bude sa volat Alexandra teda Saška, manzel vybral, ja som si mala pre chlapceka a on pre dievcatko

hankar20
4. zář 2012

Tak už jen 99dní do TP 🙂 Že už by mi to začalo utíkat ten čas?

hankar20
4. zář 2012

Tak děvčata jsem po prohlídce na gyndě...malá je ok a až moc čilá - doufám že jo to po narození přejde, já mám 1kg nahoře za 14 dní což je podle paní dr. v pořádku, další kontrola za 3 týdny pak za 2 a už nás bude mít v péči porodnice...Jinak na konci října nástup na mateřskou dovolenou 🙂

evikj33
4. zář 2012

@hankar20 No konečně super zprávy,pěkně jste to spolu holky ustály 🙂 Tak maminka už nasebe bude opatrná žádné pady a blbinky a dojedete hezky do termínu(nebo alespon skoro) 😉 Ta váha je akorát píšou že se přib.cca 0.5týdně.Jinak s tou čilostí ji to nejspíš zustane 😀

evikj33
4. zář 2012

@veverka.terka Kdepak tě máme skoro mamušo 🙂 Se s náma neba 😕 Já jsem dnes nějaká zdechlá,mám vypráno a zítra mne čeká žehlení 3praček,to bude masakr a chci ještě přeprat látkové pleny,že venku hezky vyfoukaj,tak snad to zvládnu.Pomalu začnu at se z toho pak nepo... a mužu s prdelkama odpočívat at zustanou co nejdéle.Psala mně jedna kočena že byla redy a ve 26tt ji dr šoupl do nemocnice že je otevřená a vnecelém32tt porodila chlapečky.Tak at nenblbnu a hodně ležím,že taky měla pocit že je vše v poho ,žádné varováni a šup a maža pak lítal jak hadr a sháněl co nemaj atd.. 😅 Co ty už se těšíš na cukrajdu,pomalu se nám to krátí 😎

hankar20
4. zář 2012

@evikj33 ježiš nestraš, já doufám že bude hotovej andílek až se narodí a ne ďábel xDD jinak už dávám pozor, ale dietu nedržím, nedá se to vydržet, nedát si občas něco dobrého nebo jíst jen zeleninu a bílé maso...takže sem dneska hřešila na twistříku, ale chodila jsem za to dlouho po obchodáku až mě bolí nožičky, ale ulovila jsem krásnou mikinku pro malou 🙂

evikj33
5. zář 2012

Hezké ráno @hankar20 Já myslím že v rozumné míře hřešit není takovej problém.Já sama si nedovedu představit cukračku-dietu,vše převažovat atd.ale nějak to s rozumem zvládnem 🙂 Jinak je mně stále zle takže váha stále stojí na těch -6kg od začátku těhu,snad to nebude problém 😕 Chutě jsou,ale jen do chvíle naž něco vemu do pusi,pak to žmoulam jen at něco sním. 😒 Gratuluju k ulovkum,já mám zatím prd,protože se nikam nedostanu s tou mou marodkou 😠

hankar20
5. zář 2012

@evikj33 nevolnosti přejdou uvidíš a k těm -6kg, já měla -11 a najednou se mi to vše vrátilo během měsíce a kousíček a tedka už přibírám tak jak mám 0,5kg týdně....jen doufám že po porodu to půjde i s těma 11kg dolů no xD

evikj33
5. zář 2012

@hankar20 no pokud zustane Verunka akční,jako byl náš malý,tak to dolu určo puje,věř 😀 Pevně doufám že už to přejde,akorát máti i teta říkaj že to máme v rodině blinkání až do porodu 😝 Teta měla taky dvojčata a říkala že ji bylo blbě skoro furt 😖

veverka.terka
5. zář 2012

@evikj33 ahojky mamčo 🙂 ale bavím se s vama, jenom včera toho zase bylo trochu víc....tak začnu od začátku. už přes týden mě dost bolelo v podbřišku, tak sem odhodlala zavolat na gyndu a doktorka mi řekla, at okamžitě dofrčím a vezmu si sebou i věci, kdyby si mě tam nechali, že to může být tvrdnutí dělohy nebo tak a musela bych na kapačky. pořád sem si doma říkala, že to nic není, ale už sem z toho byla dost vynervovaná, tak řači pro jistotu. a naštěstí se nic nepotvrdilo a všechno je v pořádku, obě sme v pořádku 😉 dostaly sme baštit magnézko a mám mít větší klidový režim, přitom doma nic moc nedělám, uvařím, vyperu, vyžehlím, jednou za čas uklidím 😀 ale tak budu se snažit ještě kapku víc odpočívat. ale sem ráda, že sem tam zajela, aspoň sem se uklidnila a sem v pohodě 🙂 tak tak to je 😉 🙂 a zítra frčím na velký UTZ, jede se mnou 20-ti letá neteř, tak pak projdem obchůdky, dáme něco dobrýho na papu a budem mít krásnej den 😉 🙂
tý jo, nestraš s tím předčasným proodem, ale i když ve 32 tt. už se to dá, to je mimčo už dost veliký a snad už není ani tak vysoký riziko nějaké infekce nebo nevyvinutí orgánů, ale nejlepší je pěkně až na čas rodit, žejo 😉 🙂 ty už ses dala do praní? taky si říkám, že asi za chvilu začnu a udělám místo ve skříni a vyklidím svoje oblečení, který nenosím, aby bylo víc místa pro miminkovský 🙂 to víš, že se těším a jak, jj, krátí, ale přijde mi, že se ten čas docela vleče ☹ občas mi to utíká rychle, jindy se to táhne jak slimáj 😎 no, teda, pořád žádný přibýrání a pořád zvracení? no, ale je bohužel fakt možný, pokud to máte v rodině, že ti nemusí být nejlíp celý těhu. ale vůbec bych ti to nepřála!!!!já už mám 4 kg nahoře, takže sem na váze, kterou sem měla před otěhotněním, tak si myslím, že se to dá, ale teďka už přibýrám rychlostí blesku 😀 pořád bych něco pojídala 😀 a co bříško, už je ti pěkně vidět? chtěla sem se vyfotit a šupnout fotečku,ale je to pořád takovej napůl spěk napůl těhu bříško, no, nic hezkýho, takže rači nee ☹ 😎 😀

evikj33
5. zář 2012

@veverka.terka Ale di ty špeku,jen hod fotečku,ja taky skusím.Jj pupek už roste a leze mně i pupík,u malého jsem to neměla,ale leze z vrchu,to asi tlačí horní mimi.Jinak já jedu na ten UTZ s bratrancovou ženou,ona jde na TR.screning a já na velky.Tak pak máme v plánu oběd v Ikei a nějaké drobnosti,tak snad to klapne.Jinak malování asi padá,pač tady byl včera kovář že už dokončuje plot,mě být hotov až v listopadu,tak jsem měla odloženo na malování a obyv.stěnu,tak je to zas jinak,protože peníze budou až v listopadu,a to už na malování fak nebudu mít sílu. 😠 Člověk něco plánuje a pak je vše jinak.Mně bolí břícho od večera,asi se prdelky roztahujou,ani jsem moc nespala.Magnezko taky beru jen 1xdenně zatím.Tak pujdu pověsit plenky at pěkně proschnou,jak bude škaredě už to neschne tak dobře.Jinak to co mám chci opravdu pomalu vyprat a schovat do skříně,myslím že už se to nezapráší,at toho pak je co nejméně.Ještě budem muset dovézt postýlky,atd.bude toho i tak dost..Opatrujte se holky 🙂 A bud ráda že už je ti dobře,mně je zle i po banánu.

veverka.terka
7. zář 2012

ahojky mamulky,
tak včerejší UTZ-velký zklamání ☹ byla sem tam víc jak půl hodiny, doktor byl asi docela pečlivej, ale takovej divnej, pořád si něco mumlal pro sebe, samozřejmě nezapomněl dodat, že to jde hůř, přes tu tukovou vrstvu(už mě to pěkně štve, že mi to furt někdo předhazuje, jak kdyby baculatý ženský nemohly být těhotný nebo co?!), no, dál, na obrazovce sem všechno jakštakš viděla, ale ne nijak hezky, třeba obličejík hodně špatně a že by mi ukázal, že je to fakt holčička, to taky nee, jenom řekl, že to na 90% vypadá na holčičku a jinak dál k tomu nic. potom se hrozně divil, že necítím pohyby, že mimčo je docela čilý, tak z toho sem teďka zase pěkně nervózní....já si myslím, že něco cítím,a le nevím, jestli je to mimouš nebo nee. dostala sem "úžasný" obrázky obličeje a zadečku 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ absolutně nic tam není vidět, sou to jenom fleky, i manžel říkal, že to je teda děs ty fotečky 😠 ☹ takže nemám zatím za celý těhu ani jednu pěknou, která by se dala někomu ukázat ☹ všechno je snad teda dobrý, akorát mimi je docela veliký...vůbec to nechápu, jak to je s týdnama těhotenství, protože podle PM sem dneska 19+6, podle nějakýho UTZ, nevím kterýho sem 20+4 a podle včerejšího UTZ je mimčo 21+3, tak sem z toho dost zmatená a nechápu, jaktože je to takovej rozdíl a bojím se, abych neměla těhu cukrovku, když je mimčo tak velký. ale váhu ani délku mi neřekl. takže asi tak. sem z toho celá rozhozená, v noci se mi o tom zdálo jak rodím 6kg dítě ☹ a večer sem to obrečela a ráno taky. vůbec nevím, co si o tom všem myslet. a ještě mi doporučil UTZ srdce, i dkyž je to srdíčko v pořádku, atk nevím, jestli je to jenom tahání peněz nebo co?! prootže u nás se za to platí 500Kč a pro nás je tedka každá koruna dobrá, ale samozřejmě, že tam pudu, když mi řekli, pro jistotu, ale myslím si, že to není až tak potřeba, když je údajně všechno v pořádku. prostě v tom mám chaoz a hlavu jak buben. do toho sem včera skoukla kousek Růžovky a když sem tam viděla tu Gábinu, jak má nějakou tu laktační psychózu či co, tak sem se úplně děsila, aby se nestalo něco takovýho i mě. sem totiž celkově v životě dost pesimist a pořád se bojím, že je něco špatně... ☹ ☹ ☹
snad se nezlobíte, že sem si zde tak vylila srdíčko, ale nikdo jinej to tak dobře nepochopí, jako vy těhulky, který máte podobný starosti a víte, o co jde...

evikj33
7. zář 2012

@veverka.terka Holka prosímtě klíd,miminko je v pořádku a na ostatní se vys..Všude se píše že mimi roste skokově,hodně holek to řeší,ale nejpřesnější je velikost cca v 12-13tt jak je screning,za 14dnu to muže zas být jinak.A na keci o tlouštce se vyprdni,to by asi v Amer.UTz vubec dělat nemohli,když se nedaří tak se to na něco svede.U mně to není tukem,ale zase jizvou na břiše atd..vždy se to dá na něco svést.Na cukračku jdeš zachvili tak se pozná,ale nestresuj předem,to taky nepomáha,hlavně u cukru,ještě si ji přivoláš.Na srdíčka jsem dostala taky žádanku jmenuje se to Fecho,a sestra mně tvrdila že to budou dělat v rámci velkého UTZ,tak jsem zvědava.Drž se a hlavně se hod do pohody. 😉

veverka.terka
7. zář 2012

@evikj33 díky Evi za uklidnění. už sem to prozkoumala i na netu a sem klidnjěší, asi je to fakt docela šumák, jak je mimčo kdy veliký, mění se to v průběhu celé doby a hlavně, že jinak orgány a tak sou v pořádku 😉 🙂 no, u mě je taky problém ještě i s jizvou, ne jenom s tukem, mám jizvu od pupíku dolů po slepáku a dělá to tam dycky v tom břiše stín 🙂 ☹ na ten UTZ srdíčka si ještě zavolám ke svojí gynekoložce a uvidím, co mi k tomu řekne.

prdecek
10. zář 2012

@veverka.terka ono i záleží jak kvalitní má dr. ultrazvuk, já mám teda pěknou tukovou vrstvu a vždy je ultrazvuk vidět pěkně, takže může mít ´tvůj dr. i starší ultrazvuk s horší kvalitou. Prď na něj. A velikostí z tohoto ultrazvuku se moc neřiď, hlavní je ten mezi 12-13tt. Když to není skok větší o dva týdny, tak je vše ok 🙂

veverka.terka
10. zář 2012

@prdecek už sem v pohodě, kašlu na to, ale v tu chvíli to člověka mrzí...já si myslím, že tam právě mají dobrej UTZ,je to klinika na IVF a gynekologická klinika, takže si myslím, že vybavení je dobrý. ale je to fuk, ať si říkají, co chcou, hlavně, že mimoušek a já sme v pořádku 😉 už i s tím velikostním rodzílem miminka sem se srovanala, holky v jiné diskuzy, který mají stejný termín porodu, mi taky říkala, že je to jenom orienatční a že to nemám nijak řešit. některý mimi je hold menší, jiný větší 😉 🙂 a jak se vede vám? 🙂

haniplanetka
10. zář 2012

@veverka.terka nesnáším kydy typu buclatý ženský, můj dr si to na screeningu myslel taky, ale naštěstí držel zobák..

veverka.terka
10. zář 2012

@haniplanetka jj, je to hnus, když to člověku každej předhazuje, já si pak přijdu jak kus hadru 😒

prdecek
10. zář 2012

@veverka.terka jj, no u nás vše ok. Jde to 🙂 18.9. jdu na ultrazvuk, tak se těším. Je to už poslední. Tak snad bude vše jak má 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru