Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
5. únor 2010

holky-krásný stránky-koukněte 😀 😉
http://glaserka1.webovastranka.cz/tags/obrázky_...

lulupopo
5. únor 2010

ahojte babule,
ako som citala, tak ste riesili detske porasty na hlavickach🙂) no som zvedava, aky paces budem mat ten nas🙂)
kedze mi je cely cas zle, tak vsetci sa smeju, ze to bude strasny vlasac.. pocahontas uz sa nam to krati... ja puchnem stale, od vcera do dnes som si musela zbierat 24 hodin moc... lebo stale je u mńa podozrenie na preklampsiu.. aj tlak mam zvyseny, ale este nie tak maakristicky... a s porodom to mam zatial, nerozhodne, este sa uvidi, ci sekcia, alebo ci to zvladnem aj prirodzene... ja by som brala prirodzenu cestu... btw maly ma uz 3 kg... budem koncit, ale citam vas ako diva, len nestiham prispievat, lebo cistim, stale ten nas byt po tej prerabke... a dava to zabrat... dakujem nebesam, ze mi sestra velmi pomaha....

pocahontas35
5. únor 2010

Ahojte,

lulu: mas pravdu, krati sa nam to, som zvedava, ktora z nas bude prva 🙂 ja som si dnes nasla napuchnute chodidla, pripada mi to ako by som bola yetti, ale spomenula som si na byggyt, ze aj ona to mala, takze je to normalne ...inak, v pondelok mam poradnu, tak som zvedava, ze co mi povedia. Tlak, ktory si meriam pravidelne je doma dobry, na poradni urcite vyleti, tak uvidime ... mne sa este nikto nevyjadroval, ze ako budem rodit, tak sa na to spytam v pondelok, ze ako to vidia 🙂

evuse
6. únor 2010

Ahoj holky, kde jste všechny??? Jindy nestíhám číst a poslední dva dny je to bída 🙄

mirunda
6. únor 2010

čaute kočky..
já jsem normálně chytla zánět močového měchýře, tak je mi na nic.. kdo zná, chápe 😝 🙄 🙄 Včera se staral Kuba, já si zalezla do horký vany, tak to bylo trošku lepší, ale dneska jsem tu sama, Kuba jel někam na celej den, takže vopruz.. :(
Ale Lilinka je docela hodná, teda zatim.. je teď hrozně srandovní, našla svůj jazyk 😀 Takže ho pořád vyplazuje, pořád si na něj šahá 😀 Evi, nedělala to třeba Terezka taky?

A co robíte v tomhle hnusnym počasí?Teda aspon tady je hnusně.. tak nějak posněžívá, popršívá, zataženo ☹

evuse
6. únor 2010

Jo Mirun, já měla přesně před dvěma rokama zánět ledvin. Pomáhaly telý obklady- termofor, nebo nahřátej speciální polštář šoupnout do gatí 😀 . A litry horkýho čaje, vařila jsem ho do termosky. A pak jsme ještě dlouho denně jedla brusinky.
A máš antibiotika? Nebo to léčíš po domácku? Hlavně to chce fakt děsně pít, aby se to vyplavilo. Já tehdy měla i antibiotika a na kontrole v moči jsem tam stejně měla pořád zánět, tak jsem dostala další antibiotika. Doktorka mi říkala, že to bývá hodně od nohou, že mám nosit teplý ponožky.

Terka si taha taky za jazyk a teď ho zas pořád vyplazuje, hýbe s ním do toho vyluzuje srandovní zvuky. Tady taky není nic moc počasí, tak jsme vyštvali s kočárem ven dědu 😀 . Tatínek byl totiž včera v hospodě, tak neměl sílu a já potřebovala vytírat. Večer ještě musím žehlit 😝 😝 😝

martasl
6. únor 2010

evus-krásný bříško 🙂 to máš ten podpůrný pás pro těhotný??k čemu je to dobrý,už jsem to několikrát na netu zahlídla,ale nevím jakej to má mít efekt???

mirunda
6. únor 2010

Evi, antibiotika nemám, stále kojím, tak bych ani nechtěla.. ale léčím po domácku.. hooodně pít - včera jsem vypila snad 7 litrů 😀 Dneska je to sice o něco lepší, ale stejně se mi nic nechce.. ☹ Taky mi tchánovci našli nějakou dráhu v těle na močák a zahřáli mi ji nějakou speciální svíčkou nebo co.. oni jsou takový mágové 😀 Ale proč ne, třeba to pomůže.. já to mívám docela pravidelně, ale teď jsem to takový tři roky vůbec neměla, právě jsem se děsila, abych to nedostala v těhu.. a brusinky jsou prý na to dobrý, právě mám nějaký prášky brusinkový, tak jsem si našla na netu, že to smí i kojící maminky, tak to beru taky..

S kočárkem jsem byla vyštvána já, i v takovym hnus počasí.. 😝 😖 😒

evuse
6. únor 2010

Jo to jsem se taky bála, abych to neměla to v těhu.

Marti to není podpůrnej pás, jen takovej "ozdobnej" z tričkoviny, aby se zakrylo, že je tričko krátký, já to používám i proto, že mi jinak padaj rifle. Z druhý strany je potisk
http://betterfly.mimishop.cz/detail.php?zbozi=6...

hanula83
6. únor 2010

Ahojte holky,

Miru, tady bylo dnes krásně, ale mně bylo taky na nic, tak jsem využila chvilky, kdy holky po obědě spaly a šla taky zalehnout.. Já trpěla na záněty močáku tak před 3 rokama, pořád se mi to vracelo, hrůza. Pomohly dost brusinky, dodneška se cpu brus. čajema a vším, co má co do činění s brusinkama - z preventivních důvodů. Je to vážně hnus a nepřeju ani největšímu nepříteli.. A jak psala Evča, hoodně pít, nejlépe takové ty hnusné urologické čaje.

evuse
7. únor 2010

Holky vy se snad všechny někde opalujete, nebo co?

pocahontas35
7. únor 2010

Ahojte,

Evka vsetky sme na FB, lebo sme si stavali stajnu pre koniky 🙂 Pridala som dve nove fotky ... penove dekoracie macka pooh a hviezdicky, ktore po na akumulovani svetlom, pekne svietia ... 🙂

mirunda
7. únor 2010

ahojte holky moje..
já byla celý den tak lenivá 🙂 Stáj na FB mám už od včerejška 🙂
Pocahontas, moc krásný dekorace do pokojíčku.. trošku vám závidím tohle zařizování dětskýho pokojíčku, my máme Lilču v ložnici a vlastně všechny hračky má v obýváku.. jinou místnost nemám k dispozici, teda zatim, v další místnosti zatím bydlí Kuby brácha.. a já se tak těším, až budu pro Lilinku malovat zdi, zdobit jí dekoracema, vybírat světlo, boxy na hračky 🙂 Postel.. 🙂 Tohle mají hezký v Ikea, vždycky když tam jedu, tak se kochám těma krásnejma pokojíčkama.. 🙂

pocahontas35
7. únor 2010

Mirka, nemame zvlast izbu pre maleho, my mame len 2-izbovy byt, maly bude s nami v spalni, len ozdobujeme tu cast, kde bude on, aby to nebolo takze prazdne, to ja som strasne chcela, aby to nebolo take "suche" 🙂)), ale paci sa mi to, a vytesujem sa z tych hviezdiciek, som horsia ako male dieta 🙂)) Ked sa tie hviezdicky naakumuluju svetlom, tak to vydrzi chvilku 🙂 mame doma hviezdne nebo 🙂))

hanula83
7. únor 2010

Holky, tak jsem pod tlakem okolí taky na Facebooku 🙂))... Hana Pelzlová... Jinak se tam ale zatím vůbec nevyznám, opět moje technické dovednosti se projevily...

mirunda
7. únor 2010

Tak Evi, teď už tam čekáme jen na tebe 🙂

mirunda
7. únor 2010

Pocahontas, my to právě máme v ložnici takové "suché" 🙂 Prostě ne pro dítě.. ale já si říkala, že tam netrávíme absolutně žádný čas, kromě spánku, takže bylo zbytečný tam zdobit třeba zdi a tak.. to si užiju, až bude mít opravdu svůj pokojíček.. Taky budu horší než dítě, už se vidim 😀

hanula83
7. únor 2010

Miru, taky to tak máme, holky jsou teď s náma v ložnici a taky se mi to tam nechce zdobit. Jejich pokojíček momentálně slouží jako "odkládací místnost", tak až ji zkulturníme a nachystáme, tak ji taky vyzdobím 🙂

lulupopo
8. únor 2010

ahojte baby, mirun dufam, ze uz sa tvoj zapal zmiernuje trosku, pocahontas ako citam, tak sa zahniezdujete aj vy.. my sme cez vik nainstalovali do nasej spalne postielku a prebalovaci pult...

byggyt
8. únor 2010

Ahojte 🙂

Pokahontas je to velmi pekné čo ste dali na stenu 🙂
Mirun dúfam že si už ok
Evi konečne som si pozrela fotky z Terezkinej oslavy, strašne krásna babulka, no a čakáme ťa na FB 😉
Hani ja som najprv vôbec nevedela že si to ty na FB až potom som ťa identifikovala podla dievčat 😅

Minulý týždeň sme boli s malou u kožnej lebo sa jej vyhodili také červené vyrážky má to drsné na dotyk a až do vláskov jej to ide tak som si nebola istá čo to je a našťastie to neni ekzém. Normálne sa jej začali robiť na obočí a vo vlasoch také lupiny velké, musím jej to natierať masťou a tie líčka olejovať olivovým olejom, no ale stále jej to nemizne tak asi pôjdem kúpiť do lekárne Holtov krém, že vraj je to dobré.
Inak v noci spinká super po kúpaní sa napapá a spí tak od tej 8 večer do 4 ráno potom sa zas napapá a spí, ale cez deň to už teda nie je žiadna sláva s tým spaním.

Pridala som fotky ešte aj z pôrodnice

erikahla
8. únor 2010

Ahojte dievcence,

tak vy ste vsetky na facebooku ? Aj ja som tam, len nepoznam vase mena. Ak by ste niektora mala zaujem, moje meno je Erika Hladka. Mam tam aj nejake fotky, takze ak ste zvedave, mozete tam juknut.
Zajtra ma caka amnio. Zaplatili sme si tzv. nadstandard. Za 200 € si mozeme odviezt vzorku do Bratislavy a do piatku cakat na 80% vysledkov. Zvysnych 20% budeme vediet po 3 tyzdnoch. Kaslat na peniaze. Su dolezitejsie veci v zivote.

hanula83
8. únor 2010

Byggyt, no to já tě poznala hned, ale asi proto, že máš stejnou fotku 🙂

byggyt
8. únor 2010

erika pridám si ťa na FB, presne tak kašlať na prachy dobre ste urobili.

Idem ja s malou trochu na vzduch

byggyt
8. únor 2010

erika ups tam sú tri baby neviem ktorá si ty, pridaj si radšej ty mňa. Silvia Mériová

lulupopo
8. únor 2010

Ahojte baby, teda, ako vidim vsetky ste na FB a aj ja som, budem musiet asi zverejnit svoju identitu... lebo sa mi nechce robit milion albumov na roznych sietach... ak mozem byt drza, tak poziadam o priatelstvo ako prvu byggyt, kedze tu vidim ihned pod akym menom ju mam hladat... a ktore budete chciet si ma potom mozete pridat ako priatela, samozrejme ak ma byggyt odobri 😉 ...

pocahontas35
8. únor 2010

Ahojte,

vratila som sa z poradne, vsetko je v pohode, neotvaram sa zatial, maly kope aj ozvy ma dobre ... dnes som si doniesla domov zmluvu, buduci tyzden bude podpisana, tak sa tesim ... v stredu idem na prednasku o Epiduralke, baby co ste rodili a nemali sekciu, mali ste ju ???
Budem pripravena na obe alternativy aj sekcia aj klasicky porod, tak uvidime ...

Simi, bola si na vysetreni u MUDr. Demesovej, internistky ? Musim sa k nej objednat, aby mi spravila vysetrenia, pre istotu, keby to bol cisarsky rez ....

byggyt
8. únor 2010

Lulu v pohodke hneď tam idem a potvrdím 😉

Pocahontas ja som nemala epi

evuse
8. únor 2010

Čaute vy farmářky.

Já jsme Tereze dětský pokj taky zatím nezdobila, spí s náma v ložnici, v pokojíčku má pár hraček, přebalovací pult a taky trochu skladiště krámů 😒

Pocahontas, epidurál jsem neměla, i když to bolelo a pěkně jsem si zakřičela, tak se to vydržet dá. Ale přesto jsem uvažovala, že bych si ho podruhé dala, jenže kámoška, která rodila před dvěmi měsící říká, že ještě dneska jí bolí záda, tam kde jí to píchali a několik dní po porodu jí prej pekelně bolela hlava(měla něco přes 100kg). Tak si řákám, že to snad zase radši vydržím. Navíc u nadváhy je problém, aby se jim přes to sádlo podařilo trefit se jehlou do toho kanálku, jak jsem tady někde vyčetla, píchají to třeba 7x, než se trefí. Fuj
A proč se připravuješ na variantu císařského řezu? Tobě to hrozí? To mi nějak uniklo. Nebo myslíš, kdyby ti vyvolávali? To tě spíš nechají pár dnů trápit, pokud bude mimčo OK, něž by tě kuchli

pocahontas35
8. únor 2010

Evka, ja neviem ci mi hrozi, alebo nie, dnes to nevedia este ani doktori, to som to uz pisala viackrat, ze ma syndrom bieleho plasta, ze mi vyleti tlak, tak neviem, ako sa bude chovat na sale, ci mi vyleti, alebo nie, preto mi doktorka vravela, aby sme boli pripravene na obe alternativy, takze neviem. Musim znova absolvovat interne vysetrenie a mozno mi daju aj Holtera, kvoli tlaku, neviem bude zalezat co povie inernistka. Vsetky testy, ktore mi robili v nemocnici, boli v pohode a vsetky v norme. Aj tu epi, budem mat len pre istotu, nemusim o nu poziadat.. mas pravdu, aj ja som citala, ze to pichaju viackrat, nez sa trafia, ale nastastie injekcie, alebo samotne pichanie pre mna problemom nie je...

evuse
8. únor 2010

Jéé, já myslím, že při porodu budeš mít tolik práce s jinýma věcma, že si tvoje tělo na syndrom bílého pláště ani nevzpomene 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru