Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
8. únor 2010

Tiez v to dufam, ze budem mysliet na uplne ine veci ...a maleho budem tlacit aj "usami" ... inak, este kvoli tomu, ze je vacsi o 2tt, tak by mohol byt cisarsky, ale to budu sledovat a ked nebude mat nad 4000g tak budeme rodit normalne, sama som zvedava, ze co nas caka 🙂 Nech je to uz za nami, chcem mat uz malickeho pri sebe ... strasne sa na neho tesime ... na maleho loptosa 🙂)))

pocahontas35
8. únor 2010

Erika, zajtra ti budem drzat palce na amniocenteze, a netrpezlivo cakat na vysledky, ale verim, ze vsetko bude dobre 🙂

lulupopo
8. únor 2010

Erika, aj ja drzim palceky na amniocenteze.... pocahontas... no vidis, mne sice hovoria, ze je to pol na pol... ale este ma nikto k internistovi neposlal, mam zvysenu bielkovinu v moci, ale len o 0, 15 a tlak mam dnes tak 145/95.. mam si ho meravat3x denne, a ak bude 150/100 tak mam ist na pohotovost... a dostanem lieky, v krajnom pripade sa vyvola porod

pocahontas35
8. únor 2010

Lulu: ja si meriam tlak uz od zaciatku tehotenstva najprv to bolo 3x denne a v sucasnosti je to 5x denne, zo zaciatku som ho mavala 110/70 alebo nizsi, ale teraz sa uz aj mne zvysuje ale stale je to do 130, rano mavam tak okolo 120/70 a cez den 125/72 spodny si nikdy nenameram vysoky , takze je to v pohodicke, ale je pravda, ze od zaciatku tehotenstva uzivam magnezium ... mne doktorka povedala, ze ak si nameriam 135/85 tak mam ist na pohotovost, a v mudrych knihach som citala, ze 140/90 az potom staci ist ... trochu mi opuchaju nohy, ale dnes to moja doktorka zhodnotila, ako mierny edem, takze nic tragicke, a povedzme si, ze uz mame aj narok v tomto stadiu 🙂 Dnes mi nenasli nic v moci, ani ketolatky nie, konecne ... vecer som zjedla este jogurt, tak to malemu stacilo 🙂)) Dufam, ze to este s tymi nasimi tlakmi nejako vydrzime do konca tehotenstva aj bez liekov ...

evuse
8. únor 2010

Je Eriko, ty jdeš na amnio už ítra, tak vám moc budu držet place, ať ti proběhne dobře. A máš pravdu, že to za to stojí si připlatit a mít výsledky dřív

simisimca
8. únor 2010

Ahojte babulky... 🙂

Erika velmi drzim palce na zajtra, za tie peniazky to stoji ze budete mat nejake percento vysledkov skor...ale moja sestra necakala cele 3 tyzdne, volala tam po ľ tyzdnoch a vysledky uz boli, tak uvidis....myslim na teba... 😉 😉

Pocahontas bola som u MUDr.Demesovej, vtedy som ti to raz pisala ze mam super internistku....je uplne v pohodicke a dokonca som pri nej nemala ani syndrom bieleho plasta 🙂 ....a je dobra odbornicka....aj mne robila predoperacne vysetrenia a nakoniec som ich aj potrebovala....tebe samozrejme drzim palce aby si ich nepotrebovala... 🙂 🙂 ....Inac naozaj pri porode budes mat ine starosti, aj som uz pred tehotenstvom a cele tehotenstvo brala lieky na tlak, doma som mala tlak skor nizky a u doktorky 155/90 a to vzdy...otras.. 🙂 ...pri porode som mala tlak 130/80, stale mi merali a stale bol rovnaky...mozno pre to ze som bola uz so vsetkym vyrovnana, to som ale este nevedela ze ma caka cisarak... 😀 ....Epiduralku som aj ja mala zaplatenu a tiez som hovorila ze ju ani nevyuzijem ale ze pre istotu si ju zaplatim a po prvej silnej kontrakcii so prosila nech mi tu ihlu narbu do chrbta... 😀 😀 ...Pichli mi ju na treti krat, nema na to vplyv vaha, anesteziologicka dokonca povedala ze mam krasnu chrbticu a ze sa to bude dobre pichat...moja sestra ma 50 kg aj s postelou a pichli jej ju na piaty krat... 😀 ...ale keby som vedela ze epiduralka ma aj take rizika ktore ti nikto nepovie resp. povie az ked je zle, tak by som si ju nikdy nedala... 😒 😒 😒

simisimca
8. únor 2010

Mozte si mpridat na FB aj mna: Simona Mišinská...ale nehram farmu tak vam asi budem na prd... 😀 😀

smoulinka.ciko
8. únor 2010

Pokahontas, ak ty už to máš v podstatě za pár. Ja mněla vysoký krevní tlak od začátku. A raz, to jsem byla asi 36 tt jsem byla v poradně a byl tam inačí dr. Naměřili mi tlak 145/90 a on mě v klidu poslal domů. Další týden jsem už byla u svojeho dr. a ten jak viděl v průkazce ten napsany tlak, a jak jsem mu řekla že mi nato nic neřekl, no, málem spadnul s té židle, chudáček ☹

pocahontas35
8. únor 2010

Simi, nemas nahodou na tu MUDr. Demesovu t. c. ? Povedali mi, ze je na č. d. 106, ale tam nesedi, spomenies si, kde si ju nasla ??? Dakujem Ti 🙂

smoulinka.ciko
8. únor 2010

Jo, a to jsem byla od začátku na Dopegrytu 1-0-1 a ke konci 1-1-1 Teď jsem rok po porodu a tlak se mi upravil hned v šestinedělí, od té doby ani vzpomínka. No, uvidíme jak to v budoucnu bude s druhým těhu.

pocahontas35
8. únor 2010

Smoulinka: a rodila si normalne alebo sekciou ?

simisimca
8. únor 2010

Jejda pocahontas nemam, ,mala som na nu kontakt, ale vsetko v tehu knizke a tu mi zhabali... 🙄 🙄 🙄
Ale skus zavolat na informacie, vypytaj si cislo na vratnicu na Antolsku a tam nech ta prepoja na Demesovu. Alebo cislo dveri si zial nepamatam, ale ako vojdes do polikliniky tak po pravej strane sa ide cez take dvere na schodisko...vyjdes na 1 poschodie so schodista vyjdes do prava , pojdes do lava skoro na koniec chodby a si v ciely...napisala som to jak total mongol tak snad pochopis... 🙂 🙂 🙂...keby nie tak daj vediet, skusim lepsie objasnit.... 😀 😀

smoulinka.ciko
8. únor 2010

normálně. říkal mi že mám nastoupit, že mi dá něco na tlak, takovou zkoušku jestli mi vyletí nebo ne. Kdyby jo, musela bych na sekci. Nakonec si mně odrodil normálně 🙂 Není nad to, vidět po porodu svojeho manžela s mimiskem v náručí, slzou v oku a svého spokojeného dr 🙂

pocahontas35
8. únor 2010

Simi: chapem, netreba viac objasnit 🙂 dik 🙂

Smoulinka: tak tomu verim ... 🙂

smoulinka.ciko
8. únor 2010

Tak jsme se právě s manžou domluvili, že si tu Mirenu kterou jsem původně chtěla, dávat nebudu. Protože to je na dlouhou dobu a my by jsme chtěli tak do 1 až 2 let mít ještě jedno miminto. Tak že to nechám osudu 🙂 Na Kačenku jsme čekali víc jak 4 roky. Tak že myslím že to tak rychle nebude...i když člověk nikdy neví, že 😅

erikahla
9. únor 2010

Ahojte dievcata,

mala som take tusenie, ze pred odchodom este juknem na MK a nemylila som sa. Pocahontas, evuse, lulupopo, simi a vsetky, ktore ste si spomenuli. Velmi pekne vam dakujem za podporu, vela to pre mna znamena. Ste strasne zlate, ze ste na mna nezabudli. Budem na vas mysliet, ked sa mi bude chciet bulit 🙂
Ozvem sa, papa !

byggyt
9. únor 2010

erika držím palce

lulupopo
9. únor 2010

caute babule, pocahontas... aj ja som zacinala na tlaku 110/70... a teraz je to tak ako to je.... no sak uvidime... baby je to neuveritelne...ale ja som sa za posledne dva dni normalne vyspala, sice som chodila v noci 4x cikat, ale ihned som zaspala, nemetala som sa ako divoch... a dokonca ma tieto dva dni neboli to moje neskutocne bolave panvove dno??? Normalne som v soku... lebo minuly tyzden som uz ani chodit ani vstat nevedela, co mi museli vsetci pomahat... i ked ja som sa hrabala do cistenia bytu so slzami v ociach...

evuse
9. únor 2010

Eriko 😉

Lulu, třeba už to brzo přijde 🙂

pocahontas35
9. únor 2010

Lulu: no fakt to uz mozno pride, ako pise Evka 🙂

lulupopo
9. únor 2010

evuska , pocahontas... ja mam tiez podozrenie.... rano som este zaspala normalne a do 11 hodky som drichmala, takze ja uz zacinam mat podozrenie, ze telo si zhana sily na porodny vykon.. kedze je bohovsky vysilene tymto narocnem tehotenstvom sprevadzanym po cely cas nevolnostami, grcackami, nespavostou, bolestami atd...

rosannar
9. únor 2010

ahojte...mohla by som sa ku vám pridať? nepatrím medzi tie najchudšie, a podla mna táto téma je stvorená pre moju postavu 😀

zuzkaaaa
9. únor 2010

ahojte babule...

rosannar vitaj medzi nami

lulu jeeej tak som zvedavá, že či sa to fakt rozbehne, som zvedavá ktorá z vás prvá porodí pocahontas alebo ty 😀

u nás všetko po strarom sofi sa práve hrá s krabicou a kaká 😀 tlačí až je červená, zas mi začala zle spať v noci ale že by zuby? však už má všetkých 8 vonku a potom ďalšie by podľa knižky mali nasledovať až v 12-16 mesiaci stoličky...

erika troška oneskorene ale aj tak ti držím veľmi palčeky

baby tá farma je strašná teraz zas vymysleli valentínske darčeky tak sa znova posiela ako blázni 😀

evkaaaa pod už aj ty na facebook už len ty tam chýbaš a potom aj na facebooku môžeme založiť túto tému a aj tam si môžeme písať.. sem už nechodím často lebo je to na nervy niekedy mi vôbec neotvára stránku

janka si teraz užíva doma 😎

zuzkaaaa
9. únor 2010

tak čo babule otvoríme túto tému aj na facebooku? 😀
kto je za?
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkaaaa
9. únor 2010
pocahontas35
9. únor 2010

Rosannar: vitaj medzi nami 🙂

Zuzka: ja si myslim, ze skor porodi Lulu, lebo ja oproti nej mam tehotenstvo aku prechadzku ruzovym sadom, je pravda, ze mi bolo blbo do 5teho mesiaca, ale mna len napinalo, netyckovala som, pocas tehotenstva iba 3x aj to len vtedy, ked malemu nieco nesadlo 🙂 bolesti nemam, sem tam krize, ale to je normalne ale panva mna vobec neboli, teraz mi zacali opuchat nohy, ale to uz maju narok 🙂 zaha ma nepali vobec, a to sa mi kazdy cuduje, mozno tak 1x ma palila, ale inak nie ... co ma tak trapi je nespavost, ale aj to patri k tomu ... v podstate je uplne jedno, ktora z nas porodi skor, myslim, ze obe by sme chceli mat svoje deti pri sebe 🙂)) a hlavne nech su obaja zdravi 🙂))

evuse
9. únor 2010

Ach jo, Zuzí, tak už jsem tam, diskusi jsem našla, nechápu, jak se tam diskutuje. Snad se mi podařilo požádat tě o přátelství. Jsem tam jako Jelenice Jelenová, tak holky si mě nějak přidejte 😅

zuzkaaaa
9. únor 2010

evus to si ty? dám si ťa medzi priatelov 😀

hanula83
9. únor 2010

Holky ahojte, prosím vás, co je to sakryš ten Farmville?

evuse
9. únor 2010

Já tam tomu vůbec nerozumim ☹
Hlavně chci tu Farmu ! Jak to mám udělat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru