Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
24. bře 2010

ahojky.mám chvilku,než dojde holka ze školy a jedem do Svitav na potní test.

pocahontas-jen manžela přilož.ten to vytáhne i z paty,má větší sílu a plíce 😀 😀 😀 😀 😀 hezky do zásobárny(prsou)a malej si to pak odebere jako na zlatém podnose 😉 😉 😉 😉

se spaním jsme problém neměli,holky spaly furt,hlavně ta starší.ale každej nám říkal,že naše děcka snad ani nejsou normální,prej tak hodný děti nemůžou existovat.takže já neporadím...

lulupopo
24. bře 2010

caute baby, marti s tou story s mobilom si ma dobre pobavila...som zvedava, co mna bude cakat ☹ , jaberka som na beton rozhodnuta, ze ideme kupit nejaky nosic... ci satku, alebo klokanku... maly je zlaty, ale ked ho chytia vetry, tak jedine co zabera na upokojenie trosku je mamina naruc... a o ruky by som nerada dosla.... erika ja som tiez oblecko kupovala v peacokse...adrika... ja som nemala mlieko prve 3 dni, hrozne zle som to znasala, som sa citila nesikovna, menej hodnotna matka... no blbiny poporodne...ale vkuse som sa snazila prikladat a prikladat, a ked maly reval, tahal a nic tak som revala aj ja... co mi pomohlo bola manualna odsavacka, ktorou som si stimulovala "akoze odsavala" pomalicky netecuce mlieko, a ono to pomohlo... mlieko sa zacalo tvorit po trosinkach...a teraz uz kojime o dusu a neprikrmujeme...

luci.kon
24. bře 2010

ahoj holky, tak dneska jse šla k doktorce jen tak na konzultaci a sestra mě hned sepsula kde mám jako moč, tak jí řikám, že nejdu na kontrolu, a ona že jí to nezajímá, když tam mám jít v pondělí na co tam budu chodit dvakrát a pořád po mě chtěla věci který jsm měla mít až na tu kontrolu, hrůza byla jsem tam jak máčo!, Tak kontrolu udělaly, změřily pánev, krev v pořádku, jen jsem obědnaná na 14.4 na genetiku kvůli tomu roštěpu co měl brácha, tak jsem zvědavá, udělají mi rovnou UZ, jdu tam na 12tt., nemá s tím někdo zkušenost jak se to provádí? ty genetický testy.

jabera
24. bře 2010

baby, dakujem za spacie oznamy 😉 zuzi, jasne, ze aj ty si mohla napisat 😎 no, takze vidim, ze je to rozmanite vsade.. ale vlastne obdobne.. mne by sa pacilo, keby spal raz denne, ale viac... je ten den taky posekany potom...

erika, no fuj.. to museli byt desne zazitky. fakt je to blbe, ze sa to neda robit nejak setrnejsie voci matke... snad keby nepovedali len odporucili na dalsie vysetrenie, ked uz sa musia obcas zmylit...

luci, to je tiez dobre, ze ta sprdne hned vo dverach - to spravi naladu...

skusim prihodit fotky z dneska zo zahrady, tak mi bolo dobreeeeeeeeee....

martasl
24. bře 2010

jaber-koukám,že Bartovi chutná všechno 😀 a to máš fajn,že je na úklid. 😀

luci-aspoň budeš vědět,jestli je mimi ok.ale co dělaj na genetice nevím,ale myslím,že to je hlavně o povídání.kdo kdy co měl v rodině.

hanula83
24. bře 2010

Luci, v tom 12 tt se dělá ultrazvuk, kde se dívají, jeslti má mimčo nosní kůstku a kontrolují se orgány, jestli jsou o.k., no a taky se bere krev. Tato první genetika je především kvůli vyloučení rizika Downova syndromu... Jinak jistě by tě tam doporučil gynekolog i kdyby nebyl důvod a nikdo nic v rodině neměl. Dělá se to v dnešní době všem... Můj brácha má synka s Downovým syndromem a taky mě tam gynekolog poslal nezávisle na tom.

evitkamalicka
25. bře 2010

ahoj kocky....co noveho? nejako nie je cas odkedy je vonku krasne

elixia
25. bře 2010

Ahojte...jaber,zlaty je ten tvoj maly 😀 Pozeram,ze ste kupali vo 'vedierku'. Pacilo sa mu to? Ja sa tiez na to chystam, prvykrat som to videla pred hadam 10 rokmi ked som robila au pairku v Rakusku, u nas vtedy o tom este ani pocut nebolo...ale ja som sa vtedy do toho vedierka zamilovala a je super,ze uz sa dostalo aj k nam..

Luci,hanulka ma pravdu,pokial viem,posielaju tam vsetky maminky okolo 12 tyzdna..neviem ako na SK alebo v Cechach,ale tu v Uk mozes odmietnut ak nechces..aj ultrazvuk,aj vysetrenie na Downa aj vsetko v podstate..nechavaju to na tebe,aby si sa rozhodla...Ja som bola prave pred tyzdnom, tak teraz trochu trpnem ze co..povedali nam,ze ked sa do 2 tydznov neozvu,je vsetko ok...tak dufam a verim,ze sa neozvu 😀

Pekny dnik vsetkym, aj tu konecne slniecko vykuklo 😀

jabera
25. bře 2010

caute,

marti, len aby mu to upratovanie vydrzalo.... potebovala by som pomocnika, to ano...

elixia, velmi som bola spokojna s kyblikom, preve razy som bola tak vyklepana, ci ho udrzim a tak,a le to je asi kazdy,a j vo vanicke.. mne na tom vyhovovalo aj to, ako lahko sa s tym manipuluje a hlavne, bart v nom bol stastny... to bola jedina etapa kupania, kedy nevrestal jak zmyslov zbaveny 😀 myslim, ze aj na sk sa mozu odmietnut vsetky tieto vysetrenia... rozhodne amniocenteza sa moze odmietnut, pokial clovek vie, ze aj tak neda mimi prec.....

akkoka
25. bře 2010

ahojte buduce maminy aj uz maminy,

ked som objavila uplnou nahodou tuto diskusiu srdce mi poskocilo radostou. Citila som sa strasne sama a zrazu zistujem, ze je to naozaj unosne byt XXL a k tomu tehotna 🙂 Velmi som sa zlakla, lebo s prvym dietatom som pribrala 23 kg, ale vychodzia vaha bola 72 kg, co je celkom normal 🙂 Dnes som zistila, ze som tehotna a chytila ma panika, lebo vazim 87 kg! Dufam, ze zvladnem toto tehotenstvo bez komplikacii z nadvahy.. Pri prvom som pracovala do dna porodu tak dobre som sa citila 🙂 A stale som nezhodila co mam velmi netrapilo (nebolo kedy)..
Tak dufam, ze tento chat ma tu vytiahne z depky zo seba samej. Inak sa na dietatko velmi tesim 🙂 Este nemam ani knizku ale ten pocit je nadherny 🙂

Ked som tak citala o genetickych testoch tak aj ja som ich absolvovala pri dcere kvoli tomu, ze manzel mal vnutorny rastep a kvoli tomu, ze v 20 tt diagnostikovali, ze plod ma cysty v hlavicke a zacala cela tortura. Ked som uz lezala na stole na amniocenteze doslo mi, ze je to hlupost a ze to dieta chcem bez ohladu na to co je s nim (ved som bola uz 23 tt ked sa to rieslo a na potrat?! som mala uz iba tyzden) a tak som z toho vstala a odkracala prec!
Dnes mam kjrasnu, relativne zdravu 4 r. dceru, kt. v hlavicke ste 1 cystu ma, ale nerastie a je pod kontorlou. Druha sa zrejem rozpustila a jedine sa ukazalo, ze ma vrodenu vadu obliciek, ale z diagnoz, ktore davali toto je to najmenej 🙂

Som sa rozpisala...
Majte sa krasne!

martasl
25. bře 2010

akok-vítám,jsem ráda,že jsi nás našla a doufám,že se ti tady bude líbit 😉 jen nevím,co ve slovenštině znamená vada(to vím 😉 )obliciek??co to je?děda je slovák,ale tento výraz jsem ještě neslyšela ☹

jaber-určitě vydrží,a když ne,tak pořídit holčičku(ikdyž teď jednu máte),ale ani to není záruka-vlastní zkušenost,jak jim nezačnu vyhrožovat vypnutím pc nebo televize,jako bych mluvila do dubu.

jabera
25. bře 2010

akoka, ahoj a zdrz sa tu 😉 a meno mate vymyslene? ( preberam mirunke otazku 😀 ) a co by ste radsej? zdraveho chlaceka, alebo zdravu holcicku? my sme tu vsetky strasne fasa baby 😝

martiiii, 😎 ladviny su spisovne po slovensky oblicky...

martasl
25. bře 2010

aha-díky jaberko 🙂 tak má neteř(zatím poslední přírůstek v naší početné rodině)má taky nějakou vadu ledviny-diletace ledviny?nevím,jestli jsem to napsala správně.tak jezdí do Olomouce dvakrát do roka a byla už i na 1 nebo 2 operacích(nevím přesně) a to je chudince teprve rok ☹

jabera
25. bře 2010

jeziiiis! to musi byt strasne... nechapem, ako sa da prezit, ked clovek vidi trpiet svoje decko... ja nezvladam ani udretie do hlavy a ne to taketo hruzy... ☹

elixia
25. bře 2010

nemozte pisat o niecom prijemnejsom? 😀 😀 ma tu stresujete a ja stale (ne)cakam na vysledky testov na Downa...

akkoka, vitaj 😀 vsetky sme tu XXL,niekto viac, niekto menej...ja som tiez planovala este trochu schudnut a potom otehotniet, no podarilo sa naopak...hlavne sa vykasli na depky a mysli na to,ze budes mat zdrave,krasne babatko. Ako dlho si tehotna?

martasl
25. bře 2010

no,malá je jinak děsnej rarach a chvilku není v klidu.vůbec na venek nemá problém a vada není nijak viditelná.

eli-neboj,všechno bude ok 😀 😀 😉

erikahla
25. bře 2010

Ahooojte dievčence,
ako sa dnes máte ? U mňa sa nič mimoriadne nedeje, ale aj to je dobrá správa, no nie 😉 K tým obličkám - mám kamarátku, ktorá má 2 dcéry. Tej prvej hneď 1 obličku ako týždňovému miminku odstránili, no a teraz sa ukázalo, že vlastne ani nebolo treba 😠 No a tej druhej tiež operovali obličku ako 3-ročnej, ale tam to bolo nutné. Tie dievčence nemajú žiadne problémy a veru by na ne nikto nepovedal, že niečo takéto prežili 😝 Jediným, obmedzením je to, že nemôžu hocaké lieky ... Tým som len chcela povedať, že nie všetko je tak šialene ťažké a obmedzujúce, ako sa na pohľad alebo posluch zdá. Detičky to zvládajú oveľa lepšie ako my... našťastie 😀 To bolo len tak na povzbudenie pre nás všetky 😀
Akkoka zdravím ťa a dúfam, že ti všetko dobre dopadne 😀 a bude ti tu s nami dobre !!!

martasl
25. bře 2010

eri-přešně tak.naštěstí to u těch dětiček není až tak vážné,bohužel jsou horší nemoci 😠 ☹ jinak-je bezva že je vše ok.koukám,že taky budete mít Samka,jako Adrianka.to je na Slovensku tak populární jméno??ale hezký 😀

alta
25. bře 2010

Ahojte dievcence, ja sa tak tesim, ze som Vas objavila 😉 No tak ja som pri prvom synovi pribrala 27 kg - rodit som isla s vahou 95 kg a maly vazil iba 2,75. Dole to slo tazko, ale nakoniec po 3 rokoch denodenneho cvicenia a obmedzovania sa som mala o 30 kg menej. Pri druhom som otehotnela s vahou 75kg, rodit som musela cisarakom v 33. tt - maly si urobil na pupocnikovej snure uzlicek a rukou ho zatahoval - vazil iba 1400 gr a ja 89 kg !!!! Zisla som na 82 od staleho plakania a trapenia sa v nemocnici - 5 tyzdnov, ale kvoli skole a skuskam mam dnes 90 kg a ide ma porazit. Ked si predstavim co vsetko musim urobit, aby som to dala dole, tak si vzdy poviem - od zajtra 😀 😀 😀 Drzim nam vsetkym prsty - hlavne nech mame zdrave deticky a aj my nech sme OK: 😵

zahrika
25. bře 2010

Ahojte kocky.. takze pridavam sa k vam aj ja.. Zistila som ze som tehotna iba tento tyzden, bodecku este nebolo vidno na sone, tak idem na buduci tyzden znova, ale krv potvrdila tehu 😅
Som tiez baculka a ziadna sranda do 9.mesiaca to nebude, ale kaslat na to.. aspon raz mozem vystrkovat brucho s hrdostou. nie len ho zakryvat 😀

pocahontas35
25. bře 2010

Ahojte babenky,

tak a som tu, maly spinka a zalomil aj tata. Vcera sme mali rusny vecer, bol u nas velky plac a krik, maleho boleho brusko, no baby, nebola to ziadna sranda, masirovali sme mu brusko a cvicili s nozickami, aby mal vetry. Poplakala som si aj ja s malym, strasne mi ho bolo luto ... viem, ze prejdeme este vselicim, ale bola som vystrasena, ved maly mal vcera dva tyzdne. Potom sa mu ulavilo, a bolo uz dobre, a znova sa usmieval ... dnes bol cely den dobry, iba papal a spinkal, ziadne vyvadzanie dnes nebolo, tak som rada. Som trochu unavena a ospala, lebo nespim poriadne na kazde ee som hore, ale ved vy to poznate 🙂 a ja sa s tym zoznamujem 🙂 Inak, baby, nas maly si otoci sam hlavicku, pozerala som ako puk, ze co stvara. Je strasne zlaty a ja som z neho uplne hotova 🙂
Vitam vsetky nove tvare, som rada, ze sa tu tak pekne rozrastame.
Dnes som dala nejake fotky na FB 🙂
Inak, zajtra idem este k doktorke, aby sa mi pozrela na ranu, v akom je to stadiu, ale ja si to osetrujem, aby sa mi to nezapalilo atd, takze myslim, ze by to mohla byt pohoda. No tak a musim koncit ... tak nabuduce popisem, ako mi to maly Samko dovoli ....

pocahontas35
25. bře 2010

Pridala som aj sem fotky tie iste, co som dala na FB 🙂

pocahontas35
26. bře 2010

Ahojte,
vidim, ze dnes som prva a vcera som bola posledna 🙂) no komu dobre 🙂)) idem si vas postupne docitat a potom budem reagovat. Marti, mas pravdu, meno Samko bolo za rok 2009 vyhlasene za napopularnejsie, ale mne osobne sa vemi paci ... aj ked som ten kalendar listovala spredu dozadu, a spat, vzdy som sa vratila k Samkovi 🙂
Evka, Erika, uz sa tesim na vase deticky,ked sa narodia, ako sa citite, vsetko prebieha tak ako ma ???
Zahrika, vitaj medzi nami a vobec sa nemusis bat toho, ze si baculka, aj ja som a cele tehotenstvo bolo ok, sem tam mensie problemy, ale to uz s tym chodi, ale inak to bola prechadzka ruzovou zahradou, aj ked samotny porod to bolo uz ine cafe, ale to vobec nie je dolezite, najdolezitejsie pre mna osobne, je ten maly uzlicek stastia, ktory mame. Ja som neskutocne stastna, a hoci presla len kratka doba, pytam sa samej seba, ako som mohla byt bez tohto stastia. Vsetky co su maminy, urcite chapu moje pocity. Byt maminkou je uzasne... a ja to zelam vsetkym dievcatam.
Alta: mas pravdu, je to presne tak ako si napisala, hlavne nech mame zdrave deticky ....

lji
26. bře 2010

ahojte. pocahontas ja sa tak hrozne s tebou teším z malého... ani neviem prečo.. asi že od teba som stále získavala rady a musím povedať že fakt sa už necítim taká menejcenná ako predtým ako som vás tu vôbec našla... baby s väčšou hmotnosťou...fakt klud-ja ju mám vskutku enormnú a zatiaľ (klop klop) je všetko ok. trochu mám strach že začnem neskôr viac priberať ale zatiaľ to stále držím.

baby zajtra idem prvý krát skúšať moje svadobné šaty... len mi držte päste nech sú dobré a nech sa mi hodia 😝

čo sa týka toho bruška... celý život som o dušu priberala a priberala ale vždy som sa s tým vedela čiastočne zmieriť ale teraz ako mi rastie bruško tak chytám občas hysáky že kam až chce ísť... no som normálna???

ale musím sa pochváliť, vôbec ma neserká dať si úzke tričko... vždy si poviem...šak čo že tam mám ešte dve pneumatiky, šak som tehotná 😀 ale hrozne mi je trápne a také nepríjemné že bruško mi tlačí ten vrchný faldík hore a je vypuklejší a ľudia si myslia že to je bábatko... 😖 no čo im budem vysvetlovať že mi hladkajú tuk 😅 ? čo už s nimi... snáď sa mi čoskoro tieto moje dva vankúše spoja do jedného 😀

a musím sa pochváliť. včera som niečo cítila!!! zvláštny pocit. na pravej strane som to mala mäkké ale na lavej strane brucha to bolo take pevnejšie a pružnejšie a odtial mi niečo "klopalo" pár krát.... že by to bolo kopanie??? som v 18tt a zostala som taká prekvapená... priateľovi som to utekala povedať a on sa moje zlatko rozplakal...teda slzičky mu vyhŕkli...no chutný bol 😉

erikahla
26. bře 2010

Ahojte babulky,
Pocahontas presne viem, co prezivas pri Samkovych vetroch. Moja sestra ma 3 chalanov a tiez si uzila svoje 😝 Vzdy som si pri Eliske hovorila, ze ako dobre, ze mame dievcatko. Ale ani u nas to nebolo ruzove. Vzdy ked sa mala napapala, strasne jacala. Vedela som, ze mam mlieko a ze ho je dost, ale ten plac bola pre mna zahada, Az po 6 tyzdnoch prisiel doktor na to, ze malej sa z mliecka (lebo ho priam hltala a vo velkom mnozstve kazde 2 hodiny nonstop) tvori v crievkach pena a tu tazko travi. XDal nam kvapky, ktore sme jej davali pred papanim a bolo po probleme. Vzdy ked sa nafutrovala, zaspinkala (aj ked len na 5 min). Takze asi je nam poniektorym sudene "uzit si to se vsim vsudy" 😀 Hlavne, ze inak je vsetko v poriadku. Tesim sa s vami. U mna nic prevratne (ale aj to je dobry signal). 7.4. idem na fuj tajbl glukozovy test a na poradnu, tak uvidime 😀 Ale az na vecernu unavu sa citim fajn.
Ahojte Alta a Zahrika - drzim vam palceky, nech je vsetko ok !
Lji a aj tebe pri skuske svadobnych siat. Je to velka udalost, tak si ju uzi 😀 A mas pravdu, je to podarene, ked aj chlapi prejavia svoje slabe stranky (ani nie slabe, no proste tie citove, ludske) - ved su to tiez len ludia 😀 😀 😀
Zelam vam vsetkym pekny den a vela slniecka !!!

hanula83
26. bře 2010

Pocahontas, my si taky užily prdíky s Aničkou, no ale po těch 3 měsících by to mělo přejít. Teď je občas ještě má, ale už málo... A sdílím s tebou tvoje maminkovské pocity 🙂)).. Já to tu určitě už psala, že bych chtěla ještě dvojčata, chtěla jsem další hned, když se holky narodily 🙂))))))))))... Ale tomu ještě necháme čas, obzvlášť když jsem po císaři.... Ten tvůj Samíček je slaďoušek 🙂, moc roztomilý a vypadá, že naprostý kliďas 🙂... Jo, my taky otáčely hlavičky hned od začátku, taky se nám lidi divily...

Joo a ještě k těm genetikám... u nás to přece taky není povinné, ne?? Mě nikdo nenutil tam jít, jen to doporučují, nepřikazují...

simisimca
26. bře 2010

Ahojte babulky... 🙂

Zdravim vsetky nove tvare a zelam krasne a bezproblemove tehotenstvo... 😉 ...uzivajte si ho plnymi duskami, je to najkrajsie obdobie v zivote... 🙂 🙂

Filipko teraz taha svoju polhodinku spanku tak rychlo pisem.... 🙂 ...kakanie uz mame nastasie v poriadku, trvalo skoro dva tyzdne nez tie jeho male crievka dostali konecne rozum.... 😀
baby minule som stretla susedu a pytala sa aky je Filip tak som jej povedala ze uzasny, dobrucky, vobec neplacka a krasne prespi celu noc a ona na to ze: "No Simona neviem cim si si ty zasluzila take dobre decko..."....Ludra jedna zavistliva, ako keby som ja bola nejaka mrcha co si nezasluzi mat dieta, nie to este take dobrucke...tak ma nasrala az mi bolo do placu... 😠 😠 😠

Adrika Samko je strasne krasny, vobec nevyzera ze mal vyssiu porodnu hmotnost...no je proste perfektny, tak nech ti robi iba radost... 😉

Mirka ako pokracuju svadobne pripravy?...chceme dalsie fotecky a vsetky podrobnosti.... 😀

Evi prihod uz nejake nove fotecky ako ti rastie brusko...som zvedavnica zvedava... 😉 😉

Jaberka Bartik je nadherny chlapcek... 🙂...ako to zvaldate s Barborkou?.. 😕

Baby vsetky co stresujete s vahou v tehu tak prestante stresovat...ja som mala neskutocnu hmotnost ked som otehotnela a za cele tehotenstvo som pribrala len 5 kil a po porode som schudla 11...takze bez stresov babulky.... 😉 😉 😉

Zatial pa pa
Pekny slnecny dnik vam vsetkym prajem... 😉

hanula83
26. bře 2010

Simi a ta sousedka má děti? No závist hýbe světem... holt s tím člověk nic nenadělá. Lepší je být v pohodě a ony "boží" mlýny melou pomalu... Já taky kolikrát zuřím z některých lidí. Taky mám hodné dětičky a místo, aby mi to lidi přáli, tak spíš závidí a já nevím proč.. Je lepší to neřešit...

awalancha3
26. bře 2010

decká, odkial ste mali svadobne saty XL alebo XXL?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru