Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lji
16. kvě 2010

čo je čaj z maliníku a čo presne to má byť prospešné? 😕

kkamca
16. kvě 2010

Já taky pila čaj z maliníku..donedávna,ale na podporu ovulace,Vím,že se používá od určitého týdne před porodem -aby to šlo snáz.
lji:je to čaj stojí asi 20 kč,a mě i docela chutnal.

jabera
16. kvě 2010

jeej, baby, soms a pobavila na vas...

lji, ja som tiez pila caj z malinniku. je tu o tom tema,najdi si. neviem, ci to bolo tym, ale v kazdom pripade som rodila rychlo. a fakt je chutny. tusim nejak zvlhcuje sliznice? mozno kecam, ale mam dojem, ze to ma byt princip..
a k tej kondicke, ja som bola tiez uuuplne mimo. od otehotnenia som sa nehybala vobec, ani neviem preco, proste som sa nedokopala k cviceniu. ale este stale mozes zacat cvicit ! 😉 ja som zacinala kazy den a akosi mi to nevyslo...

mirun, ale tak vystouchajte lilike tiez rybicku! nie ze jej, chudinke urobite barana... to si nezasluzi, staci jej matka 😀. uz by ste aj zacat mohli mozno..

jabera
16. kvě 2010

mirun, teraz pozeram, kuba ma 2 metre???? mne pripada taky malinky na fotkach!! 😀 😀 😀 max. tak 175 som si myslela..

lji
16. kvě 2010

nooo teeeeda sa vela veci naucim....musim najst tu temu... asi si zacnem pisat co vsetko si chcem pozriet a precitat po statniciach 😀 lebo teraz sa este tak nevenujem vzdelavaniu o miminku.. ale ten caj teda musim mat 😅

zuzka260488
16. kvě 2010

ahoj kocky ja som sla rodit ako 103kg...a otehotnela so ked som mala85....mozem sa pridat. 😒

daszka1
16. kvě 2010

elixia: Ahoj .. no pri mojej vyske je aj 85kg vela tak snad budem mat raz aspon pod 80kg 😀
jabera: Ahoj .. tak aj ja snivam o tom ze sa raz vratim k svojej uplne povodnej velkosti a to je c.40 a ked nie tak aspon k 42 😀
mirunda : Ahoj a dakujem za privitanie, tak aj ja pevne verim ze nepriberiem dalsich 17kg lebo by ma do porodnice uz asi len dogulali 😀 .. ale tak aj ked priberiem nech je aspon dietatko zdrave .. sa nebudem velmi obmedzovat kvoli vyzoru ked to najpodstatnejsie je moje dietatko... 🙂

mirunda
16. kvě 2010

Ja maliník taky pila, ale jen chvíli před porodem a k ničemu to nebylo 😠 Tak snad příště 🙂
Jaberko, ještě nechceme začít, abych nebyla těhule na svatbě, upřímě - abych se mohla ožrat jako prase a odreagovat se 🙂 Doufám, že mě za to neodsoudíte, ale potřebuju to a nemůžu se dočkat 😀 Takže až tak za měsíc, Lilinku jsme počali na přelomu května a června.. mě by nevadil beránek, ti jsou tak skvělí 😀 😀 Mno, mají svý názory, tvrdě je prosazujou, ale aspoň si nenechají srát na hlavu 😀
Jinak ano, Kuba má skoro 2 metry, cca 195.. je hodně vysokej a jsem ráda, aspoň můžu mít na svatbě podpatky a nebudu vyčuhovat 😀

Zuzi, vítej.. a kdy jsi rodila? Vůbec nemáš záznamy v pase o dítku 😉 To jsi přibrala v těhu tak akorát, co by za to jiné daly 😀

mirunda
16. kvě 2010

Daszka, určitě.. já přibírala fatk hroznou rychlostí, ale já jedla na co jsem přišla a vůbec jsem nezvracela, ani jednou mi nebylo za těhu špatně 🙂 A pak jsem si říkala, že hlavně ať je Lili zdravá a kg se budou řešit potom 😀 Právě já se už dostávám do velikosti 40, sice to oblíknu, ale zatím v tom nevypadám dle mých představ.. i kalhoty už zapnu, ale ještě to není ono.. tak snad do konce roku - to je času 😀

elixia
16. kvě 2010

Daska,kila teraz neries,aj tak s tym nic nenarobis...poriesime po porode 😀

Trochu som na vas podnet citala o tom maliniku, no neviem, u tych, co vraj pomohol,ako viete,ze to bolo prave vdaka tomu caju? Nevravim,ze nema ziadne ucinky,ale ci az take...mozno je to tiez hlavne psychologicky efekt hlavne...Ale nevravim,ze to neskusim 🙂

Lji, z mojej skusenosti,bud rada,ze nemas vela casu na citenie...ja som uz od zaciatku citala,teda skor hltala uuuplne vsetko...a poviem ti,cim viac som citala,tym som mala z toho vacsi chaos..tak uz necitam 🙂 Radsej sa sustred na statnice.

Zuzka vitaj a hod nejake info o sebe...podarilo sa ti schudnut po porode alebo aky je stav u teba teraz? 🙂

Jaber,ja tiez kazdy den zacinam cvicit....aj dve dvd som si kupila...a dokonca sa mi to dvakrat aj podarilo!! 😀

zuzkaaaa
16. kvě 2010

Ahojte žienky moje...
tak mi sme ešte stále troška v neporiadku kuchyňa ešte stále nie je vymalovaná a mňa to už hnevá 🙄
zajtra ráno ideme do Blavy manžela posielajú na preventývnu prehliadku idú mu brať krv chudák sa tak bojí že ten ani spať nebude a po obede zas ideme zo Sofi na očkovanie juj chudinka moja dúfam nebudeme teplotkovať
ozaj baby tak čo som písala o sofinkinom odlomenom zube tak jej to začalo sčernať ale teraz jej to zmizlo asi si to musela silno buchnúť ale ja sa nepamätám že kedy...
minule dávali v tv že ked sa deti buchnú a na nožičkách majú modriny pri každom udetí tak sa im zle zráža krv tak mali by ste vidieť Sofinkine nohy sú samá modrina ale nie modré alebo tak ale sú červené tak sa zajtra spýtam doktorky

Mirka sakra ženská ty chudneš a chudneš že číslo 40, to ani neviem ako vyzerá tak isto janka
ozaj miri tie oznamká sú super
baby mi máme za mesiac rok to je neuveriteľné včera sme oslavovali meniny

jabera
16. kvě 2010

zuzka, ahoj! no, tak t snad manzel prezije tu krvicku 😉 tak sa boji? chudak...
verim ti, ze uz mas prerabky plne zuby, ale neboj, skonci to. a vasi su uz v domceku, ci este s vami?

mirun, jasne ozer sa jak doga 😀 schvalujem.,

elixia, ja si myslim, ze bylinky zaberaju, mozno nie kazdemu, ale urcite nieco robia. k pitiu toho caju su iste pravidla, ale to najdes v tej teme tu na koni. nesmie sa zacat slopat prilis skoro, lebo by mohol teoreticky rozbehnut porod. pozri, poskodit ti nemoze a naozaj je to prijemna chut, tak preco si ho 3x denne nesupnut, minimalne pitny rezim budes nim riesit 😀

zuzka s cislom, pridaj sa a vitaj 😉

zuzkaaaa
16. kvě 2010

jani tak dúfam prežije, musí 😀
už 2 mesiace sme sami domček sa už stavia ide to krásne rýchlo na pozemku majä ešt jeden taký malý domček s jednou izbou a kuchyňou tak tam sú ja som ich nevyháňala oni odišli sami ale takto ju to aj pre nich lepšie lebo stáleniečo robia na stavbe len to vieš už nie sú najmladší a oco sa snaží vela urobiť aj sám z manželom a je už dosť unavený

elixia
16. kvě 2010

Jani, ja nevravim,ze nie....aj ja som pila alchemilku,ked sme sa 'snazili' a otehotnela som...len neviem,ci to pripisat iba tym bylinkam 😀 Takze aj tento caj urcite skusim, tiez som nazoru,ze uskodit nemoze a ked vravite,ze este aj dobre chuti...no ale to si este chvilku pockam.

Zuzi, to su chlapi..teplota 37.1 a uz umieraju chudatka...keby mali rodit,ludstvo davno vymrelo 🙂

daszka1
17. kvě 2010

mirunda: No ja som nepriberala pri prvom tehu nejako extremne do 6 mesiaca som mala le 5 kil a potom za 3 mesiace 12 kil priserne takou rychlostou som este ani raz nepribrala 🙂 tak snad ani teraz nie🙂 ná dalsie babo cakame v oktobri a chystam sa kojit tak si este budem musiet pockat na diety ale potom to rozbehnem🙂
elixia: ed co na ine ostava teraz sa to velmi riesit neda..🙂

lji
17. kvě 2010

no babeny mne zacala rast vaha... 😕 sice som este -2,5kg ale to je nenormalna zelezna rezerva. tak ako som mohla pocas 5mesiacov jest cokolvek a chudla som, tak tak teraz asi pozriem svojej strave na zubky... smozrejme v ziadnom pripade dieta... babatko mi je dolezitejsie... ale nemozem presiahnut tu carovnu hranicu lebo by ma fakt museli brat do nemocnice zeriavom... 🙄 😖

tu temu o maliniku som trochu uz presla co mi cas dovolil. ako ste pisali aj tu, pokial neskodi a chuti, tak nie je dovod ho nepit 😉

hanula83
17. kvě 2010

Domi, já sice neměla před otěhotněním 120, ale daleko k tomu nebylo... No a přibrala jsem 15 kg, a v porodce potom nechala minimálně 16 😉... Myslím, že to s váhou opravdu až tak nesouvisí, já otěhotněla s dvojčaty a dodneška taky pořádně nevíme jak... V plánu to rozhodně nebylo 😉))

hanula83
17. kvě 2010

Miru, ty by sis chtěla vyzkoušet přirozenej porod? Člověče, já ani ne 😉)... leda bych chtěla víc dětí než 4. Ale pokud ještě dva porody, tak na to mi stačí ještě dva císaře, které můžu prodělat 😉)...

Žensky, vy si tu zvesela hubnete a já furt nic, naopak plánuju, že si zajdu pro zákusek. Jediny, co mi brání, je tohle psí počasí...

mirunda
17. kvě 2010

Hani, hrozně jsem chtěla rodit "normálně", kvůli císaři jsem strašně probrečela, já s ním ani na vteřinu nepočítala, nebyla jsem asi tak nějak psychicky připravená, vůbec mě ta varianta nenapadla.. ale moje známá rodila nejdřív císařem, pak připozeně a říkala, že 100%ně zlatej císař... 😒

lji
17. kvě 2010

a robia ho aj cez mega bruchá 😕 😅

pet.s
17. kvě 2010

Miru, já ti nevím, já jsem za tu indikaci císaře i docela ráda a to nejsem žádné bebínko.Ale tak nějak mi v uších stále zní biblické "A v bolestech rodit budeš" 😀
zuzkaa určitě malou nech vyšteřit u dr s tou srážlivostí. Moje Baru má taky nohy samou modřinu,Když ji pak píhali penicilín, tak doktor žasl jaké má šílené modřiny. Dělali ji vyšetření.Zaplat Pán Bůh je v pořádku,ale chodí na kontroly.

S tou váhou mě neděste. já 10 let dělám brikule abych zhubla, a doufám, že co v těhu naberu, to zase pak schodím. 😀

jabera
17. kvě 2010

lji, cisarak sa robi cez vsetky brucha ;-

ja som sa bala cisarskeho preto, ze by som nemohla mat mimi hned pri sebe. a to som dopredu netusila, ze rozkojit sa po cisarskom je fakt umenie a chce to moc sil, kedze sa v nemocniciach nejak nemysli na zakladne veci, ako prikladat babo kvoli prisatiu a tvorbe mlieka.. ked potom pocujem, ze dali dieta k matke po troch dnoch, tak mi je az zle... takze som vlastne rada, ze som rodila prirodzene, ale inak by som asi brala ten cisarsky 😅 ono s odstupom casu mi ten porod pride docela v pohode, ale dobre si pamatam, ze som zmyslala uuuplne inak tesne po nom a pocas neho. 🙄

zuzi, no tie modriny su nanic, ale neboj, je velka sanca , ze bude vsetko ok. ja som bola cela fialova ako dieta a nic mi nebolo, ale tiez sa to vysetrovalo. bart ma desne modrinove lytka, lebo strasne rychlo lozi po akomkolvek terene. tak mozno to ma aj sofinka z toho, ved este nechodi, ak si spominam, ze?

hanula83
17. kvě 2010

Holky, já to právě nemůžu srovnat s normál porodem, no ale teď mi to přijde taky docela v pohodě. Jen si vzpomínám, že jsem po operaci nemohla vstát 😒 a šíleně trpěla, když mě k tomu nutili... Ale to je jediná fakt šíleně hrozná vzpomínka, jinak při těch lécích od bolesti to bylo v klidu... A tak dva dny jsem chodila v předklonu, to si taky vzpomínám... Ležela jsem v prvním patře a ve druhém bylo novorozenecké oddělení. Zavolali mě, ať dojdu s děckem tam. Já v předklonu, pohybovala se jak stoletá, neměla pořádně sílu, dělalo se mi zle, potila se až někde, držela děcko a volala půl hodiny výtah - nakonec jsem zjistila, že nefunguje. Když jsem se tam nějak doplazila, tak mě málem ještě dořvali. To mám úplně zaryté v paměti, jak tam byli opravdu ty sestry super (na novorozeneckém)... Ale celkově když si tak uvědomím, císař prostě musí být lepší, protože se ta ženská nemusí snažit. A o to ti asi, Miru, jde, že? 🙂 Chceš si miminko zasloužit 🙂 ... Já byla strašně vyčerpaná už z toho těhotenství, holky byly zadečkama dolů, no nedovedu si představit se ještě nervovat, jak dopadne normál porod...

jabera
17. kvě 2010

hani, ale zas po porode za hodinu fungujes jak rybicka, vies? nic ta neboli. to je vyhoda. maximalne ta stipe onaa... ale ak mas stastie, tak ani to. a babo mas u seba. a okrem toho, predsalen, je to operacia, ked rodis prirodzene, tak je tak mimochodom 😀 ale boli to jak svina 😀

hanula83
17. kvě 2010

Jaber, znám spoustu ženských, které fungovaly hned, jak dítě vyšlo ven 😉... ale na druhou stranu znám spoustu ženských, které byly doslova potrhané a na několikrát zašité a ty si nesedly ještě 14 dní... Takže ono si nevybereš. Hlavně se nedá předpokládat, jaký ten porod bude mít průběh. Já chtěla nejdřív hrozně moc rodit přirozeně, ale pak jsem vyslechla pár hrozivých případů přirozených porodů dvojčat a hned mě to přešlo... A u dalšího těhotenství se budu řídit podle okolností - co je nejlepší pro mimi i pro mě 🙂... Teda až to těhotenství bude (někdy v budoucnu) 🙂)

jabera
17. kvě 2010

jasne, ono clovek proste robi to, co je v tej chvili najrozumnejsie. priznam sa, tiez mi porod dvojcat pripada desivy, ale citala som, ze sa to da v pohode, no ja by som si radsej netrufla asi... nechcela by som si predstavit hlavne to druhe mimino, ako ide von.. chudatko a chudatko aj maminka.. pri jednom to vyprdnes a ulavi sa ti strasne, ale este jedno ked tam je, to si neviem predstavit..

hanula83
17. kvě 2010

Jaberko, no já slyšela, že je to prý stejné jako když rodíš jen jedno dítě... To druhé totiž jde většinou hned za tím prvním, v rozmezí pár minut... Takže o tomhle to není, a ani by mi to tak nevadilo. Spíš o ta rizika, o kterých jsem toho načetla tuny... Prostě druhé mimčo je vždycky v ohrožení a často se stává, že je kvůli tomu pak nějak postižené a nebo i horší věci... Prostě já bych dvojčata neriskovala a já měla navíc polohu, která je indikací k císaři i u jednoho mimča - obě zadečkama dolů.

mirunda
17. kvě 2010

Všechno má svý pro a proti.. já jsem si prostě celý těhu představovala, jak to dítě mnou tam prochází, jak to musí bejt hezký, pak tatínek odstřihne tu pupeční šňůru a dají ti mimčo....... takhle se venku Kuba bál, já usínala únavou, protože císař byl neplánovaný a já tam několik hodin tlačila jak kretén do 4 do rána 😝 A nejhorší bylo, jak mi to břicho nechali otevřený a já myslela, že to tak má bejt.. a za měsíc mi to znova sešivali.. je mi znova do breku, jen když na to pomyslim, hovada!!!
Ale Jaberko, Lilianku mi hned ukázali, já si na ní sáhla, to bylo tak hezký, ona ani neplakala 🙂 A pak mi jí nosili každý 3hod na kojení, takže to jim jsem vděčná, jinak bych se asi nerozkojila už vůbec..
Prostě bych chtěla mít srovnání, já už si samozřejmě na ty bolesti taky moc nepamatuju, jen vím, že jsem si říkala, že je to mý poslední dítě 😀 A když mi řekli, že jdem na císaře, tak jsem děkovala bohu 😀 😀 😀

evuse
17. kvě 2010

Mirun já jsme to nějak nepochopila, že ti nechali otevřený břicho... můžeš mi to nějak objasnit? Oni ti to špatně sešili?

mirunda
17. kvě 2010

jj, špatně mi sešili asi 3cm a prostě jsem to měla otevřený.. PO CELOU DOBU V PORODNICI!!! Každej den tam chodili kontroly, při odchodu velká kontrola, nikdo nic neřekl.. pak jsem po měsíci tam šla znova, že to mám pořád otevřený a oni mi řikaj, že proč jsem nepřišla dřív.. no protože jsem myslela, že když to viděli, tak že to tak má bejt, že tamtudy třeba odtejká hnis nebo co já vim.. btw: bylo to U apolináře - taková vyhlášená porodnice - už nikdy tam nechci rodit 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru