Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

luci.kon
2. čer 2010

aha, tak to se omlouvám za zmatky, přečetla jsem skoro všechno co jste napsaly za dobu co jsem tu nebyla a asi jsem to zamotala všechno dohromady 🙂

martasl
2. čer 2010

ahoj lici 😉 teda,to utíká,už jsi ve 20t.gratuluju k chlapečkovi-a koukám,že máte vybraný jméno Pavel-po tatínkovi??můj manžel je taky Pavel 🙂

luci.kon
3. čer 2010

Ahoj, jak jinak než po tatínkovi 🙂 , bylo to jeho přáníčko, ale mě se taky to jméno líbí, ale hlavně kvůli příjmení ŘÍČAŘ 😒 , je to fakt záhul najít jméno aby sedělo a aby to nebyl někdo z našich známých

lji
3. čer 2010

heh ked tu píšete o menách, to je jedna z mojim nepokojných chvílok čo sa týka tehotenstva-aké meno dať mimču 🙄 už tolko rozhodnutí bolo... ale vždy z toho nejak vzišlo... dievčenské by sa ešte našlo ale chlapčenské... 🙄 asi to tiež vyriešime menom po otcovi-veď aké iné sa hodí k danému priezvisku keď nie to, na ktoré ste zvyknuté 😅

mirunda
3. čer 2010

Luci.kon, dejte Řehoř Říčař 😀 😀 😀 Ty jo, to by bylo, kdyby ráčkoval a neumě ř 😀 Pavel je hezký, ale já teda vůbec nejsem zastánce dávání jména po tatínkovi 😅 vždyť je takových krááásných jmen.. 😵 Ale hlavně, že se shodne maminka s tatínkem, my do toho rozhodně příště nezatáhnem celou rodinu, protože nikdy se všem nezavděčíš ;) Takže příště to bude děsně taný ;)

hanula83
3. čer 2010

Miru, naprostý souhlas, pak do toho všichni kecají a cítí se hrozně ukřivdění, když to nechceš dát podle jejich návrhu... No taky to příště bude velká tajnost 🙂))...

mirunda
3. čer 2010

Hani a nám to povíš? 🙂
Já si pamatuju, jak Kuby děda pořád říkal, když jsem byla těhule, že "naše budoucí Lucinka".. a já mu jednou řekla, že to Lucinka nebude, že to bude Lilianka, tak nemohl ani mluvit 😀 A pak šel za Kubovým tátou (jeho synem) a prej mu říkal, jestli už slyšeli to děsný jméno, který chceme dát.. fakt jsem ráda, že jsem se nenechala odradit, dneska je to jeho Liluška, říká fakt nejkrásnějc.. 🙂

hanula83
3. čer 2010

Miru, to je právě ono, všichni si na to jméno zvyknou a pak si ani nic jiného už nedokážou představit 😉. Já jsem zase ráda, že jsem se tak trochu nechala ukecat k Aničce. Elenka byla jasná hned, ale finále druhyho jména bylo Aneta a Anna a teď jsem ráda, že Anička 🙂... A přestože jsme se snažili, aby jména k sobě pasovali, tak lidi se ptají, proč máme tak hodně odlišná jména... nechápu. Přece Elena a Anna, to k sobě sedí, ne? 🙂... To víš, že vám to povím, ale musíte držet jazyk za zuby!! 🙂)

jabera
4. čer 2010

baby, ja vas moc zdravim.

debaty o menach si rada citam, ja som mala tiez kopu tipov, hlavne pre dievcatko... ale uz tak akurat do vnucatka raz mozem kecat 😅 .

musim sa chvalit... dnes moja elektronicka vaha ukazala magicke cislo !!!!! tak sa tesim... len tie nohavice, co som si chcela za odmenu kupit si asi nekupim, lebo na ne momentalne nemam 🙄 ale este nejakych slabych 15 kg a obleciem tie z pred tehotenstva, tak mozno vydrzim, hahah.

mirunda
4. čer 2010

Hani, taky si myslím, že k sobě jména jdou.. možná to lidi berou tak, že Anička je takový hodně typický jméno, dává se hodně často, vyloženě český, což Elenka už tak častý není.. jestli víš jak to myslím 🙂 A jaký jste měli na případného kluka?

Jaberko, smekám.. jsi fakt dobrá.. tudíž máš dvojmístné číslo, jestli dobře odhaduju.. mno, už si tu s náma tolik nepíšeš, je to tím že hubneš a je ti tu hamba 😀 Moc ti držím palce!

lji
4. čer 2010

mirunda toto isté zažívam ja. keď som vyslovila aké mená chceme pre bábo tak svokra ich ihneď znemožnila ako sa len dalo a už ich teda fakt nechcem-a to sú mená ktoré som chcela už od puberty... 🙄 čiže sa rozhodneme a prd všetkým povieme... len tým, ktorí sa vedia správať normálne a nekrútiť nosom nad všetkým čo vymyslíme 😝

Jaberka gratulujem a držím päste aj na ďalšej ceste 😀 ale nebudem ťa moc chváliť bo mna ked niekto chválil tak som poľavila a skončilo to 😅

hanula83
4. čer 2010

Miru, na chlapce jsme měli Daniel a Michal... a to bylo ještě těžší rozhodování než u těch holčičích jmen... Každopádně v tu dobu už jsme věděli, že by to měly být dvě holčičky, takže jsme si s tím až zas tak hlavu nelámali 😉...

Jaber, vy už neplánujete další mimi?

mirunda
4. čer 2010

Iji, nenech si to rozmluvit! Já už fakt tak od 15 říkám, že když budu mít holčičku, tak to bude Lilinka.. nikdy jsem pro sebe ještě neslyšela hezčí jméno.. a každýho chlapa, co jsem kdy měla, tak jsem na to hned upozornila, aby si zvyknul 😀 😀 😀 A Kubovi se to fakt líbilo, takže bylo vyřešeno.. a jsem fakt ráda, babičky málem dostaly infarkt, že proč nedáme Vlastu, když to jsou Kubovy dvě babičky 😀

Hani, taky jsem si s klukem tolik nelámala hlavu, když nám řekli, že budeme mít holčičku.. ale stejně - jistota je až u porodu, hlavně u dvojčátek 🙂 Takže když mi ukázali mimčo, tak jsem se hned podívala na "julču" (tak se tomu u nás říká 😀 ) a mohla jsem se podělat radostí, že je to fakt holčička 😀 Ale na kluka jsme se 100% rozhodli až cestou na matriku - museli jsme tam před porodem potvrdit otcovství, protože nejsme manželé a už tam se vyplňovai jména.. ale na kluky nejsou tak hezký jména jako na holčičky.. 😒

hanula83
4. čer 2010

Miru, Lilianka je opravdu moc hezké, akorát jednak pro nás docela dlouhé, protože máme i delší příjmení a jednak jsme potřebovali, aby to bylo více české 😉, protože zase příjmení je ryze české... Právě mně teď přijde, že Elu dává hodně lidí. My se pro to rozhodli a najednou to dávají všichni, je to jaksi oblíbené. Někde nám to zkomolí a napíšou Elen a to já docela zuřím, protože jsem právě chtěla, aby to bylo české, takže Elena 🙂)... a to, že to (asi) pochází ze Slovenska, tak to mi neva, to je pro mě pořád jeden stát 🙂))

mirunda
4. čer 2010

jj, Elenka se teď hodně dává, taky jsem si všimla.. mě by se právě docela líbila Elisabet, jako Elis - hodně podobné, ale nevím, jestli už to není až moc nečeský 😕 A my máme příjmení Bokočová, takže Liliana mi k tomu hrozně moc seděla.. na kluka se mý mamce líbil Bivoj 😀 Tak si to představ - Bivoj Bokoč 😀 😀 😀 A Kuba se hned přidal, že to zní jak "pivo" 😀

evuse
4. čer 2010

Ahojte. Jsem tu, ale už chcípu, v noci nemůžu spát, pořád mě pobolívá břicho, dneska už se mi i blbě sedí. Sex nepomohl na rozjetí porodu 😒 ( no aspoň byl pěknej 😉 )

Mirun naprostej souhlas ohledně jmen. Taky nejsem zastánce dávat po rodičích, je to nepraktické. Máma zavolá Honzo a přihlásej se oba, nebo žádnej. Já mám tohle s tchyní, jak jsem se vdala, máme stejný jméno, a bydlíme v jednom baráku, takže vím o čem mluvím. A k tomu problémy s poštou, změnila jsem kvůli tomu i banku, abysme neměly stejnou.
. A s tím druhým, příště jméno nikomu dopředu neříkat, aby neprotestovali taky, jenže to jde těžko, protože na to se ptá fakt každej. Dostala mě moje máma , před týdnem jsme grilovali, tak se už asi po desátý ptala na jméno, tak jsem jí opakovaně sdělila že Lukáš a ona prej, jestli bysme nechtěli dát jiný jméno, že jí se Lukáš moc nelíbí( 14 dní před porodem) fakt mě to votrávilo. A dorazil to tchán, kterej začal navrhovat jména jako Otík (po strejdovi), Vili (Vilibald, po jiným jeho příbuzným). No byla jsem na panáka.
Bohužel všechny pěkný jména, který bych byla ochotná dát už mají v jejich rodině bratranci, nebo jejich děti a manžel nechce stejný jména (Filip, Michal, David, Jakub)

hanula83
4. čer 2010

Mně se hrozně líbí Elisa, moc hezké, v těch cizích jménech by se toho dalo najít strašně moc, ale to je právě to, že já jsem takový vlastenec a nejsem zrovna zastáncem těch různých zahraničních jmen, byť se mi strašně moc líbí 🙂...

hanula83
4. čer 2010

Evi, tak to je dobrý, teďka ještě budeš přemýšlet nad jménem... já bych se na to asi vybodla, ať si říká kdo chce co chce, protože všem se opravdu nezavděčíš, i když by ses stavěla na hlavu...

evuse
4. čer 2010

No to víš , že na to kašlu. Bude to Lukáš . Holka by byla Kačenka. No uvidíme 🙂, třeba se na gyndě spletli

mirunda
4. čer 2010

Vilibald 😀 😀 😀 To je výborný 😀 Jééé, Kačenka je krásný český, přála bych ti tu holčičku 🙂 Taky bych se na ně vybodla, nebo když vás napadne něco hezkýho, tak to nikomu neříkejte 🙂 Ikdyž vy už jste taky určitě odevzdali ten papír se jmény v porodnici,ne?
Btw: já chtěla vždycky taky Jakoubka, krásný jméno, jenže zaprvé když je Kuba táta, tak bych nedala a za další - dneska ho má každej druhej 😒 😠 😠
Kdybych dneska rodila, tak bych dala asi Maxíka - Maxmilián 😅 Nekruťte očima, líbí se mi jména, která se moc nedávají 😀 😀 😀 😀

Hanul, Elisa je kráááásný, mám o čem přemýšlet!!! Chci dvojčátka - 2 holčičky!!!! 😀 😀

hanula83
4. čer 2010

Evi, máš recht, udělala bych to stejně 🙂... a Kačenka je hezky, akorát já mám švagrovku Kačku, tak zas bych nemohla. A i kdyby se spletli, dvě holčičky jsou fajn 🙂

Miru, já bych chtěla taky ještě dvě holčičky 🙂))... no v dnešní době je všechno o penězích a když jsou pořád někde hrozby, že krouhnou ten rodičovský příspěvek, tak se 4 dětma nevím nevím... A Elisu bych určitě dala, k Lilianě se to hodí dobře 🙂

mirunda
4. čer 2010

jj, všechno je o penězích :( Kdybych nemusela řešit peníze, tak bych fakt měla těch dětí klidně 7 🙂 Mě na těch vyloženě nečeských jménech vadí to, že nevím, kdy mají svátek 😀 Liliana, ač to není obvyklé, tak má jasně danej svátek v kalendáři.. a ne, že by tam bylo přidaný, prostě tam bylo vždycky 😉 Ale Elisa? Na co to slavit? A na koho slavíte Elenku? Nebo je taky v kalendáři?Joo, vlastně - neměla dokonce nedávno svátek?? Já si na tebe vzpomněla, ale teď nevím, jestli to byla Elenka nebo Anička....

evuse
4. čer 2010

Elena se ani slaví na Helenu , ne?

hanula83
4. čer 2010

To byla Elenka, má svátek dva dny po mých narozkách v březnu 🙂, právě, že v kalendáři je přímo Elena 🙂. My jsme vybírali jména jen podle kalendáře... Anička má až v červenci. Mají to ale pěkně rozvrhnuty, protože obě dostanou něco i když svátek má zrovna ta druhá. Takže březen, červenec, v listopadu narozky, pak Vánoce 😉)...

hanula83
4. čer 2010

Evi, mrkni do kalendáře, 16. 3. je Elena 🙂...

elixia
4. čer 2010

Ahojte, dobre som sa pobavila na vasej debate o menach 😀 Ja by som dievcenskych mala niekolko,ale kedze to vyzera,ze budeme mat pipika, uz nad nimi dalej ani neuvazujem. Chlapcenskych som tiez zopar mala, no manzel vsetko odmietol..ani sme nemuseli v sirsej rodine diskutovat, stacilo,ze boli odmietnute hned na prvom stupni 😀 Velmi som chcela Maxima (uz som to tu asi pisala), zial...tak teraz nemame nic a cakam kym drahy nieco vymysli 🙂 Paci sa mi Martin,aj muzivi,no ale mam dvoch svagrov,takze zamietnute tiez...Jakub je aj u nas uz kazdy druhy, Daniel - mam brata, tak nebudem aj syna...takze vylucovacou metodou zatial....no name 😀

Vilibald je super, nebola taka postava nahodou v Arabele? 😀

Jaberka,blahozelam k magickemu cislu..hlavne nepolavit!!! 😀

mirunda
4. čer 2010

jj, myslela jsem si to, že jsme tady Elence přály ;) jé, to mají holky celej rok něco 🙂 My mám Vánoce, konec února svátek a začátek března narozky a pak dlouho dlouho nic 🙂 To mi taky hodně lidí říkalo, jestli mě neštve, že má svátek a narozky u sebe (to se ještě měla narodit dřív, takže měl být rozdíl 6 dní).. nevadí mi to ani trošku, já to mám taky týden od sebe, můj táta taky a žijem..?

Evi, už za týden máš rodit, já se snad picnu, jak jsem na nervy 😀 I za tebe 😀 Fakt si na tebe každej den vzpomenu, jestli už neležíš někde v bolestech 😔
Hele a už někdy byla Terezka přes noc bez vás? Jako jesti jí třeb a uspával někdo jiný nebo tak...

mirunda
4. čer 2010

Elixia, jj, Vilibald byl v Arabele.. Taky ji u vás dávali, jo? 🙂 A u manžela neprošel Maxim? Je to tak kráááásný jméno 😅

hanula83
4. čer 2010

Elixia, mně se strašně moc líbí Martin, dala bych ho na první místo 🙂. Ale mám bráchu Martina a ten má syna Martina.... Jo jo, Vilibald byl v Arabele - manžel Xénie 🙂))))))))))))))

Miru, to je jasný, třeba právě můj brácha Martin má narozky 11.11 (v den narození holek), pak má 16. 12 narozky a pak jsou Vánoce... taky to měl vždycky naráz a žije 😉))..

mirunda
4. čer 2010

Mě se osobně Martin moc nelíbí a mám kamaráda Martina a ten se taky narodil 11.11. 🙂 A taky žije 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru