Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
10. pro 2010

ahoj Luci-malej je slaďoučkej.je hodnej??jak to maminkování zvládáš?ty máš tako kočárek,že??jak se ti jezdí ve sněhu s těm otočnejma kolečkama? není těžkej,když je v něm miminko,koukala jsem,že psali váhu 15kg(bez miminka).

luci.kon
10. pro 2010

ahoj, pája je hodnounkej, někdy má sice svoje chvilky, a to už nerva chytám, tak se radši jdu vyklidnit do vedlejší místnosti 😒 ale myslím, že jsem jedna z těch štastných maminek, protože skoro nebrečí a spí taky hezky 🙂 ,Jinak už nekojím což jsem dost ořvala, ale bohužel ☹, jsme na Hipp 1 plus, malýmu chutná a je i za dobrou cenu , ale do peněz to leze 😠,
tako mám, je hrozně lehkej i z mimčem, nebo mě to aspon přijde, kolečka dobrý i když někdy když najedu do těch zprominutím sraček u chodníku a sekne se to otočný kolo tak to nejede, ale couvneš a zese to jde, naštěstí jdou za aretovat tak pak to jede jak pomásle ve vysokým sněhu vlastně stejně jako klasickej kočár. ale ty co mají tři kola tem teda nezávidím, na zimu si myslím že je dobrej těžší kočár a né ty ultra lehký, protože když najedeš do sněhu tak se ti aspon nepřevrátí 😉 Ale na léto už se těším, až bude sedět v kočárku, to už bude aspon sranda, takhle ho začnu oblíkat ,už ví že jde ven a usne 🙂

martasl
11. pro 2010

luci-ty jeho chvilky,jak píšeš jsou proto,aby jsi věděla,že ho máš 🙂 .já taky u obou holek kojila s bídou 1 měsíc.neměla jsem mlíko a určitě to bylo i špatnou technikou.nikdy mi nikdo neukazoval,jak správně kojit.ale až budu mít doufám další mimi,tak se budu hooodně snažit abych kojila co nejdéle.ale záleží samozřejmě,jestli budu mít dost mlíka.já jsem si myslela,když jsou ty otočný kolečka zaaretovaný,tak se v těch břečkách a sněhu hned ,,vyrachtaj".bydlíš ve městě nebo na vesnici?u nás je to s prohrnováním síla.jsem zamilovaná do taky warrior,ale děsí mě ta váha 15-16 kg(bez mimča) a ty otočný kolečka.ale zamilovaná do kočárku mi je prd platný,když do něho není mimi.hodíš do alba pár fotek Pavlíka?

luci.kon
11. pro 2010

o kočárku ti napíšu na jaře jestli přežil 🙂 🙂 🙂
fotečky jsou v albu 🙂
a neboj dočkáš se 😉

martasl
12. pro 2010

luci-tak na fotečky jsem koukla,malej je rozkošnej.a krásně se směje.na info o kočárku budu čekat 😉

mirunda
12. pro 2010

ahojte kočky moje!
Dlouho jsem tu ani nejukla, nějak není čas.. ☹ Tak jsem se přišla podívat na Marťu, jestli už se zadařilo.. ani jsem zpět nic nečetla, tak nějaký novinky @martasl ? 🙂
My zatím nic, nějak nejsme schopní se trefit do těch mých dnů (teda pokud je mám tak, jak by měly být), teď naposled to bylo o 1 den později, takže člověk nikdy neví 😀 Ale zatím si sex prostě nechci plánovat, když to nevyjde, tak to nevyjde 🙂 Aspoň oslavím po dvou letech Silvestra šampáněm 🙂
A co jinak holky? Už máte všechny dárky? Já už je mám i zabalený, na některý teda ještě čekám, až mi přijdou poštou.. o víkendu si berou Lili naši, takže ještě poslední nákup a už chci vidět obchoďáky až v lednu při slevách 😀 😀 😀
No, jinak Lili je fakt zlatíčko, je hrozně hodňoučká, pomáhá mi péct, je šikovná 🙂 Taky začíná mluvit, jak už to v tomto věku bývá, ale před lidma se jí moc nechce, mršince, ale doma mektá pořád.. Venku se jí sníh moc líbí, bobujeme o sto šest, teď jsem jí vybrala boby za 1500 😒 😝 😨 Tak jí je naši prý koupí k Vánocům 😅 Tak ještě že tak, nechápu, co je na tom tak drahýho.. ale jsou s volantem, krásný, růžový, s kytičkama.. takový nikdo mít nebude 😀 😀 😀
Tak holky, povídejte mi co novýho, budu číst 🙂

martasl
13. pro 2010

miru-no ahoj.konečně jsi sem zavítala 😉 .u nás jsme zatím ve fázi snažení.já přesně nevím,kdy mám ovulaci,takže to zkoušíme,jak je manžel doma.problém je v tom,že moc doma není.ms mám dostat na štědrej den.tak doufám dostanu ten nejkrásnější dárek a ms nedorazí.je faajn,že ti Lilinka tak pomáhá.já to s pečením nepřeháním.dárky nemám skoro žádný-holt je to děs s penězma.no snad něco ještě nakoupím.co terárko,už je hotové a zabydlené??

mirunda
13. pro 2010

jé, Marti a já na tebe tak myslím..mohlo by nám to klapnout oboum, stejně jsme říkaly, že otěhu spolu do konce roku.. takže teď nebo nikdy 😀 Já se to dozvím příští týden, ale nepočítám s tím, fakt jsme se netrefili, pokud teda nemám ovulaci jindy.. zatím by mi to nevadilo.. Tobě držím palečky víc!!!
Já na Vánoce hrozně ráda peču, kromě perníčků a vosích hnízd dělám všechno nové - poprvé, takže to je adrenalin, kolik z toho se mi nepovede :D Loni jsem podělala jen jedno těsto, letos se zatím držím, ale není všemu pečení konec 🙂
A co kupujete holkám? Řekly si o něco?
Terárko jde pomalu :( Včera jsme to celý pokryli cementem s pískem, vypadá to moc hezky, zítra hodím fotečky.. teď ještě nějaký drobnosti, pak KONEČNĚ zasadit kytky, napustit vodu.. holt jsme si to představovali jednodušeji a hlavně je málo času.. ale i tak jsem ráda, že to jde, sice pomalu, ale jde 🙂)

martasl
14. pro 2010

miru-teda,ty jsi taková pekařka??holky si řekly,ale teď nejsou prachy,tak mají smůlu.takže dostanou jiný věci,ale moc toho nebude.mě by stačil ten jeden dáreček-najít // a aby bylo konečně všechno v pořádku a já se dočkala zdravého miminka.já taky budu mít příští týden jasno,jestli se zadařilo nebo ne.ale při mé smůle..... ☹
na fotky terárka se těším.to bude bomba. 😉

pocahontas35
14. pro 2010

Ahojte baby,

dlho som tu nebola, tak aspon napisem co mame nove ... 🙂

Samko ma uz 9 mesiacov, strasne to leti, ze 🙂 Mame 4 zuby a momentalne sa nam znova dva tlacia, rozprava mama, tata, baba, daj, dede (to ma z reklamy), kde ... a este rozne hatlaniny ..., ale je aj trosku lenivy, nechce sa mu vobec lozit, a ani sediet (myslim samemu) ... v stredu mame poradnu, tak som zvedava, co nam povie doktorka, naposledy sme mali 7660g tak uvidime kolko pribral, a ja dufam, ze bude mat aspon 8200g ...
Maly sa nam zacal aj v noci budit, a to nerobil uz od 2 mesiaca, zacalo to asi tak 3 tyzdne dozadu ...takze mame take skvele noci ...
Pridala som sem nove fotky, ked chcete spravte mrk 🙂

Baby, cez vikend sme mali akciu privitanie novonarodenych deti v roku 2010, bolo to spojene s kulturnym programom deti, ale maleho to vobec nezaujimalo, pozeral sa po inych detoch, ale program ho vobec neocaril .. a mali sme aj prekvapenie, starosta obce dal aj financny prispevok v sume 35 EUR, slusne, ze 🙂

Tieto Vianoce bude take zvlastne, mojho muza budu v pondelok 20.12.2010 operovat, a ja dufam, ze mi ho na Vianoce pustia domov. Cele to je nejake rychle v nedelu mal bolesti brucha, v pondelok bol u doktora, kde urcili diagnozu, a rozhodli sa robit rozne vysetrenia, RTG, Sono, odber krvi ...atd po tychto vysledkoch urcili termin operacie na pondelok.
V stvrtok budu robit este rozne predoperacne vysetrenia, a ked bude asi vsetko v pohode, tak v nedelu ho prijimaju do nemocnice a v pondelok operuju. Uprimne povedane, som z toho hotova .. smutna, stale len placem, nemozem spat, atd ... moc to prezivam, ale pevne verim, ze vsetko dobre dopadne a na Vianoce bude doma...

A ako sa mate Vy ? Napecene, darceky nakupene, zabalene ... viem, ze Zuzka, ano ... 🙂

martasl
14. pro 2010

ahoj pocahontas 🙂 no teda,Samko už je pořádnej kus chlapáka 🙂 .na to,že má 9 měsíců vypadá starší.je krásnej.úplný zlatíčko.no na některých fotkách má úplný čertíky v očích.naše holky byly tky lenivý,nechtěly lézt natož chodit.neboj,všechno dožene.ještě budeš ráda vzpomínat,jak to bylo bezva,když ležel a nemusela jsi ho někde nahánět(vlastní zkušenost 😅 ).teda,takovej krásnej přízpěvek jste dostali,to je od starosty hezký-na dnešní dobu... 😉.u nás nic takového není,maximálně vítání občánku a to tě odbydou nějkou kravinou. ☹
já jsem pekla jen 3 druhy cukroví,ještě chci sádláky.ale ty musím až na poslední chvilku,nebo by jsme je zbaštily ještě před vánocema.dárky skoro žádné nemám,holt finnční krize.no a mimi se nám stále nezadařilo.v lednu chci jít k doktorovi to už začít nějak radikálně řešit.tak uvidíme.

paula58
16. pro 2010

ahojte som tu nova veli ma zaujima vasa tema a rada by som sa k vam pridala somtiez baculka a riadna.dnes mam ist na sono 3D len sa bojim ze mi doktor povie ze pre moj tuk nieje dobre dietatko vidno nemate s tym skusenosti?boli ste na 3D alebo 4D ci sa mi tam oplati ist dakujem 🙂

zuzkaaaa
16. pro 2010

@paula58 ahoj, ja som tiež bola a nebol žiadny problem ja som bola v 23 týžni čiže ešte neboli také pekné zábery ale ty si 26 týždeň tak budú určite pekné zábery 😉

simisimca
16. pro 2010

Ahojte dievcata... 🙂

paula58 vitaj medzi nami, no ja som na 3D sono isla 2 krat a cez moj tuk nebolo nic viediet... ☹ ...ale viem ze niektore babulky tu na 3D boli a podarilo sa... 😉 ...ze vraj tam skor zalezi na hrubke brusnej steny a dokonca aj niektore chude baby maju hrubu brusnu stenu a je to zle vidno... 😒 ...ale myslim ze za vyskusanie nic nedas....tak drzim palce a prijemne tehulkovanie... 😉

Ach baby dlho som tu nic nepisala, ale citam kazdy den pravidelne... 😉 ...Marti dufam ze dostanes ten najkrajsi darcek pod stromcek a ze uz sa to konecne podari ked tu vsetky tak na to cakame... 😉 😉

My sme mali cez vikend oslavy, Filipko dostal kopec darcekov... 🙂 ...normalne sa mi nechce verit ze uz ma 1 rocik, tak strasne rychlo to ubehlo... 🙂

Ja sa teraz nemam najlepsie, som sama doma s Filipkom, manzel musel odist domov na Ukrajinu, moj svokor dostal v nedelu mozgovu mrtvicu, je to strasne, nevedia co s nim dalej bude, je to zle a ja sa trapim, stale len placem ze nemozem byt teraz muzovi ked ma najviac potrebuje... ☹ ☹ ☹ ☹ ...Ta bezmocnost je strasna.... ☹ ...Ani sa uz netesim na Vianoce, vsetko sme si planovali a ja teraz ani neviem ci vobec sa manzel do Vianoc vrati domov... ☹

paula58
16. pro 2010

dakujem vam baby ste zlate napisem ako som dopadla idem o 14.00 hod 🙂

paula58
16. pro 2010

ahojte tak super mala bola otocena na druhu staranu tak ze nic stoho mam prist na buduce no pekne a pohlavie tiez nezistil ci ej to fakt ako mi moj dr povedal ☹ aspon sme sa previezli 🙂

erikahla
16. pro 2010

Ahojte babulky !!!
Strasne dlho som tu nebola, mam plnu hlavu stahovania a prerabky domu.
Zdravim vsetky nove kocky !!!
A teraz nieco o nas - mame uz 5 mesiacov - zrovna dnes. Samko ma 70 cm a 10 kg a 2 zubky. A to som sa Pocahontas divila, ako moze byt jej Samko taky dlhy a tazky a pozrime sa ... ze by to bolo tym menom 😀 ? Samko je nase milovane slniecko a Eliska ho zboznuje a ja som stastna, ze ich mam 🙂 🙂 🙂
V uplynulych dnoch sme prerab ali dom a ako to uz chodi, vsetci majstri so svojou pracou meskaju a nam sa to krati ... teraz je stav taky, ze balim doma, upratujem na dome, doraba sa nam kuchynska linka aj kupelna a ja neviem, co skor. V sobotu a v nedelu to vypukne, no a Vianoce uz travime na novom ... ak sa nic nepokazi. Ale musim sa priznat, ze sa nam kazi a komplikuje uplne vsetko 😖 , ale nas neodradia 😅 😅 😅
Je toho fakt velmi vela a co je najhorsie, este nemame vybaveny pristup na internet, nakolko doterajsi sposob pripojenia sa na novom mieste neda vybavit. Z toho vyplyva, ze sa tu dlhsie neukazem, asi az po novom roku. Budem na vas babulky moje strasne moc mysliet a budete mi chybat. Ale po novom roku to znova rozbehnem 😉
Zelam vam vsetkym preto uz dnes nadherne a hlavne pokojne Vianoce v kruhu svojich milovanych, vasim detickam radost z darcekov a vam radost z ich rozziarenych ociek. Drzte sa a v novom roku sa znova vidime - teda virtualne !!!
Papapapapapapapappapapapapapapapapapapa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pocahontas35
16. pro 2010

Ahojte,

@simisimca: je mi velmi luto, co sa stalo .... viem, ze bezmocnost je strasna ...treba len verit, ze vsetko bude dobre .... ja viem ....

@paula58: vitaj medzi nami ... ja som absolvovala 2D a doktora som sa pytala, ci je mozne, aby mi spravil 3D, a on mi povedal, ze vsetko je mozne, len treba chciet ... doktor skusil a prepol sa do 3D a spravil nam aj fotku, ktoru podal manzelovi, a povedal to je vas darcek 🙂) Takze je to aj na doktoroch, aj ako je dieta "natocene", nie vzdy je to zalezitostou brusnej steny 🙂 Dufam, ze nabuduce sa to podari 🙂

Inak baby vcerajsia poradna, maly ma 8500g 🙂)

mirunda
16. pro 2010

@pocahontas35 Adri, Samko ti nějak hubne, ne? Lili měla v 8mi měsících přes 8,5kg 😀 😀 😀 Ale musím se jí zastat, že byla i vysoká, měla už přes 70cm..
Jinak na 1,5roční kontrole měla Liluše 14,3kg 😀 To mám buřtíka, co? Ale ona je fakt velká, i dr. říkal, že váhu nebude řešit, že vidí, že je veliká celá - po tatínkovi 😎 To měla 85cm.. Tak snad v dospělosti nebude mít dva metry 😅

@paula58 vítám 😵 Já ti nic neporadím, na 3D ani 2D jsem nebyla.. příště bude určitě holčička otočená správně a uvidíte.. a chtěli jste druhou holčičku? Nebo doufáte v kloučka? 🙂

martasl
17. pro 2010

ahoj holky.
simisimca-to je mi s tchánem líto.já nevím,že většinou kolem vánoc a koncem roku se vždycky musí něco špatného přihodit.to je k zlosti.hlavně,aby byl tchán v pořádku a manžel se stihl vrátit na vánoce.no a když ne,tak si to určitě pak vynahradíte,hlavně,aby se tchán uzdravil.

paula58-já ti taky bohužel s 3D neporadím.když jsem čekala holky,tak takový vymakaný utz ještě neexistoval.ale neboj,miminko bylo vidět i u silnějších maminek,tak proč ne u tebe 😉 .bude spíš záležet na miminku,jak se mu bude chtít ukázat 🙂

erikahla-teda,to máte doma už pořádnýho chlapáka.a co Eliška,ještě jí bratříček tak baví nebo jí už dokáže trochu pozlobit?s tím bydlením to tak bývá,když chceš všechno stihnout do nějakého konkrétního data,tak se vždycky najdou problémy a překážky-taky jsme to tak měli,když jsme stavěli.ale hlavně,že budete ve větším a v bydlení podle vašich snů a představ.a co tvoje nemoc,už je to lepší(teda myslím že jsi to psala ty,že máš nějaké zdravotní problémy)??

pocahontas35
17. pro 2010

@mirunda : Samko nechudne, ale pribera velmi pomaly /to ma po tatinovi/.... ma 8500g a 80 cm, takze je stihly a strasne dlhy 🙂

erikahla
17. pro 2010

@martasl - no s mojim zdravim je to raz ok, raz horsie. Beriem kortikosteroidy a methotrexat (ten sa uziva pri onkologickych ochoreniach). Po tehotenstve som 12 kg zhodila a teraz mam 8 spät a navyse som prisla o 1/2 vlasov. Ochorenie sa pomaly dostava do remisie, ale bez liekov to nejde. Teraz je to zase trosku horsie, nakolko fyzicky som dost vycerpana. No proste, je to neustaly boj. No a ty sa s manzelikom pekne posnaz, nech tu po novom roku najdem tu uzasnu spravu o dvoch // 😉 Velmi ti budem drzat palce.
Vas ostatne babulky srdecne pozdravujem a zelam vsetko dobre !!!

martasl
21. pro 2010

ahoj 😉
eri-ta únava bude tím shonem před vánocema,ne?neboj,po svátkách a silvestru bude určitě lépe.já kdbych přišla o půlku vlasů,tak jsem plešatá.už tak tam mám prdlajs.já mám dostat ms na štědrý den a s mojí smůlou určitě dorazí,cítím to.doufám,že ten příští rok bude lepší,veselejší a hlavně zdravější,to přeju samozřejmě nám všem 😉 .

mirunda
21. pro 2010

Tak Marti, čekám na tebe, dneska jsem našla // 😵 😵 😵 Na gyndu skočím až v novém roce, snad bude všechno v pořádku..

martasl
21. pro 2010

miru-GRATULUJU!!!tak to byl fofr,to jsi šťatenj člověk,když tak snadno otěhotníš.tak t je všechno ok!! 😉 🙂 .já tuším,že ms v pátek dorazí-bohužel.už mě to štve a docházejí síly a trpělivost,hlavně manželovi.vidím na něm,že toho už začíná mít plný zuby,ale já sama s sesbou neotěhotním.no uvidíme.doufám,že ten příští rok bude lepší,úspěšnější a hlavně plodnější 😉

mirunda
21. pro 2010

Marti děkuji, ano, máme štěstí, vůbec jsem to nečekala, páč jsme se netrefili do plodných dnů, teda pokud je nemám jinak, já nevím.. neřešila jsem.. podařilo se zase na první šťouch, jako u Lilianky.. tak uvidíme..
Chápu, že je to náročný, nechcete zkusit si někam zajít? Jako na takový to oplodnění, co tam ty spermie "vrazí" přímo k vajíčku? Neznám ty pojmy.. zkuste něco jinýho, než "jen" souložit, musí to být hrozné na psychiku..
ale já ještě stále doufám, že v pátek nic nepřijde 🙂 Myslím na tebe..

martasl
21. pro 2010

miru no s tím někam zajít....já bych i šla,ale manžel nikam nechce.prej pokud to nepůjde přirozeně,tak prostě nic.a to mě děsně psychicky deptá.pořád myslím na to,že musím otěhotnět jinak mám smůlu.v lednu chci jít k doktorovi a začít to nějak řešit.taky musím Katce sehnat gynekologa kvůli antikoncepci,tak doufám,že jí ten můj veme.ona chce ženskou,prej k chlapovi chodit nebude,ale je tady jen jedna a ta nové pacientky nepřibírá.díky,že na mě myslíš,ale já to růžově nevidím.jen mě zaráží,že mě skoro vůbec nebolí prsa,vždycky před ms to bylo děsný.no musím do pátku vydržet,pak budu mít jasno. 😅

mirunda
21. pro 2010

Marti a kolik je manželovi? Na jednu stranu chápu z chlapského hlediska, když už dvě vcelku velké děti má, že kromě sexu se mu nechce pro další mimi nic dělat 😒 Oni maj takový jiný myšlení..
Já mám na gyndě chlapa a vůbec s ním nemám problém.. prostě neberu, že mi čučí na frndu a hrabe se tam, ale že jsem u doktora.. neřikám, že je mi to příjemný, ale to by nebylo ani u ženský..

hanula83
21. pro 2010

@mirunda No co to čtu?? 🙂))... Je pravda, že jsem na tebe nedávno myslela, jak jsi psala, že do toho po svatbách praštíte 🙂... gratuluju 🙂... třeba to budou ta dvojčátka ;))...

@martasl Mrzí mě přístup tvého manžela. Taky ho na jednu stranu chápu, ale zrovna tak by měl mít pochopení on pro tebe, že to mimi fakt moc chceš a že s pomocí lékařů by to jistě šlo... Na některé lehčí formy toho "umělého" oplodnění myslím by ani manžel nebyl potřeba, určitě to zkus řešit... Vím, že kamarádka se svým manžou nemohli mít dlouho děti, fakt dlouho. Byli na prvním umělém a nic, a teď v létě byli na druhém a v dubnu budou mít mimi 🙂... Jo s těma chlapama-gynekologama, já taky mám chlapa a jsem moc spokojená. Vyšetřovala mě i ženská a taky v poho, ale obecně prý chlapi jsou lepší, mají víc odstup, takže jsou citlivější...

Hrozně dlouho jsem tu nebyla, ani nevím, co ostatní holky, Tetamon a spol.? Nevíte o nich něco? Nemám ani šanci dočíst, jsem totál k.o. z toho zatracenyho předvánočního šílenství ;)))

mirunda
21. pro 2010

Hani, děkuji, snad je k čemu gratulovat, dokud to nebudu mít černé na bílém, tak to nikde nerozhlašuji 🙂 Dvojčátka by mi nevadila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru