Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zlatat
7. led 2011

@pet.s 😅 dík
tvoja malinká je krásna

pet.s
7. led 2011

@zlatat na mamku se nezlob..je to trochu jinak. Oni spíš mají strach o nás. Moje máma věděla jak staršně toužím po dětech. Za Báru byla strašně šťastná. Nikdy ji nevadilo, že je Bára na půl černoška. Milovala ji jako správná babička. Když byly Báře 3 roky, nabídli nám z kojeňáku černouška. Máma byla děsně proti, řekla, že v naší společnosti bude nešťastný a já s ním.(teda do neštěstí máš náš chlapeček veeelmi daleko, vůbec nemá ve společnosti problémy a je oblíbený hlavně u holčiček 😀 , je to šťastný a veselý kluk a já s ním. Nikdy mi nevadilo, že je čokoláda, ba naopak.
Pak jsem bez mámy vědomí podstoupila umělka. Když se zadařilo, tak jsem ji to řekla. Nebyla nadšená(bylo mi už 39 a jsem diabetik), ale staršně mi to přála. Pak přišlo postižení miminka a přerušení těhu a byla nešťastná se mnou. Když jsme řekli, že to zkusíme ještě jednou, tak do mě 3 měsíce hučela ať to neděláme, že má o mě strach, že pokouším Pána Boha a kdoví co ještě. Celé moje těhu se bála mluvit o tom, že jsme těhotná. Do poslední chvíle nevěřila, že se Terinka narodí(teda já taky ne 😒 ). Když se Terulka narodila, tak mi máma zase stála po boku. A teď? No trochu těžceji si na ni zvyká,ale snaží se a miluje ji.
Ono to není o tom, že by nám nerozuměly, ony se o nás bojí, nechtějí nám přát v životě nic zlého.Žádné zklamání, žádné bolístky. Proto nás varují už předem. Stejně jako my varujeme ty naše prcky "Nedělej to, nelez tam!" tak naše mámy drží ochranou ruku nad námi. Bohužel někdy to zní dost nešťastně. taky mě štvalo, že nechtěla o mém těhu mluvit. Přišla jsem si jak méně těhotná než moje ségra nebo jiné holky. ☹

zlatat
7. led 2011

@pet.s máš pravdu, je to tým strachom o nás ... ale niekedy by mohla trošku ináč voliť slová, niekedy viac raní ako uteší. No ale ináč to už nebude. Je to trošku aj o povahe.
Ona sa bojí, aby tretie nemalo také problémy ako má náš Tominko ... je celiatik, alergický na kadečo, imunita totál zničená kôli neskorej diagnostike ... teraz už je fajn, už je stabilizovaný, nie je to už také zlé ako bolo, keď bol menší.
Je pravda, že aj ja sa tak trošku bojím, ale na druhej strane som už dopredu na to psychicky pripravená a viem, čo robiť, ako tlačiť na lekárov, prípadne ich "posunúť" tým správnym smerom, takže ja to tak neberiem.
Samozrejme by mi mohlo tehuľkovstvo trošku narobiť problémy - mám nedostatok vápnika v krvi, takže by som musela byť viac sledovaná, aby som nebola kôli tomu viac odvápnená, ale to sú všetko veci, ktoré sa dajú riešiť a nie sú také hrozné.

To ti verím, že si sa cítila tak menej tehotná ... ja som sa tak cítila pri prvom synovi - ale pre zmenu môj muž takto reagoval, celých 9 mesiacov sa so mnou o bábätku nerozprával, ani o výbere mena sa s ním nedalo rozprávať, cítila som sa hrozne ☹

dostyna
7. led 2011

Ahoj holky,vzhledem k tomu,že jsem trochu tučňák,tak jsem si to užila na ulrazvuku v 13týdnu pěkně🙂Jak mám tučný břicho,tak nešlo použít abdominální sondu a museli mi to dělat "spodem".Doktorka u toho pořád vzdychala,mlaskala,že to nejde bo byl prcek špatně natočený,tak mě poslala ať se jdu projít a přijdu později.Což bylo ale to samé.Tak se hrozím co bude teď.Jdu na ultrazvuk v 22 týdnu a děsím se co bude.Máte podobné zkušenosti s tím,že přes ty špíčky to není dobře vidět?🙂))

pet.s
7. led 2011

@dostyna aj ja jsem tučňák..já si teda při těhu nemůžu stěžovat, sice taky pořád fňukali, že nic přes ty tuky není vidět, ale já mám ještě velkou jizvu na břiše a v břiše srůsty. Také mi to dělalo problémy při císaři. Ale nikdo nebyl netaktní. Hele ,ale na nevhodné chování vůči mě mám fintu. Pokud s tebou někdo mluví jak s blbcem, máme my češi ve zvyku, vrazit hlavu mezi ramena a stydět se. Prostě se vzddát jak štěně před velkým psem. taky se položí na záda a ukáže břicho a říká mu, jsi silný a větší a já malé a bezbranné. Neee kdepak hezky naopak. Napřim se,narovnej se a bradu hrdě dopředu a upři na zmiňovanou osobu tvrdý chladný ocelový pohled. A nemusíš ani nic říkat a uvidíš, že si ten druhý k tobě nedovolí.

dostyna
7. led 2011

@pet.s víš co,moje gynekoložka je úžasná baba,ta mě zbožňuje a říká,že když mě vidí přicházet,valí se se mnou strašně moc úžasné energie a že kéž by každá mamina byla jak já.Jen ta babizna v nemocnici mě rozhodila,Byl to první ultrazvuk v nemocnici a tak jsem byla vyplašená co se děje 🙂 Je to moje první těhotenství a tak jsem zatím vyplašený jelito .-) Tak snad to příští týden ustojím,budou dělat to velký měření a já nevím co všechno 🙂

pet.s
7. led 2011

@zlatat jojo moje máma by si taky občas na tu pusu mohla dát zbrojní pas.-)))
Jejda celiakie...můj kluk měl takové divné příznaky, rok nevěděli co s ním.Po týdnu v nemocnici nám řekli, že má alergii na lepek a nic víc. Všechno jsem sháněa sama, pekli jsme s mámou vše možné a nemožné. Rok jsme ho týrali, až naši dr napadlo mu nabrat všechny výtěry a poslat to do Brna do laboratoře na exotickou medicínu a zjistili, že náš mladý někde z ovoce snědl nějaké exotické tasemnice. Dali mu léky a bylo po alergii na lepek!!!Ale teda lituji všechny, co tohle absolvují.

hanula83
7. led 2011

@mirunda jj, nějak tak... a co ty na vyšetření? Už víš něco bližšího? Jestli jsi to psala, tak promiň, já to jaksi nedočítám... ;)

@pet.s Teda Terinka je opravdu krásná holčička, už teď má čertíky v očích, moc roztomilá 🙂... máš zasloužené miminko 🙂

pet.s
7. led 2011

@hanula83 já ti dám čeertíky!!!!!andílky tam má, hodné poslušné andílky!!!má staré ošutnělé rodiče, tak si nás musí šetřit 😀 😀 😀

hanula83
7. led 2011

@pet.s 😀 No já to myslela tak, že bude klukům lámat srdce... Vám bude dělat samozřejmě jen a jen samou radost 🙂)

pet.s
7. led 2011

@hanula83 počkej za 15 let si tu budeme fňukat jak nás ty holky zlobí, jak lítají za kluky a ty to budeš mít 2x 😀 ale já budu mít výhodu, mně tou dobou bude 56, tak to třeba už neudržím myšlenku ani moč a bude mi putna, za kým moje děti lítají 😀 😀 😀 😀

martasl
7. led 2011

ahoj holky.
pet.s-teda tos mě pobavila těma hláškama 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hani a miru-antikoncepci určitě nechci.kdysi jsem brala asi půl roku cilest a přibrala jsem 25kg,pak jsem měla depo provera a rok mi doktor vyvolával ms.musím doufat,že se do srpna zadaří.pak musím v práci skončit a najít si něco blíž a pokud možno ne na noc.

zlatat-naší starší holce zjistili alergii na lepek a kravské mléko ve 3 letech.měřila 92cm a vážila 11 kg.bezlepkovou dietu jsme drželi 3 roky,než šla do školy.pak už výsledky byly dobrý,tak jsme ji mohli přestat držet.díky bohu za to.no a je pořád hubená,asi už bude takovej vychrtlej typ.ale to shánění potravin,vaření a pečení a hlavně ty ceny!!!!-mazec 😝 😝 😝

dostyna-neboj,doktoři si s utz poraděj.moje švagrová je hoooodně silná a taky ji ho buď dělali vaginálně nebo když nešlo nic vidět,tak přišla jindy.

hanula83
7. led 2011

@pet.s 😀 😀 Teď tě slyšet moje mama!! Té je 57 🙂))... Ale popravdě, už teď se té doby děsím... a nejvíc se děsím toho, že holkám budu vše zakazovat! ;)

@martasl Marti, a jak je to dlouho, nebyly to nějaké ty třífázové antikoncepce? Ty se dnes už vůbec nevyrábí, já je brala hned, když jsem začla užívat antiko, myslím Triquilar.. a pak mi to doktor změnil, že je to prý přežitek a není to nejlepší, když se v cyklu pořád mění hladina hormonů... tak jsem užívala Logest a pak jsem chtěla kvůli hezčí pleti Dianu, ale to samé je Minerva, tak tu užívám dodnes... Marti, zkoušej zpracovávat manžu, jestli by si nedal říct s tím umělým... Však existují nejdřív lehčí formy, to by ani myslím nemusel absolvovat... a pak jsou ty "naostro" a to mu jen odeberou ty jeho potvůrky a vlastně jinak se ho to netýká... Já bych ho s tím asi pořád otravovala...

hancazivocich
7. led 2011

ahoj holky, jen nakukuju - nezlobte se - jéé - tady jsou špíčky 😅 To se někdo má - u mě to je...mamutářství...
Ale i tak - máme krásnou holčičku... Tak to nevzdávejte a jak někdo radil - nenechat se urážet
Já to zažila několikrát - při utz srdíčka dr. mi dala pěknou sodu, že přes tohle (zapíchla prst do mýho rozvlněnýho a nakypřenýho tělíčka) není vůbec nic vidět... No, řekla toho víc, já to děsně ořvala, vzhledem k tomu jak a co podala, tak druhý den akutní ultrazvuk až v Brně. Vzhledem k tomu, co řekla, tak jsem celý odpo a část noci prořvala - MP mi ani v telefonu nerozuměl - měl novou práci, býval přes týden pryč.. No, přijel - šef se ho asi lekl - co se se mnou děje.. Takže akutní cesta do Brna - tam pan doktor fakt moc moc milej, utz na první pokus a vše ok. Od tý doby komentáře byly, ale nerozhodilo mě to tak, jak u toho srdíčka!
No, musím říct, že potkat tu dr. dnes, tak jí asi kopnu do tý XS kostry 😅 😅 😕
Držím pěstičky - všem, a't se zadaří 😵 😵

pet.s
7. led 2011

@hancazivocich XS kostry 😀 😀 😀 😀 tak to jsi mě pobavila 😀 😀 😀

elienka
8. led 2011

Ja tiež nie som XS kostra a bola som teraz na morfologickom UTZ. Tiež som sa bála, či nemám "hrubú brušnú stenu" ale všetko dopadlo OK. Bábetko bolo krásne vydieť a videli sme všetko čo sme potrebovali. UTZ v 12 týždni mi robil doki odspodu. A u môjho dokiho nemá na mňa nikto blbé komentáre.

anien
8. led 2011

Ahojky, holky, jak to tady pročítám zpětně...no žádnej med s těma lidma okolo.
Já měla zatím štěstí, že mi moji postavu nikdo do očí nevpálil a možná proto mi někdy ani nepřijde, že jsem nějak tlustá (ale když si du kupovat oblečení, tak si to sakra uvědomuju 😀 )... Snad jen naši mi to občas připomenou, ale to mi říkali i v době, kdy jsem byla podle dneška ultraštíhlá 😠 V poslední době už to vzdali i naši...snad konečně pochopili, že to nemá smysl.

elennka
8. led 2011

Přeju pěkný den holky, tento týden byl opravdu hodně hektický.. Nějak si to vybralo daň, včera jsem tak trochu zkolabovala v práci, tlak 170/110, bolest hlavy, pocity na zvracení. Tak jsem byla poslaná domů.. abych se hodila do klidu. Volala jsem si s doktorem, tak jsem si od mamky vzala půlku přášku na tlak.. a večer docela v pohodě. To už bylo 130/8O...
A měla jsem zážitek z MHD, jsem jela kolem šesté něco dovézt kamarádce, tak vezu dvě igelitky, stojím si tak v tramvajce, a paní která seděla se tak na mě podívala, a říká pojďte si sednout.. Vy to potřebujete víc, tak mě skoro dvě zastávky přemlouvala,abych si sednula. (chudinka si myslela, že jsem těhu- i když jsem možná vypadala, protože jsem byla včera bílá jako stěna a jak mě boleli záda tak bříško pěkné povolené a vyklenuté).. Tak jsem paní poděkovala, ale ty pohledy téměř plné tramvajky...
A jinak to vypadá, že jsem snad možná 1DC po nějakých 90 dnech a bez léků, uvidí se..
Odpo půjdeme do kina a jinak jsem vstávala skoro v 10.30..
🙂)

anien
8. led 2011

@elennka Jej, tak to vůbec nezávidím. Doufám, že už jsi v pohodě. Super zážitek z MHD...na čem ste byli v kině?

elennka
8. led 2011

Občanský průkaz

mirunda
8. led 2011

@hanula83 na gyndě jsem byla v pondělí, ale to nejdůležitější mi řeknou teď v úterý na UTZ. Šla bych dřív, ale bála jsem se, že ještě nebude nic vidět, tak jsem se tam nechtěla vracet pak znova, mám to teď přes celou Prahu, co jsem se přestěhovala za Kubou.. 🙄

@elennka to samé se jednou stalo mé kamarádce v metru, měla takové té moderní široký letní triko a už si ho prý nikdy na sebe nevezme 😀 Jinak kdyby neměla Lili teplotu, tak měla být u našich a taky jsme chtěli jít s Kubou na Občanský průkaz, má to dobré hodnocení - tak jaký to je? Asi půjdem příští víkend, jestli to ještě budou dávat..

Mě teda postavu taky nikdo v těhu nekomentoval, jen si pamatuju jednou sestřička na gyndě prohlásila něco o mých striích, prej jestli si to mažu, že to mám hrozně popraskaný, jak kdybych to nevěděla sama a nebyla už tak z toho v háji 😠 Mno, ale jinak dobrý 🙂 Jsem zvědavá, jestli se mi další strie udělají i teď nebo jestli se tam už další nevejdou 😀

hanula83
8. led 2011

@mirunda jj, tak přes takovy velky město to je možná horší, než když já mám doktora 10 - 15 km a jsem do půl hodiny u něj ;))... nezvažuješ změnu? Jestli jsi s ním spokojená, tak asi ne, co.

mirunda
8. led 2011

@hanula83 Hani, nevím co je lepší 🙂 Já tam jsem autem za 20min, když to není ucpaný, ale v tomhle počasí autem nejezdím, takže buď mě vozí Kuba nebo jezdím sockou.. Já jsem uvažovala o změně celou dobu, co tu už bydlím - teda od porodu - což je skoro 2 roky, ale nějak jsem se k tomu nedostala a těhule nikde neberou 😠 Jsem trubka, přitom z okna koukám na polikliniku, tam jsou gyndy dvě, třeba by mě netěhuli vzali.. ale zkusím tam zavolat, ježdění sockou s dítětem fakt nesnášim.. ale v Praze je na gyndy prostě hrozně nával..

modelis
8. led 2011

Ahojky, můžu se přidat???
A první otázka, jak omezit jídlo, když já pořád "žeru" a to jsem teprve začátek těhu a mám 3 kg nahoře 🙂))

elennka
9. led 2011

@mirunda nejenom v Praze je problém sehnat dobrého gynekologa...

@modelis klidně se můžeš přidat 🙂

Jinak přeji krásnou neděli, já jsem dneska hrubě zaspala.. vstávala jsem před půl hodkou 😀 😀 😀

mirunda
9. led 2011

@elennka no, někde v malém městě nebo na vesnici si to vůbec neumim představit.. to asi "zlatá Praha"

@modelis ahojky, koukám, že budem rodit kousek od sebe, já mám termín o týden dřív než ty.. jinak v prvním těhu jsem jenom žrala, po ničem mi nebylo špatně, ani trošku, mohla jsem míchat co chci.. ale za tu daň, že jsem přibrala 24kg a 3/4 roku jsem to po porodu shazovala, rodila jsem císařem, takže jsem půl roku nemohla vůbec cvičit - mno, žádná prča.. teď mi po všem tak dobře není, takže tolik zatím nejím, kilo z Vánoc je dokonce i dole, takže snad tolik nepřiberu 😉

dostyna
9. led 2011

Ahoj, já mám tedy zatím kliku,že jsem od začátku těhu nepřibrala ani kilo.První tři měsíce bylo peklo,to mi bylo zle od rána do večera,teď už je to dobrý a tak se musím hlídat.Vzhledem k tomu,že jsem fakt tučňák si to ani nemůžu dovolit 🙂

martasl
9. led 2011

ahoj holky
hani-ta depoprovera byla injekce na 3 měsíce-tuším.a nebyla při ní menstruace.brala jsem to 2 roky a pak to teda byl s ms mazec.doporučuje se epileptičkám a kdo má potíže se srdcem.samozřejmě teď je velkej výběr antikoncepce

nad tím filmem Občanský průkaz taky přemýšlím,jaký to elennko je??

s těma doktorama je to děs.naše Kača mi řekla,že k chlapovi chodit nechce.ve městě je je dvakrát do týdne ženská,která nové pacientky nebere.takže doufám,že ji veme můj doktor,musím tam zavolat a zeptat se.musím jí honem vyřídit antiko,nějak ji chytaj roupy.jen doufám,že ještě nic nebylo,jak mi tvrdí a ujišťuje. 😅 😅 (už vidím,jak se mi přizná... 😅 ).

modelis-zkus menší porce a třeba častěji nebo průběžně něco zobat,třeba ovoce,sušenku a tak.já taky pořád žeru a nejsem těhu 😒

hancazivocich-tak nenakukuj a přidej se 🙂 ,teda s tou doktorkou děs.bych ji asi něco řekla.a to je přímo tvá doktorka??pokud by zase měla nějaké keci,tak bych asi přešla jinam,teda pokud je kam.

elennka
9. led 2011

@martasl Občanský průkaz je dobrý, je to vzpomínka na doby minulé.. včera jsem manžovi říkala, že by to asi spíš bylo pro mou mamku, ta by z toho asi měla více.. tu dobu.. ale dobré, jsou tam úsměvné pasáže,ale jsou tam pasáže, které jsou k zamyšlení..

hanula83
9. led 2011

@mirunda Tak to je další paradox ohledně velkoměsta... Tolik doktorů a ani se pak k žádnymu nedostaneš, protože mají plno nebo neberou těhule... Ale já taky hledala jen tady v Olomouci doktorka, když jsem otěhotněla a taky jsem jich napřed X obvolala, než mě jeden vzal... proč mají problém s těhotnýma? A proč nerada jezdíš hromadnou s Lilinkou, kvůli nějakým pofidérním lidem? Až pojedu s holkama do města po zimě busem, tak se děsím toho, jak bude každej "ochotnej" mi pomoct s dvojkočárem 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru