Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
11. zář 2009

Zuzi- nejde mi pridať Sofinku za susedu, skúšam to presne tak ako si mi napísala ale v tom okne kde sa ukážu priatelia mám z 11 iba piatich a neviem prečo , teba som si pridala tak že som to našla v upozorneniach

jenn44
11. zář 2009

baby, ja uz priberam ako prasa... vkuse zerem, uz vazim 94... a to som na poradni pred tyzdnom mala 92,5... :( asi zacnem menej jest... lebo to nie je normalne 😨 uz som nestastna

byggyt
11. zář 2009

jenn44- aj ja v kuse tlačím, kašli na to asi si bábatká pýtajú keď nám chutí, to budeme potom riešiť a hotovo 😝

hexe66
11. zář 2009

ahojte. tak sa k vám pridávam. celé tehu som mala ležať a tak aj vyzerám.tiež mám už 94 kg. a priberám a priberám. ani nejem tak veľa, ale....sladké...a nehýbem sa. predtým som stále športovala a teraz...
neviem čo budem nosiť v zime, hihi. už ani pôvodné nohavice neprevlečiem cez nohu. tiež som z toho mimo

evuse
11. zář 2009

Jenn a Hexe, už to máte " za pár " to už moc nestihnete přibrat 😉 . Já měla při porodu přes stovku a z porodnice šla o 12 kg lehčí.

Hexe vy pořád nevíte pohlaví, nebo se chcete nechat překvapit?

byggyt
11. zář 2009

Ahoj Hexe- tak vitaj medzi nami, aj tebe chutí sladké? aj mne a strašne..... 😉

Evuš- to fakt? dvanásť kíl hneď dolu to je super, aj ja by som mohla ísť odtial taká odlahčená 😀 😀 😀

jabera
11. zář 2009

evi, ja nemam 12 dole doteraz....
ale co sa divim, ked som teraz dozrala. ked ti debili zacali predavat vianocne stoly!!! sibe im.... to je taka jak strasne sladka vianocka, ale je tam vela kandyzovaneho ovocia, stredom ide marcipan a je to pocukrovane... strasne sladke a strasne chutne. no, tak sme si to kupili, ze jeeej, uz maju stolu...
zjedla som 4 platky... som obycajne prasa.
najprv som zjedla zeleninovu polievku, potom uspala maleho a sup! do prasknutia stolu. je mi normalne tazko. fuj.

macalc
11. zář 2009

hexe66 vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse aj ja chem po porode tolko kil minus 🙂

jabera no normalne ti zavidim a idem aj j apre nieco sladke mnaaaaam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a nesmierna ma pali zaha aj v noci som na to vstala a uz ani mlieko mi nepomaha tak asi zacne so sodou bikarbonou ale pord co je lepsie??

jabera
11. zář 2009

jaaaaaaaaaaaj, maci, so zahou som ja mala straaaaaaaaasne problemy. par noci som vracala, tak, ze o tretej spat a podobne.... nicovate nic mi nepomohlo, iba nejest a to mi neslo, hahahaha.
inac, ta soda bikarbona mi pomahala, len som z toho vzdy mala blby pocit, co to nemoze nejak skodit babu, ale asi nie... neviem o tom, ze by to skodilo, len ja osm sa bala.

hexe66
12. zář 2009

evus. pohlavie tušíme. najprv chlapček a teraz dievčatko-ale nie na 100%nechce sa poriadne ukázať. najprv modrá výbavička, teraz iba ružová, takže každopádne bude dieťatko oblečené veľmi pestro...haha. chudák prípadný chlapček...

baby vianočná štóla-mňááám. ja som na ňu robila nálety ešte minulý rok v Lidli.
ja rátam, že do pôrodu ten metrák na mne bude 🙄 😖 😀 . a aj keby som v pôrodnici nechala 30 kg....tie nohy......neviem, či nemám príbuzného slona 😀 😀 😀

jabera
12. zář 2009

hexe, ahoj.
vies, ono si asi moc nepomozes... iba ak mas pevnu volu a to asi teraz nemas, ze? vies ako si nadavam za tu stolu? prave som manzelovi hovorila, preco mi to dovolil zrat.... teraz mam vycitky svedomia.

inac, pekny vikend prajem, baby,

byggyt
12. zář 2009

Dobré ránko, no akú chuť ste mi narobili s tou štólou, hneď ako to uvidí tak to kúpim 😉 😉 😉

zuzkaaaa
12. zář 2009

ahojte babenky...
tak v pôrodnici som aj ja nechala 11kg čo som pribrala počas tehu ale teraz mám nazad 4kg 😅
ale ja som preto chudla lebo som nemohla papť tuhé jedlá celý týždeň len kaše aby som mohla mať riedku stolicu lebo mi zašívali aj zadok 🤐 nikomu to neprajem,
ozaj neviete či tá epidurálka môže ovplyvniť kríže? mňa od vtedy strašneee bolí už rozmýšlam že pojdem k lekárovy, mne ju pychli 2krát raz trafili miesto, ževraj ale neučinkovala a druhý raz netrafili a vtedy keď mi tu poonďatu veľku ihlu pychali tak tam niečo ruplo tak dúfam, že mi tam nič nepoškodili 😒

byggyt
12. zář 2009

zuzkaaaa- ja som počula že jednú babu odvtedy seká v krížoch a zas druhej tŕpli nohy od stehien, tak asi niečo na tom bude ale ono by to malo postupom času ustúpiť a zmiznúť.
Ježiš Zuzka to muselo byť hrozné takto byť pozašívaná a si sa potrhala alebo ťa tak nastrihli?
A keď ti pichali epidurálku tak to bolelo?

jenn44
12. zář 2009

aj ja chcem nechat v porodnici 12 kil, to tolko som ani nepribrala 🙂 mam strasne strachy... z pribratia, no akosi vsetko ide asi malickej, uz je fakt taka velka, ze sa mi straaaasne tazko dycha 😒 ...

zuzkaaaa
12. zář 2009

byggyt aj ma dooosť nastrihli a aj som sa roztrhla, ani tak nebolela tá epidurálka, len si cítila ihlu, lebo ti najprv pichnú dve inekcie na znecitlivenie medzi stavce tak to troška cítiť ale potom už tú veľkú ihlu až tak necítiš, len sa nesmeiš hýbať keď ti ju pichajú a musíš sedieť v predklone s vyloženými nohami na stoličke, a keď máš kontrakcie tak to je trošku ťažké ale dá sa.

zuzkaaaa
12. zář 2009

ozaj baby predávam kočík kúpili sme nový taký športový ktorý sa dá používať už od narodenia, tak ten druhý predám ak chcete pozrite na bazare, keby nááááhodou sa niektorej zapáčil 😅 😀

mirunda
12. zář 2009

Holky, mě je tak smutno, Lilinka má teplotu ☹ Má 38,1 - tak doufám, že to jsou třeba konečně ty zoubky.. :( Ani kaší jsem ji večer netrápila, jen jsem ji nakojila.. je mi jí líto, je vidět, že není ve svý kůži.. ☹

zuzkaaaa
12. zář 2009

mirun chuda malicka ale to urcite budu zubky vsak uz je pomaly cas

jabera
12. zář 2009

jeeeezis, mirun, to je hrozne! no, drzim palce, nech su to tie zubky. potom hned napis, ked budes vediet.

zuzi, ty si sa takto potrhala, chudatko, to som ani nevedela... no, to ma za sebou aj moja mamina, musi to byt naozaj hrozne. vraj je to vina doktorov, ze neodhadnu vcas, kedy sa ma este viec nastrihnut, pripadne, ze zle kazu tlacit.. ale nechcem sudit... neviem... a uz ta to neboli?

jenn, neruhaj sa, sakra... ved si taka kocka.

baby, ja som dnes zacala skakat na svihadle v zahrade. mame tam take miesto, kde ma neni vidno ani od susedov, ani od cesticky, teda aspon dufam, hahha. skakala som asi 50x a ledva naslapujem na nohy. mam v plane kazdy den pocas prechadzky skocit do zahradky, ked bart zaspi v kociku a vtedy si to odskakat... tak drzte palce, aby som mala tu volu, ked uz tolko zerem jak svina,

mirunda
13. zář 2009

Ahojte holčiny, tak Lili měla ráno 38,3 ☹ Ale i přes to se smála, hrála si.. tak snad jí to moc netrápí.. :( Ale hodně spinká, tak je to dobře.. Tak uvidíme.. kéž by to byly zoubky, už má taky na čase, já i Kuba jsme v tomhle věku už zoubek měli..
Evi, Terka ještě nemá zoubek, viď?

Zuzi, to je hrozný.. moje známá se tak hrozně potrhala u porodu, že si 2 měsíce nemohla sednout!!!Rok nechtěla další dítě 😀 Teď už má dvě 😀 Ono se na takovéhle věci zapomíná, příroda to tak asi zařídila, aby ženská chtěla mít vůbec někdy ještě další dítě.. 🙂 Já první měsíc taky další nechtěla a to před porodem jsem říkala, že chci tak 7 dětí.. Teď to vidím tak na 3 😀 Jak se člověk s porodem mění.. 🙂

Jaberko, klobouk dolu!!!Držím vela palce 😉 My tu nemáme žádný místo, kde by nebylo vidět od sousedů, jedině doma 😀 I na vejšku by to tu šlo v pohodě, ale... mno, ale nemám švihadlo, takže to nejde 😀 😀

jabera
13. zář 2009

mirun, tak snad to su zuby, keby bola chora, nemala by naladu, podla mna.

no a ked nemas svihadlo, tak jasne, ze to nejde! haahha. ja som si ho predvcerom kupila..

a plne s tebou suhlasim s tou pamatou porodu. dnes uz viem, ze to kurva bolelo a ze som tvrdila, ze uz nikdy v zivote ani za nic, ale uz by som sa kludne dala na druhe...

hexe66
13. zář 2009

čaute. zuzi, tedá. a ja som bola v presvedčení, že pri epi ťa ani nenastrihujú. moja sesternica rodila 4 dieťa v epi - bolo cez 5 kg. a 56 cm a vraj bola z epi taká pružná, že ju vôbec nastrihnúť nemuseli. moja mama bola prvá v našej nemocnici, kt. epi pri pôrodoch zaviedli a ešte mi tvrdila, že detičky nie sú také pokrčené, lebo majú "cestičku" volnejšiu,hihi. no ale asi až taká pravda to nebude. ešte si pamätám, je to 6 rokov, keď som išla pozrieť sestru po cisárskom,-boli na jiske dve, a keď som ich chudinky videla.....tej druhej som išla vymeniť rúšku z úst,-ona na mňa pozrela hrozným pohľadom a povedala- NIKDY VIAC. veru doteraz mi nie je všetko jedno.hihi. už sa teším...

byggyt
13. zář 2009

zuzkaaa- hahaha a to sa aj dá taký akrobatický výkon podať s tým velkým bruchom?
no ja sa stále neviem rozhodnúť či si to mám dať alebo nie ale všetko zatial hovorí za to že si to asi nedám a radšej nejako pretrpím kontrakcie

mirunda
13. zář 2009

Byggyt, nepřemýšlej nad epi.. já byla přesvědčená, že si to nenechám dát, že to vydržím.. taky jsem to řekla tomu, co mě rodil, že epi nechci.. a za pár hodin jsem o něj škemrala.. už jsem byla vysílená, byly 3 ráno, byla jsem už několik hodin otevřená na 8cm a nic se nedělo.. hrozně se mi ulevilo, dokonce jsem se i asi na 15min prospala, fakt jsem byla total a malá byla pořád nahoře a nesestupovala.. pak stejně došlo na císařský řez.. ☹ prostě se rozhodni na místě, snad to nemusíte u vás hlásit dopředu na 100%.. uvidíš, jaký budeš mít porod, můžeš to mít v pohodě a za pár hodin hotovo.. 😵

jabera
13. zář 2009

no, mirun, neviem ako to je teraz, ale este pred rokom sa to muselo hlasit dopredu, dokonca si to vopred musela mat zaplatene..... ja som tiez bola povodne hrdinka, ze to zvladnem bez, ale viem, ze keby ta moznost bola, v istej chvili by som si ju dala pichnut urcite. len ja som rodila v nemocke, kde sa epi k beznym porodom nedavala. tak sa ani nedalo. nakoniec som porodila asi za hodinu po tom, ako by som si ju dala pichnut, ale veru, ze som mohla byt bez tej bolesti.

hexe, mna nenastrihli a ani som sa neroztrhla, takze to je naozaj individualne a je to na dr., ci vidi, ze ta treba strihat, aj ked niektori to robia vzdy. ja som sedela hned po porode a bola som uplne v pohode, jasne, trochu to bolelo, ale tak neprijemnejsie mozno dni. stehy mi dali na nejake mensie trhlinky, ale to som ani nevedela.

macalc
14. zář 2009

Ahojte babenky..........
ako tak citam a sledujem tak asi trvite viac casu na facebooku ako tu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jabera poslala som ti na facebook spravu potom sa ozvy

evuse
14. zář 2009

Ahojte kočičky.

No jo Macalc, vypadá to tak. Jen já pořád odolávám a nejsem tam. Když na té Farmě nejsou kočky ☹ 😀

Taky je u vás dneska tak hnusně.

Hexe to nastřihávání určitě není o epi, ale o tom, jak má kdo pružnou hráz.

Byggyt já se epi dost bojím, ale při druhém porodu bych do ní asi šla, protože ta bolest byla děsná. Jo a mě nastřiihli docela dost a ještě jsem se trhla 🙄 Ale zahojilo se to fakt rychle

jabera
14. zář 2009

evi, su tam kocicky, ale musis veeeela nahrat,kym sa k nim vies dostat....
ja uz som z toho na nervy, zacinam sadit veci, o ktore sa netreba starat...

baby, chvalim sa, ja som bola skakt na zahrade!!! uplne sama, ked bart zaspal. teda s bartom, ale bez borisa. predstavte si, ze po troch dnoch skakania na svihadne mam svalovicu v bruhu. verili by ste tomu? asi nejak stahujem svaly, alebo mozno jak skacem a tie speky liataju horedole, tak ich to namaha, chudatka moje....

mirunda
14. zář 2009

Jaber, tak to je na prd, jestli si musít epi zamlouvat dopředu, to je i pěkná kravina, když se nemůžeš rozmyslet na místě :( A kde jsou na farmě kočky?Já žádnou neviděla.. ale měla jsem ošklivé káčátko a mám z něj krásnou labuť 😀 Jééé, ta je hezounká 🙂
Gratuluju ke skákání, ať ti to vydrží.. jestli budeš skákat celý měsíc poctivě, tak si taky koupím švihadlo 😀 A budme skákat spolu 😀

evi, taky jsem se epi bála, ale už jsem prostě nemohla..nebylo pro mě jiné východisko v té chvíli 🙂 Ale myslím si, že kdyby Lili sestupovala, tak bych to vydržela, proto bych příště ráda zkusila bez epi, pokud budu moci rodit přirozeně, ne sekcí.. tak uvidíme.. ale fakt to pomáhá, jak jsem psala, tak jsem si po epi prospala.. 🙂 taková úleva, jéé, když si vzpomenu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru