Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ejdzi
11. únor 2014

@inngrid vidis, teraz som si spomenula, ze ked som bola tehotna so synom, tak som zacala chodit na cvicenie a tam na nas teta hned vytiahla zoznam, ze co vsetko budeme potrebovat, a ze samozrejme ona to vsetko predava, tak som si nakupila, a boli veru aj take veci, ktore mam doteraz schovane a nerozbalene. Tak uz teraz budem o nieco mudrejsia, a snad menej blbosti nakupim.

inngrid
11. únor 2014

@ejdzi a ktoré aby som aj ja nekupila 🙂

ejdzi
11. únor 2014

napriklad take sietove nohavicky, akoze do nemocnice, kedze som mala sekciu, tak by mi to tlacilo rovno na jazvu, potom postolky 3 velkosti z kazdej po dva kusy, nakoniec som pouzila tusim z jednej velkosti jeden kus - toto ma tak napadlo hned teraz ale mrknem doma do krabice kde mam taketo veci a potom napisem, a este si pamatam, ze som si naskrobila a nazehlila asi 5 periniek, co este mama mala po mne, inak krasny bol maly v perinke, lenze za pol minuty sa z nej dokazal vykopat, tak ma prestalo bavit kazdu chvilu mu to napravovat. Takze fotky maleho v perinke su velmi vzacne, lebo vela ich nemame 🙂) ale zase su najkrajsie

ynett
11. únor 2014

@inngrid @ejdzi ja som mala na downa 1:20 v PAPP teste a 1:39000 v tripple testoch. no jeden chaos. ja som však na amnio išla kedže som to mala v pláne bez ohľadu na výsledky akýchkoľvek testov 🙂

ynett
11. únor 2014

@ejdzi veru veru popíš nám čo si nepoužila, ja som prvorodička a mám síce zoznam ale rada si vypočujem rady ostatných 🙂
s @inngrid budeme rady 🙂

inngrid
11. únor 2014

@ynett 1:39000 wau tak to je super 🙂 tak ked si to potrebovala pre spokojnosť a vlastny klud je to ok 🙂

ynett
11. únor 2014

@inngrid nakoniec mi s týchto dvoch spravili nejaký integrovaný či ako sa volal a tam to už bolo 1:17000 takže k môjmu veku úplna paráda. 🙂

inngrid
11. únor 2014

@ynett tak to ten môj potom asi az taky super nebol 🙂

ynett
11. únor 2014

@inngrid ale bol, to sa neboj. Mala si super výsledky 🙂

inngrid
11. únor 2014

@ynett tak nech nam to odsypa akurat som dala psotaviť cuketovu polievočku tu slintam 🙂

ynett
11. únor 2014

@inngrid ja som práve dovarila dva druhy rezňov a k tomu ryža 😀 zdravá výživa 😉

inngrid
11. únor 2014

@ynett neboj nič rezme aj my mame 🙂

ynett
11. únor 2014

@inngrid ešte že v tom nie som sama 🙂 aj som chcela skôr zapiecť ale rodičia nás pozvali v nedelu na obed a tam sme mali zapekané tak som sa nechcela opakovať. 🙂

inngrid
11. únor 2014

@ynett ja take ani nerobím mm ich nelubi 🙂

ynett
11. únor 2014

@inngrid môj to zje len tam nesmie byť smotana, alebo musí byť riadne zakamuflovaná 🙂 niekedy ked mám chuť tak jemu spravím rezeň a ja si spravím poriadne zapečené smotanové masko 🙂

7danka7
12. únor 2014

@inngrid lenka920

ynett
12. únor 2014

@honeypet ahoj prosím ťa, keď si nabehla na dia stravu tak si aj niečo pochudla? ja idem do prvej dia poradne zajtra, ale ako som už písala vysadila som sladké a nejako chudnem. tak teraz neviem či mám pokazenú váhu alebo to že som vysadila kvantá sladkého má taký rýchly efekt. trochu ma to vyplašilo či je všetko oka, ale v pondelok doktor hovoril že bábo prospieva.
aby som definovala kvantá sladkého tak denne som zjedla minimálne 100 g čokolády, určite 2 čoko jogurty, nejaké sladké pečivo, a k tomu buď želé alebo ešte pár čoko tyčiniek. takže za jeden deň som toho vždy požrala veľa. teraz samozrejme nič, jediné sladké čo mám je jablko. aj to preistotu len jedno stredne veľké.

honeypet
12. únor 2014

@ynett no já jsem ani předtím toho sladkého nesnědla moc. V poradně jsem byla před vánoci, kdy jsem s dietou začínala a teď po novém roce, tzn. po měsíci jsem měla o kilo míň. Celkově jsem tedy na své původní váze. Malá ale taky prospívá, takže to dr. ani v dia poradně neřeší.

ynett
12. únor 2014

@honeypet dakujem, snád to bude aj tak u mňa. uvidím čo mi zajtra povie doktorka, čo a ako sa mám stravovať, bo som čítala, že zasa veľké obmedzovanie tiež nie je pri cukrovke oka. ale nemyslím si že jem málo, mám skôr dojem, že som furt hladná a furt niečo tlačím 🙂 len teda v minulosti som tlačila sladké 😀

7danka7
12. únor 2014

Kockyy ako sa dari? Ako pokracuje tehulkovanie.. My sme pribrali 1kilecko po tom co sme 8 schudli tak som sa trosku potesila lebo som sa uz zacinala bat preco nepriberam..Teda za normalnych okolnosti by mi to vadilo ale v tehu kaslem na to nech si pribera ta mala laska moja 🙂
Zajtra mame poradnu tak uvidim co nam Dr. povie..

1velrybka
12. únor 2014

Holky, jsem v porodnici. V pátek jsem byla na kontrole na gyndě, vše ok. V noci na sobotu jsem se probudila, myslela jsem, že mi praskla voda, jak to ze mě lilo. Jenže to byla krev. Takže jsem hned vzbudila manžela, jeli jsme na pohotovost. Nejdřív jsem tam ležela a se sestřičkou čekala na doktora, než přijde. Nejdřív nic moc neviděl na ultrazvuku, tak do mě strkal nějaké železo, pak zase ultrazvuk. A prý se odlučuje placenta, tak honem na sál a na císaře. A volali na novorozenecké do Hradce Králové, že bude převoz mimča k nim. Maruška má 1990 g, 45 cm, narodila se o 7 týdnů dřív. Je tedy v jiné nemocnici, zatím ještě na dýchacím přístroji (prý ale už snížili dávky kyslíku, co jí dávají). Tak nám držte palce, ať to zvládne, mám o ni strašný strach.

ynett
12. únor 2014

@1velrybka držím palce, neboj všetko dopadne super. Maruška je určite veľká bojovníčka 🙂

1velrybka
12. únor 2014

@ynett Děkuju! Snad máš pravdu. V pátek mě pustí, takže bych bývala jela hned za ní, jenže jsem dostala kašel, takže nemůžu, abych ji nenakazila.

ynett
13. únor 2014

@1velrybka určite mám pravdu 🙂 treba veriť i keď viem že je to ťažké.

pekne šup šup domov a do postele, čo najskôr a najlepšie to vyležať aby si bola zdravá a silná lebo bábatko ťa bude potrebovať aby si bola pri ňom.

cecilka88
13. únor 2014

@1velrybka velmi na teba myslím, babetko má krááásne meno 🙂, prajem Vela zdravíčka a skorý návrat vás oboch domou a nech tú váhu čoskoro dobehnete 😉 Drž sa

ejdzi
13. únor 2014

@1velrybka drzim palce! Neboj vsetko dobre dopadne!

inngrid
13. únor 2014

@1velrybka juuuuj moja drzím palce aj ti povedali lekári čo to zapríčinilo tlak v pohode či?

honeypet
13. únor 2014

@1velrybka držím moc palečky, aby vše bylo v pořádku. Maruška jistě bude veliký bojovníček. Myslím si, že pokud snížili dávku kyslíku, je to jistě dobrá zpráva. Hlavní je aby ses teď ty uzdravila a mohla být vaší malé bojovnici oporou. Bude to z počátku náročné, ale pevně věřím, že to zvládnete a brzy si povezete Marušku domů.

1velrybka
13. únor 2014

@inngrid No po pravdě jsem to zatím moc neřešila, vím jen, že se na zadní stěně začala odlučovat placenta a nebylo to pořádně na ultrazvuku vidět. Jsem byla ze všeho taková vyjukaná a vystreslá, spíš jsem řešila (a řeším) jen to, aby byla Maruška v pořádku. Tlak jsem měla včera ráno vysoký, jinak ne.

1velrybka
13. únor 2014

@honeypet
@inngrid
@ejdzi
@cecilka88
@ynett

Holky, moc vám děkuju za podporu. Včera večer to na mě šíleně padlo a chtělo se mi furt brečet. Tak nám držte palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru