Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evikj33
28. zář 2012

@betulis Pokud by měl dr.na něco podezření,určitě by tě měl informovat o případných komplikacích,nebo rizicích-byl to 1.trimestrální screning-UTZ+ krevní testy,nebo jen běžné vyšetření u tvého gyn?Já brala Utroš na začátku těhu a kolem 12tt se většinou ukončuje jeho brani.Tak nevím na co přesně ti ho dal.Je to právě na udržení v začátku než je mimi živeno placentou,ale u tebe už by placenta měla fungovat.Jinak na bolest se muže občas paralen,třeba jen pulka.Dal ti dr.nějakou zprávu,nebo něco.Je to dost nestandartní chování.Já bych se určitě ptala,pokud se mně něco nezdá.

novina
28. zář 2012

Holky, já taky nejsem žádné vyžle. Ale bývalo mi hodně špatně a do 5. měsíce jsem zvracela a zhubla 8 kilo. Teď jsem v 8. měsíci a nahoře mám 6 kilo, takže jsem vlastně ještě dvě kila v mínusu oproti začátku těhotenství. Zmenšil se mi zadek, boky a stehna a všechno to mám v pupíku 🙂

betulis
28. zář 2012

Dekuji byl to 1.trimestrální screning-UTZ+ krevní testy ale ty me teprv cekaj... No ja se ptala ale on me jen odbyl... Zrovna u nej mi to prislo divny uz sem snim prosla nekolika problemama v predeslych letech a vzdycky byl fajn a vse mi lajcky popsal a ted najednou takhle se chofat a me krapet desi... Nechci bejt silena tehule aloe pri prvnim nevim vsude se pise neco jineho a co si pak zvolit ... Jinak k tem kilum 😀 behem prvnich dvou mesicu sem mela na hore 10kg ne diky mimcu ale lezela sem po autonehode a ani o prckovi nevedela ted du zas dolu mam to jak na houpacce 😅

evikj33
2. říj 2012

Ahoj holky no tady to teda žije 😅 @veverka.terka Tak jak mamušo kulatí se pupík a Julinka roste 😕 😉 @hankar20 Jak ty s Verunkou rosteš vše je Ok už vám to taky pěkně naskakuje 🙂

hankar20
3. říj 2012

@evikj33 ahojík rosteme jako z vody...malá má bez 1cm 40cm a máme kilečko a čtvrt...dneska si jdu vyřídit mateřskou a příští týden jdu do porodnice na poslední veliký ultrazvuk tak se moc těším...A jak se máš ty mamko? A jak rostete?

veverka.terka
3. říj 2012

@evikj33 ahojky, to víš, že rosteme, obě 😀 ale tys sem pořád nšupla pupík se svýma drobečkam?! 😉 🙂 a jak ti je, pořád ještě zvracíš?

evikj33
3. říj 2012

@hankar @veverka.terka Jj zrovna dnes ráno jsem opět objímala WC,takže na váze zatím pořád stejně -5kg od začátku a přez pupek už 117cm 😅 akorát foto stále nemám,manža namně se... a já se skoušela fotit v zrcadle a skákal mně tam blesk,takže to stálo za prd.Ale určo se ktomu do porodu dokopem.Miminka osobě dávaj řádně vědět a v neděli jdem na ty srdíčka a v pondělí poradna,tak snad bude vše jak má a trochu porostli 🙂 Jinak jsem měla včera první kontrolu ze socky,byla jsem doma. 😎

hankar20
3. říj 2012

@evikj33 jujky..tak zkus focení na zastávce tam to zkazit nejde xD pak sem musíš napsat kolik miminka váží a měří a jak se jim daří..jinak už máš jména?

evikj33
3. říj 2012

@hankar20 Tak s tou zastávkou by to asi neklaplo unás je jen ta stará betonová 😀 Jinak nějaká jména máme,ale ještě nepadla konečná volba.A při UTZ ve 20tt měla holčička 277g a klučík 289g k mírám nikdo nic neřek 😒 a daří se jim asi dobře-teda doufám začínaj prokopávat častěji 🙂

hankar20
3. říj 2012

@evikj33 já mít dvojčátka tak ani nevím jak pomalu dejchat..malá mi uplně na to kopání stačí 🙂 kdy myslíš že padnou konečná jména? a jak miminkům říkáte?

evikj33
4. říj 2012

@hankar20 No se jménama těžko říct-Klučík už je asi jasnej (Jan)ale o holčičku je boj chtěli jsme Barboru a bratrancova žena čeká koncem dubna a je to taky holka a chtěj taky Barboru 😅 Takžetěžko říct jak to dopadne,manža se totiž necháva ukecat že jim jméno přenecháme-Já chtěla ještě Valerii Zatím jim říkám prdelky moje 😀 a manža na ně ještě moc nemluví,je to jiné jak u malého.A když na ně mluvím já tak namě kouká pes a šplhá pomě,pač si myslí že je to na něj a nebo manža pořád volá od PC-co cos říkala.Si připadám jak pako 😎 .

hankar20
4. říj 2012

@evikj33 já malé tedka říkám ďáble, protože nic jiného se pro ní nehodí xDDD jinak jestli se ti Barborka líbí a chceš to jméno, tak přeci jen rodíš první ne?🙂 A nic si z toho nedělej na mě tak koukaj lidi v tramvaji když malé říkám at nezlobí 🙂

fretecka
5. říj 2012

jéé holky co já bych dala za to nepřibírat,já už mám 8kg navrh a to se v jídle hodně omezuji a stejně přibírám a malej má z čeho čerpat tak to nechápu.Sladké nejim,po masu stále zvracím.takhle skončim na 120kg ☹

evikj33
5. říj 2012

@fretecka Hlavně nestresuj,znáš to čím víc nato myslíš,tím horší to je a nezapomen že ted podle tabulek bys měla přibrat 250-500g týdně,roste mimi,já byla ted na odběr na štitku a příští čtvrtek jdu k dr.na kontrolu ,jsem zvědavá co řekne-už minule říkal že bych mohla něco pomalu nabrat,ale mně je pořád dost blbě a jím pořád stejně a váha prostě stojí.Tak snad je vše v pořádku.Umne to určo souvisí s tou štitkou,Měla jsem sníženou funkci a po hormonech jsem ještě nabrala a ted se to asi nějak srovnalo.Dej tomu čas a opravdu se netrp,skoro všechny mé kamarádky nabraly kolem 20-25kg a do 3měsícu to měly dole a nekojily všechny.Jen v porodnici necháš okolo 10kg Hlavně at jste s prckem v pořádku 😉

fretecka
5. říj 2012

@evikj33 snažim se ale zvykla jsem si na těch mých 70kg a ted od hormonů už mám i s těhu nahoře 32kg,nic neobléknu a ten můj si ze mě už utahuje,vím že mu to vadí.já vím,hlavně že prcek je v pořádku.no já i když jsem zvracela do 15tý nabrala jsem 5 kg,vlastně občas zvracím i ted.Dokázala jsem už jednou shodit 65 kg ale ted se bojim že to nedokáži

veverka.terka
5. říj 2012

@fretecka neboj, nejseš v tom sama 😉 🙂 taky mi to frčí pěkně nahoru a mám strach, kolik přiberu do konce.... 😒 ale co už, hlavně, aby mioušek byl v pořádku a doufám, MOC DOUFÁM,že to pak nějak dolů půjde 😉 😉 😉

fretecka
5. říj 2012

@veverka.terka v to taky doufám,už to mám rozplánované 😀

iivkaa1
9. říj 2012

ahojte maminy, su tu nejake, ktore ostali tehotne s vahou nad sto kil????

veverka.terka
9. říj 2012

@iivkaa1 já sem bohužel měla nad 100kg už před těhu, takže mám stále nad 100 😒

iivkaa1
9. říj 2012

@veverka.terka hm,ale sak potom to dame dole.....hlavne nech su babatka v poriadku...a vela si pribrala?

katika125
9. říj 2012

@veverka.terka ahoj prosím ťa a nemala si problém otehotnieť, alebo s udržaním? Mám tiež nad 100 😒 a práve by mi mali vkladať oplodnené embryo po umelom oplodnení, tak mám obavy, lebo už máme jedného anjelika, ktorý odyšiel skôr, ako sme si to stihli uvedomiť ☹

iivkaa1
9. říj 2012

@katika125 ahoj ak mozem aj ja reagujem, ja som mala pri prvom skoro sto a pocas tehu som pribrala nad sto a nemala som ziadne problemy....hlavne sa nestresuj a mysli pozitivne 🙂 a vsetko bude fajnä

veverka.terka
9. říj 2012

@iivkaa1 no, já doufám, že pak to půjde dolů....zatím sem přibrala 4kg, takže to není tak zlé, ale i tak je to záběr na tělo.
@katika125 já sem také po IVF, povedlo se nám to na 2.pokus, ale problém byl především u manžela, já sem byla relativně v pořádku a řekli mi, že ta váha na to až takový vliv nemá, pokud sem jinak zdravá a neléčím se s ničím.neboj, určitě se teďka na váhu vyprdni a buď hlavně psychicky v pohodě, to je nejdůležitější!!! 😉 🙂

veverka.terka
9. říj 2012

@iivkaa1 souhlasím 😉 😉 😉 pozitivní myšlení a pohoda celkově je to nejdůležitější 😉 🙂 a vy se snažíte o 2.mimi? 🙂

katika125
9. říj 2012

@iivkaa1 ďakujem za odpoveď, ja sa snažím nestresovať, hlavne zajtra, keď mi bublinku vložia, verím že bude teda všetko v poriadku. Ďakujem 🙂

katika125
9. říj 2012

@veverka.terka snažíme sa o prvé, keď som otehotnela, dlho som si to neužila ☹ , ale vezmem si vaše rady k srdcu a budem sa snažiť byť čo najviac pokojná 😉

iivkaa1
9. říj 2012

@veverka.terka no ja som pri prvom pribrala 10kil za cele tehu ..a ak sa posnazime tak to pojde dole 🙂 a ano snazime sa....mozno to vyjde,robila som si dnes test a bol pozit.ale som opatrna,lebo pred rokom som potratila v 3mesiaci,tak nikomu zatial nevravim....verim,ze bude dobre

katika125
9. říj 2012

@veverka.terka my sme tiež teraz absolvovali druhý cyklus, malinké bublinky sa zatiaľ držia, tak verím, že sa aspoň jednému bude u mňa páčiť. Ja mám aj problém so štítnou žľazou, ale doktorka mi povedala, že na otehotnenie by to nemalo mať vplyv, ale asi 8.deň po vložení idem na kontrolu, tak mi možno zvýši dávku ako to robievajú 🙂

iivkaa1
9. říj 2012

@katika125 tak to ma byt 🙂 neboj onedlho budes mat v naruci babo,len tomu ver 🙂 a drzim palce

veverka.terka
9. říj 2012

@iivkaa1 tak to jde-10kg za celé těhu je fajn 🙂 no, já sem právě při 1.pokusu IVF taky otěhotněla a hnedka potratila....no, co už, stává se to bohužel ☹ tak snad vám to vyjde a testík bude jenom sílit 😉 🙂
@katika125 určitě buď v klidu, opravdu je to moc důležitý, mluvím ze své zkušenosti 🙂 ....taky sem poprvé po IVF otěhotněla, ale hnedka potratila.... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru