Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzanazuzana
4. dub 2011

@eviss ja momentalne vazim 94 kil....zatial som pribrala kilo odkedy viem, ze som tehotna!!!!

zuzanazuzana
4. dub 2011

@flagicka no mne by mali prist tento tyzdn tie rifle, tak som zvedava......ozaj, citala som tu, ze jedna holka, ktora ma termin 24.9. termin, vcera citila ako babo prvykrat kope. je to mozne? ty uz citis? to sa mi nejako nezda....ved to by som teda ja mohla za dva tyzdne!!!!!

zuzanazuzana
4. dub 2011

@martinex
@stardust
vy mate rovnako stare deticky.....aj tak vas obdivujem, lebo ja mam neter, ktora bude mat v maji 2 roky a da to zabrat....a este mat k tomu male babatko! tak asi sila zvyku, ale aj tak!!!!

flagicka
4. dub 2011

@zuzanazuzana ahojky no já cítím jen takové tlačení občas,ale zatím nic jiného a prý u prvního mimča jsou pohyby dýl než u druhého tak nevím co cítila 🙂

ilonne
4. dub 2011

Ahoj holčiny, co si myslíte o počítání kilojoulů v těhotenství. Já jsem takhle zhubla než jsem otěhotněla a už jsem stihla přibrat 4 kg, tak jsem se k tomu vrátila. Musím napsat, že už mě opustili chutě na sladké a vůbec nemám chuť na uzeniny, takže už to jde.

chirabell
4. dub 2011

Ahojte, tak sa k vam pridavam...moja aktualna vaha je 81,5kg...nie ze by ma to tesilo, kedze moja standardna vaha bola este minule leto 65kg...ale...mala som stresy, lebo som sa stahovala zo zapadu slovenska na vychod, tak som prestala cvicit , moj drahy je papkac a gurman, pri nom tazko clovek odola a tak vaha isla v priebehu pol roka hore na cca 72...lenze potom som vysadila HAK a zas cosi vybehlo hore, potom tehu ktore sa neudrzalo a skoncilo samovolnym potratom v zaciatku a za ten mesiac zas cca 2 kg hore, lebo mi strasne isiel na chut chlebik s masielkom a pazitkou....no a tak som skoncila kde som. A prave ked som sa rozhodla opat cvicit, tak sa nam zadarilo zas, tak uz to neriesim. Drahy sa nestazuje, vraj som sexi aj tak 😀 a nebudem telo stresovat, len si chcem davat pozor aby som zbytocne vela nepribrala, lebo chceme viac deticiek, tak nech to nejak ustojim s tou vahou. Aktualne mi velmi jest nechuti, co tiez nie je dobre, lebo telo si drzi zasoby a pribrat sa da aj takto. No ale uvidime.

@ilonne akurat som dnes citala v jednom mamickovskom casopise, ze ak sa snazite otehotniet alebo uz ste, nema sa uberat na prijme potravy, ak chceme schudnut ale skor pridat pohyb, pred tehu sa da dakeco, v tehu podla moznosti zeny...takze hoci normlane chudnutie funguje tak, ze uberes kj, teraz by som to nerobila. Ak sa citis ok, skus pridat viac pohybu, napr prechadzky 🙂

mata71
4. dub 2011

ahojte,pred rokom som mala 78kg -80kg, vyska 167,,,po roku bratia hormonov a injekcii do brucha som sa dopracovala 1.3.2011 na 96kg. v decembri som potratila v 7tt dvojičky, ☹ ,,,vo februari 5tt zamkle tehu,,,,po vyšetreniach mi zistili ze sa mi spustila cukovka co maju tehule,,,mam ju stale,,drzim dietu,nejem ziadne sladke teda len dia veci,ale tie maju vela tukov,,,,4.4 som sa odvazila a mam 89kg,,,,no lekarka sa potesila ale tehu nam neodporucila kvoli poskodenia plodu,beriem na cukor lieky,,,,,takze som sa vdaka hormonov,chutiam dopracovala na vahu ako hrom a cukrovku k tomu,,,,oblečenie mam aj 44 aj 50 zalezi od cislovania,,,, 😅

eviss
4. dub 2011

@flagicka ja jsem u prvni citila pohyby ve 4m. nejsprve jsem myslela, ze mi jen pracujou streva 🙂 ale kdyz kopla po druhe, tak to bylo jasny 🙂

chirabell
4. dub 2011

@mata71 juj, tak to nie je potesiva situacia, ale aj baculky (a ze mam take kamaratky, s tvojou vahou a nizsim vzrastom) maju deticky a aj viac...a ani matky s cukrovkou...tak verim, ze aj vam sa postasti a myslim, ze ak to budes mat riadene lekarom, tak aj stastne donosit. Akurat ma zaraza ta veta lekarky, ze neodporuca...cim to zdovodnila? len cukrovkou?

flagicka
4. dub 2011

@eviss no tak to se mám brzy na co těšit 🙂 🙂 🙂

stardust
4. dub 2011

@zuzanazuzana tak teraz je to makacka, ale aspon sa nemusim trapit surodeneckou ziarlivostou a neskor uz budeme mat pohodu v tom zmysle, ze by som uz nechcela zazivat neprespate noci, prebalovanie, krmenie...

stardust
4. dub 2011

@stardust aj u vas mate typicke aprilove pocasie? Ledva som vystihla spravny moment na prechadzku s krpcami.

andraska
4. dub 2011

@zuzanazuzana no ja som brala hormony na podporu k otehotneniu minuly rok tri mesiace.... tak je to clekom mozne ze som pribrala nebadane aj z teho🙂? co uz ja to neriesim, toto naozaj nieje najdolezitekjsie na svete, uz desat rokov beriem rozne hormony -kortikoidy... atd zle stravovacie navyky typu rano neranajkujem a cez den mama jedno jedlo ... zvykle a vecera sucha.... tak sa to niekde odrazi a to nehovorim o hektickom zivotew aky zijem... som rada ze vobec fungujem ci mam anadvahu alebo nie to riesi iba lekar na gastroentero...heheheh ale inak nist....tak co uz, naozaj doelzite je ze existuejm , a ze som vobec tu, ja uz davno neriesim vahu nikdy som nebola chuda ,ale bola som pevna , vzdy som mala viac kil ako moji spoluziaci , aj ked mi to nehadali, ale neni som ziadne racheticke sparatko.... proste krv a mlieko a co sa zabijem? nie.... ked sa peken nahodim a upravim , mam taky neodolatelny sarm🙂 heheh tak co ... drzte sa dievcata .... zivot je ovela tazssi na zitie a nie to aby sme riesili iba to ci som pribral aalebo nie....

ilonne
4. dub 2011

@chirabell Díky, asi to tak budu muset udělat. Já jsem myslelana starvu okolo 5000 kj, přijde mi, že toho snim dost. Aspoň, když jsem to počítala, tak jsem měla iproblém se na těch povinných 5000 kj dostat.

adinkag
4. dub 2011

@zdenush88 no mna tiez strasia s cisarskym no som zvedava co mi povie vo stvrtok ked pojdem na ten 3 trimestrovy ultrazuk 😵 😵

zdenush88
4. dub 2011

@adinkag a to z akého dôvodu robia pri pevnejších babách cisársky? ako vrvaím, mne je to jedno, ja chcem len to najlepšie pre princeznú, ale fakt som si myslela, že práve pri pevnejších babách nechcú cisárak kvôli tuku... 😅 😅 😅

adinkag
4. dub 2011

@zdenush88 neviem kvoli comu to robia,ale co som sa bavila s viacerymi pevnejsimi babami tak sli normalne ale neviem co to maju za novinky zase tiez mam obavy ze sa mi to bude blbo zrastat lebo tukovy vankus je tukovy vankus 😠 😠

stardust
4. dub 2011

@adinkag zasiva sa aj ten tukovy vankus alebo zrastie sam od seba? Na videu zobraz

stardust
4. dub 2011

@adinkag chyba...na videu zobrazujucom priebeh operacie prsnikov som si nevsimla, ze by chirurg zasival aj vnutri ten tuk...

zdenush88
4. dub 2011

@adinkag hmmm no som zvedava.. dalsiu poradnu mám az 29.4. a to uz budem v 30tt, tak si myslím, že už sa budeme baviť o pôrode, tak sa hádam niečo dozviem..... 😉 či kedy sa začneme baviť o pôrode?? 🙂

zdenush88
4. dub 2011

@zuzanazuzana ja som citila pohyby od 16tt ale nie kopance ale to bublinkovanie....kopanceky asi tak o tyzden, dva neskor... 😉

zuzanazuzana
4. dub 2011

@andraska tak ano, mas svatu pravdu....v zivote su ovela dolezitejsie veci ako vaha....ale niekedy komplikuje aj zdravotny stav.....netvrdim, ze jem zdravo,ale ani sa neprejedam....ale mam dost vysoky tlak uz dlhe roky....prisla som o zlcnik atd.....vsetko so vsetkym suvisi, vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.....napriklad moja tiez dlhorocna hormonalna liecba kvoli babatku pridali kila....zbytocne cysty, zmeny nalad atd atd atd

zuzanazuzana
4. dub 2011

@adinkag no ja mam najviac tuku na bruchu a mam jazvy po operaciach...sice mensie ako po cisarskom, ale hojilo sa mi zakazdym dobre.....

zuzanazuzana
4. dub 2011

@zdenush88 tak to sa neviem dockat, lebo za dva tyzdne budem v 16 tt a do mesiaca by som teda mohla citit nejaky pohyb, ze? vytesujem sa!

mata71
4. dub 2011

@chirabell Ahoj, no ano cukrovkov aj vzhladom na vek mam už 39r,,, 😕 ,,tak robila nejake testy aj vysledok od gynekologa,,,genetika ukazala chybne plodiky,,,tak to zhodnotila takto,,,je to stresujuce,no čo Ti budem hovorit,, ☹
kočky moja švagrina mala 110kg ked zostala tehotna a išla rodit ked mala skoro 120kg,po porode mala okolo 100kg,,,takže tehotenstvo nieje o kilach 🙂

zuzanazuzana
4. dub 2011

@flagicka no ja som si to pri prvom synovi aj poctivo pisala, ze kedy som 1x citila pohyby a tak, len to nemozem najst....hihi....to som cela ja!!!!

adinkag
4. dub 2011

@zdenush88 no zatial sa so mnou o tom nebavil ale hovorim ze vo stvrok mam ten ultrazvuk a potom hned poradnu tak snad uz sa konecne vyjadri ze co bude alebo moj predosly gunekolog to hned videl na ciararsky tak som zvedava co zahlasi tento co k nemu chodim teraz

adinkag
4. dub 2011

@zuzanazuzana no tak si mala dobre celkom ,a co inak ako pokracujees v tehu?

adinkag
4. dub 2011

@stardust ja som myslela sadlicko na brusku ked budem mat cisarak,zatial prsia neriesim 😉

stardust
4. dub 2011

@adinkag no dobre, ale prsia su tiez plne tuku, takze tam vidim istu paralelu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru