Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kettm
28. lis 2013

@1velrybka neboj to přijde každým dnem.

1velrybka
28. lis 2013

@kettm Jako na jednu stranu si říkám, že je dobře, že je začnu cítit později, že bych určitě stresovala, kdybych je cítila a pak delší dobu třeba necítila....Ale prostě je to takové divné, když všechny píšou, že je cítily v týdnech, které už mám dávno za sebou. Snažím se uklidnit i tím, že mi přijde, že mám břicho poměrně velké na rozdíl od jiných těhulek ve stejném období....že tam třeba má opravdu víc místa, víc vody nebo nevím....

Jinak u nás to měl být nejdřív kluk (ale doktor říkal, ať to ještě beru hodně s rezervou), minule už holčička, tak uvidíme zítra....

kettm
28. lis 2013

@1velrybka neboj mimčo je určitě v pořádku, taky jsem byla nervózní jak pes, některé holčiny už od 16 týdne jak cítí pohyby a já furt nic, ale říkala jsem si, kdyby se něco dělo, určitě to poznám, krvácení, atd. a ty se můžeš těšit, že zítra mimčo uvidíš😉

maaky
28. lis 2013

@1velrybka to budou první pohyby

1velrybka
28. lis 2013

@kettm Snad máš pravdu, každopádně díky za uklidnění 🙂

1velrybka
28. lis 2013

@maaky To právě nevím...mně se to v břiše občas takhle "mele", i když jsem nebyla těhotná....

A mimochodem, kde bych vlastně měla ty pohyby cítit? Teď v tom 23. tt?

maaky
28. lis 2013

@1velrybka podle me všude

kettm
28. lis 2013

Přesně tak, cítila jsem to jako takový bublinky, žádný kopance do žeber🙂 občas jsem nevěděla jestli to jsou střeva nebo mimčo🙂 ale později už to poznáš dobře, hlavně teda když to moje si rádo kopne do močáku 😀

maaky
28. lis 2013

@kettm me prijde ze to moje mlade miluje muj mocak a kontaktuej ho při kazde prilezitosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kettm
28. lis 2013

@maaky já už měla podezření že je fakt otočený nohama dolů, protože to jsou přímý rány, ale dle utz je už hlavou dolů.

maaky
28. lis 2013

@kettm ja jsem na poslední kontrole minuly tyden ho mela prdelkou dolu tak sjem zvedava 10.12 jestli se otocil nebo si dela co chce

monik13
28. lis 2013

@inngrid no to se chodí jen na krev a za 14 dní se jde na ten podrobnej UTZ

inngrid
28. lis 2013

@monik13 a tak čo sa pozerá na tom podrobnom utz?

nevee
28. lis 2013

@1velrybka Já je cítila od 21. tt úplně dole jako pod břichem a hlavně když jsem ležela na zádech nebo seděla uPC - to vadí mimču doteď, když sedim předkloněná, hned mě začne kopat. Jinak mě od začátku mnohem vìc kopala rrukama než nohama, protože je prý hlavou dole a cítím to dole. Teď jsem ale 35 tt a cítím to už všude 🙂

inngrid
28. lis 2013

@nevee a čo si citila od 21tt ?

nevee
28. lis 2013

@inngrid No když jsem ležela večer u TV na zádech, tak takový jako už pohyby, jak když se tam převaluje had 🙂, nebylo to kopání, ale takový spíš jako otáčení a tak 🙂

inngrid
28. lis 2013

@nevee jééééééééj to musí byt krásne

kozinka3
29. lis 2013

Krásný nový den boubelky 🙂
Dneska jsem se tak krásně vyspala 🙂 Ani s malou do školky jsem nešla 😅 Vzbudila jsem se v devět a malá si chrupkala do půl desáté 😀 Takže pohoda.. teď jsem po snídani a trošku jsme poklidily a já dala vyprat pračku 🙂 musím se nějak rozhýbat a jít makat do kuchyně.. jinak nebude nic k obědu 😀

kozinka3
29. lis 2013

pohyby jsou fajn 🙂 ale někdy fest bolí.. si připadám že mám už uvnitř těla monokly :-P 😀 ale stejně je to super jak se ti tam všechno hejbá 🙂)))

stepankakv
29. lis 2013

@kozinka3
Ahoj holky, tak jsem včera byla na kontrole a moc dobré zprávy nenesu :( Na UTZ byl vidět pouze prázdný gestační váček a doktorka říkala že už by mělo být vidět embryo a zatím nic :( Takže čekáme do dalšího čvrtka a pak se uvidí..bulela jsem celej den a po přečtení všech možných diskuzí si moc naději nedávám :((((

kozinka3
29. lis 2013

@stepankakv který máš být týden :-/

1velrybka
29. lis 2013

@stepankakv Ahoj, to jsi byla na první prohlídce v těhotenství? Třeba jsi měla později ovulaci, tak to se to objeví až později. Budu držet palce, ať to dobře dopadne.

Já jdu na kontrolu dnes odpoledne, jsem z toho docela nervózní. Budu taky pak až večer, tak napíšu, jak jsem dopadla.

kozinka3
29. lis 2013

@stepankakv jde o to jaké má dr. vybavení atd.. já byla 6 plus 4 (takže 7. týden) a byl vidět také jen váček... změřil jeho velikost 🙂 a řekl mi.. že nebudeme stresovat ... v 9. týdnu jsem začala krvácet (stále jsem nevěděla zda tam mimi je nebo ne... mezi tím jsem neměla žádnou kontrolu) no tak jsem běžela na pohotovost a viděla jsem mimi v plné kráse a už mu bylo i srdíčko 🙂 A bylo už veliké 🙂 Takže asi tak 🙂 Já jen ať nestresuješ a až vše bude potvrzené ať teprve poté děláš závěry 🙂 Doufám že vše bude jak má 🙂

stepankakv
29. lis 2013

@kozinka3 děkuji moc za takhle pozitivní komentář 🙂 já jsem včera podle MS měla být 7+1 ale podle ovulace vím na 100 pro že jsem byla včera 6+1tt... gestační váček také změřila, řekla že je pěkný a že to vypadá na to 6+1 ale i přesto už by mělo být něco vidět... bude to dlouhý týden :(

stepankakv
29. lis 2013

@1velrybka jj na první kontrole...taky moc držím palce ...

kozinka3
29. lis 2013

@stepankakv nestresuj 🙂 a uvidíš za týden 🙂 dneska všechno všichni honem honem.. a pokud to není podle tabulek je to špatně.. ale takhle organismus nefunguje 🙂 já to tak podobně měla i u první dcerky.. takže už jsem u druhého nestresovala 🙂 a to si vem.. že na první kontrole.. to jsem byla cca 5. týden.. nešel vidět ani váček .. přišla jsem s tím že jsem těhu.. ale dr. jsem nic neřekla. a že jdu jen na preventivku.. čekala jsem až co mi řekne 🙂 no a řekl mi.. vše v pořádku.. tak se uvidíme zase za půl roku. no a já na něj koukala jak puk.. že se snažíme o mimi a že vím stopro že jsem těhotná 😀 a on faaaaakt... no já tady nic nevidím.. tak se přijdtě ukázat za dva týdny.... 🙂 a za dva týdny byl právě jen ten váček 🙂 a teď je z něj u budoucí Eliška 🙂)))

market26
29. lis 2013

Ahojenky zdravim vsechny chci se zeptat neni tu nejaka mamina co by chtela oblecko na kluka ,,, kus za0,5-1e

stepankakv
29. lis 2013

@kozinka3 ty mi tím úplně zvedáš náladu 🙂 Prostě budu pozitivní a to by bylo aby nebylo 🙂 A jak jsi se cítila když ti řekli že tam nic nevidí a nebo že je tam jen váček?

kozinka3
29. lis 2013

@market26 škoda že ne na holčičku 🙂

@stepankakv no jsem docela pozitivní člověk.. takže jsem si řekla.. že pokud to tak má být tak to prostě tak bude 🙂 a i kdyby byl váček prázdný.. tak to tak má asi být a příroda si to sama zařídí... než bych měla mít nemocné mimi.. to si radši počkám ještě pár měsíců 🙂

stepankakv
29. lis 2013

@kozinka3 to je pravda...taky si to už tak říkám...hlavně at jsme oba zdravý a když to prostě tenhle měsíc vyjít nemá, vyjde to někdy příště 🙂 Děkuji ti opravdu za podporu.. je super to s někým sdílet, kdo mě podpoří...zatím jsem se v diskuzích spíš vystrašila :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru