Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
22. led 2014

@inngrid tak tak🙂

ynett
22. led 2014

@obcansr ja mám tiež 160 cm a pred otehotnením som mala niečo nad 90 kg. najprv som schudla 3 kg, teraz som ich nabrala naspäť. takže v šiestom mesiaci mám stále 90 kg. uvidím ako to pôjde ďalej, lebo ma čaká tretí trimester kedy sa najviac priberá. tiež dúfam, že veľa nepriberiem, tak ale obávam sa že ano, kedže som na rizikovom, takže len sedím, ležím a jem 😀
@zuzana8781

ynett
22. led 2014

@obcansr @zuzana8781 niečo nad 90 kg som myslela 90,xx kg, nemala som určite 91 😀 😀

inngrid
22. led 2014

@peterek414 dobre daj info ako si dopadla 🙂

@kettm tíško zavidim uz ten termín pôrodu a to ze bez komplikácií to je super aj tlak si mala ok celé tehu?

@obcansr ale no ziadne depky teraz musíš na babatko mylsierť

kettm
22. led 2014

@inngrid měla donedávna 120/80 ale teď mi to vylítlo, takže uvidím, co se bude dít, brali mi krev na preklampsii, ale s váhou to asi nemá nic společnýho, kamarádka má 70 kg a taky ji měla. Mimčo je větší tak se mu tam asi moc nelíbí. Syna jsem přenášela 2 týdny a měl 3910g, zelená plodová voda, malej žloutenku, takže toho se dočkat opravdu nechci.

inngrid
22. led 2014

@kettm inak ja som akurát čitala tento tyzden, ze prenášať ani neni dobré jasné kazdy inak vravi ja pôjdem cisárskym takze toto mam poriešené len nech mi tlak vydrzí trošku amm z toho strach

zuzana8781
22. led 2014

@kettm @inngrid

dakujem babulky...dufam , ze to pojde hladko 😉

drzim vám palce až to vsetko super dopadne 😉

honeypet
22. led 2014

@obcansr Být tebou tak se kvůli váze nestresuji. Já mám taky 160cm a začínala jsem na váze 94kg. Během prvních tří měsíců jsem nabrala 3kg, ale vypadá to, že to byla jen voda, kvůli Prednisonu, co jsem brala - jsem po IVF. Teď jsem ve 30tt a uvidím v pondělí u dr. v poradně, jaká bude váha. Ale dle váhy u rodičů jsem už -1kg. Když k tomu připočtu váhu miminka, plodové vody, zvětšené dělohy a zvýšeného objemu krve, tak už jsem minimálně -3 až -4kg pod původní váhou. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat těch zbývajících 10 týdnů, ale zatím to vypadá, že budu z porodnice odcházet s váhou nižší než před otěhotněním.

maaky
22. led 2014

nejhorsi na pribirani je ten posledni mesic to miminko tloustne nejvic

inngrid
22. led 2014

@zuzana8781 dakujeme 🙂

inngrid
22. led 2014

@honeypet ty si môj sen ešte berieš prednisone?

honeypet
22. led 2014

@inngrid ne, brala jsem jen ty první tři měsíce. Teď už mám jen léky na tlak a magnésium, a když si vzpomenu, tak vitamíny.

inngrid
22. led 2014

@honeypet a čo más na tlak a pomaha ti ja beriem tyzden a nemam ocit ze by mi pomahal no trošinku neviem aka je tam doba ktorá to ovplyvni ze sa mi to znizi

petulkavikulka
22. led 2014

Zdravím vás 🙂 taky se přidávám. Já jsem před prvním otěhotněním vážila 54kg než jsem šla rodit, tak jsem vážila 96kg. No teď vážím 82kg a snažíme se o druhé mimi a já už teď mám hrůzu z toho, že zase tolik přiberu a kolik mi toho zůstane :(

honeypet
22. led 2014

@inngrid beru Dopegyt 2x1 tabletu a jak dlouho trvá, než pořádně zabere nevím. Já brala léky už předtím. Pak mi dávku těch původních snížili a přidali dopegyt, jak se to ustálilo, ten původní kvůli miminku vysadili. Takže u mně se to srovnalo celkem rychle.

inngrid
22. led 2014

@honeypet a čo si brala predtym pamatás si?

inngrid
22. led 2014

@petulkavikulka hlavu hore mozno to dopadne lepšie ako mysliš 🙂

petulkavikulka
22. led 2014

@inngrid děkuju, kéž bys měla pravdu 🙂 Já když vidím ty maminky co jim jenom naroste bříško, tak jim závidím 🙂

ynett
22. led 2014

@petulkavikulka súhlasím s @inngrid 🙂 hlavu hore 🙂

petulkavikulka
22. led 2014

@ynett děkuji za podporu. Chtěla bych být příjemně překvapená a moc nepřibrat :D

michaelapsotova
22. led 2014

@petulkavikulka hlavu hore :D ja ked som otehotnela mala som 55kg teraz mam 115 kg a nejde to dole ani za svet 🙂 tak usmev na tvari a mat v pazi

honeypet
22. led 2014

@inngrid Brala jsem 1x denně Betaloc ZOK 50mg. Ale kvůli tomu, že snižuje i tepovou frekvenci jsem ho právě kvůli mimču musela vysadit. Dle doporučení kardiologa se k němu budu zase po porodu vracet.

petulkavikulka
22. led 2014

@michaelapsotova máš pravdu, hlavní je že je člověk spokojený, šťastný a zdraví. Manželovi se líbím "oplácaná" a to je nejdůležitější.

inngrid
22. led 2014

@honeypet ja som bola včera na ekg a echu a všetko v pohode ty ako srdičko v poriadku? či? ja chodim internistovi nie kardiologovi hm?

honeypet
22. led 2014

@inngrid běžně chodím k internistce, ale když mi na začátku těhotenství tlak příliš vyskočil, tak mě poslala na specializovanou kardiologii, kde se zabývají tlakem v těhotenství. u mně je to ještě komplikované tím, že mám i srdeční vadu. ne nějak vážnou, ale jsem hlídaná a na echo chodím každý rok. V únoru mě taky čeká, aby to bylo před porodem zkontrolované.

michaelapsotova
22. led 2014

@petulkavikulka no ja verim tomu ze ked maly zacne behat tak schudnem aj ja a ked ne nevadi. No manzel aj kebyze mam 200kg jemu je to jedno 🙂 neze by som sa nestarala o seba ale jddnoducho hladovku nemozen drzat a cvicit nemam kedy

inngrid
22. led 2014

@honeypet júúúúj moc drzim palčeky ale si moj vzor 🙂 30tt pozeram na to stale 🙂

inngrid
22. led 2014

@michaelapsotova a ved ty si na fotečke chudunka aké xxl 🙂

michaelapsotova
22. led 2014

@inngrid to bolo pred otehotnenim ;) teraz vyzeram uplne inac 🙂 a mam 3xl ;)

inngrid
22. led 2014

@michaelapsotova pred otehotnením prvého dietata teraz čakaté druhé či planujete 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru