Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
5. únor 2014

@inngrid treba veriť 🙂 i keď mne to veľmi nepomáha, jeden problém strieda druhý, najprv sme tŕpli prvý trimester či sa bábo udrží keďže som po MA a ešte aj v tomto tehu som krvácala, keď sme si to preskákali tak boli zlé výsledky v 12 týždni - podozrenie DS, keď sa toto poriešilo cca v 19 týždni tak mi zistili polyp, ktorý mohol spôsobiť problémy a teraz keď teda som sa s tým zmierila že celé tehu budem na rizikovom na gauči tak cukrovka 🙂 no čo ti poviem, už sa na tom "bavím". hlavne nech je bábo v poriadku ostatné zvládnem 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett 🙂 tak teda vy ste iný bojovníci to ja s mojim tlakom sa tušim len tak veziem pri vás 🙂

ynett
5. únor 2014

@inngrid tak aspon tlak mám zatiaľ v poriadku 🙂 držím palce aby to bolo to jediné čo ťa bude v tehu trápiť 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett ja sa hlavne modlim aby sa to udrzalo celé tehu 🙂

ynett
5. únor 2014

@inngrid nápodobne 🙂 teším sa z každého týždňa cez ktorý sme sa preniesli 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett a ako ti ide ked si doma? asi neskutočne pomalu 🙂 ale uz si 5 mesiac hej? 25tt je 5 či 6?
ja sa tiez teším kazdemu dobrému utz 🙂

kozinka3
5. únor 2014

Holky nebojte... nijak extra se nehlidejte.. a bude to ok 🙂

cecilka88
5. únor 2014

@ynett ja som mala teh. cukrovku pri prvej dcerke, 12 rokou naspať, cukor mi vyletel len po tom prvvom teste potom som chodila na diabetologicku amb. ram do mesiaca a výsledky rano nalačno, po ranajkach pred obedom stale okolo 4.5 takže ma zbytčne prehánali, ludí tam vždy bolo ako na... 🙂 hrozný vzduch v lete a ešte si tetušky všetky svoje diagnozy podrobne opysovali neraz som sa tam skoro vykotila 😀 , pri druhom teh. som sa testovala sama doma , svokra mala glukomer a všetko bolo ok, lekarka že či chodím , lebo to ževraj sledovať pri každom teh. a ja že jasné 🙂 tlak som si tiež sledovala aj moč doma testovala na cukor a v poho. Teraz zatial neviem vymenila som gynekologa a zatial mi dal z diabetologičkou pokoj 🙂

všetko bude ok uvidíš

ynett
5. únor 2014

@inngrid no neskutočne pomaly je slabé slovo. som doma od 01.10. takže už hoooodne dlho.
som v 6 mesiaci 🙂 no a ešte si pobudnem až do pôrodu takže cca 3,5 mesiaca pred sebou. 🙂 na gauči zostane trvalá otlačka môjho zadku 😀 😀

ynett
5. únor 2014

@cecilka88 dakujem 🙂 veru desím sa toho čakania u lekára, neznášam to. No však uvidím čo mi povie lekár a podľa toho sa zariadim. snáď by som si mohla doma merať hodnoty sama a chodiť len na kontrolu 🙂

inngrid
5. únor 2014

@ynett ty si aká dobra 🙂 aspon budeš mimi ukazovat pozri pozri toto je aj od teba 🙂 no nie?

ynett
5. únor 2014

@inngrid 😀 😀 tak nejako, ako moja sestra hovorí - nech už je vonku 😀

inngrid
5. únor 2014

@ynett 🙂 a ako ja hovorím AMEN 🙂

velkaverca
5. únor 2014

Tak jsem si udělala radost, sehnala jsem si těhu rifle v prodloužení a jsou tak prodloužené, že je budu muset dokonce při své výšce i zkracovat, jupííí 😀 😀 Značka Blueways sice drobet dražší, ale jsem spokojená 🙂

ynett
5. únor 2014

@inngrid 😀 😀

ynett
5. únor 2014

@velkaverca gratulácia 🙂 to človeka poteší, ja mám síce normálnu výšku ale zasa na moju šírku zohnať tehu rifle je problém, tak to ani nechcem vidieť aký problém to je pri tvojej výške. naše obchody sú veľmi málo zásobené vecami pre iné rozmery ako štandardné. 😉

ynett
5. únor 2014

@velkaverca samozrejme nechcela som uraziť tým, že tvoja výška je podľa môjho príspevku nenormálna 🙂 som si to po sebe prečítala ako som to odoslala a vyznelo to desne. sa ospravedlnujem 😔

velkaverca
5. únor 2014

@ynett Kde pak beru to sportovně, jsem zvyklá, někdy jsem i ráda, že se takhle odlišuji od ostatních. Baví, mě pozorovat ty obličeje, když mě lidé vidí poprvé a mají otevřenou pusu dokořán 🙂 O to komičtější to je, když jde vedle mě můj manžel a jeho bratr, manžel měří 198cm a švagr 203cm 😀
Za ty rifle jsem opravdu moc vděčná a pod 1300kč jsem žádné jiné nesehnala a že jsem na netu strávila hodnou chvilku.

honeypet
5. únor 2014

@inngrid @ynett těhotenská cukrovka nezáleží na tom, jaký máš přísun cukru, ale na genetickém předpokladu. Není to o váze. Často ji mají i hubené holky. Jinak co se diety týče, tak je to o úplném vynechání všeho sladkého, z pečiva pouze obyčejný chleba, vyjímečně tmavé pečivo - často obsahuje jako barvivo karamel z cukru, a ovoce jen jednou denně 1 ks. A odvažovat porce, aby odpovídaly stanovené hodnotě sacharidů, jíst 6x denně a pravidelné kontroly cukru - doma zapůjčeným glukometrem.
Řeším dietu už druhý měsíc.

ynett
5. únor 2014

@honeypet tak potom tomu nerozumiem lebo u nás v rodine nikdo nemá cukrovku. je však možné že nejaký môj predok mal 🙂 nevadí, teraz už je jedno prečo sa to udialo ale čo s tým budem robiť. prosím ťa keď neješ chleba a dokonca ani tmavé pečivo (pohánkové je moje oblúbené) tak čo potom jesť ako prílohu na raňajky či desiatu? keď už ťa tu mám tak sa ťa rovno spýtam - mám doma nakúpené smotanové čokoládové jogurty a ovsené kaše - ako som písala, takto som si kompenzovala chuť na čoko - môžem to ešte dojesť? u nás to nikdo neje. alebo to mám radšej vyhodiť? ako som písala k doktorovi idem až budúci týžden, tak teraz neviem či už mám riešiť dietu alebo počkám k doktorovi kedže ani neviem ako veľmi mám zvýšený cukor. nechcem nijako ohroziť bábo. 🙂

ynett
5. únor 2014

@velkaverca no fíha, ste všetci riadne vysoký. 🙂
v konečnom dôsledku som rada, že som na rizikovom lebo nemusím riešiť tehotenské oblečenie, doma nosím tepláky a ak idem k lekárovi alebo nedajboh niekam na návštevu čo je asi tak 2x do mesiaca tak na to mi jedny tehu gate stačia, aj tie som ledva zohnala v normálnej cene 29 €. takže si viem predstaviť aký to je problém zohnať niečo na oblečenie v normálnej cene.

inngrid
5. únor 2014

@honeypet no a mame tu odborníčku 🙂 a ako sa ti darí dobre? to oni ta nabreefovali?

honeypet
5. únor 2014

@ynett chleba je právě jediné pečivo, které můžeš. A tmavé omezeně právě kvůli tomu karamelu. Co se těch jogurtů týče, asi bych to dojedla. Je škoda to vyhodit, když vlastně ani výsledky nevíš. Já se výsledky dozvěděla 17.12. Před vánoci. Hned jsem se objednala na diabetologii, ale vzali mě až 2.1., zatím jsem si měla najít na netu dietu a tu držet. Naštěstí jsem měla jen trochu zvýšenou tu druhou hodnotu. Když jsem držela dietu přísně, tak jsem dle dr. měla až nízké hodnoty. Takže teď si i sladké občas dopřeju, ale nepřeháním to. Jestli chceš koukni na stránky www.tehotenskacukrovka.cz Tam je vše celkem dobře vysvětlené a podle toho jsem se držela. Pak jsem dostala jídelníček v nemocnici, ale teď jí kromě třeba oplatek a čokolády skoro všechno, občas si dám i buchtu. 😉

ynett
5. únor 2014

@honeypet dakujem veľmi pekne za info aj stránku 🙂 tak to dojem a uvidím čo ďalej povie doktor.
tak keď chleba môžem tak to je potom v pohode, a je jedno aký je to chleba alebo sa sústrediť na nejaký typ?

honeypet
5. únor 2014

@inngrid jj, mám se dobře, malá o sobě dává čím dál intenzivněji vědět. Teď se nemůžu dočkat příští poradny, jdu až 27.2., kde se asi bude rozhodovat, jestli budu rodit přirozeně nebo císařem. Malá je totiž trošku potvůrka a leží si napříč břichem. Dle toho jak je tam uvelebená má paní doktorka obavu, jestli se otočí, nebo pokud ano, aby to nebylo zadečkem. Tak jsem trochu v napětí. Jinak jak už jsem myslím psala, minulý týdne v poradně jsem byla na původní váze a malá už vážila 1580g. Čím víc se to blíží, tak zjišťuju, že se na ni už neskutečně těším a nemůžu se jí dočkat. Ale samozřejmě chci aby vydržela kde je a byla v pořádku.

honeypet
5. únor 2014

@ynett v dia poradně sestřička říkala prostě chleba. Na stránkách doporučují chléb Šumava, což je vlastně klasický obyčejný chleba. Občas si koupím nějaký celozrnný, ale vybírám tak, aby nebyl moc tmavý, což by svědčilo o tom karamelu.

honeypet
5. únor 2014

@inngrid a jinak co se těch informací týče, to víš, zdravotník, když se objeví zdravotní problém, chci o tom vědět co nejvíc, ať znám rizika a omezení atd. 😀

ynett
5. únor 2014

@honeypet skvelé správy 🙂 dakujem za pomoc. už som si aj stránku odložila a budem pekne študovať.

cecilka88
5. únor 2014

@honeypet choroba z povolania ? 😀

honeypet
5. únor 2014

@cecilka88 Jj, asi už to tak bude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru