Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ejdzi
25. dub 2014

@ynett drzim palce, nech vsetko stastne vybavis a uz sa tesim na mimco s tebou 🙂

@inngrid puchnu ti iba nohy alebo aj prsty na rukach? Mne mierne puchnu nohy odkedy sa takto oteplilo - ja som to ale mala aj pred tehu, ze ked bolo teplejsie, tak tym, ze cely den v praci sedim, tak tam mierny opuch bol, aj ked sa snazim vykladat nohy a aj sa prejdem, kazdu chvilu. Ja som sa na to pytala teraz cievnej, ked som bola na sono zil, a hovorila, ze je to zatial ok, a ze si len mam sledovat, ze problem by nastal, keby mi clenky opuchli velmi a hlavne v noci, ze vtedy je problem. Zatial chvalabohu u mna v noci v poriadku. Akurat zacinam mat pocit, ze sa cela nejako zvacsujem, aj ked kila sa nehybu, tak asi len mimi zaplnuje priestor v bruchu. Aha, a este k tym opuchom ma napadlo, ze co najmenej slanych veci by sa malo jest. Tak drzim palec, nech je vsetko v poriadku!

ynett
25. dub 2014

@ejdzi dakujem🙂

inngrid
25. dub 2014

@ynett aj 3 litre denne čistej !!!!

inngrid
25. dub 2014

@ejdzi tak mne puchnu od včera ale včera som sedela 13 hod. tak mi to prišla take ok ale dnes som uz bola sa aj prejst a uz znovu opuchli tak skusam ich vylozit a včera bolo horko ale dnes nie je snad mi odpuchnu

ynett
25. dub 2014

@inngrid fúha tak to bude inde problém. tak ako píše ejdzi. určite to spomen na poradni u lekára. držím palce aby sa to nezhoršovalo.

inngrid
25. dub 2014

@ynett idem bud. tyzden snad nič vazne

ynett
25. dub 2014

@inngrid bežne to baby v tehu mávajú, len asi záleží v akom rozsahu to je🙂 keby sa ti niečo nezdalo tak chod skôr🙂

wimisci
28. dub 2014

Dobré ranko holky, jak se máte? Co jste hezkého dělali o víkendu? 🙂

ejdzi
28. dub 2014

@inngrid neuveris, ale jak na potvoru mne ti v piatok vecer tak opuchli nohy, ze som sa az zlakla. Ale nastastie odvtedy nic a sama si za to mozem, lebo som bola pomahat kamoske s diplomovkou a po celom dni sedenia v praci sme este sedeli pri pocitaci 4 hodiny a ja sprosta som zabudla, ze vylozit nohy a este tusim pol pohara vody som len vypila za cely vecer tak co sa cudujem... a hned som si spomenula na teba, ze som ti tu vypisovala co a ako, a zrovna v ten den ja dopadnem rovnako... sledovala som sa ale cely vikend aj dnes a vsetko ok, tak to bude tym dlhym sedenim. A ty ako? Je to lepsie?

ejdzi
28. dub 2014

@wimisci my sme mali s manzelom volny vikend :D synator isiel uz v piatok k babke, tak sme mali v sobotu vecer "romantiku" sledovali sme jak kope babo 🙂 neuveritelne, ale cez vsetok ten tuk, je to uz citit, to bude riadny silak alebo silacka. A vcera som kosila travu v zahrade, ale iba chvilu, potom som to prenechala chlapcom a ja som robila dozor zo zahradnej hojdacky :D samozrejme s vylozenymi nohami 😎

inngrid
28. dub 2014

@ejdzi no vies čo mne to tak sito začalo v oštvrtok - cely den som sedela v teple v BA potom cesta rano tam cesta naspat a večer opuchy ako pes - ešte aj v piatok som ich mala opuchnuté v sobotu menej a v nedelu uz vôbec tak som sa ukludnila ze to uz sú tehotenské opuchy a ziadny stress 🙂

tak mamina mi hovorila ze ona mala vo februáry iné opuchy 🙂

inngrid
28. dub 2014

@ynett v nedelu mi to odpuchlo v stredu idem ale pre istotu jej to poviem

btw čo a kde si nakupila aj ja planujem len stale neviem ktoré tie pull-ky si mam kupiť

domca89
28. dub 2014

A jsme holky ve čtvrtém měsíci... 😉

ynett
28. dub 2014

@wimisci bre ranko sa praje, ja dohromady nič lebo som sa cítila ako keby na mna niečo liezlo, tak som len ležala a kukala telku, pila čajík a tak🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid určte treba povedať🙂 istota je istota.

no už som ti písala že na bambiroxy.com som si zobrala 1 pulky novorodenecké a 1 pulky jednoveľkostné. Doma mám už 1 novorodenecké, 2xS a jedny tuším L, a 2x jednoveľkostné.
potom som kupila štvorce Kikko Eco Lux 20 ks - 70x70. na to zľava nebola nikde. doma mám staršie štvorce cca 18 ks tak to hádam bude stačiť.
ostatné čo sa týka plienok tak ma ceny nejako neohúrili tak som nekupila. ale doma mám tuším 8 kapsoviek, k tomu asi 16 originál vkladačiek a ešte som si kupila metráž a vyrobila si také obyčajné malé štvorce 30x30 ako vkladačky a tých mám asi 40. budem ich hlavne používať do klasických štvorcov na noc a dlhšie cesty, nech nepretečú obyčajné štvorce. no a jednu látkovú plienku mám čo sme sa s mamou pokúsili ušiť.

a ako som písala dokúpila som mydlové orechy na pranie, bio dezinfekciu a bio bielidlo na pranie. tie snappy spony, a dve extendory preistotu. a ešte na vonu pomarančovú silicu. to je tuším všetko. jediné čo mi ohľadom plienok chýba je nejaký kýblik na špinavé plienky a nejaké malý na bezplienkovú metodu. ale to už dokúpim hocikde v obchode.

ynett
28. dub 2014

@inngrid jáj tie ostatné veci som brala z tej druhej stránky.

ynett
28. dub 2014

@domca89 gratulujem, snád to najhoršie je už sa vami🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett Děkuju, taky doufám, že už bude všechno jenom dobré. A co vy, Vám už se to koukám blíží, co?

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak veru, blíži. budúci pondelok budem mať hotové všetky predoperačné vyšetrenia tak dúfam, že už mi určia aj termín sekcie. 🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett Ty jdeš na císařský řez? A ne přirozený porod? 😲

ynett
28. dub 2014

@domca89 hej idem cisárskym. malý je stále zadočkom dole a kedže som prvorodička a ide o chlapca tak automaticky robia cisársky, aby neprišlo k nejakým komplikáciám a poškodeniam či už u mna alebo u maleho. 🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett No tak hlavně, aby jste byli oba v pořádku

ynett
28. dub 2014

@domca89 dakujem, pevne verím, že to zvládneme🙂 len už nech mám termín a viem na čom som🙂 toto čakanie mi ide dosť na nervy😀

domca89
28. dub 2014

@ynett to věřím, koukni my jsme se zase o kousek popovytáhli.

ejdzi
28. dub 2014

@ynett budes si aj vybavovat konkretneho doktora na cisarsky? Pytam sa preto, lebo ja som prvy mala akutne, takze som nikoho dopredu nemala, a teraz ked to ma byt planovane, tak ani netusim aky je postup...

ynett
28. dub 2014

@domca89 no vidíš ako rastiete, a to si sa bála že nebude nič vidieť🙂

ynett
28. dub 2014

@ejdzi nie nebudem. teda zatiaľ to v pláne nemám. uvidím či sa niečo na tom nezmení.
tých 300 eur si viem inak predstaviť investovať🙂 budem sa spoliehať na odbornosť lekárov🙂
ono na druhej strane sa môže stať že aj ja pôjdem akútne, i ked to by som nechcela, malému dohovorám nech počká. len neviem dokedy kedže ešte termín určený nemám.

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak mi už sme trošku väčší že ano😀

domca89
28. dub 2014

@ynett No vy jste taky o pěknou štreku dál, jak my.

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak to ano😀 ale čakala som že budem mať oveľa väčšie brucho aj že viac priberiem. no našťastie sa to nesplnilo, i ked posledný týždne mi ide váha hore raketovou rýchlosťou. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru