Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

domca89
28. dub 2014

@ynett to víš, mimčo přibýrá, aby bylo v plné sil, až se narodí.

ejdzi
28. dub 2014

@ynett ja si to tiez tak predstavujem, ze nikoho platit nebudem, tiez sa mi to zda zbytocne vyhadzovanie penazi. Minule som to tiez neriesila a aj som mala zivy priklad, ze kocka vedla mna si platila doktora na sekciu a bol ju pozriet 1x a ten co operoval mna, tak chodil za mnou kazdy den, a pritom som mu nic nedavala.

ejdzi
28. dub 2014

@ynett fakt mas podla mna male brucho na to, ze uz pojde mimi pomaly von 🙂 uvidis, ze po porode bude z teba hotova kocka, ked si ani moc nepribrala ak si dobre pamatam z toho ci si pisala

pitryludvikova
28. dub 2014

Holky tak já už mám 7 kg nahoře a pupek taky pěknej :D

slunicko_sedmitecne
28. dub 2014

@vladkas Ahoj, já se bohužel s tlakem lečím od dítěte a i teď v těhotenství beru tabletky. Prý jsou jako jediné nejlépe ověřené a miminku neublíží, jmenují se Dopegyt. 😉

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak dúfam, že je to hlavne mimčo😀 momentálne má cca 2890 gramov🙂 tak môže ešte kľudne nabrať🙂

ynett
28. dub 2014

@ejdzi tak ja tiež dúfam, že kedže pôjde o operáciu tak to neodfláknu🙂

no zatiaľ som pod váhou pred otehotnením ale už iba pol kila. za posledné dva týždne som pribrala kilo. 🙂 takže rátam že sa ešte na váhu pred otehotnením dostanem a možno niečo aj nad. tak ale určite som rada, že som nenabrala nejakých 20 kg😀 a ked budem po pôrode tak budem o niečo chudšia🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett no tak vidíš, suprový. Jen tak dál. 😉

ynett
28. dub 2014

@pitryludvikova ale už je to tehotenský pupek a nie tukový🙂 pekné tehotenské bruško🙂

ynett
28. dub 2014

@domca89 dakujem🙂 ked si predstavím že od 8tt som bola na rizikovom aby sme sa dopracovali čo najdalej a už sme skoro tam. Júj sa teším že sme to zvládli až sem, ešte ten pôrod zvládnuť a bábo nech je zdravé a budem uplne že najspokojnejšia🙂

ejdzi
28. dub 2014

@ynett no aspon 1 kilo + by sa patrilo ked uz si tehulka 😀

domca89
28. dub 2014

@ynett já jsem doma od 10tt a šílím už teď ☹

wimisci
28. dub 2014

holky musim se pocholubit 😝 u nás včera bylo první pořádně kopnuti nebo co to bylo :-*až jsem se lekla😀 a jde vidět že mimiško neni spokojeno s naším autem 😀 ozývá se zatím jen v něm 😀 jinak už citim takový jemne lechtani a bublani 🙂 to je něco nadherného :-*

ynett
28. dub 2014

@ejdzi 😀 ej veru možno aj bude🙂

ynett
28. dub 2014

@domca89 zo začiatku som aj ja bola na nervy z toho že som doma, a to som bola na jesen a zimu ked vonku oničom takže depka poriadna. potom som si už tak nejako spravila denný režím a pomaly sa tie dni posúvali a ked už začalo byť už aj pekne a dalo sa ísť von tak už to utielko🙂

ynett
28. dub 2014

@wimisci super🙂 gratulujem k prvým pohybom🙂 mne raz takto reagovalo, ked drahý počúval srdiečko cez angel sound, tak akurát do toho koplo🙂 to bolo tuším prvý krát pre drahého, lebo vždy ked sa malý hýbal a drahý dal ruku tak sa prestal hýbať😀

domca89
28. dub 2014

@ynett jenže já bych jela na nákupy, na výlet, atd. A můžu když si furt musím hlídat vycházky? Tohle nesnáším, být omezována, jsem těhotná, ne nemocná. Nic mi není, akorát můj šéf má práci jen na noc s kamionem a to mi zakázali. ☹ ☹

ynett
28. dub 2014

@domca89 no ja som bola na rizikovom, takže nohy hore a nebehať. takže zo začiatku som nad vychádzkami ani neuvažovala akurát som občas zbehla k rodičom (bývajú asi 100 metrov odo mna) inak by ma asi piclo. až ked sme sa dopracovali do toho 4-5 mesiaca ma to začalo ťahať von🙂

no ja si myslím že v prípade nevyhovujúcej práce kľudne mohli dať neobmedzené vychádzky, však nie si na rizikovom a nemôžeš za to že tvoj zamestnávateľ ti nevie ponúknuť inú pozíciu.

domca89
28. dub 2014

@ynett Taky jsem to říkala, ale bohužel.. nemůžou, prý podle cz zákona

ynett
28. dub 2014

@domca89 no to je naprd. potom len dúfať že ti nepríde kontrola ak by si išla mimo vychádziek von 😉

domca89
28. dub 2014

@ynett mimo vycházky chodím jen v případě, že mám kontrolu, či UZ

ynett
28. dub 2014

@domca89 tak to potom je pohodička, to môžeš🙂 ja som tiež bola rada ak som šla k lekárovi v inom čase ako vo vychádzkach, som bola dlhšie vonku🙂 inak kontrolu som mala 2x. vždy v čase medzi vychádzkami. 🙂

ammellia
28. dub 2014

@ynett to je super, ze si nic nepribrala. Aj ja chcem! Tieto dni mam k tomu aj nabeh. Mne nebolo nijak zvlast zle, na zaciatku mozno 2 tyzdne,to som aj schudla 1-2kg, ale potom pohoda a zas som pribrala :D No a teraz poslednych par dni mi je zas tazko, dnes ma naplo, ked som varila, no katastrofa... Ale aspon nezeriem 😀

domca89
28. dub 2014

@ynett Já určený čas nemám, takže vždy jdu hnedka ráno a celé dopoledne můžu běhat po obchodech a k tomu mám vycházky až odpoledne.

inngrid
28. dub 2014

@ynett ahoj ako ?

ynett
28. dub 2014

@ammellia no ja si myslím, že som hlavne nepribrala preto lebo mi zistili tehu cukrovku takže som kvázi na diete. na začiatku som schudla 3 kg že mi bolo zle, ked už bolo dobre tak som ich naspať pribrala, no a vtedy mi zistili tú cukrovku tak som išla s váhou dole ale len 2 kg a teraz mám už 1,5 kg naspať. takže si myslím, že keby som nemala dia dietu tak priberiem viac lebo by som žrala - a to doslova - sladké na kvantá😀

ynett
28. dub 2014

@domca89 jaká paráda🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid ahoj, čo myslíš? ta dobre😀

domca89
28. dub 2014

@ynett no mrzí mě, co vše tě v těhotenství potkalo, ale závidím, že jsi nepřibrala. Já už asi 4kg. A to jen proto, že je mi furt zle a když se nenajím zvracím jak Alík.

inngrid
28. dub 2014

@ynett ako sa mate 🙂 sa zaujimam 38 uz to môze príst 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru