Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
28. dub 2014

@pitryludvikova ty si plus minus ako ja 🙂 aj s vahou aj s pupíkom poezram 🙂 aj tt mame rovnaky

ynett
28. dub 2014

@domca89 no bolo to zaujímavé tehotenstvo 😀 aby som sa nenudila😀
vôbec si z priberania hlavu nerob. hlavné je aby si bola ty a babatko spokojní a zdraví. kilá sa poriešia potom🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid tak som cca 37-38 to vieš s tým mojím zmatočným termínom. 😀 tak ale v piatok lekárka povedala, že som zatvorená uplne takže si nemyslím že sa ešte chystáme. brucho tiež mám ešte strašne vysoko, tak možno fakt ten krpec bol splodený len tesne pred tým ako si myslí môj doktor 😀😀 a máme ešte čas😀 ale som rada lebo si chcem všetky tie predoperačné vyšetrenia stihnúť vybaviť nech sme pripravení🙂 a najlepšie by bolo keby vydržal do termínu sekcie, ktorý však ešte nemáme určený🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett No je to hrozný, už se ani hezká necítím. Připadám si jak koule a to to na mě ještě ani vidět není.

inngrid
28. dub 2014

@ynett tak ked si uzavreta a bruško je hore tak je ešte čas 🙂 tak to sa teším a čo obnašajjú predoperačné vyšetrenia 🙂

ynett
28. dub 2014

@domca89 no ked ti mám pravdu povedať, tak ja sa cítim teraz pekná, po stráááášne dlhom čase sa nehrbím a neschovávam brucho 😀 aj kolegyne mi hovorili v práci že vyzerám úplne inak, pekne a spokojno. že som sa totálne zmenila🙂 že mi to tehu svedčí🙂
neboj príde to uplne pravé tehu bruško a budeš ho hrdo aj ty vystavovať🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid tiež v to dúfam, že je ešte čas podľa týchto príznakov🙂 no poslali ma na sono, na interné a k anesteziologovi. na sone som bola, tam len pozerali miery, prietoky a polohu. na interné idem na krv a potom nejaké vyšetrenia - predpokladám že tam bude EKG, popočúvajú pľúca atd. To ešte neviem čo tam bude všetko. No a následne k tomu anesteziologovi - tiež neviem čo to tam bude ale asi sa budeme baviť o spôsobe narkozy. Však ak by si chcela tak ti potom dám vedieť čo všetko riešili.🙂

inngrid
28. dub 2014

@ynett určite chcem aj mna to čaká a chceš spinal pichnut hej? byt pri vedomí?

lubiken
28. dub 2014

Kočky nieje tu niekto kto uz v 4 mesiaci tehotnstva mal opuchnute nohy? ja mam tento problem a strasne sa preto trapim mam hore uz 12 kg, prsty na rukach mam opuchnute, a celkovo uz ma s tej vahy zacina vsetko boliet....

ynett
28. dub 2014

@inngrid oki dám vedieť.
no ked mám pravdu povedať tak nemám šajnu. mám v tom dosť dilemu. snád mi anesteziolog poradí čo je lepšie. lebo pri MA som bola samozrejme v plnej narkoze a po prebudení mi bolo zle jak konovi. našťastie sestričky mi poradili dať sa na bok a uľavilo sa mi. tak som rozmýšlala že skôr spinal, lenže ja dokážem dosť panikáriť tak sa bojím ako budem na to reagovať. neviem či som spomínala, že na amniocentéze som odpadla, tak či náhodou nebudem takto reagovať aj pri spinali. i ked pri rezaní znamienka som to ako tak ustála. no proste neviem čo bude lepšie. som padavka ak sa jedná o ihly a nemocničné prostredie. určite to spomeniem lekárovi a nech podľa toho odporučí čo bude lepšie.

evita123
28. dub 2014

ahojte dievčatá ........ po prvom porode, mi kilecka pribudali a ja som sa vyhybala vahe.... no a dnes ma v poradni postavili na vahu.. no je evidentne, ze patrim do tejto skupiny 😀 ale aspon z obrazka mojej fazulky mam rados t🙂

inngrid
28. dub 2014

@ynett ale cisársky trvá od pichnutia po zašitie prosím ta 30 mmin to vydrzís a o 20 min budeš počut plač svojho dietatka tak to sa oplatí 🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett No tak to doufám, ale obávám se, že s velikostí těhu bříška budou přibývat i nechtěná kila. ☹

@evita123 Krásný medvídek, gratuluju

evita123
28. dub 2014

@domca89 dakujem 🙂

ynett
28. dub 2014

@evita123 krásna fazuľka, gratulujem🙂 a vitaj medzi nami🙂

evita123
28. dub 2014

@ynett velka vdaka.. uz som sem pra riadockov napisala, i ked nepisem casto... No dnes som sa musela potesit aj verejne 😀

ynett
28. dub 2014

@inngrid no ja by som veľmi chcela spinal lebo je to predsa len menšia záťaž pre telo len sa bojím mojej reakcie či neskončíme tak či tak v celkovej:-/ uvidím čo povie lekár. ale je pravda že za to odpadnutie si môžem sama lebo som nejedla, nepila, nespala pred zákrokom a to bola veľká chyba.

ynett
28. dub 2014

@domca89 však uvidíš, hlavne teraz kvôli tomu nestresuj, pekne papaj čo môžeš aby ti nebolo zle🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett Neboj snažím se a pak mě hlídá miláček. 😉

inngrid
28. dub 2014

@ynett ja som počula ze aj po zakroku treba velmi vela piť a aj colu aby hlava nebolela

wimisci
28. dub 2014

@ynett děkuji, mamka dneska mi říkala že to byl prvni pořádny kopanec a teď bude zase na chvili klid dokud trošku nevyroste 🙂 a pak to u nás taký tak je, a ten muj ještě pořád mimi budi aby se hybal, když neni doma tak citim takové mirne lechtani nebo lepsi prirovnani kdybych mela motyky v brisku. A jak chlap dojde tak spinka 😀 no je to užasné se nedivim že všude se piše že od 14 tt nastava to nejkrasnější obdobi 🙂 už ani neni mi moc špatně, jen občas 🙂

ynett
28. dub 2014

@domca89 správne🙂

ynett
28. dub 2014

@inngrid tiež som to čítala, chystám sa kúpiť si nejakú neperlivú minerálku s takým tým cicikom, max pol litrovú a niekoľko fliaš aby sa mi dobre pilo kedže budem musieť ležať na chrbte niekoľko hodín🙂

wimisci
28. dub 2014

@evita123 Gratuluji 🙂

ynett
28. dub 2014

@wimisci no zlatý ten tvoj drahý🙂 no tak to ti doprajem. ja som nemala krásne obdobie asi nikdy v tehu:-/ čo už nemôžeme mať všetko.
akurát možno teraz sa to tak popravilo a relatívne si to tehu užívam🙂

evita123
28. dub 2014

@wimisci 🙂 velmi pekne dakujem

domca89
28. dub 2014

@ynett proto dávám na net fotky toho, co vařím, přítel to tam kontroluje.

ynett
28. dub 2014

@domca89 no aspon vieš že je starostlivý a záleži mu na tvojom a babatkovom zdraví a šťastí🙂

domca89
28. dub 2014

@ynett No hele k mimču se chová báječně, hladí bříško i v noci, kdy spím, povídá si s ním o tom, jak trápí nevolnostmi maminku, jak se na něj těší a že má být hodné a nakonec mi dává pusinky na bříško. V tomhle se chová úžasně.

ynett
28. dub 2014

@domca89 no tak som to myslela, že mu záleží na vás oboch🙂 je to veľmi milé a zlaté🙂 môj sa bojí poriadne pohladkať moje brucho aby mimču neublížil, takže ti závidím🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru