Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz no ved toto...mne sice dali knizkuale bola som len v 7tt, no peciatku mi dali ze som uz v 12tt...som to zistila az doma...ale idem zmenit lekarku tak to budem az potom riesit,lebo 5tyzdnovy rozdiel v papieroch je teda fakt puser si myslim... 😠 😒 ja somm ala stres celkovo z tej navstevy nevedela som ze mi uz daju knizku, myslela som si ze az na poradni 21.12l. (to by som bola v 12tt) , na vahu sa ma pytali, nevazili ma... nastastie,lebo tam vazai oblecene obute a dobreze nie aj v kabatoch!

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
velmi zaujimavy pristup, musim uznat 😒 , rozdiel jeden dva tyzdne, u mna teda konretne jeden je medzi utz a mrchou, to je normalka, ale 5 tyzdnov? by ma zaujimalo, ci by sa ti to potom posuvalo cele, a ci by si na konci akoze prenasala tych 5 tyzdnov 😉 a to ako potom ti vypocitali termin? ci este asi nijako, ale je to divne, mi to pride take odflaknute cele. inak aj ja som sa vazila obuta v rifliach a hrubom pulovri a sestricka , ze ved vam odratame kilo, no diki, 😀 ...ale je mi to jedno mam nadvahu 30 kil a tie 1-2 plus minus ma nespasia. 😀

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz no ony mi este termin nevypocitali kedze moja doktorka este nerobila ani sono a tak... veru tam je strasne cudny pristup... 😒 a taketo nieco sa stalo aj kamoske... zacala rodit no podla knizky bola v 34tt a porod jej zastavili....lenze ona bola v skutocnosti v 38tt a potom sa nevedela otvorit a porodn bol nakoniec po prenasany a velmi tazky... 😒 uz som to spominala svagrinej, robi manažerku v tej nemocnici a teda ju to riadne zarazilo, ze to je uz sakra rozdiel! 😖

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
dobre robis , ze ich tam nechas, ja mam dokiho tiez chlapa, predtym som mala zenu a ti poviem, je to na neporovnanie, ten pristup. ona to brala vsetko tak jednoducho akoze ved vsetky sme to prezili, co sa trasies, ale chlap ma len medicinu a preto podla mna dava vacsi pozor. toto je ovsem len moj nazor a moja subjektivna skusenost, nehovorim tim, ze vsetci chlapy gyn su super a zeny na prd, ani nahodou!!!

arlene
23. lis 2010

@hanula83
Díky za koment - moc se mi ulevilo, když to tady vše čtu a začínám být pomalu ve větší a větší pohodě 🙂
Teď už jen trochu zhubnout, najít nějakého lékaře s respektem, otěhotnět....a budu úplně spokojená 😀

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz no ved presne tajy pocit som mala u nej... ze proste som len dalsia z miliona ... ziadne vysvetlovanie, ziadne rady nic... vsak ako ja nemam za sebou uz 5 porodov... keby nebol net tak ako z kade sa mam vsetko dozvediet ked ona mi nic nepovie? preto som sa ju rozhodla vymenit..aj ked z pociatku z k chlapovi nikdy, ale videla som ten rozdiel uz pri prvom stretnutí.... 🙂 tak sa uz velmi tesim na 6.teho decembra nqa sono, vtedy sa ho chcem aj opytat ci by ma nevzal ako pacientku....

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
ale urcite ta vezme, ked pre ine nie , tak aspon kvoli svagrinej a budes to mat super, aj ja by som chcela keby moj doki bol v nemocnici a mohol ma aj odrodit, no moj uz nerodi. aj pri malej som sa poriadne prekvapila ked mi povedal v osmom mesiaci, ze si mam pomali vybrat u koho budem rodit, alebo to mozem nechat na nahodu vraj. je to blbe ale co uz. dufam ,ze ti to fakt vijde a zoberie ta, tisko by som ti v dobrom zavidela 😀

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz no dufam aj aj, ze mi to vyjde... 🙂 on je novým primarom v nemocnici od jula a riadne si ho chvalia..a aj svagrina vravela, ze odkedy tam je tak stupli pozitivne hodnotenia na porodnicu...cize ak tak tak on ma aj odrodi a tak... 🙂 ale tak, este musim pockat, kym sa zacnem tesit..vlastne ci vobec na sone toho 6.teho vsetko dobre dopadne... 😒 sa trosku bojim, ze nenaskočilo srdiečko alebo čo... som bola teraz aj prechladnut aj zápaly kadejake mám... 😖 😒 ale ked si pomyslim, ze doktorka by mi aj to len MOZNBO robila to sono 21.12. tak toho 6.12. to je hned... 😉

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
ved prave pre toto nechapem ten postup, ze ziadne sono, ved ako inak zistis ci bije srdiecko? a keby nahodou nie, je lepsie to zistit co najskor. ale neboj vsetko bude ok, drzim palceky, ved zle ti je, tak hadam aj ma byt z coho, keby nebolo vsetko ok tak sa tvoje telo netvari ako tehu, tot moj nazor 😀

berule
23. lis 2010

Ahojky, taky mám zkušenosti s gynekoložkou a rychle jsem od ní pádila ke gynekologovi. Já jsem k němu přišla asi v 6.tt, udělal mi UTZ a řekl, že to bud vypadá, že dostanu ms nebo jsem na začátku těhu. V 8.tt mi dělal znovu utz a už mi ukazoval srdíčko a říkal, že je všechno tak jak má být. Taky jsem měla nevolnosti, ale to bylo asi po železe a teď mi změnili lék a už jsem 4 dny jak znovu zrozená. V pondělí si jdu do poradny pro průkazku, pže půjdu na NT+, tak snad to bude dobrý. 🙂

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz no dufam, ze to bude tak ako vravis, ze ked mi je tak zle a tak, ze je vsetko v poriadku... negrciam ale citim ze to nie je tak ako keby nic... ked ma nepali zaha tak mi je nevolno, alebo ma zabolia riadne krize a tak...stale s to mimi pejavuje, tak dufam, ze mu uz pekne bije srdiecko a krasne sa vyvija... 🙂

zdenush88
23. lis 2010

@berule ja som ju nikdy dako extra nemusela ale cakala som ako sa bude spravat...a sklamala ma este viac... 😒

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
mne je presne tak isto, von nic nieje, ale niekedy si pripadam ze ma kyselina hadam rozozerie zvnutra, nehovoriac o tej unave.. uz ani panelak ma neudrzi pri zivote a to si davam aj slofika cez den 😀
@berule
vitaj moja a drzim palce 😉

berule
23. lis 2010

@zdenush88 Tak rychle od ní pryč, já jsem odešla proto, že jsem tam přišla že jsem asi těhu a ona mě seřvala jak Alíka, že jsem se nevyslekla do naha, tak jsem přišla domů, oběhla známé kdo zná nejlepšího doktora a už tam nikdy nebyla.

berule
23. lis 2010

@vikiz Děkuji, budu to potřebovat 🙂

zdenush88
23. lis 2010

@berule no mna tiez nejak tak... ked som tam bola prvy krat ako tehu, pyta sa ma ci nemam nejake problemy...a ja jej vravim, ze teda mam asin ejaky zapal dole...a on na na vybehla, ze teda keby si ludia vedeli urcovat diagnozu, tak nemusia chodit k doktorovi! skoro som sa tam rozrevara ...potom som sedela na koze, ze teda mi urobi sono a ona ma len prehmatala a podala... tehotenske testy vacsinou neklamu...dobre, nie??? 😖
@vikiz heh mna tiez niekedy prepadne nenormalna unava...potom si lahnme, pospim hodinu a zase neviem vecer zaspat....alebo mam take ze by som spala aj 24hodin denne... 😉

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
najhorsie je, ze ja uz viem co pride po porode, to bude so spankom definitivny koniec, aspon u mna to tak bolo do 1. roka ☹

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz ufff nestraš.... uvidime cim nas tie nase miminka prekvapia... 🙂

berule
23. lis 2010

@zdenush88 Strašná doktorka, já už bych k ženě asi nikdy nešla, doufám, že ten můj doktor tam bude do 100 let, aby k němu mohli chodit i moje holky 🙂

vikiz
23. lis 2010

@zdenush88
no ja by som sa celkom rada prekvapila, teda pozitivne

zdenush88
23. lis 2010

@vikiz ved aj ja....tiez najlepsie pozitivne... 🙂
@berule ja som si myslela, ze ist k chlapovi musi byt nieco hrozne, predsa len...ale zmenila som nazor... uplne.... 😉

berule
23. lis 2010

@zdenush88 Mě se vždycky líbí, když mi můj doktor řekne...teď to bude bolet, nebo bude to nepříjemné....a za 5 let mě u něj nikdy nic nebolelo 😀, to když mě prohlížela předchozí gynekoložka, tak jsem myslela, že ji uškrtím, to mě fakt bolelo i normální vyšetření.

zdenush88
23. lis 2010

@berule moja je taka ako mužatka.... stara dievka, proste prísna, neprijemna, ruky ma hnusné...ble.. 😝 a tento primar... proste brutal rozdiel, mily, prijemny, zevraj aj pekny, ale videla som ho raz v zivote a aj to som sa viacej sustredila na gestacny vacok na obrazovke.... 😉 vysvetlil mi co je kde a tak, porste u nej by som sa takeho niecoho nedockala nikdy!

berule
23. lis 2010

@zdenush88 tak doufám, že si tě ten primář vezme jako pacientku, bylo by to super, když se ti zdá dobrý. Můj doktor má vždycky tak dobrou náladu, až jsem si myslela, že se směje mě, když jsem se ho na něco ptala 🙂 Ale teď po tom, co už se mnou zakusil, je takový ochotný a všechno mi vysvětluje a nemám strach se ho na cokoliv zeptat. Možná je to i mnou, že jsem se naučila, že ze mě nikdo vola dělat nebude. 🙂

zdenush88
23. lis 2010

@berule no aj ja tomuto dôverujem, a síce mam celkovo rešpekt a strach z doktorov tak si myslim, ze keby nieco jeho sa opytam ked nebudem nieco vediet...ale on mi vela povedal aj sam od seba... dufam, verim ze ma vezme a ked nie on, tak asi pojdem este k jednemu, ze tiez je fajn...ale radsej by som sla k tomuto, no urcite nechcem uz dlhsie ostat u doktorky... 😒

berule
23. lis 2010

@zdenush88 takoví doktoři jsou fajn, co začnou zrovna sami vysvětlovat, co by člověka zajímalo. 😎

zdenush88
23. lis 2010

@berule veru veru, nech sačlovek nemusí pýtať..lebo potom má pocit, že toho doktora vobec nezaujima, ze je uplne len dalsi v poradi----

000kata000
23. lis 2010

ahoj holky tak muzetemi poradit v jakem tidnu poznam ze se mi dela mliko mno jsem v 16 tidnu a 2 tidni a jeste nic a ani nevi pan ginekolog co to bude mno nebude to ti ze mam par kilo na vic????dekuji predem za odpovedi 😀

lienocka_m
25. lis 2010

Ahojte.. zaujala ma tema tak sa chcem opytat ci sa mozem pridat. Ja som uz 21. tyz. a pribrala som uz 7 kilo a som na nervy co bude dalej... a to zase az tak velmi sa nevidim tolko jest.

iriel
25. lis 2010

@lienocka_m A mas dostatek pohybu? Aspon prochazky, kdyz uz ne primo cviceni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru