Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mima_mama
20. lis 2011

@jajabajaja Jaj to som rada, ze som ta potesila. Neboj ustojis to, len si pomysli kolko blbcov na teba kazdy den ciha 🙂 ale nie, ved aj silnejsie boli tehotne a v pohode to zvladli, tak potom co. Raz sme uz take baculky tak uz len sa s tym zmierit a nic ta nerozhadze, ani hlupe poznamky musej vahy 🙂

cbabu
20. lis 2011

@mima_mama tak mě dr na klinice genetiky, říkal že v žádném případě nemá váha a velikost bříška vliv na 3D UTZ!!!!!!! A je to pravda, mě nešel máme stydlína ale to není o tom že nešel ale malej se schovával ale viděla jsem ho i ve 3D akorát nemám fotku a to jsem pořádná bacule, a moje kamarádka má 55 kg a 3D jáí vyloženě nešel a to je zcela v pořádku dělohu má jak ji má mít a vše je vpořádku ale prostě nula 3D utz rozmazaný!!!!!

savanah111
20. lis 2011

Ahojte baby! Dufam, ze nevadi, ze som sa Vam sem "vtrela" ale tiez si potrebujem pokecat s niekym kto ma pochopi, a bude mi vediet lepsie poradit. Tak mam 2rocnu dcerku, a s manzelom uvazujeme o druhom. Vo februari som potratila, a teraz ma to nejak chyta, zazit ten krasny pocit este raz, lenze prvy porod bol katastrofa, myslela som ze umrem, ale zvladla som, okrem toho fajcim, a hrozne sa bojim, ako sa toho svinstva zbavim, a teraz k meritu veci, preco som sa pripojila do vasej temy. Mam 82kg, znie to, ze som riadna baculka, ale myslim si, ze ani nie, mam len velke prsia, a trosku mi ostalo brusko, ale nic hrozne. A neskutocne sa bojim, ze ak otehotniem, prestanem fajcit, cigarety si budem doplnat sladkostami, a abstaky budem riesit valcovanim chladnicky, a skoncim ako 100kg, ono po prvom porode som yzerala podla mna blbo, ale postupne to zo mna nejak zliezlo, ja naozaj neviem, chcem velmi druhe, ale bojim sa, ako to vsetko zvladnem, mozno by som to mala nechat tak, a ked otehotniem len prisposobit sa situacii, ale ked si na to pomyslim normalne mam hruzu z toho ako budem vyzerat, ako zase po 17hodinach porodim, a ako zvladnem abstaky, takze asi tolko. ak su tu maminky, alebo buduce maminky ktore ma aspon trosku chapu budem velmi vdacna, za kazdu radu, alebo mozno len povzbudenie, ani sama neviem. Zatial Vam dakujem velmi pekne! 😉

jajabajaja
20. lis 2011

@savanah111 Vidis, ty mas starosti zo svojich 82 kg. A ja ti ich zavidim 😉 Co by som dala, keby sa mi na ne podarilo schudnut! 🙂 . Keby si pocas toho ako prestanes fajcit pribrala aj 20kg, stale by si mala menej ako ja 🙂 🙂 🙂 . Ja som zas dost vahala, ci sa pokusat o babatko ked som taka velka alebo sa snazit chudnut a riesit to potom. Dieta dostalo prednost. Ide asi o to, ci chces radsej svoju vahu /u teba este aj s nicenim pluc/ alebo dietatko 🙂 . Tak ako mne tu pisali baby: Nadrozmerne tehotenstvo zvladli ine, zvladneme aj my 🙂
Fintu na to ako zvladnut abstak bohuzial nepoznam. Ale mam kamosku co sa zatla a uz cca stvrtroka nefajci. Blizi sa k 35-ke a dymi od puberty. Ak chces, mozem sa jej spytat aku pouziva barlicku.

zitaje
20. lis 2011

@savanah111 aj ja ti zavidim 😉
Osobne by ma viac trapili tie cigarety, ako 82kg, ale poradit neviem.

fibus
20. lis 2011

@savanah111 , ahoj, moja skusenost, ja som otehotnela s druhym babom na 84 kg, pri vyske 173cm, tiez som cely cas trpla kolko zase naberiem, a kuk som v 39 tt a mam 90kg, mala ma podla usg 3000g, co podla mna staci, maly mal 2850g, a pri nom som pribrala cez 15kg, ja som posledne roky vizerala pernamentne jak v 6 mesiaci a ked som konecne otehotnela tak som si to uzivala, a si myslim ,ze nemusis vela nabrat , mna drzalo to pernametne behanie za 4r sidlom, a okolo 2r je este viac roboty, prajem vela sil, trpezlivosti a to fajcenie určite zvladnes , drzim palce 🙂

stardust
22. lis 2011

82 kg je uz nadvaha?? Brala by som vsetkymi desiatimi 82 kg... 😔 😔 😵 😕 😔 😝

irriss
22. lis 2011

@stardust
ja taky 😀 😀 😀 😀 😝

kmetulec
22. lis 2011

ahojte baculky,ja som prvy porod prezila s 95 kilami a to som mala 72 ked som ostala tehotna,mala som nabeh na tehotensku cukrovku,a zle vysledy AFP,inac bez problemov,ani pri odbere plodovej vody sa nic nepotvrdilo,pri druhom tehotenstve som mala uz zaciatpocnu vahu velmi vysoku a to 92 kg a pribrala som 14 kilov,tak vyse stokilova som znova rodila cisarskym rezom a mam dve deti ktore su nastastie zdrave a sikovne,aj v druhom tehotenstve som mala problemy pri zatazovom teste a navstevovala som diabetologiu az do porodu,obislo sa to bez pichania inzulinu 🙂

micanek
22. lis 2011

@savanah111 pomohlo mi žvejkat žvejkačky... ale pořád 🙂))

kosticka32
24. lis 2011

Já už nechci u dr na váhu 😉 je to stresující,hlavně holky strašně mě bolí kyčle a vůbec jsem celá taková nemotorná,už aby byl prcek venku fakt,myslela jsem jak to bude v poho protože je to podruhé,ale vše jinak,hlavně už teď mám váhu jako u prvního porodu a 4měsíce ještě předemnou 😒 Ale co už nadělám 😒 Dneska jsem koukala na pořed o extremně obezních lidech a klobouk dolu když dostali svoji váhu pod kontrolu ,ale ne jako že 15-20kilo,ale pán tam třeba za 20měsíců zhubnul skoro o 200kilo holky to je nářez!bez operací,pilulek,jen pohyb a strava ,takže to musí jít a po porodech uděláme skupinku M mějte se kočky

stardust
24. lis 2011

@kosticka32 rob to ako ja...postav sa na vahu, kukaj do blba a nechaj sestricku odcitat tvoju hmotnost...

kosticka32
24. lis 2011

no já jí to musim nahlásit 🙂 a to je nás tam většinou tak 5 na vážení a samý hubený 🙂 ale o to už ani tak nejde nenadělám nic,až posléze,spíš mě sere jak sem nemotorná udejchaná spocená a bolí mě nohy,bojím se křečáků:(

stardust
24. lis 2011

@kosticka32 ja som jej rovno povedala, nech si to pride odcitat sama, ze ja na to nemam nervy.

elischka
24. lis 2011

holky, chci vás všechny podpořit a dodat trochu optimismu - otěhotněla jsem přirozeně při váze 129 kg - ano fuj - byla jsem zrovna v hubnoucím procesu a vypadalo to docela slibně, že to půjde - no ale při // jsem začala samo fungovat "normálně", ale s mírou.o) - do porodu jsem přibrala 12 kg, přičemž 4 kg za posledních 14 dní - dnes, kdy už máme 10denní mimčo doma v postýlce, mám opět svých 129 kg, tj. jsem na své počáteční váze - věřím, že to půjde ještě dolů, najela jsem na takový pravidelný jídelní režim kvůli kojení a od příštího týdne chci ještě přidat cvičení na crossovém orbitreku.

Mimochodem porod přirozený, bez komplikací, za 4 h bylo hotovo - rozhodně neplatilo, že baculky mají těžší porody. Za celé těhu se nikdo ani slovem nezmínil nebo neměl hloupou narážku na mou váhu, za což jsem všem byla vděčná. U ultrazvuků jsem měla vždy napsáno "špatné akustické podmínky", ale vždy šlo změřit, to co mělo být změřeno (kvůli protilátkám jsem chodila každý měsíc na měření Dopplera - průtoku krve v hlavičce i pupečníku).

Takže hlavu vzhůru a je třeba si věřit, tvářit a chovat se sebevědomě!

mima1983
24. lis 2011

@elischka tak mna to veru velmi povzbudilo! ale na foto vyzeras uplne chudá 🙂

stardust
24. lis 2011

@elischka nevazis 129 ale v inych jednotkach ako v kg? Vyzeras na fotke az prilis chudo.

stardust
24. lis 2011

Mozu ludia s nadvahou darovat krv? Viete niekto?

kosodrevina
24. lis 2011

@stardust jasné, že môžu. Dôležité sú krvné testy - keď sú v pohode, daruješ 🙂
ja mám cez 100 kg a darujem pravidelne, rovnako aj môj muž....

zuzkanka117
24. lis 2011

@stardust ahoj, hej, môžu 🙂 ja som bola šesťkrát a som rozkošne pripuchnutá 😀 😀 😀 a ani raz mi z personálu nikto nič o nadváhe nepovedal ( išlo o hematologicko-transfúzne oddelenie v nemocnici v Považskej Bystrici )

kosodrevina
24. lis 2011

@stardust teraz pozerám, že sorry, že som Vám sem tak vpadla, zaujala ma len Tvoja otázka na hlavnej stránke fóra 🙂

stardust
24. lis 2011

@kosodrevina dakujem za odpoved, toto je otvorena diskusia pre vsetkych, preto sa nemusis ospravedlnovat za kliknutie do tejto temy 🙂

elischka
24. lis 2011

@stardust
@mima1983
profilovka je starší, ale je pravda, že mi to nikdo nechce věřit, tipují tak o 20-30 kg míň, moje jediné štěstí je, že jsem vysoká (180 cm) .o)))

leiladelly
25. lis 2011

@elischka Já myslím tak 129 v librách 😉 v kilech určitě néééé, vypadáte krásně.

elischka
25. lis 2011

@leiladelly dekuji 😎 v tech librach je to muj tajny sen 😝

leiladelly
25. lis 2011

@elischka můj také 😀 Ta třeba na to vlítnem? někdy.. 😉

jajabajaja
25. lis 2011

Baby ako riesite tehotenske nadrozmerne oblecenie? Neviete mi poradit kde ho kupit /tuto stranku ani mimibazar neratam 🙂 / za dobry peniaz. a takisto nadrozmerne podrpsenky na dojcenie....? Tuniky nie je problem. Ale nohavice ze hruuuza. Vsetky, na ktore som zatial natrafila mi boli male. A aj to take viac-menej handricky, co by som isto za par dni predrala a ze 28 eur. Tak to nie! Dnes som si bola kupit uplet, ze si ho nasijem na rifle,ktore odstrihnem. Idem hladat na nete ako....
Za kazdu radu dakujem

zitaje
25. lis 2011

@jajabajaja bonprix 😉

pajafra
25. lis 2011

@jajabajaja Já si těhu rifle nechávala ušít - myslím přes MMB, nosím je už druhé těhotenství a jsem s nimi maximálně spokojená. Trika mám z Takko (nejsou těhu, ale velká), taky zimní bundu a z Bonprix. Za chvíli už nebudu těhu rifle potřebovat, budu je prodávat - kdyby měl někdo zájem, ale jsou opravdu velké🙂

kosodrevina
25. lis 2011

@jajabajaja Takko, Marks&Spencer - veľké veci
C&A - rifle, H&M - nohavice, ale len také úpletové, trištvrťové, super sa vyťahali 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru