Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

irule86
12. čer 2017

@eliza1 čekáš prvního prcka? Jojo, nějakou představu mám, ale protože první porod skončil císařem, tak nevím, jestli prcka zvládnu vytlačit (určitě jo, ale bojím se, ne že ne 🙂

eliza1
12. čer 2017

@irule86 ano prvního... vůbec nevím co mě čeká a doufám že to bude krátký :D

irule86
13. čer 2017

@eliza1 Taky doufám! 🙂 určitě to bude v pohodě a za odměnu budeš mít to nejlepší na světě, své miminko 🙂

eliza1
13. čer 2017

@irule86 však ty taky! No už aby to bylo, moc se těším na ty neprospaný noci :D

irule86
14. čer 2017

Počkej, až se bude blížit porod! To se taky moc nevyspíš. Jestli teď chodíme v noci na záchod, tak pak, cca měsíc a půl před porodem je to děs. To si přeješ, ať už je prcek na světě, je to děsně nepohodlný! A až se narodí, tak zase šok, že nemůžeš spát tak, jak bys potřebovala. Ty začátky jsou náročný, ale po pár týdnech/měsících se to srovná a pak už paráda 🙂

eliza1
19. čer 2017

Je tu nějaká baculka co rodila na Kladně??

kacka125
20. čer 2017

@eliza1
@irule86
Holky já byla úplně nemožná v osmým měsíci. Nemohla jsem spát,, sedět ani pořádně chodit ale úderem devátého měsíce jako když utne. Sice jsem si stále nezavázala tkaničky ale veškeré problémy zmizely 😉

eliza1
20. čer 2017

@kacka125 díky, za info.. já jsem dnes začínající 18tt a 2 dny už mě vůbec nic netrápí.. jak kdybych těhu vůbec nebyla 🙂 snad to dlouho vydrží 🙂

irule86
21. čer 2017

@kacka125 týjo, to je zajímavý, aspoň jsi měla ten poslední měsíc trošku klid 🙂 Já měla šílené bolesti zápěstí, nikdo nevěděl, co to je, prostě taková pálivá, řezavá bolest a nemohli mi nijak pomoct. Brečela jsem bolestí, tejpovala jsem si to, trošku mi to pomáhalo, dokonce jsem chodila s ortézami na obou zápěstích, jak nějakej válečnej veterán. Po porodu jsem chodila párkrát na laser a od té doby nevím, že jsem něco takového měla. Prostě těhotenství je speciální období 🙂 Kdoví, co nám ještě přinese :D :D

nika
4. črc 2017

holky těhulky, přidala jsem do bazaru nějaké věci, už není proč chovávat 🙂

a držte se,léto je pro těhu náročné ale krásné, ráda vzpomínám na dobu před rokem, teď už mně malý lozí kde se a dá a za chvíli budeme slavit rok🙂

zuzkys
13. zář 2017

Holky, jake mate zkusenosti jako xxl tehulky se zatezovim testem na cukrovku? Testy me cekaji v utery a mam z nich obavu....

eliza1
13. zář 2017

@zuzkys už druhý týden jsem na glukometru, vyšli mě špatně výsledky, ale já to tak nějak tušila už od začátku 🙂

zuzkys
13. zář 2017

@eliza1 a jak to zvladas s glukometrem... a jak jsi to tusila? Bylo ti nejak spatne?

teri3553
13. zář 2017

@zuzkys Ahoj. Já měla z glykemickýho testu jako xxl těhule taky strach a dopadl dobře. Jen nezapomeň, že cca od 20 hodiny (pokud jdeš na testy ráno) nesmíš už nic jíst a pít jen vodu. Jinak ti to ty testy ovlivní.
Budu držet palce

zuzkys
13. zář 2017

@teri3553 dekuji... uz abych to mela za sebou 🙂

veverusak87
13. zář 2017

Dvakrát jsem byla těhotná a ani jednou jsem těhotenskou cukrovku neměla

eliza1
13. zář 2017

@zuzkys já měla v papírech 8 hodin předem nic jist ani pít... ale nebyla to žádná hrůza, úplně v pohodě...
No tušila protože při prvním odběru v 8tt co mi dělala dr mám v průkazce glykemii 5,8 a to už je nad hranicí ale nikam mě neposlala, což měla, takže jsem si byla jistá že jí mám.. jinak od té doby co mám doma glukometr jsem hranici nepřesáhla, vše je uplně v pořádku, jen nepiju sladké pití a ovoce jen dopoledne a menší porce příloh, jinak pohoda, snad to vydrží do konce takhle 🙂

eliza1
13. zář 2017

@zuzkys jinak mi zle nebylo, ani bych to nijak nepoznala, malá je naopak zatím ještě menší... samozřejmě to má každý jinak a není to tak že každá silnější žena tu cukrovku má 🙂

zuzkys
13. zář 2017

@eliza1 ja jsem mela pei prvnich odberech cca v 9tt hladinu cukru 5,3 a to uz je prej nad limit... ze limit je 5,1 na lacno... tak mam trochu obavu, no ale co bych pro to nase mimino neudelala 🙂 ktere nespolupracuje a stale nechce ukazat zda je holka nebo kluk :D

eliza1
13. zář 2017

@zuzkys hm, tak uvidíš no.. to je tak buď a nebo 🙂 mě se ukázala holka ve 20tt na screeningu a od té doby jednou potvrzená.. tak snad už to tak zůstane, v pondělí jdu na polední velký utz v 31tt 🙂 tak budu držet palečky ať to máš dobré 🙂

zuzkys
13. zář 2017

@eliza1 dekuji, nejak to dopadne... no a ja doufam ze pohlavi zjistime co nejdriv a ne az po porodu 😀
Tobe taky drzim palce at je vse v poradku 😉

zanetanovotna
18. říj 2017

Ahojky ťěhulky 🙂 jsem moc ráda že je tu i tahle ,,skupina" a ne jen s těma 50kg, protože bych si tam asi nedovolila psát. Jinak já začínala na 84kg a teď jsem 26+2tt a mám 88kg no spíš už 89kg. Nikdy jsem nebyla hubená, ale pravdou je, že mi to nikdy nevadilo.. to až teď lezu na váhu 50X denně a nemůžu se smířit, že budu snad metráková. Jinak mám těhotenstvi bez jakýkoliv komplikací zatím akorát teď v tom 26tt mám už celkem dost bolesti v kříži. Bříško mi rostlo už celkem brzo 🙂myslím, že od 15-16tt 🙂 a pohyby jsem cítila od 19tt cca. Chtěla bych podpořit všechny maminky kteří budou rodit rok 2018. Já mám termín v Lednu, tak snad to tam dýchám :D jinak mám dotaz, má tu nějaká maminka zkušenosti s aniballem? Děkuju
V příloze posílám malou Natálku a bříško je asi z 25tt 🙂

martinato1989
18. říj 2017

@zanetanovotna ahoooj, já začínala na 74 a mám 82 🙄 hubena jsem taky nikdy nebyla. Termín máme podobný, nás to čeká na konci ledna...a na porod se těším 😂 to nějak dame. Pohyby taky cítím od 19tt. Jinak dvě mamky mi o aniball říkaly a údajně jim to pomohlo.

zanetanovotna
18. říj 2017

@martinato1989 no ale co bych dala za těch 74 ;) jo taky to mám ke konci ( 23.1.18
Tak uvidíme jaký to s tím aniballem bude🙂 už ho mám doma.
Přeju hodně štěstí a síly 🙂 už se nám to blíží🙂
Jinak moc krásný bříško i foto z ultrazvuku.
Chtěla si vědět pohlaví?

martinato1989
18. říj 2017

@zanetanovotna já si aniball teprve poridim. My máme termín 29.1. a 5.2, tak jsem zvědavá 😂pohlaví víme, bude to holka ☺️ Ale ty mas taky hezky bříško a vypadá to ze mas jenom bříško. To já jdu i do šířky a už i ruce mi tloustnou 🙄

zanetanovotna
18. říj 2017

@martinato1989 tak to máte chvilku po mě.. A je to první dítko?
Taky čekáme holčičku ( vysněnou) 🙂 no jo mamka mi říká že mi to jde vše do bříška ale mě se zdá že se mi dělá i druhá brada a velkej kombajn:D
Po porodu to půjde zase dolů🙂 a co jsi psala tak máš málo kil nahoře takže už zase tolik nenabereš do toho finále. A holky co prý přiberou 12kg tak to po porodu bude dá se říct jak nic;)

martinato1989
18. říj 2017

@zanetanovotna no to jsem zvědavá, mě se vždy každy kilo drží zuby nehty 😂 čekáme první miminko... já se prave bojím, ze ten konec bude strašný, ze ta váha poleze ještě víc . Já se totiž nedokážu v ničem omezit, dam si kdykoli, cokoli 😂

zanetanovotna
18. říj 2017

@martinato1989 neboj se a omezovat se nějak nemusíš🙂 já to právě zkoušela a pak z hladu jsem snědla vše na co jsem přišla:D takže jez na co máš chuť a k tomu když je to první tak to si ho máš užívat🙂
Jediný co jsem si neuměla představit je ta tehotenska cukrovka - nemůžeš ovoce prej atd což já se ho preziram věčně:D jsem zvědavá přes vánoce jak to bude -cukroví a řízky:D

martinato1989
18. říj 2017

@zanetanovotna já na ten cukr jdu příští týden, ty už to mas asi za sebou viď?

zanetanovotna
18. říj 2017

@martinato1989 ano mám už asi 14 dní a dá se to vydržet akorát to sezení 2 hodiny je šílený. 🙂 přeju hodně štěstí ať máš ty testy v pořádku🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru