Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
25. zář 2009

tak jsem to zakřikla, vzbudila se a vůbec nemohla nosem dýchat, tak jsem taky vzala odsávačku.. mno, žádná prča, bránila se, cukala hlavou.. chudák moje malá

zuzkaaaa
25. zář 2009

čaute babenky...
tak dnes so mnou riadne vyje.ali predávam kočík ozvali sa mi nanho už sme boli dohodnutý, že zajta im ich odvezieme a teraz mi napíšu, že nechcú, ide ma roztrhnuť z nervov 😠 😖 😢 🙄

evuse
25. zář 2009

Zuzi, to nas.re 😠

Mirun a jakou máš odsavačku a jak je Lilince?

jabera
26. zář 2009

caute babizne.

mirun, tak uz aj vy ste nachcipani??? s tym vysavacom je to skvele, kazdemu to odporucam, to je jemnucke a velmi rychle. a presne jak evina pise, ani to vsetko neodsaje,a le rozhodne je to rychlejsie a ucinnejsie kao ine sposoby. drzim palce, nech to prejde. no, gratulujem k vitaniu obcankov, my sme to nestihli, uz sme boli tu a vitali nas v bratislave, tak uz to nejak musime prezit bez toho...
a dobre si povedal kubovi, pribram pocka.

zuzi, to nasere, viem si predstavit... neboj, ved snad sa niekto este ozve.

mirunda
27. zář 2009

čaute, tady se nic neděje!Lilinka má teda rýmu, v noci to je děs, už tuplem nespím..když jí začnu kojit, tak uplně slyším, jak nemůže dýchat, to je děs, chudinka moje malinká ☹ Tak do ní zkusim dát nějaký moje homeopatika, třeba to bude lepší.. 😒
A co vy holčiny?Neodjeli jste někam na prodloužený víkend?Teda to máme asi jen v ČR zítra volno ne?

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9601 - holčiny moje, dejte nám desítku 😵 😵 😵

macalc
27. zář 2009

Ahojte babenky...........

Dlhsie som tu nebola lebo som nestihala zomrel mi stary otec a dost ma to vzalo nemala som na nic naladu ale viem ze zivot ide dalej a musim sa stim zmierit.
Co mate nove??

mirunda
27. zář 2009

ahoj macalc, upřímnou soustrast ☹ Jak ti je?

byggyt
27. zář 2009

macalc- to je mi velmi lúto ja som bola dosť podobne na tom 20. septembra mi zomrel nečakane strýko mal 56 rokov

mirun- máš tam odo mňa desiatku, hovorila som dcére že v ČR máte zajtra volno a ona na to že či to neoslávime s vami, mala na mysli ostať zajtra doma 😀 😀 😀 , potvora aj tak majú iba prvé dve hodky a potom idú na Lúčnicu. Lilinke prajem skoré uzdravenie

macalc
27. zář 2009

mirunda Dakujem mam sa celkom v pohode snazim sa nemysliet na to vsetko co bolo a Lilinke prajem skore uzdravenie

byggyt taky je zivot a smrt si nevybera pride ked to najmenej clovek caka

evuse
27. zář 2009

Ahojte holčičky. Trochu nestíhám.

Macalc, upřímnou soustrast.

Tereza má taky pořád tu rýmu, ale už to není tak hrozný. A pozor! Dneska se jí začal klubat první zub! Na vršku dásničky jí prosvítá 😀 . Tak konečně, skoro v 8-mi měsících.

Macalc, koukám, že už to máš za pár a dceruška bude na světě 🙂

Byggyt , co to znamená že "idú na Lúčnicu" ? Jako na ty tanečnice, co zpívají Eláni?

mirunda
27. zář 2009

Byggyt, děkuju za desítku 🙂

Macalc, hlavně zkus myslet na to maličký, co se ti za chviličku narodí 😵 😵 Už to máš opravdu za pár..

Evi, gratuluju k zoubku!Já ho u Lilianky vyhlížím každý den 😀 Tak jestli jsi ho našla ty, tak by ti měl manžel koupit nový šaty, ne?Tak si koukej vybrat nějaký pořádný 😀 A myslím, že to není pozdě, že je to akorát.. a teplotky nemá?Ani průjem - nic?

zuzkaaaa
27. zář 2009

ahojte babenky...
tak mi sme ešte stáááále chorý ☹ už s manželom ani nespíme malá tak kašle že sa ide udusiť má to v záchvatoch tak dnešnú noc ideme skúsiť zapnúť zvlhčovač vzduchu dúfam, že aspoň to už konečne pomôže 😒 ozaj sofinka včera dostala svoju prvú bábiku ktorá sa smeje a ked ju počuje sofi tak aj ona sa smeje nahlas 😀
neviete nejaké babské rady proti kašlu? v utorok by sme mali ísť na očkovanie ale neviem,neviem....
lekárka ju aj minule popočúvala, že ona jej tam nič nepočuje už si pomaly pripadám, že ona si myslí, že ja vymýšlam...

mirunda
27. zář 2009

Jéé, Zuzi, to je mi moc líto.. ☹ Tak asi nějaký vir tu všude řádí.. ☹ Ono taky to počasí - teda nevím jak u vás - ale tady je ráno zima jak sviňa a odpoledne vedro, nebo jeden den 25st a druhý den 15st, tak to miminka taky nemusí dobře snášet.. ☹ Lilince přestalo týct z nosu, ale rýmu má pořád, odsávačku mám klasickou - do pusy, druhý konec do nosu a saju a saju - jenže ona se moc nenechá, to na ní musíme být asi dva, jenže Kuba odjel na prodloužený víkend na pánskou jízdu, takže snad jí to řádně vysaju zítra..

Mno, dokoukala jsem tu blbou superstar, tak jdu chrnět 😀 Nevím, proč na to čučim, taková volovina 😕 😝 😀 tak páčko a hezky se vyspěte!

evuse
27. zář 2009

Mirun nemá ani teploty, ani průjem, takže naprosto v pohodě, to jsem ráda. Ta rýma mi stačí 😀

Zuzko, určitě je nutné hodně zvlhčovat vzduch, dej jí přes vrch postýlky namočený ručník. Možná by jí i pomohlo, když ní pod hlavou podložíš matraci, aby jí měla výš. stačí, když sroluješ osušku a dáš to pod matraci.

macalc
27. zář 2009

evuse Dakujem uz teraz si to aj ja zacinam uvedomovat ze sa blizi termin 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirunda snazim sa mysliet na malu a ked sa budem trapit viem ze to nebude dobre ani pre mna a ani pre malu

zuzkaaa mama davala bratovy ked bol maly a velmi kaslal tak ma vreckovku bravcovu mast a to mu polozila na prsia a davala mu to na noc

mirunda
28. zář 2009

Evi, tak to je bezvadný, že zoubky malá snáší takhle v pohodě.. rýma asi od zoubků není 😀

Macalc - už máš doma vše nachystané?A do porodnice zbaleno? 🙂 A bojíš se porodu?

macalc
28. zář 2009

mirunda ano uz mam vsetko nachystane uz len matrac do postielky treba kupit a poskladat postielku a aj taska je uz zbalena a kocik este tiez nemame lebo mi ho este nedovolili kupit ze eszňte mam cas ale objednam ho na nete a za 3 dni mi ho donesu uz to mam zistene nad porodom nerozmyslam nezatazujem sa stim potom ked pride cas tak potom budem vediet ze co je je porod ale inac sa nebojim 🙂 🙂 🙂

mirunda
28. zář 2009

Tak to je supr, já měla postýlku snad dva měsíce před porodem, jak jsem se nemohla dočkat 😀 A kočárek bych si taky asi kupovala na poslední chvíli,ale pak jsem jednou viděla ten co máme a hrozně mi padl do oka, tak jsem ho na místě koupila 😀 Pak jsem ho dala z pověry k našim, ale to jsem byla fakt tak ve 4. měsíci, hodně brzy..

macalc
28. zář 2009

mirunda ved ani mi sme este preto nekupili kocik lebo mi mama povedala ze to nie je dobre ale uz som volala do firmy skadial budem objednavat kocik tak mi povedali ze ho objednaju a poslu podla toho aky datum im tam napisem A ako sa ma Lilinka??uz je jej lepsie???

jabera
28. zář 2009

ahojte baby. vidim, ze ste tu pomerne zili, to som ani necakala cez vikend..

maci, naozaj sa ti to blizi, to mi doteraz ani nedoslo.. kedy sa vrati manzel? uz by aj snad mal pomaly...to je fajn, ze sa nebojis porodu, ved si aj tak nepomozes, nejak z teba vyliezt musi. jedine, co by som doporucovala, nenechat sa odbit, ked ma clovek pocit, ze by nieco nemuselo byt v poriadku. a inak, proste drzat... dufam, ze to manzel stihne.. ozaj? bude vlastne pri porode? a ako ti je? mas uz take, ze sa ledva pohybujesa tak? alebo pohoda?

evi, tanecnice z lucnice su naozaj tie , co o nich spieva elan. lucnica je taka tanecno-spevava skupina. ludovky.. je to taky uplne vymalany subor, aj sľuk je podobneho razenia...
no a gratulujem k zubu, to nevadi, ze az teraz, aspon sa neskor pokazi, nie? ved nechybal..

mirun, vies, ze ryma byva z prerezavania zubkov? vazne.. kamaratkina dcerka mala az bronchytidy zo zubov.. vzdy jej zacal nadcha, potom jej to stekalo a zapalili sa jej z toho priedusky.. hruuuuza.

zuzka, chudatka, uz sa nejak dajte dohromady, sakra.. aj manzel je stale chory? ci len vy dve?
su tu vobec nejake deti zdrave? okrem mojho, tuktuktuk. ten ma zas tie pohyby akesi povazlive..

baby, ja uz sa zas trosku bojim... aj ked dr. povedala, ze je to v norme, ale dokedy?!?! to nespominala. ja ho uz chudaka uplne mučim, stale je na brusku, az kym nezacne moc revat, coz je ale dost rychlo... mne nevadi, ze je lenivec, len nechcem, aby bol nejaky chory... ale nevyzera, ved ostatnymi castami tela hybe jedna radost.

a my sme dnes 1. krat papali... foto dokumentacia prilozena....

jabera
28. zář 2009

hahaha lucnica mala byt vymakany subor, hahahhahah, jak som slepa...

jabera
28. zář 2009

zuzi, my sme dostavali na priedusky vatu namocenu v horucom oleji na panvici. mamina to vzdy skusila predlaktim a ked uz to bolo prezitelne, tak nam to dala na hrudnik a na to igelitku. potom dobre zabalila do perin... velmi to uvolnuje, vlastne je to podobne, ak nie to iste, ako pisala maca. len neviem, ako to prijme take male miminko..

mirunda
28. zář 2009

Jaberko, neměj strach, bartík je uplně normální!Jen co si vytrénuje svaly na to, aby se víc hýbal, tak se hýbat bude!Je dobře, že ho dáváš hodně na bříško, ať zvedá hlavičku, tak si ty svaly posiluje, to si myslím já.. taky jsem dávala Lili hodně na bříško, dokud vyloženě neřvala, ona to dřív nesnášela.. mno a taky jsem jí zádíčka masírovala.. a kdy jdete k dr.?
Jo, dej Bartikovi pusinku k dnešnímu půlroku 😵 To to ale letí!

Macalc, až pojedeš do porodky, tak ho může objednat manžel a akorát vám přijede domu, než se vrátíš 😀 Lilinka má rýmu pořád, tak jestli to může být ze zoubků, třeba nám taky vyrazí 😀 Ale snad to bude dobrý, jen je mi jí líto, že nemůže pořádně dýchat, nesnášim, jak popotahuje (snad tomu po slovensky rozumíte, nevím, jak se to jinak říká 😀 ). Dneska přijede Kuba, tak jí to pořádně vysaju, aby měla prázdný nosánek..

Evi, a má Rézi zduřelý dásničky?Nebo červený?Nebo jí prostě vůůůbec nic není?

mirunda
28. zář 2009

jo a Jaber, jak chutnalo bartovi?A papal hodně napoprvé?Je to brouček.. vypadá tak "dospěle" a je moc hezkej!!!

jabera
28. zář 2009

mirun, popotahuje sa aj na slovensku, hahahahah.
dakujeme za gratulacie k polnarodkam.
no, moc mu nechutilo... aj na fotkach to vidno.. on bol z toho taky zmateny trosku... velmi sa mu pacil hrncek v ktorom ta mrkvicka bola, obsah uz menej.. spapal asi 3 lyzicky, jasom mu viac ani nedavala... ani nemal navarene.

my sa k mudr chystame az v novembri, ja neviem, ci mam ist skor.. boze, ked mne sa nechce. moja mamina mi pisala, ze " ty v jeho veku si sedela na nocniku a zubami si odkusovala z rohliku"....ja ho tyram tym pobytom na brusku, ale ked on tam tak malo vydrzi... a zas ked tam bude jacat, tak uz sa mi tam neotoci snad nikdy...

ozaj, mirun, ty si takato dobra buduca manzelka, ze kubu pustas na predlzeny vikend na pansku jazdu? a to isli chlastat na nejaku chatu, alebo co? a zenske tam neboli???

mirunda
28. zář 2009

To je supr, že se popotahuje i u vás 😀 😀
3 lžičky jsou supr!!!On neví, co s tou lžičkou dělat, ale počkej za chvíli..
Nechodí se u vás na půlroční kontroly?Nebo už jste byli?A tyhle keci jsou nejlepší od těch babiček - já zase slyšim, jak my v tomhle věku jsme už jedli maso a polívky a snad i knedlo zelo vepřo 😀 Neboj, otočí se.. a na bok se otáčí?Zkus mu pomáhat, on si pak zjistí, že z bříška bude mít lepší rozhled 🙂

Kuba jel na takovou chatu do Krkonoš, která patří pod část Prahy a Kuba tam je členem jednoho oddílu..a za to, že se tam může skoro zdarma ubytovat, tak tam jezdí na brigády - sklízet uhlí, lakovat střechu a tak.. mno a teď tam jeli jen samý chlapi, takže sice makaj, ale je mi jasný, že po nocích nespí, ale ožíraj se, protože tam jeli ty největší prasata 😀 A bez manželek, tak si vyhodí z kopýtka.. ať si užije, vžyť vlastně kromě občasné hospody, kdy mu nařídim, aby byl včas doma, tak ještě od porodu pořádně nikde nebyl.. 🙂 Já si taky užiju, až přestanu kojit 😉 😵 😀

jabera
28. zář 2009

mirun, ale tak to ide.. myslim toho kubu., to by som ho aj ja pustila, hahahah. no, ja si mozem ist tak s nejakou staruckou susedkou na kafe akurat... hm..
tu sa na polrocnu kontrolu nechodi, boli sme v 5. mesiaci... a kedze bolo vsetko v norme.. podla nich.. tak az v tom novembri.
ono to moja mamina nemysli zle, ona sa len boji.. a mala 2 holky, stale jej vysvetlujem, ze chlapci su proste lenive lemry od narodenia. ale je pravda, ze ten rohlik by v jeho ruke asi rada videla, hahahha.
no, otaca sa na bok, to ano a dokonca sa na tom nahlas smeje. a ked donho tak jemne postrcim, tak sa otoci az na brusko, ale sam nie... aj na tom sa chlame, ale nevydrzi, no...
to s tym otacanim na bok, to robi uz dlho a na poslednom ockovani ho mudr otocila na bok, on smiech a chudatko, hned ho to preslo, jak ho pichli... on nevedel, ze to neblbneme, ako doma, ked sa tocime, moje zlaticko...
inac lili, je nenormalana, jak stoji pri tej postielke, to je az neuveritelne.. a tvari sa, ze je to uplne normalne pre nu.

zuzkaaaa
28. zář 2009

ahojte babenky....
jej Janka Maličký už má pol ročika gratulujeeeemmmm!!!
tak ja som dnes zobrala malú naspäť k lekárke, zázrakom (nieže by to bolo dobre) ale niečo jej tam počula hovorila že tam hlien poukladaný preto tak kašle tak nám dala antibiotiká (v 3 mesiacoch už bude maličká užívať vôbec sa tomu neteším) a ešte kvapky do nosa, ozaj baby vy vyplachujete deťom nožtek s morskou solou? mne to kázala aj 3-4 krát denne lebo že dieťa nemôže mať suchý nos musí byť stále vlhký, tak to som do teraz vôbec nevedela 😅
tak aj u nás v rodine sa dejú veci... deda operovali dostal rakovinu presne neviem čoho ale že mu vybrali celý žalúdok a hltan mu spojili s konečníkom čiže ani príjmať stravu nevie, bude na tekutej a na pečeň dostane chemoterapiu čiže mu to už chytilo celé telo ☹

zuzkaaaa
28. zář 2009

janka aj sofi je neuveriteľne lenivá nenávidí ležať na brušku a je lenivá si držať hlavičku vydrží tak maximálne 3 minútky 😒 už ma hnevá 😀 😅 😵

jabera
28. zář 2009

zuzi, to ma velmi mrzi s dedkom, kolko ma rokov? chudak.... hlavne nech ma vela od bolesti liekov..

to s tym vlhkym nosom som nikdy nepocula. to sa asi tyka iba, ked je chora, nie?
bart tiez brusko nikdy neobluboval... ale nevadi, ved snad to dobehne..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru