Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
12. pro 2009

Jaberko, povím ti výrobní tajemství 🙂 Nevím, jestli je to náhoda nebo ne, ale den před tím, než mi takhle začala spinkat, jsem jí začala dávat homeopatika na "neklid a poruchy spánku".. přišlo mi, že je jen závislá na mě, ona usnula s prsem v pusince a jakmile jsem ho vyndala, tak se vzbudila.. to už mi přišlo moc.. rovnou jsem jí dala i na zoubky, kdyby jí náhodou trápily.. ale zoubky asi nikde.. tak třeba to je i těma homeopatikama, tak to zkus, rozhodně to bartikovi nemůže ublížit..

Macalc, nechci strašit, ale nám Lilinka spinkala taky celý noci od narození a v létě se to najednou změnilo ☹ Byly jí tak 3 měsíce.. Já myslela, že je to vedrem, ale už jí to zůstalo i v zimě, a pak se to zhoršovalo a zhoršovalo.. vzbudila se třeba i 5x za noc a nechtěla prostě nic jinýho než moje prso a jen žužlat ale vyndat nešlo.. a dudlík nepomáhal - naopak, vždycky začala vřískat, když jsem se to pokoušel vyměnit.. mno, ale každý mimi je jiný, tak snad Emmička je rozumnější a bude spinkat pořád 😀

jabera
12. pro 2009

mirunko, tak ale ved my mame rovnaky problem! no, veru, napisem to segre a dam si kupit tie homeopatika.
ja som zrovna ciastocne seknuta k chrbte, prechadza mi to do krku , jak som pri nom cele noci stocena... keby som mala dlhsie prso 😀 bolo b to jednoduchsie, len by som ho k nemu prilozila.

mirunda
12. pro 2009

jojo, právě to mě už fakt sralo, že jsem celý noci byla jen na boku, nemohla jsem se ani pohnout.. a když už jsem jí náhodou vyndala prso z pusy, tak jsem nemohla usnout štěstím z toho 😀 😀 😀 Jaberko, podívej se do té knížky, co jsem ti posílala jednou mejlem, najdi si tam ty poruchy spánku.. já dávám Lilince BORAX - usíná na rukou a budí se při ukládání do postýlky a pak jí dávám PUSATILLA - dítě potřebuje kontakt s matkou (musí ho uspávat). Třeba to pomůže.. u vás homeopatika nekoupíš? Ani přes internet?

jabera
12. pro 2009

mirunko, maju tu homeopatika, ale ine znacky, vies... a to tazko pochopim, co je co, takto je to lepsie, ved mamina je tu za chvilku. budem sa hlasit 😎 dam mu 50 pusatil!!! 😀 😀 😀

jabera
12. pro 2009

a on ma potom prestane mat rad a nebude chciet mat so mnou kontakt 😀

mirunda
12. pro 2009

tjn, nepřehánět, abys pak nesháněla homeopatika na to, aby se s tebou pomazlil 😀 A promiň - je to PULSATILLA, vypustila jsem tam písmenko.. já dávám lilče tak 2x denně dvě kuličky, vůbec to nemíchám ve vodě, jak píšou v té knížce..

zuzkaaaa
12. pro 2009

mirun ako sa volá ten liek? pozriem aj ja lebo malá sa mi budí v noci aj 8 krát každú pol hodinku, PUSATILLA?

zuzkaaaa
12. pro 2009

Chamomilla vulgaris mirun? ale pozerám na nete že tento liek je na predpis.... skúsim sa spýtať v lekárni

mirunda
12. pro 2009

Zuzi, záleží na tom, proč se malá budí a co po tobě chce.. jestli má třeba žízeň, nebo hlad.. nebo jestli jako u Lilinky chce jenom maminku - pocit bezpečí.. ta chamomilla je na bolest - je prý hodně dobrá na ty zoubky.. takže jestli si myslíš, že jí rostou zoubky, tak jí zkus taky..

zuzkaaaa
12. pro 2009

ona je nekludná stále chce flašku v ústách ked ju vytiahnem plače asi to budú zúbky

mirunda
12. pro 2009

Chamomilla vulgaris - bolest zoubků
Lycopodium clavatum - má v noci hlad
Pulsatilla - dítě potřebuje kontakt s matkou - nevím, jestli Sofince třeba nestačí, když jí vezmeš do ruky..

Pak ještě na ty zoubky jsem našla - Aconitum napellus - to je na extrémní bolest doprovázenou neklidem..

Jinak se ještě homeopatika liší číslem, buď 5 CH, 9 CH, 15 CH..atd.. já beru u skoro všeho 9 CH. Ty vyšší čísla jsou na opravdu urgentní případy.

jabera
12. pro 2009

mirunko, uz som segre poslala mail... ona je velmi zodpovedna, verim, ze to zvladne. my si kupime aspon 20ku, hahaha, ked je to podla urgentnosti. ja sa asi zblaznim, ak zacne spat, to normalne neprezijem.

zuzi, tak drzim palce, nech sa to aj vam upravi..

zuzkaaaa
12. pro 2009

mirka nestačí jej to však spinká pri mne postielku mám úplne pri posteli
jaj čo sa nám stalo pred chvílkou malá len plakala a jačala v postielke už ju manžel nosil na rukách potom ja a ako som ju chytila tak mala úplne mokré pyžamko, tak som ju vybalila a ona bola straaaašne pokakaná riadnu hnačku mala až po pupok už to trvá asi 2 týždne čo takto kaká aj 3-4 krát denne.... ale cez deň je kludná hrá sa aj spinká len to nočné budenie skôr nespanie ale u nás to je asi v rodine aj ja veľmi zle spím na všetko sa zobudím, ja neviem ktoré kúpiť , v noci papá asi okolo 210ml takže je aj hladná, úbky jej idú, ja neviem, poradte....
jaj dakujem mirun

zuzkaaaa
12. pro 2009

baby ale sakra u nás na všetky tieto lieky je potrebný lekársky predpis.... mirun u vás nie?

jabera
12. pro 2009

zuzka, nie je to reakcia na jedlo?? nepridala si jej pred tym casom nieco nove do papania? moze ju to drazdit. skus si spomenut.

tie lieky by nemali byt na recept, ziadne homeopatika nie su predsa na recept 😕 nikdy som o takych nepocula...

zuzkaaaa
12. pro 2009

janka nie lebo malá mi všetko odmieta papať, len ovocie papá, a stále to isté do kolečka, však aj ja sa čudujem na nete to píšu, však sa zajtra pôjdem popítať do lekárne

mirunda
12. pro 2009

Zuzi, homeopatika u nás na předpis nejsou, zajdu do lékárny, objednám si je a druhý den je tam mám..
To je zvláštní s tou hnačkou.. asi si zavolej pediatrovi nebo se zeptej v lékárně..
Jestli chceš, pošli mi do IP tvůj email a já ti pošlu oskenovanou knížečku o homeopatikách v pediatrii.. není toho moc, neboj, najdeš si tam svůj problém, je to tam hodně přehledné..

jabera
12. pro 2009

baby, poradte mi, prosiim.
ako je to s nutnostou mat na detskej vysokej stolicke tie pasy na priputanie? mirun, vy mate tu schodikovu zidlu, mate tie pasy na nej?
evi, kde si ? nerob sa, ze nemas cas, mate pasy?
zuzi, vy este asi nemate stolicku, ze? a budete mat pasy? 😀

zuzkaaaa
12. pro 2009

janka ježiško nám prinesie takú drevenú čo si aj ty spomínala tú rozkladaciu a tam tuším pásy nie sú

mirunda
12. pro 2009

Jaberko, nemáme pásy.. přijde mi to absolutně zbytečný.. chudák dítě, ještě aby bylo připásaný, když má jíst.. 😝 Jediný co máme, tak pás mezi nohama, aby nepropadla Lilča pod pultem.. ale stejně i to je celkem zbytečný, pod pultem se propadnout nedá, aspoň u té naší židličky..

jabera
12. pro 2009

super. ja som sa len bala, aby mi z toho nesvihol na zem, ked a trebars pootocim, ale tak sa nebudem pootacavat 😅

mirunda
12. pro 2009

a jakou kupuješ?

jabera
13. pro 2009

taku podobnu, ako mate vy, ale inu 😀 teda este to neviem uplne urcite, ale asi taku schodikovu, aby mal na com sediet aj neskor.

evuse
13. pro 2009

Čaute.

Pásy máme, ten stoleček před tím mám zatím sundanej, takže ny bí tam nic jiného nedrželo. Až ho tam dáme, stejěn bude v pásech, myslím není problém se v tom bez pásů postavit a spadnout dolu. Já bych to nepodceňovala.

Jinak Tereza už leze minimálně, sporo pořád chodí. Aspoň se tak unaví a chodí dřív spát. Snažím se jí odnaučit jednu noční dávku jídla( jí v noci 3x, takže tu kolem 2-3 hodiny jí nedávám). První den trochu pobrekávala asi hodinu, chovala jsem , pak usnula. Druhý den se neprobudila vůbec, takže jsem se radovala. Třetí den se probudila docela brečela, tak jsem jí nakonec dala poloviční dávku, moc se jí to nelíbilo, chtěla víc, ale usnula. A dneska zase byla asi hodinu vzhůru, pobrekávala, nemohla usnout, spravilo to chování. Už jsem z hoto trochu unavená, ale musíme vydržet.

martasl
13. pro 2009

Hoj holky.Tak jak jsem byla v pátek na krvy,tak jsem tam zapoměla neschopenku.V pondělí jsem si pro ni šla a doktor chtěl semnou mluvit.Už mi bylo jasné,že je něco špatně.tripl testy-cituji,,dopadly hrůzně".Hned jsem se rozbulela.Doktor mě ujišťoval,že to ještě nemusí nic znamenat,že takové výsledky má 2krát do měsíce a za poslední 2roky se nepotvrdily.Hned mě na druhý den pbjednal na amniocentézu do Svitav.Celou noc jsem probulela a druhej den s hrůzou jela do Svitav.Než mi stihly vzít vodu,tak ultr.zjistil,že je miminko už asi týden mrtvé.Řvala jsem a klepala se jak hrom.Odjela jsem si zbalit dom věci a ve středu přijele na vyvolání potratu.Bylo to hrozný.Už jen vpichnutí té látky do břícha-na vyvolání kontrakcí.Bolesti hrozný,ale neotvírala jsem se tak po hodině na porodním sále a aplikování několika injekcí na bolest,který nezabraly,primář rozhodl,že mě musej uspat.Jinak nže to nepůjde.Cesta na sál byla nekonečná.Včera mě pustili dom a koncem měsíce jdu na kontrolu a pro výsledky,co miminku bylo.Pořád řvu a nevím jak se z toho dostat.
Takže se s váma loučím,nemám sílu si tady psát o těhot.a miminkách.Přeju všem krásný svátky a zdravéa hodné dětíčky....

evuse
13. pro 2009

Martasl, to je mi moc líto. Vím, jak to bolí, taky se mi to stalo. Prostě se z toho vyplač, časem zase bude líp . Držím palce, abys brzo našla odvahu zkusit to znovu.

lulupopo
13. pro 2009

Martasl, drzim palceky, aby si sa dala do poriadku,viem o com hovoris, tiez som take zazila...ale mna uz netrapili vyvolavanim porodu, ale ihned som sla do narkozy...len nech ti vsetko dobre dopadne a budes zdrava....

mirunda
13. pro 2009

Marti, já nemám zdání, jak to musí být těžké.. :( Je mi to hrozně moc líto, moc s tebou soucítím.. ☹ Drž se a přeji ti hodně síly!!! Doufám, že se tu ještě ukážeš..

jabera
13. pro 2009

marti, nemam slov... snad len, ze dufam, ze prejde len kratka doba a prides sem za nami znovu v inej nalade.. ja viem, ze teraz asi nepomoze nic, co by ti clovek povedal, alebo napisal. moc ti prajem, aby to co najrychlejsie bolelo menej..

pocahontas35
13. pro 2009

Ahojte,

marti: neviem, ci si to este budes citat alebo nie, ale aj tak by som ti chcela povedat, ze mi je strasne luto, co sa stalo, ja viem, ze vsetky slova su v tejto chvili zbytocne, ze pomoze len cas .... zial, presla som niecim takymto aj ja, ale tak, ako pisala lulu, ani mna netrapili vyvolavanim porodu, ale isla som hned do narkozy .... a v klude plac, ten pomaha, aj ked to niekedy vyzera tak, ze uz clovek nema sil ani plakat ... je to o to smutnejsie, ze idu vianoce, ale verim tomu, ze tvoji najblizsi ti pomozu bôl prekonat .... a este sme tu aj my ... drz sa ....

Miska, na diabetologii som este nebola, idem len teraz v stredu 16.12., maju tam velke cakacie doby ... som zvedava, ze o com to bude, co mi vlastne povedia ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru