Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

scandya
19. led 2010

Jabera! :DDD ty tu stale este chodievas a pises? ja som aj zabudla na tuto temu skoro :DDD

ako sa mate a ozaj kolko si schudla od porodu? ja som schudla 25kg z 30kg , ale nabrala som 4nazad, tak uz 2 tyzdne cvicim a zdrziavam sa prejedania!

evuse
19. led 2010

Mirun 33

evuse
19. led 2010

Mirun, mě ještě není jasné, jak jí to mám dávkovat, jeslti tedy 10kuliček do 1dcl vody a dát 3 lžičky denně? To to pak skoro všechno vyleju!

mirunda
19. led 2010

Evi, já nic neměřila.. prostě jsem nalila trošku vody, dala do toho rozpustit od každého 2-3 kuličky.. a každý den jsem jí připravovala čerstvé.. právě proto, abych to nevylejvala.. někdy jsem jí dala do pusy přímo ty kuličky, že jsem to nerozpouštěla..

simisimca
19. led 2010

Pocahontas, dnes som na internete hladala tu MUDr.Bertoldovu ku ktorej by si mala ist a podla fotky som zistila ze k nam na sestonedelie chodievala na vizitu. Neviem aka je z profesionalneho hladiska, ale je hroooooozne mila a zlata...tak skus... 🙂 🙂 🙂

hanula83
19. led 2010

Ahojte holky,

Evi, gratuluju k chlapečkovi, myslím, že pohlaví je to poslední, co je důležité. Ale aspoň už si můžeš představovat konkrétního tvorečka 🙂... A musím ti říct, že vypadáš na míň než 33 🙂

U nás nic moc nového, holky už začínají všechno okukovat a chcou být pořád vzhůru, takže kolem nich běhám víc a víc. Ale je sranda, když se po delším spánku probudí a v té svojí rozespalosti se začnou obě usmívat 🙂. Už se mi podařilo vyfotit pár foteček, když se smály, sice nic moc, ale aspoň něco. Zachytit to teda vůbec není jednoduché 😉

pocahontas35
19. led 2010

Ahojte,

Simi, aj ja som ju hladala na nete, citala som si o nej, tak uvidim ... myslim si, ze ked mi ju odporucila gynekologicka, tak musi byt dobra z profesionalneho hladiska ... tak som na nu zvedava, buduci tyzden by som mala ist pozriet na Antolsku. Simi chodila si k p. Jezikovej na psychoprofylakticku pripravu ?

evuse
19. led 2010

Mirun chápu to dobře, že do každé dávky jsi dala 2-3 kuličky a celou tu dávku vody vypila?

Hanul, no jasně, že vypadám na míň. Přece mám vrásky vyplněný sádlem 😀 😀 😀 To je výhoda nadváhy 😉

hanula83
19. led 2010

Evi, to máš teda pravdu, už se těším na to stárnutí 🙂 😉

zuzkaaaa
19. led 2010

evus ja používam chamomilu vulgaris a mám ju dávať 2 krát denne po 5 guličiek do 100ml vody alebo čaju
ale dávam jej len raz za deň
každý liek sa má vraj inak užívať ja mám 15ch ten je na zúbky, pýtala som sa v lekárni, že to ch udáva silu toho lieku? a oni mi hovorili, že nie lebo napríklad chamomila 9ch je na niečo iné, že tie CH neudávajú silu toho lieku ale účel na ktorý sa má používať takže sa asi spýtaj v lekárni oni ti poradia 😉

ozaj včera sme boli v poradni SOfi má 8650g a 69cm a že jej už môžem dávať tmavý chlieb, syr na skúšku šunku ochutnať aj jogurtík aj krupicovú kašu... 😀

simisimca
20. led 2010

Pocahontas nechodila som nikam, bola som lenivaaaaaa... 😝 😝 😝 ...ale myslim si ze to nie je na skodu.... 😕

monaberuska1
20. led 2010

ahojky hoky, ja mam tady na vas malou prosbicku ejsi vam nevadi to ☹ ☹ ☹ ☹ ite ono se rika ze baculkam to jde videt mimi o neco dyl ☹me by zajimalo v jakemm tt vam videli plod??? 😉
ja mela posledni MS 29.11.2009 koncila mi 2.12.2009 a sla jsme k doktorovi predevcirem a podle pohmatu mi rekla doktorka ze podle ni to tehotenstvi je ale na ultrazvuku nic nevidela 😖 😒 ☹ tak mi brali krev a vcera sem voalal na vysledky a dr. mi rikala ze mam 900 jednotek HCG takze podle MS bych mela byt pry v 7tt ale hodnota HCG neodpovida takze rikala ze asi jsme mela pozdejsi ovulaci a plod bude mladsi, a za tyden jdu na ultrazvuk, ale bpojim s eze zas nic neuvidi ☹ ted jsme teda s nejvetsi pravdepodobností v 5tt a za tyden bduu teda v 6 tt 🙂dekuji za vas erady, a napsala mi kyselinu listovou normlane 😉

mirunda
20. led 2010

Evi, přesně tak.. třeba do půl decky jsem rozpustila od každého 2-3 kuličky.. pak jí dávala tak 3x denně po 2-3 lžičkách.. když jsem jí dávala třeba na rýmu, tak jsem jí to dávala třeba i po hodinách.. ale tohle tak jak jsem si vzpomněla.. nemá to zas nějaký extra pravidla.. 🙂 Jak to vycítíš.. 🙂 Mě říkala v lékárně, že ty vyšší CH - jako je 15 a 30, tak jsou na akutnější případy - bylo to přímo u toho na ty zoubky.. tak nevím, musím se zeptat té naší homeopatičky 🙂 Ale ona teď porodila, tak jí nechci otravovat 🙂

michala.l
20. led 2010

Caute baby, malo casu ... ale konecne som sa sem dostal. Idem rychlo precitat co nove 😉

mirunda
20. led 2010

Monaberuska - já byla v 5tt, když mi řekl, že jsem ASI těhu a v 7tt jsem byla na prvním UTZ, kde mi to potvrdili.. prý to dřív nemusí být poznat, ale to s baculkama nemá nic společnýho.. takže se neboj a gratuluju k těhu 🙂

monaberuska1
20. led 2010

mirunda, moc dekuji 🙂 ja jdu nespis v 6tt na ultrazvuk ☹snad uz neco bude videt teda 🙂 🙂 dekuji

mirunda
20. led 2010

Monaberuska - držím palečky, aby jsi mimíska viděla.. jak dlouho jste se snažili do druhé mimi?

monaberuska1
20. led 2010

mirunda 🙂 snazili jsme s eod rijna 🙂 to sem vysadila prasky a pak mi to blblo mela jsme to prave hrozne nepravedileny jeden mesic klidne po tydnu dalsi menzes des a pak zas zpozdeni, no a otehotnela sem a pak abych vedela v kolikatym jsme prave ☹ ☹ ☹ koukam ty mas holcicku krasnou 🙂nesnazite s eo druhe?? 🙂moc dkeuji snad tam bude nejaka tecka 🙂 😉

mirunda
20. led 2010

tak to jste se zas tak dlouho nesnažili 🙂 Já jsem s Lilinkou otěhtněla napoprvé a tak s tím počítám i u dalšího 😀 Menzes jsem dostala poprvé na konci prosince, tento týden čekám podruhé, tak jsem taky zvědavá, jestli to nebudu mít rozhozený.. na UTZ ti určitě řeknou, v kolikátém jsi 🙂
Děkuji za pochválení Lilianky.. o druhé ještě ne, až tak za rok.. já rodila císařem, ani bych ještě neměla být těhu.. a ani ještě moc nechci, užívám si Lilinky 🙂
Markétka je kráásňoučká a moc šikovná, jak ti pomáhá v kuchyni 🙂 A máte moc hezký kalendář.. kde jste ho nechávali dělat? Nebo vy sami? 🙂

monaberuska1
20. led 2010

mirunda 🙂 nam mala trvala skoro půl roku, takže toto bylo rychlý 🙂snad aji vše bude okej ale verim ze ano, pac mam aj tehotensky znamky 😀 jako bolest prsou, nafoukly bricho ...... 🙂 taky sem po cisarskym rezu nečekaným teda... 😕 😅 😒 malé byli ale 2 roky v prosinci je náš vánoční dáreček 😀 😀 😀 takže už jsme chtěli druhé jsme tak začli s manžou no 🙂 🙂 děkuji jojo malá mi strašně ráda pomáha jen se mihnu k lince ajdu něco dělat už slyším sunout židli a vilá na mě mmaí počkat markétka pomůže 😀 😀 😀 😀 takže pomocnice 😀 😀 😀 kalendář jsme si dělala sama, sělám v tom prográmku adobe photoshop takový můj koníček 🙂a ještě pletení z papíru a pefigu a můj největší koníček je decoupage 🙂 😀 😀 😀 😀 takže se nenudím a sme ráda 🙂 😀 😀 😀 😀 a co ty???tak ja budu drzet pesticky na druhe to tedy urcite vyjde taky hned 😀 😀 😀

jabera
20. led 2010

ahojte kamaratky moje!!!

michalka ,a ty tiez po 100 rokoch tu! ako sa mate? co mala?

a byggy, ta asi tiez moc nestiha..

pocahontas, tak som zvedava. ale je to aj tak sranda, ze mam takuto slavnu rodunu a ani o mne nevie 😀 😀 😀 . vraj bola velmi krasna.. musim si ju mrknut na tej fotke, co hovorite. to najdem na stranke nemocnice?

mirunko, evi, ja davam homeo priamo do pusy, jemu to vyslovene chuti. ale ☹ akosi to nefunguje....
som z toho nestastna. chvilku to bolo vyslovene supera teraz je to nejake divne to jeho spanie...
dnes mal bartik 1.x cervenu sosovicu, velmi mu to chutilo, tak sa tesim, ze zas nieco nove skusa...

berusko, mne bol maly vidiet v 6tt, ale to som bola este krasna a s malo sadlom... 😒

ved preto sa sem aj neviem dostat poriadne. baby, on tak naprd spi.. vecer spi sam max. 40 minut a to snad ani nie a potom chce pit, co by bolo v pohode,lenze on uz neznesie, aby som odisla. to uz je desny rev. len ked sa postavim z postele, ja chodim spavat okolo 21. s nim a som z toho nanervy. ja sa tam prevalujem, ankoniec zaspim,a le nemam cas ani na ten bicykel a uz vobec nie sem napisat.
a cez den spi tam blbo, ze od 9.30-11.30 a od 14.30-17. cca.... doobeda sme zvacsa vonku, ale tatko poobede je v posteli a ja tam s nim.. teraz spi, kiez by este vydrzal... nanervy som z toho.. jedine co ma ukludnuje je to, ze sa tieto sposoby spanku casom vzdy menia. ale tato forma naozaj nei podla mojho gusta...

pocahontas35
20. led 2010

ahojte babenky,

Mirka: bola si s malou plavat ? Pacilo sa jej ?

Jaberka: ja som to nenasla na stranke nemocnice, ale inde, ked najdem znova poslem link a mozes sa mrknut ... 🙂

Berusko: ja som bola v 7tt na ultrazvuku a bolo maleho vidiet 🙂

Teraz som sa vratila z Blavy total unavena, bola som zase u diabetologa, baby konecne dnes s pochvalou, kontrola o dva tyzdne, tak som rada, mala som velmi dobre hodnoty 🙂

mirunda
20. led 2010

Monaberuska - taky jsi po císaři? A proč? Já proto, že malá nesestupovala.. pořád jsem měla břicho nahoře a už jsem byla několik hodin plně otevřená.. tak to taky bylo neplánovaný.. :( Já se taky hrozně těším, až mi bude Lili pomáhat v kuchyni..a nejvíc se těším, až to převezme za mně 😀 😀 😀 Photoshop vím co je, ale pletení z papíru a pefigu a decoupage - to vůbec nemám zdání 🙂 Tak přihoď do albíčka nějaký výrobky, to se ráda juknu 🙂 Ten kalendář je opravdu nádherný, moc hezky jsi si s tím vyhrála.. taky jsem dávala k vánocům kalendáře, dělal mi ho kamarád na poslední chvíli.. ale to tvoje je uplně jiný kafe 😀

Jaberko, když to nemám namíchaný ve vodě, a nechce se mi, tak jí to dám taky rovnou do pusinky.. ono je slaďoučký, takže to Lilče chutná taky.. jde spíš o to, že když o rozpouštíš ve vodě, tak není tak velká spotřeba.. jinak myslím, že je to jedno, jak to děláš.. To mě mrzí, že Bartík blbě spinká.. Jaber, já jsem tak hrozná matka, že už jsem nemohla vydržet to uspávání stále u prsu a to, že neusne sama.. a prostě jsem jí tam týden nechala vyřvat.. ona brečela v ložnici a já v obýváku, jak mi jí bylo líto, bylo to hrozný, ale vydržela jsem a přineslo to úspěchy.. přes noc teď spí 11hod a pak tak 3hod si dá po obědě.. mno, bude líp, určitě..

Pocahontas, plavat chodíme už 8 týdnů, zbývají nám dvě poslední lekce.. Lilinku to moc baví, moc se jí ve vodě líbí, přemýšlím o pokračovacím kurzu.. akorát jak teď nedávno vynechala právě to dopolední spaní a zvykla si spát až po obědě, tak to plavání je od 12:30 - takže tam byla 2 poslední hodiny nevyspalá, takže jí to nebavilo ☹ Je to škoda.. ale jinak už se potápíme, je to krásný 🙂 Doporučuju, abyste chodily všechny s mimčama plavat 🙂
Je dobře, že jsi měla dobré hodnoty - držíš dietu? Nejíš vůbec sladké?? Já bych to asi nevydržela 😀

michala.l
20. led 2010

No ja som to tu ako tak pocitala, ale je tu toho moooc. Aj vam tak blbol konik? Vzdy ked som sem konecne nieco chcela napisat, tak to neslo 😒
My sme ulietany, je toho trosku vela na nas, v skole mam skuskove, so synom sa ucime na pisomky pred vyscedcenim, ale s tymi je uz hadam koniec. A Hanicka je uplne skvele babatko. Trosku sa nam to upravilo. V noci sa budime len kazde 2-3 hodinky a cez den spinka tiez celkom pekne. Uz druhy den po sebe mi spala cez den 3 hodiny 🙂 .
No ale co je najdolezitejsie, tak uz plne kojime ... uz ziadna odsavacka, ani umele mliecko ... teda ln obcas, ked musim na skusku 😒 , ale inak sme plne kojeny 😀 ... a nasa vaha zo vcerajsej poradne je 5200 g 😲

Kukam, ze su tu aj nove tvare, vsetkych zdravim a drzim moc palceky 🙂

Pocahontas, ved ty uz ides do finale 😅 , pekne to ubehlo. Ako sa citis? Myslim skor po psychickej stranke - ja som uz bola na nervy v tojom tt 😀

monaberuska1
20. led 2010

holky dekuji tak sanv 6tt neco uz uvidi 🙂

mirunda 🙂jejda nesestupovala aha ☹ no me se mala zamotala do pupeční šňůry takže jsem pak jela 😅 😅 to ti verim taky sem se moc tesila az mi mala bude pomahat 🙂a uz je to tady ale nekdy me to rozciluje a to když zrovna chvátám 😀 😀 😀 😀 a ona mi chce pomahat 😀 😀 je nevis co to je??tak ja jdu nahazet nejaky vyrobky semka tak pak pisnu amuzes kouknout 🙂 😉

monaberuska1
20. led 2010

mirunda- tak vyrobky jsou v albíčku 🙂

pocahontas35
20. led 2010

Ahojte,

Beruska: ty mas zlate a sikovne rucicky, velmi sa mi pacia tie tvoje vytvory, si sikovna a mala je rozkosna 🙂

Miska: je perfektne, ze si sa "rozkojila", je to uplna spica, ja sa tesim aj za teba ... 🙂 Inak, aj mne konik blbol, ale to asi vsetkym ... a co sa tyka mna, ja este nemam "bobky", ale tie urcite pridu, ale velmi sa tesim, ze to ide pomalicky do finale, strasne sa tesim na maleho, som neskutocne zvedava, aky bude atd ... som nedockava 🙂

Mirka: aj ja by som chcela chodit s malym plavat, ale to je este len v mojich myslienkach, uvidime ...🙂 Drzim dietu, a konecne ma to aj vysledky, mam dobru hladinu glykemie, preto ma aj pochvalil a dnes ma ani nestrasil inzulinom, dokonca mam ist len o dva tyzdne na kontrolu, tak dnes som bola spokojna, dokonca mi dovolili, pri velkej chuti na sladke jest 70% horku cokoladu. Od minuleho tyzdna mam glukomer, tak si sama testujem jedla, co mi dviha cukor a co nie ... a vynechala som uplne chlieb, cestoviny, ryzu, zemiaky a mam maso, syry, zeleninu, jogurty ... je to obmedzujuce, ale kvoli malemu vydrzim vsetko 🙂 a ma to aj pozitivnu stranku, aspon az tak nepriberiem 🙂

monaberuska1
20. led 2010

pocahonta - moc dekuji 🙂🙂takový odreagováníčko 😀 😀 😀 děkuji za malou, je to už mlaý ´dáblík 😀 😀 😀 🙂 koukám že čekáš chlapečka 😀 😀 a už za chvilku je to tady že??????? 😉

mirunda
20. led 2010

monaberuska - smekám 🙂 Jsi šikovná 🙂 Nejsi vysazená na berušky? 😀 Viděla jsem jich tam hodně.. 🙂

Pocahontas, to je fakt, aspoň nepřibereš 25kg jako já 😀 A hořká čokoláda na pokraji nouze taky dobrá 🙂 A plavat rozhodně choď! 🙂

byggyt
20. led 2010

Ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Evi gratulujem ti ku chlapčekovi, ja som mala také tušenie že to bude chlap keď si raz písala že na ultrazvuku mimouš sebou mrskal, pamätáš??????

Pokahontas si super že sa tak držíš s tou cukrovkou a naozaj aspoň jednu výhodu to má že tak brutal nepriberieš, ja som začala v pondelok s mojou diétkou tak dúfam že to pôjde dolu šup, šup aby som si konečne mohla obliecť čo chcem, no teraz mám dvoje gate, tehotenské rifle už nenosím tie su zas už velké a padajú mi.

Baby mi sme mali predvčerom spací rekord, malá spala od 21.00 do pol 7 ráno a my ako blbci sme boli do polnoci hore a čakali sme kedy sa zobudí.Včera sme boli na ultrazvuku s nožičkami, všetko je ok a už nemusím baliť naširoko.

Miška držím palce aby si zmákla všetky skúšky 😉 😉 😉

Jaj zajtra mi držte palce mám ovocný deň a okrem toho idem ku zubárke ☹ ☹ ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru