Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
24. únor 2010

Ahojky kočky moje..
tak jsem si dneska zamluvila šaty 😵 😵 Nejsou to ani jedny, co mám na FB v albu 😉 Ale tyhle tam nedám, rozhodla jsem se, že to bude pro všechny překvápko, takže i vy, moje nejmilejší, si 4 měsíce počkáte 🙂

Jinak zítra má Lilianka svátek, takže jsem "pekla" dort - katastofa.. nejdřív jsem ho trochu připálila, ale to není to nejhorší.. krém se mi nepovedl, čokoláda stekla tam, kam neměla.. prostě všechno, co se dalo posrat, tak jsem posrala 😀

Taky se musím pochlubit - dneska udělala Lilinka první krůček.. já z toho byla snad 5min uplně v tranzu 😀 A pořád jsem jí nutila, ať udělá další, tak udělala ještě jednou krůček, ale pak už nic 😠 Takže zítra 😀

Lulu, neboj, vždyť je to krááásný, v pondělí budeš mít drobečka u sebe!!! 😵 😵 😵 A třeba fakt ještě půjde sám od sebe, on to určitě cítí, že se něco děje a třeba se rozhodne!!! Hlavně máš teď povinnost se nám tu hlásit každý den - jakmile jednou nenapíšeš, tak rodíš 😀

Evi, co sis koupila v Ikei? 🙂 Já tam jezdím hrozně ráda, taky tam budu muset kvůli svatbě, náběh na doplňky 😀 A jaký máš bříško?Už jsi viditelná těhule? Už tě pouštějí v MHD sednout? 🙂

lulupopo
24. únor 2010

mirun.... s tymi satami to schvalujem... zas nemusia vsetci vsetko vediet, treba necaht miesto aj realnemu sukromiu, a neboj a kym bude Lilinka dospelacka, tolko fantastickych pochutok jej napecies, ze na tuto urcite zabudnes.....pocahontas.... aj tebe drzim palce na poradni....

jabera
24. únor 2010

jaaaaaaaaaaaaj, lulu, tak to je fakt dost na nervy, to ti verim... ten opis kontroly na gynde neznie najlepsie 🙄 ja neviem, preco sa na sk porod a veci okolo neho beru v nejakej tovarni, ci ako to nazvat... mne robi velmi zle aj to, ze kamoska rodila a vedla nej , predelena plachtou, rodila ina baba. mne to pride dost divne, ze v takej vynimocnej situacii mam na dosah ruky cudzieho cloveka.. neviem, mozno som ja divna, ale pride mi to strasne negustiozne.. 1.3. je prekrasny datum, budem na teba silno mysliet.

mirunko, to je super s tymi satami. tiez som rozmyslala, ze ci kuba videl tie fotky, lebo to by zenich nemal! 😉 a gratulujem k lilinkinej chodzi, to je super... ja uz sa nestazujem, uz mam, co som potrebovala, na kroky si kludne pockam, uz sa nebojim, ze by bol bart divny.

mirunda
24. únor 2010

Kuba šaty neviděl.. on není na FB, takže jsem se nebála tam cokoliv zveřejnit 🙂 Ale ani doma jsem mu fotečky neukázala, ani on nechce.. 🙂
Jaberko, ty sis někdy myslela o Bartovi, že je divnej? 😀 Ale no tak.. 🙂 Bart je šikovňoučkej, ale ty se s ním taky málo chlubíš.. vůbec nevím, jak moc se převaluje, leze, sedí.. ty ho jenom pomlouváš, ale nic hezkýho nenapíšeš 😀

Jéé, Lulu, vidíš, to bude akorát 1.3. - to je krááásný.. po Lilince budete mít nejkrásnější datum 😀 😀 😀 😀

lulupopo
24. únor 2010

presne jaber.... uplne mi to dosralo s prepacenim cely den... taka som bola a aj som konsternovana... lebo zenske bezne rodia ako na pase.... na co som fakt hakliva tak to je moja sukromna zona...intimita... neocakavam luxus, alebo zlate kreslo... ale sukromie a hlavne v takychto chvilach...fuu keby toto forum nebolo tak verejne, ina burina by mi liezla na klavesnicu.... som zvedava este ako bude v ten pondelok, lebo som ani nestihla povedat dr. ze chcem partnera pri porode... tak bude kukat,ked ho uvidi....

jabera
24. únor 2010

mirunko, ved ja ho chvalim!!! pisala som, ze uz lozi. urcite 😉 strasne moc lozi a stavia sa a desne pada a potom strasne place. ozaj, nemas nejaky recept na to, ako naucit decko, aby si vedelo kultivovane sadnut zo stoja? mne ho je strasne luto, jak sebou vzdy prasti, som rada, ked nie na hlavu ( aj to sa uz stalo).. neviem, co vymysliet.

lulu, no, uz len trosinku vydrz a mas to za sebou... este prezit tie rozcapene nohy na vizite a hotovka.... a partner pri porode sa neplati tam, kde rodis? a kde vlastne rodis? na antolskej? ci nie v blave?

jabera
24. únor 2010

lulu, musim ta tu strasne verejne pochvalit, ty tak dobre vyzeras!!!! prave som videla tvoje fotos. a mas fakt strasne fesaka manzela. akoze sory, ale teda ABSOLUTNE moj typ...

mirunda
24. únor 2010

Jaber, recepty nejsou 😀 Prostě se to musí naučit a on se to za chvíli naučí, neboj, taky ho nebaví, že se furt mlátí 😀 Musí mít ty břišní svaly tak dobrý, že se prostě jednou udrží..prostě musíte vydržet - oba 🙂
A co Barborka - jak se jí daří? Ona asi neumí německy, ne? Jak to bude dělat ve škole?

martasl
24. únor 2010

lulu-já mám druhej porod vyvolanej i ten ,,třetí".u druhýho jsem dostala v 9 hod prášek.za hodku me praskla voda a v 11.35 se Simona narodila.byl to fofr a je to fakt lepší.Ani mi nestihli dát klystýr 😅 nemusíš se dlouho trápit...a vidíš,malej se narodí v březnu jak sis přála,sice hned na začátku,ale hlavně že je to březen 🙂 a jak píše mirun-hlavně se nám prosím tě hlas,ať víme.... 😉
Teda s těma kontrolama a rozením před,,obecenstvem"je mazec.hnus 😠 😝 Já u té Simony měla asi 3 sestřičky,2 doktory a aspoň 4 mediky-a necítila jsem se vůbec dobře....

lulupopo
25. únor 2010

fuu baby ste zlate... uz som to rozdychala, ale vcera ma to fakt vytocilo.... a je mi jasne, ze toto bol len zaciatok ... fasa pristupu k pacientkami..... dakujem Jaberka... ze ma takto vychvalujes....ale dobre som uz vyzerala.. za posledne dva roky som sa strasne zhuntovala... vela pribrala, rozne zdrav.problemy... teraz do toho tehu...ale dala som si zavazok, ze ked odrodim, tak sa dam postupne do poriadku, je mi jasne, ze vahu uz nedam na 65 kg...ale tajne dufam, ze sa mi podari skresat sa aspon na tych 75 kg...ale bude to mazec....rodit budem v TT.... marti dikes za infosky ano 1.3. je pekny datum....

shaarka
25. únor 2010

baby, kolko ste pribrali pocas tehotenstva? a kolko ste dali porodom dole?

evuse
25. únor 2010

Ahojte.

Mirun, v Ikee jsem si koupil apřesně toto : oběd(hranolky a švédské masové kuličky, dortík, kare, džus) a dvě velké čokolády. Já si to nějak neumím užít, když jedu s kočárem, ani se pořádně nekoukám do regálů 😅
Ale viděla jsem pěknej malej koberec k Terce do pokoje.
Včera nám došla pro Teretzku nová postýlka, tak jsme montovali. No řeknu vám, že jsem u toho funěla pěkně, bříško už mi překáží.

Mirun to ty ses ptala jak ho mám velké( to břicho)? No dost, asi jako s terezou v 7 měsíci. V socce mě nepouští sednout, buď jedu jen kousek a je prázdný autobus- jsme na konečné, ale spíš pořád jsem u nás na vsi a nikam se nevapravuju. V Praze už jsem nebyla několik měsíců.

evuse
25. únor 2010

Postýlka

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Shaarka, já jsem přibrala přes 20kg a z porodnice jsem šla o 12 lehčí

hanula83
25. únor 2010

Evi, ta postýlka je naprosto dokonalá 🙂, takže z Ikei, že? Kolik stála, jestli to není tajné?

Sharka, já asi 15 kg a všechno jsem dala porodem dolů.

jabera
25. únor 2010

jeeeeeeeee evi, ta je krasna!!! preco nemam holcicku ☹ ☹ ale zase bart je teraz tiez pomerne k sezrani... ( to aby mirunka nehovorila, ze ho nechvalim 😉

mirunko, barborka sa tu narodila, zili do jej 5 rokov v nemecku. rozumie velmi vela, urcite ovela viac ako ja, len nehovori. ona sa vobec neboji do skoly, co ja osobne nechapem. zrejme je to naozaj nejaky postih, co uz ma vlastne take neprimerane reakcie, lebo myslim, ze k veci by bolo tu nariekat a mat tremu jak prasa... ona ma uuplnu pohodu.. zacina v pondelok a normalne natvrdo funguje v skole...

marti, tak ten pocet zucastnenych na tvojom porode je dost husty, teda... co nemali co na praci? boze, by ma svihlo.. oni vyuzivaju to, ze clovek sa nevaldze branit... mne osobne uplne stacilo, ze mi tam cumela a ruky strkala jedna porodna asistentka...

hanul, neprovokuj! 😠 😝

byggyt
25. únor 2010

Ahojte

baby malú mám v nemocnici má obštrukčnú bronchitídu lieky čo mala jej nezabrali tak jej musia dávať inhalácie a to môžu len tam, najhoršie je že nemôžem byť pri nej lebo som odvčera chorá tak je tam moja mama ale nemôže tam spať lebo nemajú miesto tak aspoň cez deň tam môže byť

evuse
25. únor 2010

Ahoj Byggyt, to je mi moc líto. Snad se to brzo zlepší a pustí ti jí domů, nebo ti aspoň bude lépe a budeš moct být s ní.
To chytla nějaký bacil, nebo nastydla? Ach, jo, to asi musí být těžký, být bez ní. Držím palce, ať je brzo líp .

evuse
25. únor 2010

Hanul, postýlka není z Ikey. Je od výrobce Klupš . I s matrací stálala cca 3300Kč. Ona je větší 140x70 a dají se potom sundat ty bočnice a je z toho jakoby válenda, mělo by to být až do předškolního věku. Tady je více fotek

http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=1502790

hanula83
25. únor 2010

Jaberko, ta kila jsem sice všechna dala dolů, ale už před otěhotnění jsem byla jak slon, takže jsem pořád jak slon, akorát se to těhotenstvím naštěstí nezhoršilo...

Evi, postýlka je opravdu luxusní, moc pěkná, no my když to máme všechno dvakrát, tak to asi koupit nemůžu, ale pokochat se aspoň můžu 😉...

byggyt
25. únor 2010

Evi je to z virózy na to sa ani antibiotiká nedávajú len u týchto malých detí je problém že to nevedia vykašlať a oslabuje sa im dýchanie, dali jej inhalácie každých 6 hodín, čo som si čítala na nete tak táto liečba rýchlo zaberá a za 3 až 5 dní je to ok tak uvidím dúfam že to bude aj náš prípad

martasl
25. únor 2010

ahojky.byggyt-to je smůla.jak dlouho by tam malá měla být??určitě se to brzo spraví a budeš ji mít doma 😉

evus-postýlka je úúúžasnááá.a cena je bezva.budete jí pak dolaďovat pokoj do ,,princezny"??nebo jen ta postýlka??

shaarka-já u prvního těh. 11kg a u druhého 2kg.přibrala jsem až na mateřské a to víc než dost 😝 😝

dala jsem do alba tu ostříhanou Katku-ještě to nemá obarvený.Simona se vyfotit nechtěla-je naštvaná,že to má moc krátký,ale až bude zabraná do tv tak ji rychle vyfotím.fotím mobilem,tak se nad kvalitou fotek nepozastavujte 😉

jabera
25. únor 2010

silvi, strasne ti drzim palce.. stale, stale na vas myslim... ani si to nechem moc predstavovat....

marti, kocku veliku ty uz mas doma.. ved za chvilku ti bude za chlapmi behat! alebo oni za nou, v lepsom pripade..

hanul, jasne, chapem,,, tak je ti odpustene 😉

martasl
25. únor 2010

jo o tom běhaní...ještě holička stříhala Simonu a Katka že se jde projít po Třebové.nechtěla říct proč ale pípal jí mobil.tak mi to došlo.pak jsem došla k autu a už tam čekala a kolem šel nějakej kluk,chudák stepoval před tou holičkou.prej s ním měla sraz,ale že mu napsala,že už jede dom.tak jsem jí vykopla z auta,ať ho jde aspoň pozdravit,když si to domluvila a jela jsem na náměstí.tam jsme je viděli,jak choděj kolem náměstí,ale za ruku se nedrželi 😅 culili se jak paka....on se jí líbí,jestli ona jemu-to neví.ale prej jí říkal,mže se mu líběj hnědooký brunetky(naše Kača).Ale bylteda hezkej,to jo 😀 budoucí architekt...píšou si na netu.tak uvidíme,co z toho bude....ježíš-já chci zase chodit s manžou na rande...to byly časy 😀 🙂 🙂 😵

lji
25. únor 2010

bygyt držím úprimne pästíky aby bola malá čím skôr doma 😒

martasl máš perfektné baby. také zlaté pubertiačky 😀

evuse tá postielka je dokonalá 😎

ja som dnes bola na kontrole. moč v pohode, bábo mi kývalo 😅 teda metalo sa tak som to videla. je to zvláštny pocit. nejak sa mi nechce veriť že to také krpaté s takými pohybmi je vo mne. doktor povedal že je všetko ok len tlak mám zvýšený tak mi dal za domácu úlohu si pravidelne merať a zaznačovať. a keď som už odchádzala tak ho sestrička ešte upozornila až som sa zlakla bo aj on sa naplašil. vyšla mi jedna hodnota na krvi zle 😨 až tak že ma ihneď na zajtra poslal na dalsie vyšetrenie. neviem ako mne vezmu krv... normalne som sa zlakla. ja vzdy po kontrole prídem k priatelovi do auta a rozplacem sa... ani neviem prečo... či je dobre alebo zle, stále sa rozplačem..ale toto ma trochu aj vzalo...

evuse
25. únor 2010

Jé Mirun, opožděně přeji Lilince všechno nej k prvnímu svátku 🙂

zuzkaaaa
25. únor 2010

ahojte bambulky
ja vôbec nestíham.... ale čítam
u nás nič nové dnes nám došli fotky tak sa vytešujem celý deň sme boli na prechádzkách krásne svietilo vonku 🙂
sofi mi v noci spí hrozneeee stále sa budí alebo sa mi zo sna posadí a potom buchne hlavou do pretu do mreží 😒
baby tak som zvedavá kedy už konečne porodíte 😀

janka bart strašneeee narástol 😉
idem zalahnúť už ma štípu oči majte sa krásne pa pa vlastne dobrú noc 😀

mirunda
26. únor 2010

Byggytko, to je hrozný, drž se!!! Snad se Vivi co nejdřív uzdraví ☹ Jak dlouho tam bude?

byggyt
26. únor 2010

Baby ďakujem vám všetkým za podporu

Mirun netuším ako dlho tam bude čakám kedy mi mama zavolá či už bola nejaká vizita alebo či hovorila s lekárkou, ešte dobre že to malá ešte celkom nevníma že kde je ona sa smeje na každého inak si ani nechcem predstavovať čo bolo v noci dúfam že spala, je tam na izbe jeden chlapček a nikto tam s ním neni včera strašne plakal a nechali ho tak potom ho dali do kočíka a zobrali si ho na izbu sestier ale tam plakal ďalej lebo si sestričky práve menili smenu, no a malá keď plače tak až dych stráca mi hovoril muž že keď jej brali krv tak museli na ňu fúkať lebo tak plakala až sa zadúšala

mirunda
26. únor 2010

Byggytko, to je mi moc líto :( A jak je tobě? Aspoň kdybys tam mohla být s ní.. ☹ Moc na vás myslim, ať jste co nejdřív u sebe! A tvoje maminka tam je každý den? Určitě se co nejdřív uzdraví kočka jedna naše.. 😵

hanula83
26. únor 2010

Byggyt, to mě mrzí, že teď máte takové trápení... Aspoň, že je tam s ní mamka. To je hrozné, když tam tak nechají miminko samotné a nechají ho chudáčka malého řvát ☹... Už tak je člověk zdeptaný a ještě to nějaké sestry zhoršují... Snad bude brzo líp, držím moc palce, ať tam nemusí být už moc dlouho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru