Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lji
12. kvě 2010

hanula už som poopravila som vlastne teda v 25tt. to som mala este ked som sem prisla. ale doktorovi sa to nezdalo. podla velkosti som menej ako podla menzesu... 😕 a prosím nestraš- fakt by som nerada pribrala viac 😢 ale zas na jednej strane mam mindraky z vahy ale na druhej strane si silno vazim ze cakam baby a pre to znesiem vsetko...

Mirunda normálne ti v dobrom závidím... ešte raz by som si zopakovala svadbu. je to skvelý deň v živote 🙂

mirunda
12. kvě 2010

Iji, věřím, že teď bych to chtěla mít za sebou, ale potom si budu říkat, že si to klidně ještě zopáknu 😀 Já se stejně nejvíc těšim na to, že mi to bude slušet.. doufám, že to není sobecký, ale vždyť celej den zařizuju já, tak si to zasloužim, ne? 😀 😀

lji
13. kvě 2010

nie je to sebecké 😀 ja som sa celý čas tešila že budem konečne pekná a iná , ale v deň svadby, ked som sa začala chystať som začala pomaličky až plakať že som strašne škaredá, že vyzerám smiešne.... no proste došla depka jak hrom 😀 😀 ale to bolo našťastie chvílkové a potom som si to nenormálne užívala - najmä ked všetci ostali zo mna v šoku že naozaj vyzerám krajšie, pekne... takže ak by ťa aj chytili nejaké pochybnosti, tak sa nimi nenechaj stiahnuť a užívaj si to ako sa len dá 😉 😉 😉

mirunda
13. kvě 2010

Opravdu jsi měla depku?Jéé, ale moc ti to slušelo, i manželovi.. já se spíš bojim, že ve svatební den budu nervozní, abych to tam třeba stihla a budu na všechny křičet - stačí když jedeme na dovolenou, tak ječim, jestli máme všechno 😀 😀 Tak si neumim představit, jak budu ječet ve svatební den 😀
Jak dlouho jsi vůbec vydržela na hostině jako těhule?Tancovala jsi? Já si to s pupkem vůbec neumim představit 🙂

awalancha3
13. kvě 2010

mna caka svadba za dva dni, teraz v sobotu............... budem vyzerat tak tak, v bielych dlhych satach s nadvahou a s uz viditelnym bruskom...... ale snas to pekna tvaricka trochu zachrani.............. len mi je stale zle, nicia ma pachy, čuch mam ako stopovaci pes a všetky pachy mi vadia...... je mi stale na vracanie...... som z toho uz v depresii, trva to strasne dlho...... mam uz pochybnosti o vsetkom, ci zvladnem tehotenstvo, ci bude babo ok, ci sa mam vobec vydavat....... mozog mi nepracuje, vsetko sa sustreduje na to ako mi je stale zle.................. vobec sa neviem tesit......

lji
13. kvě 2010

no ja som stresovala pred tým. predsa len škola, mamina mala 60-tku, a my sme si zmysleli väčšie úpravy v dome v podobe malovania, prestavby a pod. 😀 čiže keď som bola dva dni pred svatbou som sa len učila na skúšku a nechala som všetko na ostatných. čo ja veru nie som ten typ. všetko chcem mať pod dohladom, všetko musí byť schválené mnou, držím sa hesla: ked to chceš mať spravené poriadne, sprav si to sama 😀 ale proste tie posledné dni som sa spolahla na ostatných a bola som fakt v klude co sa príprav týka 😀

ja som myslela že nevydržím dlho. aj bolesti som trošku mala, aj som si chcela lahnuť ale nakoniec som zalomila až o 4 ráno. tancovať som tancovala-jediný problém boli napuchnuté nohy a to som už potom nezvládala ☹ ale všetko som prispôsobovala miminku. ked som vedela ze uz proste nevladzem tak som sadla a hotovo.

hlavne si nemôžeš pripúsťať vela vecí. my sme mali aj dosť prekážok ale ja som sa len usmiala a povedala si, bude ako bude 😉

inak ale chcem sa pochváliť.... včera ma môj manžel prekvapil jeho záujmom. on nie je ten typ že by dával najavo radosť ale včera ma potajme objednal na 3D sono tak som ostala prekvapená že kde sa to v nom berie 😀

lji
13. kvě 2010

awalancha hlavne klud 😉 ja som pred svadbou 5dni vkuse v priemere dva krat za den zvracala. aj v kostole sme boli pripraveny ze proste odbehnem k svojmu erárnemu kýbliku 😖 držím päste-ako som písala, ked prekonáš tie zlé pocity, budeš si to nenormálne užívať, ale musíš aj ty chcieť 😉 ( a o pachoch ani nevravím. aj teraz cítim všetko naokolo a ked mi niečo prekáža tak to má silné následky na mne)

mirunda
13. kvě 2010

awalancha, jééé, trošku závidim, že už to máš teď 😀 Neboj, všechno zvládneš, pocity na zvracení přejdou a budeš si to moc užívat.. fakt.. 🙂 A svatbu si taky užiješ, na nějaký zvracení zapomeneš z toho, jak budeš krásná a jak na tebe bude každej čučet..
Holky, řekněte mi, ten můj mi taky nabídl, že se vezmem, když jsem přišla do jinýho stavu.. ale já nechtěla, myslela jsem si, že bych si to neužila tak, jako když těhule nejsem.. vdáváte se proto, že čekáte mimčo? Nebo už jste to měli v plánu dřív, než jste otěhotněly? Nevěsty s bříškem jsou moc krásný, ale já bych prostě tak nějak nechtěla.. říkám si, že kdybych teď otěhotněla, tak snad svatbu odložím 😀 😀 😀

lji
13. kvě 2010

no my sme spolu 7rokov, z toho takmer 2roky spolu bývame. len svadbu sme chceli posunúť ked na nu budeme mať a ked skončíme obaja školu. mimčo sme plánovali v zmysle-ked sa podari, bolo by fajn. a ked sa vsetci dozvedeli ze sa podarilo, tak peniažky sa sypali same, čiže v tom sme problem nevideli, tak sme to aj uskutočnili... a navyše ako som už písala-môj muž sa nevie velmi prejaviť, takže kým by ma sám od seba požiadal o ruku, tak by prešlo ešte dalších 7rokov 😀 (ale nie že by ma nemal rád...)

my sme vždy hovorili že sa vezmeme asi až ked otehotniem 😀 že nevieme spraviť také velke rozhodnutie, tak budeme potrebovať postrčiť 😀

awalancha3
13. kvě 2010

dakujem za podporu-velmi ju potrebujem
...... my sme s drahym do seba zalubeni od oktobra 2009, to je 8 mesiacov (on bol do mna zamilovany ale viac ako 6 rokov, len na mna to prislo trosku neskor) a , že sa vezmeme sme vedeli hned od prveho dna........svadba mala byt v juli-pár dní pred mojou 40tkou, ale kedze nas prekvapilo miminko, tak strasne vytužené, takmer vymodlené, posunuli sme to na máj, aby som sa netrápila s velkym bruchom v tom teple........ chi chi chi...to už asi nikto nepovie, že stará 40ročná korytnačka sa "musí" vydávať.......... 🙂

evuse
13. kvě 2010

Ahojte.

Tereze roste 10. zub, stolička.

Lji, břícho jsem měla trochu už před těhu, nejdřív se vyvalil špek a asi až okolo 20tt to už začalo vypadat jako těhotenské. Ale teď ve druhém je to horší, mám ještě o pár kilo víc, břicho povolené poprvním těhu, takže mi dole nepěkně visí a klepe se sádlo, doufala jsem, že s rostoucím břichme se to nějak trochu ztratí, ale ani omylem.

Mirun já se taky nikdy nechtěla vdávat těhotná, právě proto, abych si to užila. Nakonec jsme naplánovali svtabu a já pak otěhotněla, rušit jsme to nechtěli. A nakonec mi to nevadilo, že jsem byla těhu. Byla jsem totiž celou dobu tak nějak mimo a v euforii, jak přiopilá 😀
Spát jsme šli asi okolo 1, už jsme byli utahaný. Zatancovala jsem si docela dosta, takže v pohodě. Jen mě pak při obědě zažaly škrtit šaty- korzet- jak jsem seděla, tak jsem se hned po dortu musela jít převlíknout, protože se mi uplně dělalo špatně.

evuse
13. kvě 2010

Elixia moc pěkné šatečky, moc vám to slušelo.

Adel gratuluju k miminku. Podařilo se vám docela brzo, že? A co ta krabičková dieta, kolik se ti podařilo zhubnout?

Pocahontas asi tak moc s kočárkem neporadím. Důležitá jsou velká kola, líp to jede. Lepší jsou nafukovací, míň se sjedou, ale známá už při 3. procházce píchla o napínáček 😒 . Asi se koukni po internetu na rozměry, aby byl pro Samka pohodlný a co vybereš si zkus někde okouknout v reálu na prodejně

pocahontas35
13. kvě 2010

Ahojte,

Iji: byt mamou je uzasne, to povedia vsetky baby, co su tu, ja som nesmierne stastna, ze mame maleho, velakrat sa pozeram na nho, ked spinka, ked sa zvykne usmievat zo sna .. . je to uzasny pocit. Maly je este taky placko, hlavne ked je hladny, ale este stale je maly a inak s nami komunikovat nevie 🙂 Ale tesne po prebudeni je velky smejo, to bude rozdavat usmevy na vsetky strany 🙂) Vecer chodievame spat okolo 19:30 to zvykol spinkat do 3tej a potom ked zaspi, tak este potiahne do tej 7:30. .. 🙂
Momentalne mi spinka, tak mozem pisat, ale su dni, ze vobec nechce spat a to som pri nom, lebo si vyzaduje pozornost a ja nic nespravim, tak potom vsetko dobieham, ked zaspi, zehlim, varim, periem atd ... ved sama uvidis 🙂
Baby, od dnes zacinam delenou stravou, takze Jaberka sme v tom obe, vlastne neviem, ci mas aj teraz delenu, ale kedysi si ju mala 🙂
awa: neboj, vsetko zvladnes, lavou zadnou 🙂 budem Ti drzat v sobotu palce 🙂

elixia
13. kvě 2010

Awalancha, Mirun, svadbu v pohode zvladnete, hlavne netreba stresovat,ked aj nieco nevyjde na 100%...je to vas den a neskor by ste iba lutovali,ze kvoli nejakej somarine ste si ho pokazili..

Pokial ide o to, ci sa vydat pocas tehotenstva, ja som sa tiez...'musela' sa tomu u nas vravi. 😀 Aj ked nemusela...sme spolu 7 rokov, o svadbe sme sa zatial nebavili,chceli sme hlavne kupit byt najprv. Ani ked som zistila,ze som tehotna,sme to neriesili...az kym moj drahy na mna nevybalil prsten.. 😀 Preberali sme to potom,ci svadbu teraz ci neskor uz s babom...navyse zijeme v zahranici,tak to este viac komplikovalo situaciu...Nakoniec drahy povedal,ze chce, aby sme sa vzali teraz...tak sme sa vzali🙂) Dookola som mu vysvetlovala,ze ja na tej svadbe netrvam,ze mne nevadi mat 'nemanzelske' dieta...
Tak svadbu sme nakoniec zorganizovali za asi tyzden a bolo 😀

Awalancha, inak, a tej fotke voobec nevyzeras na 40...

martasl
13. kvě 2010

ahoj holky.teda,to jsem si početla 😉

awalanch-tak to k svatbě gratuluju.hodíš pak nějeké foto?? 😉 hlavně aby se vám vydařilo počasí.já bych se taky hned vdávala 😀 😀 na fotce bych ti taky netipla 40.vypadáš bezvadně 😀

No Rita už byla asi stará,měla 10 let a nikdy neměla štěňata.nějak jsme to ze začátku neřešili,pak jsme stavěli a bylo plno starostí s pozemkoem,stavbou a financema a teď už bylo pozdě

mirun-to se to krásně krátí,co??

no a kočárek bych taky preferovala klasickou 4kolku.ale u nás je to spíž nutnost,máme tady horší terén,v zimě to je děs běs.ale do města bych klidně koupila s otočnejma kolečkama.

hanula83
13. kvě 2010

Miru, já vím, že i pro holky by bylo lepší je přestěhovat, jenže mně se po nich přes celou noc bude stýskat, víš? 😉)... No snad si zvyknu... Stejně se pořád nemám k tomu, abych jim ten pokojík připravila. Pořád jsem říkala až jim bude půl roku... a teď je jim půl roku a pokud se nenakopnu, tak nebudou mít pokojík snad nikdy...

Iji, já tě vůbec nechtěla strašit, to ani náhodou. Právě naopak, píšu, že já těhotenstvím zhubla, takže vlastně taková dobrá dieta to byla 🙂))... No ale nemluvím o svojí současné váze, protože to je něco zcela jiného 😝

lji
14. kvě 2010

marti šteniatka s tým nič nemajú. myslím že môžte byť prešťastný že s vami Rita vydržala tak úctihodný vek ako je 10rokov. čo by za to dali iní majitelia psíkov, keby im ich zlatíčka žili plnohodnotných 10rokov... 😔 každému je súdená iná dĺžka života. jeden z našich má len 6rokov a už teraz to s ním nevyzerá dobre....

Pocahontas už sa teším na to čarovné obdobie. snáď sa nič dovtedy nestane. ja mám ale stále strach že chytím nejakú paniku alebo stres ked už bude mimčo na svete. veď to poznáte: "... čo ked nebudem dobrá matka.... atď. " 😖

mirunda
14. kvě 2010

Evino, 10.zub??? Do háje 😀 Já pořád čekám na dvojky dole 😀 A jak to snáší Terezka? Všechno v pohodě? A jaký máte uspávání? Je to už dobrý po masakru? 😀 😀

Hani, stýskat.. ty jo.. já abych pravdu řekla, tak jakmile lilinka usne, tak to jedna z nejkrásnějších chvílí dne 😀 😀 Nemyslim to zle samozřejmě, ale fakt jsem ráda, že mám klid a stýská se mi jenom když není doma, když spala třeba u mojí mamky.. ale ve svý postli bych jí už třeba fakt nechtěla, aspoň ne každou noc.. možná až bude o něco větší a přitulí se 🙂 Ale teď se vrtí, kope, budila by mě.. 🙂

Iji, určitě budeš výborná maminka!!! Nechceš nám dát nějaké fotečky? Rády se podíváme na tvý těhu bříško a jak zařizujete a připravujete pro mimíska..

hanula83
14. kvě 2010

Miru, no my vůbec nepraktikujeme, že by s náma holky spaly ve velké posteli. To bylo jen chvilku ze začátku, protože jsme měli v ložnici jen jednu postýlku s monitorem dechu... Teď mají každá svoji a já jsem ráda, že se můžu rozvalovat na velké posteli 😉... Ale pořád na ně vidím a eventuelně zkontroluju... když budou v jiné místnosti, tak to asi tak často nebude a já už se vidím, jak čučím do stropu a stejně přemýšlím, co tam dělají... Mám i chůvičku, ale nemám s ní moc dobré zkušenosti.

mirunda
14. kvě 2010

jaktože nemáš s chůvou dobré zkušenosti?? Já ji teda moc nepoužívám, ted už ani když spinká Lili venku, nebaví mě pořád měnit baterie v chůvičce, tak koukám z okna 😀

hanula83
14. kvě 2010

No protože mi přijde, že nezachytí všechno a zároveň zachytí bezvýznamné zvuky - prostě je nějaká šibnutá. Když to začne hučet, tak letím do ložnice a holky v klidu spí, akorát třeba spadnul dudlík. A naopak, když holky ječí, tak se to z chůvy ozve až za dlouho, a dřív to slyším "reálně"...

lji
14. kvě 2010

a to tá chuva je akože čo? čo to má akože robiť? (musím si vzdelávať obzor 😅 ) to je nejaky pristroj?

Mirunda moje bruško voobec nie je zaujímavé 😖 ked mi príde muž a bude ochotný ma odfotiť, dám sem.. stále mám však z neho pocit že je to len jeden škaredý balvan rozdelený stále na dve časti kvôli mojim pneumatikám a vrchná časť je stále vyššie a vyššie - asi aj preto mi býva tak často zle-ked mi mimísek tlačí žalúdok hore 🙄 a stále mám pocit že na mna ludia tak divne pozerajú akoby si hovoria-bože tá je tučná a pritom nevedia že to je tehotenstvo... ale zase po poslednej návšteve u doktora sa mi trošku zlepšila mienka ked ma jedna babula pustila sadnut-tak ale to sa asi dovtipila ze ked som u gynekologa tak to brusko bude tehotenske... 😕

hanula83
14. kvě 2010

Iji, ano ano, to je přístroj, který má dvě části. Jednu dáš dítěti do pokoje a druhou máš tam, kde chceš být (ložnice, obývák, zahrada...) a funguje jako vysílačka, takže máš pořád přehled o tom, co se děje s dítětem v pokoji... No teda tak by to mělo fungovat, ale jak píšu, mám blbé zkušenosti...

lji
14. kvě 2010

jaj to tie vysielačky? no neviem ale ja som s tým nemala zlé skúsenosti i ked teda mne prešli rukami len tri také kusy 😕 asi len nahoda v tvojom pripade asi vadny kus. ale zas ak uz s tym mas zle skusenosti tak neviem ci by si tomu verila ak by si mala aj nieco normalne fungujuce....

mirunda
14. kvě 2010

Hani, já mám na chůvičce takový stahování - číselný od 1 do 9 a tam si to nastavím jak chci, aby to zaznamenávalo hlasitost.. takže třeba venku si to nastavuju tak, abych neslyšela pokaždý, když foukne do kočáru, nebo ptáky a tak.. ale když řve, tak jo... mno, ale stejně, jak píšu, už je nepoužívám, koukám z okna, kvůli mé lenosti s baterkama 😀 😀 Pak už jedině ty vysílačky s obrazovkou 🙂

Iji, taky jsem si říkala, jestli ty lidi vůbec vidí, že jsem těhule.. pak ale tak od 6. měsíce to bylo vidět na první pohled, naštěstí a ještě v těch těhu lacláčích to vyniklo víc 😀 a pak ke konci těhu si jedna paní v obchodě myslela, že čekám dvojčata 😠 Zkazila mi celej den 😀 Ale je fakt, že já měla obr pupek..

hanula83
14. kvě 2010

Miru, tak u mě o tom lidi taky moc nepochybovali, že tam mám dvě 😉)))... Já to volume stahuju, to je jasný, ale i tak, asi je to i prostorem, prostě slyším spíš naživo, že se v pokoji něco děje, než přes chůvu... A když pak spadne ten dudel, tak najednou pípání jako blázen... ☹

Iji, my máme tu chůvu už z druhé ruky, je možné, že nefunguje na 100 %...

evuse
14. kvě 2010

Ahojte. Mirun, zuby celkem v pohodě, jen občas je taková otrávená a vzteká se a necjce jíst. Jako zrovna dneska.

Spaní je OK. Homeo jsem uplně vysadila, jak jsem ti psala, přišlo mi to, že na ní začaly mít opačný účinek. Večer jí vařím heřmánkovej čaj, někdy ho vypije, jindy si jen cucne. Ale týden už spí v pohodě, tak uvidím, jek to půjde dál.

Hanul, chápu tě, já chtěla mít Terezu taky pod dohledem v ložnici a nechtělo se mi jí stěhovat,. . Je to krásný, když jsem se ráno vzbudila a ona na mě koukala a smála se. Ale kvůli druhému miminu jsem v roce musela, nevešly by se nám 2 postýlky. Přijala to dobře, ale taky mám problém s tím kontrolování. Spoléhám jedině na vysílačku , máme philips, myslím, že kvalitní, jsem s ní spokojená. Zaplne se i na zvuky z venku( pes, vlak, atd.),ale to taky slyším, tak vím, že je to tím. Schválně to mám nastavené na velkou citlivost, takže se zapne i když se Tereza vrtí v posteli, ale to je slyšet jen šum. Ona se mrcha vzbudí, jakmile vlezu do pokoje, takže jí nemůžu chodit kontrolovat, leda tak do hodiny po usnutí, to má tvrdý spaní. Spoléhám na to, že v noci, nebo k ránu se vzbudí na mlíko, takže jí uvidím 😒 . Spí v pytli, takže odkopávání nemusím řešit. Uvažovala jsem o video chůvičce, ale je to drahý.

jabera
14. kvě 2010

baby, ahojte, ste sa robehli!! alwanach, neboj, mas sa vydavat a vsetko bude ok... inac, strasne ma pobavilo, ze 40ka sa musi vydavat 😀 😀 to znie naozaj prefektne. verim, ze mas blbe obdobie, nezabudaj,ako blbnu hormony, to za nic nemozes, to tam saskuje uplne mimo teba...

adrika, ja som dala do sportaku az tusim v zime, ci na jesen... nechcela som, kym nezacne sam sediet. dost som sa bala o ten chrbatik jeho. tiez sa mi zdalo, ze je napraskany vo vanicke, ale jemu to nevadilo. mas uz vybrate?
jaj a jasne, ja delim stale. a kedze uz nezerem ako svina, tak aj chudnem. lebo aj pri deleni mozes pribrat, pokial to pojmes tak kvantitativne ako ja, ked som otehotnela 😀

lji, tes sa, ze mas vecicky pre mimino, my sme skoro nic nemali a mala som nervy zase z toho... vyhodit vzdy mozes, neboj sa.jaj a ja osm si teda take pken brusko vobec neuzila. presne kao pises, vlastne mi furt tie pneumatiky liezli a mimino zacalo byt vidiet dost neskoro. az n akonci. a ja som teda ukrutne moc pribrala....

mirunko, ja sa uz tak na tu vasu svadbu tesiiim!!!!!!!!!!

evi, stolicky ma terka??? to cumim, ja som myslela, ze neskor lezu ,musim mrknut bartovi, lebo je nieked taky divyn a nevedela som z coho, tak ktovie..

elixia
14. kvě 2010

Hanulka, aky mate monitor dychu? Ja uvazujem ci kupit ci nie...chcela by som asi Angel care, ten sa mi zda najlepsi.. Ake s tym mas skusenosti?

Lji, to asi mame podobny problem s tym bruchom 😀 Ja sa len tesim, ze sa zvacsuje a stale dufam,ze aj pekne gulate bude,nie len take na dve polovic ako teraz 😀

hanula83
14. kvě 2010

Evi, no my máme tu chůvu taky Philips, akorát je právě z druhé ruky... My se budíme na jídlo až mezi 7 a 8 ráno, v tom problém není, spíš jde o to, že někdy jim i pětkrát musím dávat dudlík.. No a taky právě o to, že bych je neměla "pod dohledem"... ale asi se s tím budu muset smířit...

Elixia, my máme Nanny, podložky, a jsou výborné, můžu je vřele doporučit... My je máme z druhé ruky, ale jsou zcela funkční a já kvůli tomu i lépe spím. Jinak bych se budila každou chvilku a chodila holky kontrolovat, jestli jsou o.k....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru