Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adelinka
5. únor 2009

zuz..no to nevim..nas petrik byl taky velky v 31tt vypadal na 34tt dokonce.. 😖 a taky se macek narodil..ale to neznamena ze kdyz je o neco vetsi jako o pet dni tak ze to bude macek..ja jsem ho mela vetsi o 3 tydny 😕

zuzkaaaa
5. únor 2009

adelinka, diky ze si odpisala ale ako pozerám každá knižka keždá internetová stránka píše iné rozmery takže sa už v tom ani nevyznám, neva hlavne že je všetko na mieste, a že je zdravučké 😀

adelinka
5. únor 2009

zuz..jj to je hlavni ze je mimi ok 🙂

kackabrcka
5. únor 2009

avojte kocky 😀

petrach ako sa mas? ja vas zdravim zo Sr.. tak to nase babo sa neukazalo zase na sone, vzdy mi ukaze ritulu takze stale nevieme co cakame..

evuse - si uz doma?

brcka

evuse
5. únor 2009

Ahojky,
dala jsem Terezku do alba, tak jukněte. Jinak nic nestíhám, pořád brečí. Zítra jdem k dětské, tak se třeba dozvím nějaký fígl.

Zatím papa

mirunda
5. únor 2009

Evuse, je nádhernááá!!!Moc se vám povedla 😉 Pak mi napiš, jaký byl porod celkově, moc mě to zajímá 🙂 A nebyla jsi v porodnici nějak dlouho? 😒

mirunda
5. únor 2009

Zuzko, já vím, že to moc nedá, ale zkus tolik nečíst, to ti pak udělá jen zmatek v hlavě 😒 Mě to taky podle tabulek na internetu nevycházelo, moje mimi je o kousíček větší, ale na každým UTZ mi napsali, že velikost odpovídá stáří, tak víc věřím jim.. Ikdyž mi s přítelem byli taky při porodu velký, tak počítám taky s větším mimi, ale doufám, že kdyby bylo nějak extrémě veliký, tak by mi to řekli včas.... 😠

mirunda
5. únor 2009

blbnu v těhotenství - samozřejmě MY s přítelem 😀

jabera
5. únor 2009

ja sa pridavam este k otazke "jumce". ono je to strasne individualne, ale ja som v siedmom mesiaci bola v takom stave, ze by som na ziadnu dovolenku ist nemohla... bolo mi snad uplne najtazsie z celeho tehotenstva, co sa hybnosti tyka. zlikvidovala ma 9 hod. cesta autom tak, ze som sa niekolko tyzdnov dostavala z bolesti panvy. pri ceste spat sa mi tak otlacila maleho hlavicka o brucho, ze som krvacala a bala som sa, ze zacinam rodit... . ja by som sa v 7. mesiaci uz bala niekam daleko ist z domu...

zuzu_z
6. únor 2009

dobré ránko,
Evi malá je fakt krásňoučká! 😉

marianeta
6. únor 2009

Evus mala je nadherna 😵 .

Zuzi moj bol tiez vacsi ale uz si nepamatam v ktorom tt a doktor povedal,ze to bude riadny macko a aj bol.
A ako pise Mirunda necitaj tolko. 😉 .Hlavne ze je ok.A tvoj muz je asi dost vysoky nie? Aspon sa mi to na foto zda 😕 .

zuzkaaaa
6. únor 2009

ahojte
marianeta manžel má cez 185cm a ja zas 175cm takže obaja sme dosť vysoky 😀
dnes sme boli s manželíkom pozrieť kočíky a mašli sme kráásny tak sme neodolali a kúpili ho 😀 asi troška skoro ale nevadí za tú cenu sa oplatilo, foto v albume

anjelik85
6. únor 2009

ženičky, mamičky, ja tu tak odveci napíšem, ale nechcete niektorá zimnú novú bundu? značkovú exiray. predávam ju o 1100sk lacnejšie, ako som kúpila, lebo mám doma ešte jednu a nejak ich nestíham striedať.

jabera
6. únor 2009

evi, je fakt krasna, aku ma peknu hlavicku!
zuzka, ty sa mas, my stale kocik nemame, nie a nie sa rozhupat...... som zvedava, ci to stihneme, kym sa maly narodi. haha
prosim vas, nemate niektora taku tabulku, ake su priblizne detske velkosti v suvistlosti s vekom? do toho roka babatka cca, by som to potrebovala. nechce sa mi po jednom prezerat albumy. vdaka.

adelinka
6. únor 2009

jab..pockej juknu a dam

marianeta
6. únor 2009

Zuzi pekny je a co to za znacka?

zuzkaaaa
6. únor 2009

značka Toledo, baby potrebujem poradiť čo znamená v tehotenskej knižke hydramnion? 😒

marianeta
6. únor 2009

Asi ze mas viac plodovej vody.A to it tam gyndos napisal,ze to mas ci ako.

zuzkaaaa
6. únor 2009

nie v tej kolonke mám hydramnion : NMPV neviem čo to znamená

marianeta
6. únor 2009

Tak to neviem ani ja sak sa dr.opýtaj ked tam pojdes.Ja som tu knizku tak podrobne neskumala len tu kolonku s kilami ta mi stale bila do oci 😀 .

zuzkaaaa
6. únor 2009

😀 tak na tú kolonku radšej ani nepozerám

marianeta
6. únor 2009

Sak sa kukni aspon vies,ze je tvoje dieta dobre zivene 🙂

zuzkaaaa
6. únor 2009

😀 tak to hej

evuse
6. únor 2009

Ahoj holky,

děkuju za pochvaly miminka 😉

Mirundo, nechci tě děsit, ale porod byl děsnej, fakt. Vstávala jsem brzo, mela jsem jít zrovna na 8 na kontrolu. 5:40 mi praskla voda, od 6:15 jsem měla stahy po 5 minutách, ale moc to nebolelo. V poradně v porodnici mě prohlídli, otevřená na prst, což prý není na porod, ale domu s prasklou vodou nemůžu, takže mě dali na šestinedělí na pokoj, s tím, že když se to do večera nerozběhne, dostanu kapačku kvůli infekci a ráno se bude vyvolávat. Stahy jsme měla fur, pak to začalo sílit ale úpořád po 5min, odpoledne už jsem kvílela bolestí, tak mě sestra prohlídla, říkala, že jsem pořád na prst, že až přijde doktorka, tak rozhodne co se mnou, jstli mi dají něco na ty stahy. A dala mě ještě na monitor, tam byly stahy už 100. Asi za hodinu došla doktorka, koukla na mě, že prý jsem na 3cm a jdem rodit. To bylo asi v 18:30, tak jsem zavolala manžovi, aby dojel a šla jsem na přípravu. Ten klistýr fakt není tak hroznej, ale ty stahy, taková bolest, nikdy bych nečekala, že to bolí tak děsně, byla jsem z toho úplně vyřízená. Na přípravně po vyprázdnění jsem si dala sprchu, to už dojel manžel, to mi pomáhalo sedět na balonu, to jsem je stahy moc neměla, ale jak jsem se zvadla, tak byly chvíli i po minutě, myslela sem , že to prostě už nemůžu vydržet. Ve 20h jsem šla na sál, dali mě na monitor, mimi mělo vysoký tep přes 200, tak se tam toho trochu lekli, říkali, že to asi tou sprchu. Uprosila jsem je, aby mi píchli aspoň dolzin do zadku, na zmírnění bolesti. Pořád jsem byla na 3 prsty . Doktorka říkala, že mám ten čípek pěkně měkej a tenkej , že mi ho ručně roztáhně, že se tím zkrátí ten porod, že nebudu muset čekat nn přírodu. Takže při těch ukrutnejch stahách, kdy jsem řvala na celý kolo mi neště roztahovala čípek a to tak, že ze 3 hned na 5 a podobně. Takhle to postupně udělala asi 3x, já už jsem byla úplně mimo, už jsem ani nebyla schopná poslouchat co po mě chtějí , točili ně z boku na záda a zpátky, musela jsem přitlačovat, aby mimi začalo sestupovat, protože mě sice roztáhla, ale mimi bylo furt nahoře ( proto nemá otlačenou šišku, nemačkala se ve mě tak dlouho 😉 )...Pak mi do kapačky dali něco, aby se zrychlily stahy, protože jsem je asi pořád měla po 5-ti?? Prostě málo často. To zafungovalo okamžitě, pak už jsem cítila i nucení na tlačení. Upozorňuju, že jsem tam celou dobu dělala takovej kravál, že se za to budu stydět až do konce života, to byl řev, že jsem ani nevěděla, že to tak umím.
Ve finále mi asistentka ležela na břiše no a malou jsem nějak vytlačila ve 22:11, takže neco přes dvě hodiny na sále. No a šití taky nic moc. Střihli mě dost, že prý hráz mám moc tuhou, šila to přes hodinu, ale už asi po 3 dnech jsem si sedla, hojí se to úžasně rychle.
V porodnici jsem byl dlouho, protože jsem měla opožděnou laktaci, tak se čekalo, až se to rozběhne. Teď je to tak, že kojím a následně dokrmuju Nutrilonem.

Uf, tak to je vše, jestli jsem někoho vyděsila, tak se omlouvám, veřím, že já jsem si to vybrala za vás a vy to budete mít LEPŠÍ !!!

evuse
6. únor 2009

V rychlosti jsem pročetla něco na zpátek..

MOC moc vám děkuju za gratulace 🙂

Jo a k těm otokům. Celou dobu v porodnici jsemměla nohy oteklý ještě víc než před porodem, už mě to i bolelo a nemohla jsem s nima pořádně hnout. Až včera koukám, že otoky jsou najednou pryč, buď tím, jak tu furt někde lítám, nebo tím, že se mi včera konečně víc rozjelo to kojení.
To je taková úleva 🙂

mirunda
7. únor 2009

Mno, Evus, tak se máme na co těšit 🙂 Ale jo, každý porod je jiný, žádná z nás to nemusí mít stejné..ale teda gratuluju za tu výdrž, ale Terezka za to rozhodně stála, ne? 😉 A ještě pořád tak pláče?A co kojení?Nebolí to? 😒

adelinka
7. únor 2009

evusko..to ja jsem ten porod mela jeste horsi..ja jsem vydesena jeste ted.. ☹ 😖
a taky me sela kolem hodky.a pak me to zacalo tak hnisat ze jsem musela zpatky..no hnus.. 😝

miru..jojo kazdy je jiny treba to budes mit brnkacku 😉

mirunda
7. únor 2009

😕 Přirozeně se bojím, ale spíš víc toho, že prostě nevím do čeho jdu.. 😅 Holky, prováděly jste masáž hráze?Já si teď na to koupila olej, tak jestli to bude k něčemu..? 😒

marianeta
7. únor 2009

Fuuuuu Evuse tak ako to citam tak ma vsetko boli.
Neviem si ani predstavit,ze mi doktor rukou roztahuje krcok auuuuuuuuuuuuuuuuuu. 😲
Ale cisarsky tiez nieje prechadzka ruzovym sadom ☹ .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru