Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
6. bře 2009

ahoj mirunda, ja sa mám faj, len je obrovská nuda doma, ale už manželík za chvílku dojde s práce tak sa budem mať aspoň s kým rozprávať 😠
držím palčeky aby to už cez víkend na teba došlo a aby už bola maličká medzi vami, nami 😀

mirunda
6. bře 2009

jojo, doma nuda, to znám.. proto pořád pracuju a ostatní to nemůžou pochopit 😀 I dneska jsem byla normálně v práci - mám to 3 patra v baráku, což je samozřejmě hrozná výhoda...
Děkuju za držení palečků, snad to pomůže 😵

usounek25
6. bře 2009

Ahojte děvčátka, tak já se dnes konečně dokopala k tomu, abych taky oznámila, že už jsme na světě a to už šestým týdnem. Dřív nějak nebyl čas nebo se mě nechtělo, ani nevím 🙂 Jinak gratuluji všem maminkám, které už porodily, ty co na porod čekají přeji hodně štěstí a hlavně zdravého prcka, no a těm co jsou v očekávání, tak ať se dobře daří a vše dobře dopadne. Já měla porod fajn, na prvorodičku si nemůžu stěžovat, ikdyž při kontrakcích jsem tomu mýmu říkala, že už žádný další miminko nechci 😉 , ale je pravda, že člověk na tu bolest rychle zapomene. Jinak s Adámkem už máme trošku systém, bohužel nekojím, už z porodnice jsme přijeli s Nutrilonem, musela jsem dokrmovat, páč jsem měla málo mléka a malej řval hlady. Všichni mě ujišťovali jak se to doma spraví, že se rozkojím, ale houbec, takže po třech týdnech jsem ztratila mléko úplně a malej je plně na UV ☹ Ani ve snu by mě před porodem nenapadlo, že budu mít s kojením nějaký problém. Bohužel od té doby co jsem přestala úplně kojit, nás začla trápit kolika, malej se nemůže vyprdět ani vysrandit, takže mu musím pomáhat rourkou, protože nic moc jiného nezabírá. A to děláme masáže Pupíkem, cvičíme s nožkama, dáváme kapičky, zkrátka je to boj 😝 😝 Takže tak jak byl Adámek hodný miminko, tak teď docela často brečí a nedá se ničím uklidnit, dokud třeba neusne nebo ho ten jeho záchvat nepřejde. Všichni mě utěšují, že to většinou přejde kolem třetího měsíce nebo až se mimi začne víc hýbat, tak doufám, že mají pravdu. Je mě ho chudáčka vždycky strašně líto, kouká na mě a já mu nemůžu pomoct ☹ . Ale i přes to je to zlatíško, když nemá bolení, tak leží a kouká a já nestačím zírat, jak strašně rychle roste a mění se. Když se podívám fotky z porodky, jakej byl prčatej a jak vypadá teď 😅 Strašně rychle to valí. Jinak když tady probíráte kilečka, tak já přibrala 15 kg a rodit jsem šla jako metráček. Teď jelikož už nekojím, tak se snažím tak nežrat a jezdím na rotopedu, ikdyž se po celým dni běhání kolem malýho musím hodně přemlouvat 😅 Ale musím to dát dolů, jsem jak almara.

evuse
6. bře 2009

Ahoj holky.

Ahoj Ušounku, tě tu opětovně vítám 😉 . Kolikátého se Adámek narodil. Já mám Terku 29.1.. Jinak jsme na tom podobně, z porodnice jsme šli částečně na Nutrilonu a po třech týdnech mi mlíko došlo. Nakonec jsem si oddechla, že už se to nějak vyřešilo, protože pořád jí vážit, zkoumat, kolik toho má ode mě a k tomu dodělat příkrm, navíc to bylo časově poměrně náročné. Ke konci se už nechtěla přisávat, respektive se pořád pouštěla a hrozně se vztekala, takže jsem se s ní doslova prala, aby se znova přisála a zůstala tak. Teď je to v pohodě a rychlé. I když jsem to ze začátku, vlastně už v porodnici obrečela. Naštěstí Terku prdíky netrápí. Zklusila jsi už Adámkovi dát pár lžiček feniklového čajíku? A nebo prostě místo Nutrilonu zkusit Bebu ? Četla jsem to v diskusi o UV.
Já šla rodit s víc než stovkou, už jsem se pak radši nevážila, ale asi jsem přibrala 18kg podle poslední informace z mojí váhy 😀 . V porodnici jsem nechala 12 a teď mám navíc asi už jen 3-4 ( ale to je setrvalý stav už asi 3 týdny, ze začátku to šlo dolů asi jak jsem byla vynervovaná) Ale na cvičení teda nemám sílu. Potřebovala bych aspoň zpevnit, když ne zhubnout. I když to vytahaný břicho je každým dnem lepší. Poctivě, minimálně 2x denně ho mažu, ale ty strie 😖 . Sice se trochu stáhly, ale pořád jsou fialový.

kackabrcka
7. bře 2009

Pekne rano kocky,
ahoj mirunda - tak to mas za par 😵 nech to teda vsetko dobre dopadne.. my ideme 12.3. konecne tu v nemecku do poradne tak uvidim co nam povedia ci sa uz ukaze pohlavie miminka .. inak muzik ma strasi ze pojdem cisarskym lebo miminko este nieje otocene.. a ked nebude tak tu neriskuju a je to jasne.. vcera som objednavala latkove plienky za skoro 100€ ale skusit to kazdopadne chceme 😀
inak sa tesim z pohybov a riadnych kopancov 🤐

adelinka
7. bře 2009

ahojky
tak ja jsem u mamky a tady je pohodka 😀 dneska jdu juknout na narozky kamarada jen na chvilku 😉
jinak noc desna..porad hore a od 4.45 je hore 😝

usounek25
7. bře 2009

Ahoj evi, Adámek je narozený 24. 1. , 9 dní před termínem. Měl 3400 g a 49 cm a venku byl hodně rychle. O půl 3 mi praskla voda, o půl 5 začly bolesti a 22,10 byl na světě 🙂 Když jsem přijel rodit, tak tam byly ještě dvě ženský a obě jsem předběhla, rodila jsem nejdřív. S tím kojením to máme fakt skoro stejný, malej se potom už se mnou taky skoro pral, protože cucal naprázdno, pouštěl se a řval u toho. A já z toho byla na prášky, protože ať jsem dělala co jsem dělala, tak mléka stále ubývalo. Pak už jsem si řekla, tak buď začnu kojit plně bez příkrmu anebo půjdeme úplně na UV, protože jsme z toho byli oba na nervy. Takže papáme Nutroš, sice jsem to obrečela, ale jsem taky ráda, že už se to nějak vyřešilo. Čajíky jsem mu zkoušela dávat, feniklovej i heřmánkovej, ale on bohužel pozná, že mu dávám čaj a ne mléko, začne se šklebit a když už se rozhodne, že se teda napije, tak se začne u toho zakuckávat a dusit 😝 A někdy se napije zase úplně bez problému, tak nevím, asi jak se mu chce. Taky dáváme Sab simplex, ale ten mě připadá, že nezabírá vůbec, tak jsme teď začli zkoušet Baby calm, tak uvidíme. Docela dost jsem to studovala tady na koníku v diskuzích, kde s tím mají holky taky problém a každýmu zabírá něco jinýho, ale většinou nezabere nic a musí se to holt přetrpět. V úterý jdu k dětské, tak se jí zeptám na tu změnu výživy, jestli máme zkusit třeba něco s těma probiotikama. Ach jo, je to trápení, ale musíme to nějak zvládnout, co by jsme pro ty naše miláčky neudělaly 😉
A jak ti malá spí v noci, my se budíme zhruba po 3 - 3,5 hodinách, jednou měl dokonce 5ti hodinový rekord. Snažíme se aby malej spal v postýlce, ale už jsme to párkrát nevydrželi a vzali si ho do postele, ale to bylo asi jen 3x, když nechtěl spát. Ne, že by řval, ale furt sebou v postýlce mlátil, ruce a nohy mu jely, jak kdyby byl na diskošce 😀 Jinak miluju ho pozorovat, když se probouzí, to dělá tak srandovní obličeje 😅

evuse
7. bře 2009

Ahoj holky.

ahojky Uši 🙂. Mě se Terka narodila ve 22:11 😀 . A voda mi praskla v 5:40 ráno a stahy začaly hned následně .
Malá vnoci dokáže spát i 5 hodin. Ale po ranním krmení , které vychází právě podle délky spánku mezi 6-8 si jí pak beru do postele, protože v postýlce už nespí, asi jak začne být světlo. Ale když si jí k sobě přitulím, tak spíme někdy i do 11. Vzhledem k tomu, že chodím spát okolo půlnoci a v noci jsem s ní třeba 3 hodiny vzhůru, tak to potřebuju dospat dopoledne. Adámek by možná potřeboval zavinout, jestli sebou tak mele.
To probouzení u Terezky taky miluju, úžasně se protahuje, to bych nevěřila, že toho jsou ty mimča schopný, protahuje se jak dospělej, stejný pohyby.

Tak zatím čauky, jsme u našich na návštěvě, tak jsem jen na chvíli zaskočila k vám

jabera
7. bře 2009

ahojte baby!
strasne narychlo vas zdravim, dufam, ze ste ok, lebo nestiham citat. vidim len, ze mirun sa rozhodla, ze proste neporodi, tak dobre, len to som chcela vediet... musim letiet, lebo nemam dost penazi u seba a uz som tu dlho. tak papapa a drzte mi palce...........

zuzkaaaa
7. bře 2009

ahojte babenky, jej janka, držíme ti palčeky jaj aj ty to už máš za chvílku, dnes je taký nanič deň stále prší tak dnes manželík poskladal postielku (áno, už) je krásna len teraz som si všimla, že máme príliž veľa nábytku v izbe a zostalo nám máličko miesta, ale to nevadí... 😀

adelinka
8. bře 2009

bre ranko..u nas zase budik v pul pate 😠 no des..me praskla voda kolem 21.30 a petrik se narodil v 16.15 😠 hruza

a kde je nase rodicka??
preji peknou nedeli 😀

evuse
8. bře 2009

Ahoj holky.

Mirunda už fakt možná rodí, to by bylo fajn, aby jí nemuseli vyvolávat.

Adel a Uši, myslíte, že je pravda, co jsme od několika lidí slyšela, že při prasklé vodě jsou větší bolesti? Jak moc to bolelo vás? Já teda myslela, že to nemůžu vydržet, ani přežít 😒

Kačko, pokud vím tak tam, kde jsem rodila já, se koncem pánevním rodí normálně. Není to automaticky indikace pro císaře. Asi záleží na konkrétní situaci a na tom, jak miminko prospívá . Zkus se zeptat porodní babičky v diskusi.

Jo Zuzko, i ta mini dětská postýlka zabírá dost místa. Udělala jsem si pár modřin, než jsem se naučila se protáhnout mezi naší postelí a dětskou 🙂

Adel a když si Peťulu vezmeš do postele, tak už pak neusne? A co dávat ho spát později, aby se později budil?

mirunda
8. bře 2009

Ahojky!Mirunda je bohužel stále 2v1 ☹ Od rána brečim a brečim, a pořád doufám, že se ta naše cácorka ještě umoudří.. nejsem schopna myslet na nic jinýho.. tak mi zítra držte palečky, snad to nebude trvat dlouho a ozvu se co nejdřív..

zuzkaaaa
8. bře 2009

ahojte babenky, mirunda neboj myslíme na teba! nestresuj maličká už bude za chvílku s tebou ak nie dnes alebo zajtra a ty už budúci týždeň budeš šťastná mamička 😵

usounek25
8. bře 2009

Evi: já nevím, při samotných kontrakcích mě ty bolesti přišly dost šílený, zvlášť ke konci, když už se to zkracovalo a nebyl čas na odpočinek. Já jsem celou dobu na sále jen chodila a chodila, zkoušela jsem si sednout na balon, ale to mě šíleně bolelo, jak už byl malej hodně dole. A když jsem měla kontrakci, tak jsem stála opřená o postel a prodýchávala, ke konci, když už na mě šlo tlačení a porodní asistentka mě řekla, že ještě tlačit nemám, tak se mě úplně kroutily nohy 😲 🙂 A nejvíc mě šval ten můj, když jsem měla kontrakci a nemohla se na nic soustředit jen na tu bolest, tak se mě na něco zeptal, na nějakou bolest, například jestli máme doma pečivo a já měla dost a myslela jsem, že ho v tu chvíli něčím trefím. Už jsem mu ani neodpovídala 😅

mirunda
8. bře 2009

Jo, Usounku, ještě jsem ani nepogratulovala - takže gratuluju miminku, hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka!!!A holky, nerozebírejte tady porodní bolesti, když mě to zítra čeká 😀 😀 😀

Zuzi, ono už to nejde se nestresovat.. ☹ Snažím se nějak zabavit, ale už je to náročný.. ☹ To, že je možnost, že zítra už bude malá se mnou, mě drží.. nemůžu se jí dočkat!!! 😉

mirunda
8. bře 2009

Kačko - já objednávala látkové plínky za 7000,-Kč 😉 Tak snad se investice vyplatí.. 😕

evuse
8. bře 2009

Mirundo to bude určitě dobrý, neboj. Budu na tebe taky myslet a držet palce.

mirunda
8. bře 2009

evi, děkuju 😒 Třeba z těch nervíků to na mě ještě dneska přijde - prý se to taky stává..

mirunda
8. bře 2009

Tak už to přišlo.. praskla mi voda, tak snad to nebude dlouho trvat 😵 Držte mi palce!!!!!!!!!!!!!!!!!! pápá

zuzkaaaa
8. bře 2009

jeej mirunda myslim na vas.... 😀 😀 😀

usounek25
8. bře 2009

Mirundo: tak ať vše dobře dopadne a máš malou brzy v náručí. 😉

marianeta
9. bře 2009

Jee Mirun uz je urcite mama tak gratulujem a malinkej hodne zdravia 😵 prajem.

Matko uz je celkom fit,akurat ma furt sopliky ktore mu zatekaju a uz mi to ide celkom na nervy sustavne ho odsavat.
Dnes chcem ist do mesta kupit malemu topanocky,tak hadam sa nam to zdari a potom chcem ist k svokrovy.Ma tam druhu nevestu aj s deckami,tak nech sa pohraju a ja si hadam aj trochu oddychnem.

Adel a vy uz zdravy? Zuzi ty sa ako citis?
Evus a Terezka poslucha?

adelinka
9. bře 2009

ahojenky..
evus..ja uz zkousela vsechno a nic..on proste nepotrebuje spinkat 😠 ja mela hrozne bolesti az pri kapackach..teda aj pred tim ale kapacky masakr ☹

mirun..myslim na tebe..ja to mela presne tak..10dni jsem prenasela a mela jit na silvestra na vyvolavacku a v noci vecer me rupla voda v pul desate..

mate na mirun nekdo cislo??aby nam dala vedet?

evuse
9. bře 2009

Ahoj holky.

Jééé Mirun, tak to je super!!!! 😀

Adel, co dávat ho spát pozdě. Já mám Terku v obýváku v lehátku třeba do 22, když nechce spát a v postýlce pofňukává. Aspoň jí mám n aočích a nemusím lítat do ložnice.

Marianeta, Terezku zatím posloucháme my 😀 , ale je hodná, myslím, že si nemáme nač stěžovat. Samozřejmě, že denně brečí, někdy hladem, než jí stihnu připravit mlíko, jindy jen tak. Jak říkala sestra v porodce " je to jeden z projevů " , tak se to tak snažím brát, že zkrátka ještě nemluví.

zuzkaaaa
9. bře 2009

ahojte babenky,
marianeta ja sa mám faj všetko v poriadku maličká je aktívna veľa kope ( chvaľa bohu aspoň viem, že je všetko ok) práve som rozmýšlala, že už len 3 tehulky sme tu, ja kackabrcka a jabera,
baby už tu dávno nebola petrach snáď je všetko v poriadku a už sú doma 😉

usounek25
9. bře 2009

Ahojky, tak co mirunda, snad už to má za sebou a malou u sebe 😉

Evi: ještě k těm porodním bolestem. My jsme si právě s kamoškou zase říkaly, že když prvně praskne voda, tak je to asi lepší. Ona měla skoro stejný porod jako já, prvorodička, malá byla během 5ti hodin na světě. Se mnou rodily dvě ženské, jedna už tam byla od pátku, měla křížový bolesti a porodila až v něděli odpoledne 😕 a druhá rodila podruhé a taky asi 12 hodin. Tak jsme dumaly nad tím, jestli jsme to měly tak rychlý kvůli tomu, že nám prvně odtekla plodovka??

Jináč Adošek měl dneska zase svůj brečící záchvat, bolelo ho zase bříško, já už jsem z toho na prášky. Zítra jdeme k dr., tak se s ní musím domluvit na změně mléka, snad to pomůže. Nasadili jsme Baby calm, druhý den malej prděl o 106, tak jsem se zaradovala, že aspoň ty prdy se mu spravili, ale teď už zase nic. Na každý prd se šíleně nadře. Hrůza. Chudáček,moje miminko malý.

kackabrcka
9. bře 2009

ahojte kocky,
mirunda - myslim na teba 😀 no ja som zatial kupovala prvu vybavu latkacov za 100€ a ak sa zapaci tak v auguste dokupime asi este 10ks z plienok 3v1 podla toho ktore sa nam zapacia.. zatial som si objednala iba par Siek a este 3v1 z dvoch druhoch z tych neskor objednam lebo su uni 3-15kg..

Evuse - tu je to tak co som zatial pocula ze ak je miminko otocene tak ide cisarak.. tu rodi malo zien klasikou.. 12.3. idem dokimu ved uvidime ako bude miminko otocene a aj sa hned spytam dokiho 😀

zuzkaaaa - ako si dopadla dnes u lekara?

pekny dnik, brcka

zuzkaaaa
9. bře 2009

kackabrcka nebola som dnes až zajtra pôjdem, nechce sa mi ale čo už musím 😉

zuzkaaaa
9. bře 2009

babenky petrach vás všetky pozdavuje, Šimonek je ešte v nemocnici ale on je silný chlapček a ja viem, že to zvládne!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru