Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
2. kvě 2009

jarabicka, tiez som o tom nepocula..., to ti skor mudr povie...

zuzkaaaa
2. kvě 2009

čafte babenky....
vy ste toho popísali už dávno som si toľko neprečítala naraz 😀
dnes sa pôjdem napapať do záhrady otec robí opekačku, mňaaam zas sa najem až mi bude zle 😀
celý deň rozmýšlam ako by sa dala prerobiť naša izba, pretože postielku máme pri okne a nie je to najlepšie miesto lebo je tam prievan a hlavne v lete tam budú vykrikovať v noci pod oknom, bývame na prvom poschodí čiže keď je okno otvorené všetko počuť 😒

jabera
2. kvě 2009

zuzi, ahoj. tiez dnes uvazujem ako presunut nabytok, ja kvoli tomu, aby som vedela dat bartovi ruku do postielky z mojej postele.., ze by ho to snad uspalo v noci..len ma stale nic vhodne nenapada.
s tym oknom to je fakt blbe, hlavne ten prievan, ja stale zatvaram a otvaram dokola... skus ju presunut od okna, aspon nech neni priamo pod nim.

mirunda
2. kvě 2009

Kačko, objednala jsem si ty ricinus communis 5ch, tak jsem zvědavá, jestli to k něčemu bude..
Jaber, taky doufám, že tě to mine.. jedna už je docela ok, tak to snad bude dobrá co nejdřív i ta druhá 🙂 Bartovo kakání určitě bude lepší a lepší 🙂 Tak aby ses pak nelekla, že se ti třeba i celý týden nepokaká..s tím koktejlem - vidíš, já přenášela 10 dní a neodhodlala jsem se k tomu 😀 Jsem srab 😀
Zuzi, pěkně se napapkej na grilovačce, my grilujem zítra, tak se nemůžu dočkat 😉

lamka11
2. kvě 2009

,

jabera
2. kvě 2009

mirun, ale krasny datum vam vysiel.

teda, grilovacky.....mnaaaaaaaaaaam... tu je tak krasne a jak pojdeme von, urcite to tiez bude vyvoniavat... tak mi to chyba, stale sme grilovali v zahrade. ale v lete si to este uzijem.

adelinka
2. kvě 2009

je ja byh si taky dala masicko grilovane 😵 😵 😵
no ja mam taky krasny datum..teda petrik 😀 😀 😀 😀

adelinka
2. kvě 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
kuknite sem ..tady maji maminky aj 6 deti ja uz bych byla v kromclu s nervama

mirunda
2. kvě 2009

Jo, datum nám vyšel krásnej, máme hezké rodné číslo 😀 Kdyby to byl kluk, tak má 090309 😉
Ty jo, tam je maminka, která má 6 dětí a všechny kluky!!!!! 😲 Nebo jiná, která má 4 holky a čeká další holčičku!!! 😅 To chce mít doma 5 koupelen 😀 😀

mirunda
2. kvě 2009

Holky, já asi uschnu, včera jsem zůstala nepolíbená.. ☹ Ten můj frajer si ani nevzpomněl, že by mě měl políbit pod třešní.. 🙄

jabera
2. kvě 2009

adel jasne, ze mate aj vy pekny datum! petrik sa moze ozrat za jedny prachy kazdy rok, hahahaha.
ty jo, tak tie mnohonasobne maminky, to je neco! jedna ma 4 dcery a cakaju 5.! to uz by aj pri mojej laske k holcickam bolo asi presprilis.. ale 5 chlapcekov, to by som sa odstahovala...

mirun, to si mi ani povedat nemala!!! sakra, mohla som aspon barta obtazovat niekde vonku... no, uz to nemame ako napravit.. tu je tak krasne aj dnes. v blave je kosa. uz nech sa mi vrati ten moj, sakra...
taka som pracovita, aj povysavane mam, hec!

scandya
2. kvě 2009

caf jabera- esste som stale cela, verila by si tomu? inac strasne vela vody vypijem uz od rana mam v sebe asi 2L a mam zvyseny tep aj tlak, no brusko mi neklesa.

Baby mozem rodit aj ked brusko nemam dole??????????

mirunda
2. kvě 2009

Scandya, já měla břicho pořád nahoře, a právě proto, že miminko nepostupovalo dolu, tak jsem nakonec musela rodit císařským řezem.. ale tím tě nechci strašit, miminku může jít dolu až při porodu.. tak neboj, všechno bude ok.. 😵

scandya
2. kvě 2009

mirunda- mna nestrasis, ja by som sla najradsej cisarakom, lebo sa bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Ked sa mozem spytat v ktorom tt si rodila a ako ti to zacalo- pjosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😕

jabera
2. kvě 2009

scandya nazdar! no co, proste sa jej nechce... len aby to este dnes nebolo... mne tiez brucho nejak specialne nekleslo. asi ide len o hlavicku. nehovoril ti mudr? ci uz je dole? mne 2 dni pred povedali, ze je hlavicka uvolnena a pripravena. ale ze to mozem aj prenasat.... uvidis, pojde to, ani nebudes vediet ako. hahaha, to sa mi hovori, ked uz to mam za sebou, ze? a to mam dnes presne 5 tyzdnov od porodu. myslim na teba, ver mi, ze ci uz nahodou nerodis..... len ty sa tu vzdy znovu zjavis...

mirunda
2. kvě 2009

Scandy, já jsem přenášela 10dní, praskla mi voda v 8hod večer a kdyby mi nepraskla, tak bych šla další den na vyvolání porodu.. byla to hrozná rychlovka, v 22hod jsme jeli do porodnice, za hoďku jsem byla otevřená na 8cm, ale bohužel miminku se nechtělo..tak ve ve 4 ráno řízli..nevím, čím je císař lepší,špatně mi zašili jizvu a měsíc na to jsem tam musela na přešití - děs.. chtěj rodit přirozeně - co já bych za to dala.. nemůžu cvičit, mám pořád povislý břicho a ještě dlouho nic dělat moci nebudu.. v porodnici jsem byla 6 dní místo 3 dnů.. nevidím v tom žádnou výhodu.. jo, jedině to, že miminko vyleze už s krásně kulatou hlavičkou, jak jí nemusí prorvat nikudy.. 😉

jabera
2. kvě 2009

mirun, ty si mala take problemy s jazvou??? to som netusila! chudatko to si uzivas, fakt. a to si mala kontrakcie az to 4.? take paradne? silne? to snad ne, preboha...
ps: povisly bricho mam aj ja a neni to cisarakom! hahaha

scandya
2. kvě 2009

mirunda- vies to ja tak hovorim aby som sa ukludnila, ked ma to chyti necham to na osud a doktorov
Ja budem mat tiez prevysnute brusko- teda brusisko asi, lebo som pribrala 30kg chi chi a nez zacnem cvicit, tak....

kackabrcka
2. kvě 2009

mirun - tie homeopatika mam aj ja zo SR nakupene - kamoska ma dobre skusenosti ale treba papat 4-6x denne a aj spinkat..
jaber - aky koktejl si to pila?? prezrad 😀
zuzkaaaa - opekacku zavidim dala by som nase spekacky.. 😉

mirunda
2. kvě 2009

Mno jo, já si to na porodu vybrala všechno 😀 Nejblbější je, že to stále nemám srostlý, musím se konečně příští týden dokopat k dr. na kontrolu po 6-nedělí, ještě jsem tam nebyla.. 🤐
Nechtěla jsem říct, že převislý břicho je císařem, ale spíš mě štve to, že s tím nemůžu nic dělat a dlouho moci nebudu, víš?Moje mamka přibrala 25kg a říkala, že si jen doma párkrát zacvičila a za 2 měsíce to měla dole.. pak po druhém dítěti už nic nedělala,myslela si, že to půjde dolu samo a už jí to zůstalo.. tak mi před porodem říkala, že hlavně ať hned po porodu začnu doma aspoň trošku cvičit na břicho a bude to dobrý.. tak mě štve, že se o to ani nemůžu pokusit.. víš? 😝

mirunda
2. kvě 2009

kačko - jako 4x - 6x denně jednu kuličku?Nebo po dvou kuličkách?

kackabrcka
2. kvě 2009

mirun 2x 4-5guliciek mne tak vraveli..

mirunda
2. kvě 2009

aha, tak to jsem četla jiné dávkování, tak jsem zvědavá, co mi řeknou v lékárně, až pro ně půjdu.. v pondělí je tam budu mít, tak uvidíme..

jabera
2. kvě 2009

mirun, neboj, este zacnes cvicit..., ved na prechadzky chodis, to zatial staci. aj ja sa chystam zacat, ale neviem, neviem...

kacka taky recept od jednej hebamme, napisala knizku a tu sa to rozoberalo... ricinovy olej, marhulovy dzus a trocha palenky... ze to zabere, ak je babo aj matka uz nachystana... my sme zjavne neboli, teda bart, ja som bola hahahah

niesla som barta do kupelne umyt mu ritku a posral sa mi cez kus kupelne...ideme von trosku...

zuzkaaaa
2. kvě 2009

ahojte babenky...
tak už sme doma, narala som sa až do prasknutia ale aj tak teraz zas papám tyčinky 😀 posledný týždeň stále jem a to je najhoršie, že sa nikdy necítim plná....
tak manžel sa potrápil a premiestnil nábytok, takže izbička vyzerá konečne podľa mojích predstáv...
ozaj baby, kedy ste si začali chystať tašku do pôrodnice?

mirunda
2. kvě 2009

Jaberko, řekni mi, tu meltu kupuješ normálně v obchodě nebo v lékárně nebo ve zdravé výživě?

Zuzi, já si dobalila tašku až když mi praskla voda 😀 😀 😀 Měla jsem nachystáno cca 2 týdny předem župan, ručníky, plíny pro malou..a foťák, to bylo nejdůležitější 😀

kackabrcka
2. kvě 2009

mirun - tak mi daj potom info kolko a ako.. diky 😉 a prechadzky ti pomozu, neboj pojde to dole.. 😵
jabera - kde kupim v nemecku ricinovy olej ci ako?? a palenky aj slivka moze byt?
zuzkaaaa - nechcem strasit ale ja som nabrala najviac po 34tt ☹ 😠 a tasku som chystala az 38tt

jabera
2. kvě 2009

zuzi, ja asi v 35tt. a na taske som mala papier, kde bolo, co este treba dobalit, aby som v nervoch nezabudla.

mirun, normalne v potravinach by to mali mat aj v cechach.nase babicky tovarievali casto. kedysi mi nechutila, ale teraz velmi. skus, mne sa naleju kozy za chvilu, jak dopijem...s mliekom si ju davam, je to lepsie.,
kaci, napisem ti.

mirunda
2. kvě 2009

tak jsem se na procházce stavila v obchodě a už mám meltu doma 🙂 Tak jdu vařit 😀

evuse
2. kvě 2009

Ahoj holky. Vy jste toho dneska popsaly.
My bili v Berouně na trzích, jsme jak spráskaná, uplně hotová 😔

Jééé Mirun, já včera vytáhla manžela pod třešeň večer v pyžamu 😀 😀 😀

Zuzi, mi grilovali včera- poprvé v sezóně - a k ránu mi zas bylo blbě, asi žlučník. Takže dneska to jistí cholagol a housky 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru