Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

michala.l
25. kvě 2009

Este to je s menami otvorene 😀 ...pred 8 rokmi sme chceli dat dievcatku meno Anna, ale bol Risko ...no a teraz si nie som ista, ci pri nom chcem ostat 🙂 , paci sa mi aj Katka ... a chlapca tiez nemame 100% ...mozno Lukas, Tomas, Alex...neviem 😀

evuse
25. kvě 2009

Ahojte holky. Nějak vás trošku nestíhám, jsme hodně venku, dneska jsme tu měli kamarádku s ročníma dvojčatama. To jsou divoši, už mi z nich trošku šla hlava kolem. To bych asi nezvládla.

Katko, tak moc gratuluju ke krásné dceři ! Až budeš mít víc času, tak nám písni, jak to probíhalo

petrach
25. kvě 2009

ahoj holky,
kacko velika gratulace k Sofince,maš krasnou holčičku,přeju obema pevne zdraví a tobe at jsi brzo fit,ten císař da zabrat 😉

jaberko dneska by mel 3 tydny,teda ma korigovane,musíme to odečítat,k tomu cvičení,plače jak kdy,třeba dnes u toho usnul,spíš brečí,když ho vysleču,nema to moc rad
dneska jsme byli na vahu mame 3600g,přibral 500g za 14 dní

jabera
26. kvě 2009

peti, tak to uz je krasne priberanie, on asi fakt chudacik musel na svete dobehnut to, co ine deti v bruchu, takze vlastne telicko pracuje tak, akoby sa narodil pred tymi troma tyzdnami? spravne to chapem?

evi, tie dvojcatka, no, aj ja som sa trochu bala, ci nebudem mat, manzel ma v rodine, poviem ti, keby som mala barta 2x, neviem si to predstavit.
on ma vzdy odzbroji tym krasnym usmevom, ale su chvile, kedy neviem kam z konopi. uz som bola aj v stadiu, ze ho proste idem vychovavat a ze ho necham plakat, ale vydrzala som to snad 2 minuty.. je to ale zahul, uz nespi ani v kociku, kojim uz pomaly aj v obchodaku (fakt tomu vela nechyba). neviem posudit, ci nie je skutocne smadny, tak mu dam, ked moc vrieska, lebo sa potom bojim, ze mu je blbo...
teraz su tu prazdniny, tak je boris doma, uz mi hovoril, ze nechape, ako ho dokazem zvladat cele dni sama... aspon, ze to vnima... teraz mi ho odobera casto, ale mam dost uz len z noci.. uz spime oddelene, lebo sme sa bali, ze barta zavalime a strasne sme sa krcili, obaja dalamani a chrbat v desnom stave..takze mam vecne decko v posteli a manzela v obyvacke, dost ma to stve.. bartik si cucne aj po hodine posledne noci, som rada, ze mu chuti, ale ja uz som bez sil....
sory, ze sa tu tak vyblivam, ale nejak to na mna doslo, potom si poviem ,jaka som blba, bart je zdravy a z tohto vyrastie a ja sa stazujem...

cajori17
26. kvě 2009

holky, moc Vam dekuju za podporu,,,je dobre vedet,ze v tom nejsem sama 🙂

zuzkaaaa
26. kvě 2009

ahojte babenky...
tak zajtra ma čaká poradňa už teraz stresujem, dúfam bude všetko ok, ak by som sa neozvala tak viete kde som keby niečo tak jaberke napíšem
jaberka a maličký nechce spinkať v postielke? neboj ono sa to časom upraví 😉

jabera
26. kvě 2009

zuzi, neboj, dobre to bude!

no, v postielke spi iba 1. cast noci. niekedy 22-01, niekedy 22- 03, to je fajn, ked sa zadari, ale potom uz je hore kazdu chviliknu a prso do pusy. nemam silu ho teraz zacat nejak vychovavat, aj sa mi zda, ze je na to este maly...

zuzkaaaa
26. kvě 2009

ozaj jaberka a dávaš mu aj čajík? ten hip feniklový je najlepší a hlavne je dobrý aj na prdíky

jabera
26. kvě 2009

zuzi, nie, necajikujeme. vela som to studovala a budem ho len kojit. on uz nema problem s prdmi, brusko uz neboli tuktuktuk. on je skor taky nervozny, alebo jak to nazvat... stale chce robit nieco ine, akoby sa nudil, alebo co...

maarrtina
26. kvě 2009

ahoj dnes jsem našla Vaše stránky a ráda bych se k Vám přidala. Mám asi 96kg a asi jsem těhotná. V pátek jsem byla u doktorky a ta mě řekla, že mě kus ženské a že by to mohlo zpoždění. A v pondělí jsem měla přijít na krev. Výsledek bude zítra.
Ale nevím připadám si už tak jak velryba a ještě těhotná tak to bude asi sila.
Já si myslím, že těhotná jsme , přibrala jsem a mám pořád hlad.

zuzkaaaa
26. kvě 2009

ahoj maarrtina neboj, aj ja som sa bála na začiatku tehu že ako budem vyzerať ale musím uznať dá sa, nikde inde som nepribrala iba na brušku a to mám na sebe 12kg ja som veľa pribrala do toho 20 týždňa a potom sa to upravilo týždene som pribrala 1kg a teraz ku koncu už nič, dúfam, že už ani gram 😀
jaberka ahaaa, a nekúsiš? možno by mu to pomohlo 😉

kackabrcka
26. kvě 2009

avojte som tu od vcera sme doma 🙂
moj porod v skratke:
z nedele na pond. 18.5. ma chytili konrakcie kazde 4min. tak sme frcali do nemocky o 4tej rano.. tak ci tak som mala termin na 8smu kvoli vyvolavacke 🙂 ctg islo ale kontrakcie nejako ustavali casom.. o 8smej rec s lekarom s tym ze este pockame pondelok co a ako a ked nic tak mi daju utorok infuzku-vyvolavacku alebo gel.. v pondelok sa nic teda nepohlo otv. som bola na 4cm..
utorok rano 19.5. som isla na 7mu rano na porodnu sal s tym ze mi teda nasadili infuzkovu vyvolavacku.. kontrakcie boli pokila tiekla infuzka.. po vysadeni este tiez no velice dlho nie.. po 10tej mi zacala odtekat plodova voda postupne.. otv. som bola na 6cm.. kontrakcie boli silnejsie a tak som si o 14tej pytala EPI.. do 18stej nijaka zmena len kontrakcie boli silnejsie.. pozeral ma lekar a vravi ze pl. voda je cira ved mozme cakat kym sa to este pohne do 10cm.. o 19stej prisla ina porodna baba a ta vravi ze ved uz som tu druhy den kolko ma tu chcu este nechat.. dcerka nebola riadne zosunuta v porodnych cestach a zacala opuchat hlavicka co by malo byt az tesne pred porodom.. dotlacila lekarov aby sa pohli ci skor rozhodli o cisarskom.. do 20tej padlo rozhodnutie bola som poucena a o pol 9tej ma uz viezli na salu.. zaviedli mi kateder.. boli dve moznosti dopichnutie EPIDURALKY alebo zavedenie novej spinalky.. keby toto nezabralo idem narkoza.. rozhodla som sa pre dopichnutie EPI, behom 20min. som necitila nohy a brucho.. behom 5min. bola SOPHIE na svete /presne o 21,00hod./ hned nam ju s manzelom ukazali, manzel odisiel s detskym lekarom a ja som si este 25min. polezala na operacnom stole.. citila som iba nejake ako keby smatranie a tlaky v bruchu ale ostatne vobec nie.. lekari boli super 🙂 neskor ma previezli na pooperacne kde ma uz cakal manzel.. malinku mi hned prilozili, riadne sala teda .. povazili pomerali, pofotili a o 24tej sme uz isli hore na izbu.. stredu rano mi vytiahli kateder a pomohli stat z postele.. na 6ty den-vcera nas pustili domov sme v poriadku na 4den som uz zacala riadne kojit a aj priberame po troske..

zuzkaaaa
26. kvě 2009

jeej kacka to je super že kojíš, ja ti tááák závidiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmm!!!!!!
ale nie pôrod, chuderka to si si riadne vytrpela ale tak asi bolo lepšie takto cisárskym akoby ťa nechali ďalší deň trpieť, veľmi veľa sme na vás mysleli všetky xxxlká 😀

jabera
26. kvě 2009

zuzi, viesa, ten cajik by pomohol mozno mne trosku, ze by som ho zabavila niecim inym ako sebou, ale nestoji mi to za to. kym pije tak vela odomna, viem ,ze neni smadny. ak by sa mi zdalo, ze moze byt, vtedy by som to riesilam ale cisto kojene dieta nepotrebuje do seba davat ine tekutiny.

kati, tak fajn, ze to vsetko dobre dopadlo a dobre, ze si nemala narkozu uplnu, to hned aj to telo lepsie pracuje potom. super. vidis, tolko sme sa vypravali o cisarskom, az ta to nakoniec neminulo...

evuse
27. kvě 2009

Ahojte holčiky.
Martino vítám tě. Já otěhotněla s 85 a jakmile mi začalo být vidět břicho, tak jsem i přišla nějak míň tlustá 🙂 . Zuzka se s tím přibírámím drží, já přibrala kolem 20 , už jsemse pak ani nevážila, koncem už jsem se nehlídala, žrala a přibírala přes kilo týdně. No uvidíš, jak ti to půjde. Rozhodně nedrž žádný diety, jez pravidelně a zdravě 😉

Jaber,já tedy kojila jen chvíli, ale to bys měla poznat jestli Bárt saje mlíčko, nebo jen dumlá. Možná ho uklidňuje být přisátej. Dudlík by mu nestačil? Já jich mám snad 12 a Tereza bere jen2. Ostatní plive. Chce to vyzkoušet různé tvary, ona bere jen ten kulatej "třešničku". Ty plochý, nebo zkosený ortodontický v žádném případě, ani v krizi nejvyšší, to mi radšo bude cucat prst.

Kačko, tak to sis docela užila 😒 . A jak se cítíš? Když ji psala, že nebyly sestoupnutá v porodních cestách, chtěli třeb po tobě, aby jsi chodila, nebo stála, aby se Sophi sesunula níž? Já totiž Terku taky neměla a tohle by prý mělo pomoci. A taky jsem pak na sále musela začít tlačit vlastně dřív, než jsem začala cítit to nucení na tlačení, abych jí posunula níž.

mirunda
27. kvě 2009

čauves!
Kačko, hrozně moc gratuluju!!!Jsem ráda za tebe, že už to máš za sebou.. a jak ti je?Bolí tě to?A co malá?Jak to zvládáte? 🙂 ..má hrozně krásnou pusinku..

Včera jela Lilinka poprvé metrem, byla moc hodňoučká, beruška moje 🙂 Ale to je hnus ty výtahy v metru, někde ani vůbec nejsou, šílenost se někam dostat, musela jsem stále někoho prosit do schodů a ze schodů.. ale dobrý, dostaly jsme se domu v pořádku 😀

Naše Lili taky cucá jen jeden druh dudlíčku, myslím, že ten samý, co Evi Terezka.. všechny ostatní jí padaj z pusy 🙂

zuzkaaaa
27. kvě 2009

ahojte babenky..... tak ja som ešte doma, pomaly pojdem k dokimu ordinuje len od 3tej ale najprv musím ísť na monitor a keď si prestavím tie tehulky tam tak radšej tam pôjdem skôr, potom napíšem majte sa zatiaľ 😉

jabera
27. kvě 2009

caute baby,

zuzi, tak drzim palce, ozvi sa, ked sa vratis ( verim, ze sa vratis)

evi, dudlik mu niekedy pomaha, ale fakt len niekedy... mame zatial len 7, nenasli sme ine tvary, ale pracujeme na tom. nevieme kupit prave tu klasicku gulicku, prave tu, co asi mate vy. obcas ho z dudla napina, ale niekedy ho dumle... ale musi byt pritom na mojich kolenach...

mirun, ´tak lili je uz cestovatelka! gratulujem. aj ja si to vyskusam na sk, som zvedava, jak nas vyhodia z busu, ked bude bartik hulakat, hahahaha

evuse
27. kvě 2009

Jaber my máme tenhle dudlajz

http://www.i-kram.cz/44-Krmeni-kojeni-a-kousani...

jednak je to tvar, kterej Rézi bere 😀 a hlavně, ta venkovní plastová část není nalepená na obličeji, takže se nebojím, když ho má dýl, že by měla vyrážku, nebo tak něco.

Jinak jsme se vrátili z očkování, k mému velkému údivu si poplakala jen pár vteřiek 😨 😨 😨 Proti tomu kraválu co byl minule, no nechápu... a přitom ty stejný injekce...

Mirun, já mám právě z cestování docela hrůzu, mám už vybraný golfky Graco Mosaic 2009, takový větší pohodlný, který se dají dát i do lehu. Tak jen čekám na info, v jaký barvě je maj ve skladu a objednám je . Jednak právě kvůli cestování a taky proto, že se nám kočár prostě do auta nevejde. Ačkoliv jsem to měřila než jsme ho koupili... prostě nevejde 😅

Zuzi, tak držím palce, ať je všechno OK!

jabera
27. kvě 2009

evi, ty si velice sikovna holcicka. dam si to poslat k sestre. neviem ako by som to tu zhanala. super!

a odkedy moze mimino byt v golfkach? kvoli zadickam myslim... ozaj, tusite jak to je, ze kedy sa smie tak polo posadzovat? ze trebars v sportaku dvihnut malinko? ja nemam ani sajn, len je mi jasne, ze est je skoro na take srandy....

zuzka uz trci v cakarni.....

zuzkaaaa
27. kvě 2009

ahojte babenky....
tak som konečne doma ale fakt už mám toho plné zuby od pol 2hej som tam trčala do 6tej lekár mi pripadá fakt ako nejaký mäsiar strašne to bolí, prietoky boli ok takže nemocnica nehrozí, zas mali prednosť netehulky a potom lekár už od tej 5tej je nervózny a tie ktoré idu po piatej to som ja dnu tak sa mi zdá že to odfláka ale tak teraz sa už lekár meniť nedá tak to musím nejak vydržať 😒

jabera
27. kvě 2009

zuzi, to ma velmi blbo zariadene, ze neda poradnu zvlast..., ale neboj, hlavne, ze si ok a uz sa ti to blizi - ten zaver, ktorym vsetko zacina... to moze byt kazdy den.

evuse
27. kvě 2009

Zuzko, to tedy fakt nechápu, proč nají přednost netěhulky??? To by snad mělo být opačně?!

Jeber díky za pochvalu. V golfkých standartně od půl roku, když může sedět s oporu, ale ty co mám vybrané jsou už od narození, dají se polohovat do lehu 😉

jabera
27. kvě 2009

evi, posli link aj na golfky!!!! mas zjavne dobre typy...

zuzkaaaa
27. kvě 2009

tak jaberka malá sa ešte neponáhla na svet ďalšie sono mi až spraví v 39 týždni, dnes mi ani hmotnosť nechcel povedať, že nie je na to čas... 😒

mirunda
27. kvě 2009

ahojky, tak dávají fotbal, tak má Kuba za úkol hlídat Lilinku, když se bude koukat 🙂

Takže peru, uklízim.. atd atd.. a jdu si dát asi vanu, dokud je Lili v klidu 😀

Evi, kočárek je moc pěknej, ten oranžový se mi líbí.. já si koupila 3-kombinaci, takže golfky kupovat nebudu, když mám sporťák.. teda nikdy neříkám nikdy, ale rozhodně to neplánuju.. ale golfky jsou prý lepší, že je lehčí a lépe se s tím manipuluje např. do toho autobudu nebo tramvaje..

Zuzi, to je neuvěřitelný, já to měla tak, že poradny byly uplně zvlášť v dobu, kdy tam netěhule nesměly.. to bylo fajnový..

evuse
27. kvě 2009

Jaber

http://www.nej-kocarky.cz/graco-mosaic-completo...

Mirun, já mám taky kombinaci, jenže 15 Kg, a tenhle má asi 7. Jde mi vyloženě o cestování sockou a případně jízdu autem s kočárem. Jinak na prochajdy samozřejmě ten normální.

Zuzko, mě hmotnost mimina neříkali nikdy, já to vždycky vyčetla z utz, když mi třeba vytisknul tabulku s prútokama kvůli kontrole na diabetologii, ale že by mi to někdy cíleně říkal, to teda ne

mirunda
27. kvě 2009

Aha Evi, ten můj má taky 15kg.. tak to jo, proto si maminy kupujou golfáč.. 😀 Tak třeba se nakonec po nějakym taky porozhlídnu.. nebo teď mě napadá, že mý tchánovci kupovali nedávno kočár pro švagříka, byly mu asi dva roky, takže skoro novej, ale nevim už jestli je to takovej ten typickej golfáč.. ale schovávali jsme ho, tak se juknu 🙂
A vám se líbí ta modrá varianta vybraného golfáče?

evuse
27. kvě 2009

Neee, šla bych do černé, nebo z kolekce 2008 do šedé, nebo kombinace tmavě modrá/tyrkys (právě čekám, jestli je dodavatel ještě bude mít na skladě, vyjde to i levněš za 3300 v Ájashop) . V nějaké starší kolekci byla lila/pistáciová, byl pěknej, zahlídla jsem ho v inzerátu trochu jetej, ale než jsem se rozhodla, byl prodanej 😢

evuse
27. kvě 2009

Jaber, já ten dudlík kupovala normálně v obchodě, třeba bys to taky u vás koupila.Měli tam celej stojan i lahvičky..., maj moc pěkný věci, takový bezva barevný 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru