Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hankar20
15. lis 2012

Ahojky holky, tak mi se mame už líp. hajam s malou na pokoji uz a ucime se sat, sondu nam vyndaj snad zitra a v pondeli domu..jinak placem jen u prebalovani kdyz ji beru bobkovou xD si je snad hlídá...jinak mám silene mlika, ale musim odsavat...malá ty moje prsa zvladne az tak za 5tydnu ani meduzka nepomohla...jinak ta medela je docela fajn, ale aventka mechanicka je lepsi..odstrikas vic a je to jako sani ditete a ne jako pumpa coz el.medela je a trva odstrikani stejne dlouho

l.u.c.i.e
15. lis 2012

@hankar20, tak to mám radost, že už jste spolu na pokoji a pondělí bude už za pár dní. Užívej si to. miminka strašně rychle rostou. Buď ráda, že máš hodně mléka a odsávej. Už se těšíme na fotečku malé 🙂

evikj33
15. lis 2012

@hankar20 No super zprávy Hani 🙂 už jsem byla jako natrní,tak to zvládate opravdu dobře když už v pondělí pofrčíte domu-jen tak dál holky a těším se na fotečky miminka i maminky 😉

ebsian
15. lis 2012

@hankar20 No páni, čtvrté miminko, mnohokrát gratuluji a přeji zdravíčko hlavně a štěstíčko!! 🙂

janaste
19. lis 2012

Ahoj holky tak i já patřím k těm xxl těhotným. NA 158cm mám 95 kg ☹ Jsem 14tt. Zatím vše bez problému, v únoru jsem prodělala mimoděložní a vzali levý vejcovod, tak snad ted vše dobře proběhne. Měly/máte v těhu nějaké komplikace kvůli váze? A pohlaví vám řekli kdy? Ono přece jen přes to břicho to je takové rozmazané...

prdecek
19. lis 2012

@janaste já za celé těhu přibrala jen 6kg a to jím úplně normálně, dr. si to chválila, že jsem moc nepřibrala a říkala, že je to v normě, ultrazvuk přes břicho byl v poho a pohlaví nám řekli v 21tt na tom velkém ultrazvuku.

janaste
19. lis 2012

@prdecek tak snad to taky budu mít takové pohodové. Zatím mám 3kg dole, špatně mi není, ale jak mám jakýsi scvrklý žaludek, tak jím dětské porce.

prdecek
19. lis 2012

@janaste já ze začátku taky zhubla cca tři kg, bylo mi špatně a zvracela jsem a pak postupně nabrala,ale je jasné že něco málo se přibrat musí, mimčo a voda a placenta a prsa něco přeci váží 🙂

evikj33
19. lis 2012

Ahoj ženy @prdecek Já už myslela že rodíš,ses dlouho neukázala 🙂myslíš že to dáte v termínu,nebo budete vyvolávat? @janaste Tak já taky na začátku zhubla cca5kg a zatím mám ve 30tt s těch 5nahoře 2-2,5 bylo mně dost šoufl a ještě ted občas je a jinak palí žáha.Pohlaví nám řekli ve 20tt na velkém UTZ ale taky proto že mám na břiše jizvu a čekám dvojčata-tak byla horší viditelnost,jinak jsem s váhou problém neměla a ani mně nikdo neosočoval 😉

evikj33
19. lis 2012

@hankar20 Tak co holky už jste společně doma 😕

prdecek
19. lis 2012

@evikj33 no, dr. mi řekla, že přenášet mě nenechají, protože je malej dost velkej, před dvěma týdny měl dle odhadu 3775g, zítra jdu na křivku a poradnu do nemocnice, tak uvidíme, co mi tam řeknou. Já doufám, že si to prcek rozmyslí a půjde sám nebo popřípadě to vyvolají do termínu ještě.

evikj33
19. lis 2012

@prdecek To zní rozumně to bude teda porod a to tě nechaj normálně-ale to zvládnete malej měl při narození 3930 a 51cm a šlo to mněla jsem jen pár stehu.Hlavně at nepřenášíš dlouho to už by pak bylo asi na CŘ s větší váhou.Tak držím pěsti na poradnu a vem radši tašku at po kontrole rovnou nerodíš 🙂

prdecek
19. lis 2012

@evikj33 no těsně před porodem, při příjmu dělají znova ultrazvuk na odhad váhy, tak si myslím, že kdyby byl opravdu moc velikej, tak uděljí CS, ale rodí se normálně i 4,5kg děti, tak si myslím, že to zvládnu 🙂

hankar20
20. lis 2012

Včera nás pustily domů a já jsem tak nadšená...všecko jde tak hezky v klídku a pohodě..malá má včas jídlo, nikdo nám nesvítí když nechceme a hlavně jsme už celá rodinka pohromadě🙂 teď si vrní v postýlce, kterou mám u pc a já se můžu dívat jak hezky spinká...dneska sem hodím fotečky🙂

veverka.terka
20. lis 2012

@hankar20 HAni, to je super!!!tka si to krásně užívejte 😵 😵 😵

veverka.terka
20. lis 2012

@prdecek teda, ty už to máš ne za pár, ale snad hnedka 😀 jéé, tak ať je všechno OK a prcek je rychle na světě a moc tě netrápí 😉 🙂
@janaste ahojky, já teda kvůli váze si myslím, že taky extra problém nemám, i když mám vyšší tlak, kterej asi kapku s váhou může souviset, ale jinak nic. ale blbý řeči, že je na UTZ špatně vidět, že je tam hodně tuku a tak, tak to bohužel poslouchám pořád a dost mi to vadí ☹ 😠 pohlaví nám řekli hnedka ve 13.tt. na 70% a pak ve 20.tt taky ne s jistotou, až spíš ve 28tt. mi to doktorka fakt potvrdila.

prdecek
20. lis 2012

@veverka.terka díky, snad to bude ok a bude pak rychle na světě a bez problémů 🙂 ono záleží na tom jaký má dr. ultrazvuk, já si myslím, že jsem o dost silnější než ty a ultrazvuky byly vždy v pohodě, vše bylo krásně vidět 🙂

l.u.c.i.e
20. lis 2012

@hankar20, krásné, že už jste doma. To je pohodička, co? Už jste se dočkali. Důležité je, že jste obě v pořádku a užívejte si to. Za chvilku už bude velká slečna.

@janaste, s váhou jsem u dr neměla. Vždy UTZ bylo přes břicho od 10 tt myslím. Pohlaví nám řekli na 100 % v 16 tt a s váhou jsem nešla nahorů, byla stejná jako na začátku těhu. Po porodu 10 kg dole. Po ukončení kojení váha o 15 kg nahoře ☹

@prdecek, brzo tu bude další miminko. Rychlý a málo bolestivý porod přeju. 🙂 Drž se!

evikj33
20. lis 2012

@hankar20 Tak to je užasne že už jste doma,hezky si to po tom všem stresu užívejte,strašně to letí 🙂 Těším se na fotečky

evikj33
20. lis 2012

Holky pokud by jste měly někdo zájem budu prodávat těhu lacláče s Bonprixu nějak jsem neodhadla velikost a mám je stále dost velké a dobu na výměnu jsem propásla.Jsou uplně nové jen oprané vel:50 Já mam přez pupajz 120cm a ještě jsou mně volné.Púvodní cena byla 349kč+ pošta Já prodám za 300kč včetně pošty.

prdecek
20. lis 2012

@l.u.c.i.e děkuji 🙂

lenushka_th
20. lis 2012

Ahojte ... som tu nová, no dnes som bola na poradni a doktor ma trochu vystrasil 😀 vraj nasa mala nebude ziadny drobcek, ze uz vazi okolo 1 700g ... som v 31tt ... byva to vacsinou tak ze velke baby maju velke deti? ako prvorodicka mam trochu strach ci to vsetko zvladnem ...

veverka.terka
21. lis 2012

@lenushka_th jéé, ahojky, tak to já bych už musela úplně šílet 😀 včera sem byla na velkým UTZ a naše prdelka má 2050g, to je teprve macek 😀 já myslím, že váha vašeho miminka je akorát podle tabulek, co se dívám, takže v klidu....to já budu mít vekýho obříka a to bude teprve porod 😠 😀

lenushka_th
21. lis 2012

@veverka.terka si zlatá , trochu si ma ukludnila ... no viem ze to inak nepojde "vytlačiť" takže si nenavyberám, nikto to za mna neporodí, len ma vylakal ten doktor , ze toto teda nebude žiadny drobček, je o tyžden dva popredu ako by mala ... no keby za tie dva mesiace pribrala cca dve kila tak ešte ako tak 3,700 no ... pekne baculaté bábenko 😀

monikajaco
21. lis 2012

@lenushka_th ahoj ..ja som ako prvorodicka porodila 5 kg dieta 55cm .. trvalo mi to len 3 hodiny s epiduralkou a usmevom na tvary ... nestresuj ..aj mna strasili ze to je obrovske dieta ze musim sekciou rodit a nedala som sa .. na druhy den po porode som soferovala domov z nemocnice ..sice po nastrihnuti zosita nejednym stehom ale nevadilo mi to, zazitok uzasny ;) (zijeme v zahranici preto pisem ze na druhy den som uz sla domov , tu je to normalne pokial nemas komplikacie ) 🙂 takze sa vobec nestresuj ... a pri porode som zhodila hned 14 kg .. celkovo som pribrala okolo 25 kg a to som vracala cele tehotenstvo aj 3-4 krat denne este aj v den porodu ..

koncita
21. lis 2012

@evikj33 můžu poprosit o foto?

evikj33
21. lis 2012

@koncita ano pokusím se,hned jak dojde manžel sama jsem na tohle levá 😅

evikj33
21. lis 2012

@veverka.terka @lenushka_th Holky ta váha je jen orientační +-500g tak klíííd malej měl při porodu 3930 a šlo to v pohdě.To zvládnete 🙂

evikj33
21. lis 2012

@koncita Jsou to tyto,mají pružnou látku na břiše a mám je v tomto světlém odstínu-lepší popis snad najdeš na wwwbonprix.cz

koncita
21. lis 2012

@evikj33 moc díky, jsou ale na mě moc světlé, tak nic ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru