Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
12. led 2009

Mirundo, mě se do koupelny přebalovák nevejde. Plánovala jsem ho v ložnici, že se jako vzdám 3 šuplíkové komody a můj táta mi na to vytvoří nástavec jakože přebalovák, aby to bylo vyšší a na hoře velká plocha. To se uskutečnilo, ale během času jsme dospěla k tomu, že je blbost mít ho v ložnici, když budu přebalovat v noci a budila bych tak zbytečně manžu ( a hlavně jsem si do uvolněného místa mohla koupit novou vetší komodu supééér 😀 ). Tutíž jsem ho plánovala do obýváku, kam by se vešel. Ale v listopadu se tchyně odstěhovala z ložnice, kterou měla u nás v patře a vznikl tak dětský pokoj (a my obýváme celé horní patro 🙂 ). Předěláme ho až na jaře, Terezku chci mít zatím u sebe. No tudíž přebalovák jsme šoupli tam. To je ale pohádka ... já prostě všechno vysvětluju zdlouhavě 😵

Peťo, já asi ve 22tt už měla všechno, i autosedačku (kočár o něco později). Vzhledem k tomu, že jsem asi od 6tt doma, tak jsem měla moře času a prostě jsem se neovládla a objednávala a objednávala. Teď bych právě ráda nakupovala, ale už nemám co. Aspoň jsem si minulý týden vydražila na MMA krásný kočičkový šatičky na 6měs. A dneska jsem na aukcích koukala na věci 6-12m. Pak si řikám, že už mi fakt hrabe. Ještě ani není na světě, třeba se Dr. sekl a bude to kluk a já už bych kupovala růžový hadříky na příští zimu 😀 .
Pro sebe nic nekupuju, jsem furt doma, už to doklepu. A zajímavé je, že sp. prádlo mi je furt, kalhotky nosím nízké, takže jsou akorát pod bříškem. I podprdy, sice si je musím zapínat na volnější obvod, ale zrovna včera jsem se okukovala a přišlo mi, že mám nějaký menší prsa, (ježiš kéžby, 90E fakt neni nic moc, doufám, že po kojení se mi změnší oproti před těhotenským) . Sice se mi na začátku zvětšily a dost bolely, ale po 3. měsící to přešlo a teď mi fakt přijdou ještě menší,ale spíš je to optický klam tím pupkem, protože košíčky mi sedí stejně.

V zásadě odpočívám, přesněji, nic moc nedělám, občas se natáhnu, někdy odpoledne dám šlofíka. Ale poslední dny musím být ve střehu, lítá nám tu to kotě, tak abych na jí nešlápla, nebo jí nezavřela třeba do skříně, tam s oblibou leze. Házím jí aporty, ona mi to nosí zpátky, no je s ní legrace, člověk má skoro celej den o zábavu postaráno. A co teprve, když z venku přijde starej(2,5) kocour a lítaj po celým baráku, honěj se, perou. No jsou to divoši 😀

mirunda
12. led 2009

Evus, děkuji za tip, ale my bohužel nemáme volnou místnost, tam kde bude později pokojíček teď noclehuje můj potenciální švagr. Mě by se docela líbil takový ten skládací pultík, ale nevím nevím.. 😒 Ale maminky píšou, že nakonec stejně mimčo přebalují všude možně mimo pult, tak to je dilema 😀

Já bych taky pořád nakupovala a nakupovala, taky si připadám už vadná, jak pořád koukám na aukce a bazárky. Teď jsem byla s mamkou na Smíchově a ty slevy mě dostaly, ale naštěstí občas koupím i něco na půl roční mimčo a ne jen ty nejmenší 😀 Ale skoro všechno holčičí, tak mě taky napadlo, že kdyby se doktoři spletli a byl by to kluk jako buk, tak toho na sebe moc mít nebude 😀 😀

evuse
12. led 2009

Skládací mi přijde nepraktický. Přece tam potřebuješ mít k ruce spoustu věcí, krémíky, vlhčený ubrousky a další blbiny. To budeš pořád uklízet? A co takovou tu přebalovací podložku s tvrdým dnem, která se dá dát na postýlku, z boku si na postýlku dáš kapsář a do něj tyhle potřebný blbinky, aby byly po ruce. A nebo ho dát přes vanu, jestli máte a večer na koupání to zkllidit, ale bylo by to strašně nízko, bolely by záda.

mirunda
12. led 2009

ty blbinky bych v koupelně měla kde dát, máme hodně poliček, spíš mi jde o prostor toho pultu ☹ O tý podložce jsem taky přemýšlela, jenže dát ji na postýlku - jak jsi psala, v noci bych rušila toho mýho chlapáka..taky jsem jí chtěla dát na pračku, ale pak jsem zjistila, že jí máme jen 40cm hlubokou, takže to je málo ☹ A vanu máme rohovou, takže to by taky nešlo 😒

evuse
12. led 2009

Jo a k těm oblečkům na mimouše, já ze začátku kupovala všechno modrý. Všichni nám předpovídali kluka, tak jsem to tak nějak brala. Navíc pořád lepší holka v modré, než kluk v růžové. Pohlaví na utz pořád nebylo vidět. Až ve 28tt, a od té doby teda kupuju zas jen růžovou. Takže třeba mini kombinézu mám v modré i růžové (obě z aukce, takže za hubku a jako nové). Ty nejmenší velikosti nám tedy spíš do modra, nebo neutrální a něco i růžové a pak už jen cukrová vata. Původně/kdysi/ mi to třišlo trapný, jak všichni cpou holky do růžový. A vida, shledávám, že je to tak sladký a už se nemůžu dočkat, až jí do toho navleču. Navíc vyloženě něžný holčičí věci, prostě jsou růžové, maximálně bílé a fialové.

evuse
12. led 2009

A to by nešlo, přes tu pračku dát nějakou desku, abys to prodloužila? Ale to by asi balo nestabilní 😒

mirunda
12. led 2009

Tak to jsem ráda, že nejsem jediná 😀 Naštěstí přítel má 3-letého brášku, takže jsem po něm zdědila hodně věciček na kluka (ale spíš starší, tak od půl roka). Dneska mi přišla z mimibazaru hrací deka - taky do růžova.. 😎 Prostě už si ani neuvědomuju, že by nebyla ta moje vysněná princezna.. 😵
Pračku jsme museli koupit 40 hlubokou, jinak by přesahovala do vchodu - je to tam všechno na míru 😀

evuse
12. led 2009

Ahááá

mirunda
12. led 2009

Mno, tak uvidíme, nějak to dopadne..
a co ty Evus?Těšíš se nebo se spíš bojíš?

evuse
12. led 2009

Jak kdy, ráda bych to už měla za sebou, ale když si uvědomím, že nevím do čeho jdu, jak dlouho to bude trvat, co všechno se bude dít, jak to budu snášet já, mimi a tatínek, jestli to bude probíhat v pořádku no nevím 😅 . Možná by bylo lepší, kdyby to už přišlo, abych o tom nemusela přemýšlet . Mám takovou nepřijemnou obavu z toho, že mě to třeba chytně, když nebudu doma, no pravda, to se moc nestává 😀

mirunda
12. led 2009

Tyhle otázky a obavy má asi každá těhulka.. 😒 A budeš rodit přirozeně?Bez epiduralu?Kde vůbec rodíš?(nepsala jsi, že v Krči? 🙂 )

evuse
12. led 2009

Jo jo v Krči. Epidurálu se bojím, jehla v páteřním kanálu... 😕 😖 ☹
Navíc se tam platí a od letošního roku je to už skoro 6tis. Uvidím jak to půjde, kdybych nezvládala, tak v zájmu sebe a mimouše bych do toho asi šla. No nevím. Prý ho tam využije asi 35% rodiček, jestli si to správně pamatuju, říkala nám to PA na kurzu. Takže dvě třetiny přirozeně.
A ty budeš rodit kde?

mirunda
12. led 2009

6tisíc?????Tak to je docela dost.. mno, já jsem registrovaná U Apolináře a epidural taky neplánuju, přestože je to tam prý zdarma 😉 Ale nikdy neříkej nikdy.. jen si říkám, že naše maminky to bez něj taky zvládly, tak proč ne my.. 😅

evuse
12. led 2009

Přesně tak

petrach
13. led 2009

ahoj kočky 🙂
mirundo ono se da mit tu podložku na stole v kuchyni,skoro celi den budeš stejne jen s mimčem a na jidlo ji sundaš dolu,nebo se manža obetuje a bude jist u telky 😀
my teda budem mit přebalovak dřeveny od kamošky,ale jinak bych ho taky nekupovala,u male jsem mela taky jen tu podložku a davala ji na komodu,nebo na stul..

zuzkaaaa
13. led 2009

ahojte baby, že vy už nakupujete? ja som len v 17týždni a tiež nakupujem viem je to skoro 😅 ale keď na nete je toho toľkooo krásneho

petrach
13. led 2009

zuzi aspon to nebude nazar,pak je to hodne penez 😉
ty ceny jsou ted desny,vem si kolik stoji jen kočar a postylka..

mirunda
13. led 2009

Petrach - to bude asi nejrozumnější řešení, koupit jen tu podložku.. nestojí to tolik a dá se to dát kamkoliv..
Zuzi - já už nakupuju snad od té doby, co vím, že budu mamča 😉 Je potřeba si to řááádně užííít 😵

zuzkaaaa
13. led 2009

tak to máte pravdu baby, dnes mi doniesli kráásne obliečky (foto v albume) juj sa teším ako malá, manželovy sa moc nepáči, že stále nakupujem, musím sa krotiť 😅

kackabrcka
13. led 2009

ahojte kocky tak vas po mesiaci zase zdravim. aj ste mi chybali.. tak este stale nevieme co cakame nakolko nas pan doktor sa tomu nevenoval ako sa na poslednej poradni vyjadril.. takze snad zase 2.2. chcem sa spytat poradi mi niekto ci ujisti ma hodnotou FL v tehu knizke pri 22+5 mame vahu 547g a hodnota FL bola 48,6 ta jedina svietila na PC na cerveno preto som trosku zneistena ale lekar nepovedal nic a ani nejdem na dalsie nejake vysetrenia tak dufam ze vsetko je OKI..

brcka

petrach
13. led 2009

ahoj kačka,
dlouho jsi tu nebyla 😉
s timhle ti neporadim,muj dr mi tohle vubec nepiše,ani neřika,ale kdyby bylo neco špatne,tak snad řekne,to si neryskne

kackabrcka
13. led 2009

ahoj petrach bola som mesiac v SR a od piatka som zase v nemecku, lekarovi chodim do SR zatial.. inak ucim sa na skusky k 17.1. robim si certifikat z nemciny a 23.1. nas caka svadba 😀
my mame tie hodnoty v tehu knizke je to tam vyplnene.. ale ja si myslim ze keby nieco nesedelo tak by ma asi poslal na dalsie vysetrenia..
dakujem 🤐

evuse
14. led 2009

Ahoj holky.

Ahoj Kackabrcka, mě to taky tak do průkazky Dr. nepíše, ale když nic neříkal tak to asi bude dobrý.

A jak sis užila vánoce doma. A co balíčky s miminčíma věcma, myslím, žes psala, že si to necháváš posílat do SR. To muselo být bezva prohrabat se těma pidi věcičkama, já bych se nemohla dočkat 🙂

A co ta svatba, ta bude v SR? Máte už všechno zařízené? Já se vdávala nedávno, tak to mám ještě v živé paměti. Teda přesněji, z obřadu si nic nepamatuju, to byl takovej stres... Až později u videa jsem to "prožila"

Holky, mě konečně začaly blbnout hormony, včera jsem byla v knihkupectví, koukala jsem po takových těch děníčkách " Mých prvních pět let" s fotkama Annie Geddes. A jak jsem tím listovala a četla, moje první fotky, vlásky, první krůčky, a do toho ty nádherný fotečky miminek... Normálně se mi rosily oči, stáhnul krk, a měla jsem co dělat abych nezačala bulet 😀

evuse
14. led 2009

Kackabrcka, už vím co je FL. Koukala jsem do zprávy z UTZ, kde mám přiloženou i fotku tabulky s mírama. FL by měla být délka stehenní kosti. My měli ve 33týdnu 63,9 a váhu 2052g . Ono hned vedle toho ve sloupci je vidět propočet jakému týdnu ta velikost odpovídá, tak příště spíš koukej o toho sloupce a hned budeš vědět, jestli je ta která část větší, nebo menší, než jsi těhu.

kackabrcka
14. led 2009

ahojte kocky,

evuse cafky - no nam pan doktor nijaku zpravu z UTZ nedava tie hodnoty mam vpisane len v tehu knizke ale niesu pri nom tyzdne.. uz sa ale neznepokojujem tiez si myslim ze keby nieco nebolo OK tak ma posle na dalsie vysetrenia.. uvazujem aj tak nad 3D sonom lebo ked pojdem lekarovi budem 26tt a dufam ze uz sa dozvieme aj pohlavie..
a vianoce boli v SR buduci manzelik tiez u nas.. veciciek z mimibazaru bolo teda hodne.. samozrejme velmi potesili ved boli za par koruniek a su ako nove 😵 ved porobim aj fotecky ale az po vikende potom vlozim do albmumu len zatial som kupila vsetko neutral..
svadba je v nemecku v piatok 23.1. o 11.30h. zariadene je vsetko este mi rodicia dovezu saty zo SR kupime kyticu no a potom make-up, vlasy a ide sa.. zatial nemam z toho ziadny stres 🙂 ale velmi sa tesim

evuse aj budes kupovat ci mas uz kupeny dennicek pre tvoju slecnu? mne sa to teda velmi paci, myslim ze ma dieta aj peknu spomienku..

brcka

petrach
14. led 2009

ahoj holky,
zrovne me chytla manie a vlitla jsem do pytlu vecí po male a třidila holčičí pryč a vel 56 a 62 do pytle zvlašt,at pak mužu en prat a teda je toho fakt požehnane..mam ted i od švagrove po našem Kubikovi,ma 5 mesicu..
takže si zakazuju neco koupit,jenže to nejde vydržet 😀

na ten deniček jsem se ted taky divala,meli ho u nas jen za 200kč..tak nad nim přemyšlim,jestli ho koupit..
mala ho nemela,tak nevim jestli ji to nebude lito..jenže tu jsme pořad fotili,ma za 5 let 5 albumu na 500 fotek,+ fotky od fotografa zvlašt a ješte na cd zbytek 😀

evuse
14. led 2009

Deníček určitě koupíme. U nás mají právě Annie Geddes "Moje první dva roky" 280,- a "Mých prvních pět let " za 380. Mají samozřejmě i jiné, ty jsou levnější, z nakladetelství Ikar a podobně, ale ty se mi tak nelíbí.

Třeba by se to dalo Elišce doplnit nějak zpětně. Máš někde poznamené takové ty důležité věci? Kdy začla chodit a tak?

petrach
14. led 2009

evus to zas jo,i vahu a miru každy mesic z poradny,tohle jsem si psala---

kackabrcka
14. led 2009

no ja planujem tiez kupit dennicek, paci sa mi to velmi len este pockame co nam poviem pan doktor 2.2. ci to bude dievcatko ci chlapcek 😵

mirunda
15. led 2009

Ahojky holky, taky jsem si koupila deníček od Annie Geddes, nemohla jsem odolat, mám "moje první dva roky" a už se těšíím, až tam budu dávat ty vlásky a fotečky a tak.. 🙂

Ještě se vás chci zeptat, jaký plínky budete používat?Dneska je jich na trhu mraky, já jsem koukala na ty Popolini, byly mi i doporučeny, ale nevím.. Naše mamky to měly tak jednoduchý, měly na výběr jedny a konec šmitec 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru