Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
2. kvě 2009

Nám na to kojení taky v porodnici říkali bílou kávu- takže Bikavu, a nebo Caro od Nestlé - četla jsem si složení a je to to samý. Já to Caro pila už v těhu a tak mi zachutnalo, že ho piju pořád, jen si do toho přidávám lžičku kofejnovýho kafe, jink bych asi nepřežila

jabera
2. kvě 2009

evi, mne caro tiez chuti, len melta je lacnejsia.....a ja toho vypijem kvanta...

kackabrcka
2. kvě 2009

scandya ani ja nemam padnute brucho 😠 tak neviem kedy pojdem ☹ uz som dala teplejsiu sprchu a este aj caj s malinovych listov a nic.. asi sa tej nasej dcere fakt nechce.. a ja uz som na nervy dnes mam nejaky depkujuci den.. ako keby maniekto uriekol.. 😖

scandya
2. kvě 2009

kacka- uplne tak isto sa citim ja! aj ked mas pravo ist skorej ako ja, aj tak by som ta najradsej predbehla 😀

jabera
2. kvě 2009

hahahah, jak si to rodenie organizujete, baby.....

kati, neboj, to prejde. tie posledne dni su tazke aj na psychiku. ani to sestonedelie nie je najlahsie, ale ide to k lepsiemu, uvidis..

mne konecne zaspala ta moja spekacka, tak idem rychlo aj ja, nech nieco pospim. caute a dobru noc.

adelinka
2. kvě 2009

ahojky.. tak ja jsem u mamky
dneska byla grilovacka a pak jsem sla do hospudky..hral tam pan country..nemusim moc tohle ale mel uuuuuuuuuuuuzasny hlas
tak ja valim do postele brou 😔 😔

scandya
2. kvě 2009

jabera- 😀 ty si uz teraz frajerka, sak aj ja potom budem chi chi 😀

kackabrcka
3. kvě 2009

jaber veru organizujeme 🙂 len aby som este necakala do 15steho.. na 1,5cm mozem byt otvorena este dlho ☹ ale ako vravim ked zajtra u dokyho nic nove tak utorok dam fit loptu a asi behne do lekarne a supnem koktejl 😀

scandya - ani ty to uz nemas za vela, tyzden po mne.. a tak mozno aj prva pojdes 🙂

jabera
3. kvě 2009

ahojte!

tak adel sa nam platonicky zamilovala! hned 1.den jak ma volno, je to mozne?,,,,,
vsetci grilujete, porazi ma. som uz fakt hladna...

kati, ja som bola na 2 cm 3 dni a islo to... ale teiz mi vtedy povedali, ze to moze byt aj 2 tyzdne. este v porodnici som bola na 2, az som sa zlakla, ze preco tak malo. ale za 4 hodiny som uz bola na 5cm a to bezbolestne. a za dalsie 2 hody bol bart vonku, to uz bolestne... hahaha.

scandy, jasne, mne uz o tyzden konci sestonedelie! uz mozem vseeeetko! pokial nahodou prestanem krvacat niekedy...

scandya
3. kvě 2009

😀 awojte,
mne sa snivalo, ze som vecer porodila vyse 4kg babo- pohlavie neviem chi chi,
inac dnes je pekne dnes by to slooooooooooooooooooooo 😀 😀

adelinka
3. kvě 2009

ahojky..
jaber..tan pan ma tak 55let ale hlas ma krasny 😵
jinak u nas sedel na strese cap..tak snad se spletl..naposled kdyz u nas sedel byl petan 😀 😀 😀

kackabrcka
3. kvě 2009

jabera no keby mi zajtra povie ze som na 4cm a mam ist do nemocky nehnevala by som sa..

baby-maminy keby mi odtekala plodova voda postupne citim to? a ako? diky

jarabicka
3. kvě 2009

Kackabrcka, držím ti palce, nech to všetko dobre dopadne a nech je bábo čím skôr na svete a nech ste zdravé...

jabera
3. kvě 2009

kati, presne to sa stalo mne. myslela somsi, ze som si cvrkla. az po case mi doslo, co je to. vela som chodila cikat a to uz aj voda tiekla, ale nespoznala som to.

kackabrcka
3. kvě 2009

jarabicka
este nejdem rodit ale dakujem 😉

jabera no zatial ked tak aj s bielym vytokom a len asi za kavovu lyzicku ale to nie stale.. no zajtra idem doktorovi.. inak bolesti nijake mala sa vrti a vytlaca nohy a ritusu a neprehana ma zatial iba brucho je tvrde ale nie stale.. podotykam vetry nemam 😀
A kolko si bola este doma kym ste isli do nemocky? ci ako jaber?

jarabicka
3. kvě 2009

Kackabrcka, možno sa ti zdá, že nejdeš, ale nikdy nevieš kedy to príde 🙂 ...

zuzkaaaa
3. kvě 2009

caute babenky....
kacka zajtra myslím na vás, potom daj vedieť, ach baby ja zas praskám tak som sa najedla, už nevládzem ale aj tak si neviem rozkázať 😀
jaberka vidím dnes oslavujete 1 mesiac, strašne rýchlo ide ten čas...

kackabrcka
3. kvě 2009

jarabicka - no veru ako vravis 😀 mozno aj dnes pojdem este.. ved keby sa zajtra neozvem do 20tej tak som nemocka 😉
jaberka - gratulujem k mesiacu 🤐
zuzkaaaa - ozvem sa neboj ak nebudem nemocka.. a ty ako inak??

zuzkaaaa
3. kvě 2009

ja dobre užívam si tehotenstvo vlastne konečne už aj materskú 😎
len mi v poslednom čase začali nohy opúchať a posledné 2 noci ma aj krče v nohe v noci chytili 😠

kackabrcka
3. kvě 2009

zuzkaaaa spytaj sa na podkolienky na poradni tu ich odporucaju a krce som mavala aj ja v 34tt.. inak ti verim ze si uzivas tehu.. ja som si zacala az po 32tt azz.. a matersku uzivat - no vela to neni co sa tyka financii.. 😒 neboj este ti aj dlho bude ako mne od 38tt ☹

jabera
3. kvě 2009

zuzi, mesiac bol 28..... ale to nevadi..aj tak dakujem.

kati, mne to slo pomalilinky... zacalo o 17.30 a 20.30 sme sli.... ak ti nieco malo islo, mozno sa to rozbehne.
no, idem si ja dieta obriadit, lebo tatinkovi to moc nejde, hahahahahaa. reve mu na rukach jak tur!

kackabrcka
3. kvě 2009

jabera len ho davaj zvykat aj k tatickovi to ja budem tu moju slecnu navykat a taticek nech sa tiez stara..
no mala sa vrti teraz riadne aj kriziky bolia a viacej tak zatlaca dole ako keby hlavickou vrtela ale inak nic.. neviem ci som ina ci co ked nemam nejake kontrakcie.. ci vysoky prach bolesti.. no uvidime..

scandya
3. kvě 2009

zuzka- ja mam navyse uz 30kg ako som papala, tak si davaj pozor! bolia ma nohy- uz len jemne napuchaju
Zajtra idem na kontrolu a monitor tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim co mi povie

Kacka- prave som citala moju knizku a zistila som ze mi dr. napisala ze uz som otvorena na 1prst, ale nepovedala mi to xixi 4 dni dozadu

zuzkaaaa
3. kvě 2009

scandya ja mám na sebe 12kg 😠
ale dúfam, že už ani gram, hoci ak budem takto žrať.... ja len cez víkend papám veľa, cez týždeň niekdy aj zabudnem a prvé jedlo si dám až okolo 2hej poobede....
jaberka ja len preto ten mesiac lebo to píše pri profile, že dnes má 1 mesiac....
kacka tak tie financie ani nespominaj, ja som od februara na PNke a doteraz som žiadne peniažky nedostala, minulý mesiac som im tam volali a oni hovorili, že sa neskoro poslali papiere, čiže tento mesiac by som mala dostať všetky peniažky naraz, a materská no tak to je fuj, lebo ja som v papieroch mala len minimálnu mzdu, čiže ak sa mi maličká narodí dám si zrušiť materskú a požiadam o rodičovský príspevok, ten vychádza okolo 4800sk a inak by mi materská vychádzala len okolo 4000sk a to je nič.

kackabrcka
3. kvě 2009

scandya - no tak sme na tom skoro podobne.. zajtra teda info po lekarovi.. ja az po 18stej.. papa
zuzkaaaa - no to viem ako to je ja som v nemecku o slov. materskej aj ked mam muza nemca a som tu vydata.. takze vie o som vravis.. a ja osm na podporu cakala 5mesiacov takze viem ake su slov. urady.. asi tak.. zuzi papaj radsej aj rano a skoro kazde 4-5hod. nieco male lepsie urobis..

nasa mala sa nejako velice vrti tak neviem co sa deje, MM uz stresuje.. uvidime co bude do rana.. 😀

zuzkaaaa
3. kvě 2009

jeeej kacka to by bolo kebyže do ráno porodíš.... kto vie, možno, stať sa to môže, veď je už čas... 😉

scandya
3. kvě 2009

kacka- ok tak zajtra, prave sme s polovickou skusali vyhnat drobca, no uvidime :DDD

zuzka s tym papanim ma kacka pravdu- po menej a castejsie. ja som to prehanala so sladkym zo zaciatku vies tak preto. potom to vycvicime xixi. Matersku si myslim ze rusit nemusis len poziadat o doplatenie do tej sumy asi soc. ved kukni temy paragrafy :D je tam jedna babenka Gapa ana radi kazdemu je zlata :D

kackabrcka
4. kvě 2009

zuzkaaaa - pekne ranko no nestalo sa 😠 a co sa tyka materskej tak treba na UPSVaR poziadat o doplatenie 😉
scandya - to ten moj ju vyhanat nechce 😠 ☹

jarabicka
4. kvě 2009

Dobré ránko baby...ako ste hajali???...ja akosi vôbec, hrozne ma bolia kríže, mám opuchnuté a bolestivé nohy a ešte aj "pipina" ma začala akosi pobolievať...už ste sa s tým niektorá stretla???...čo to môlže byť???...

...dnes mám poradňu, ale až poobede...stále som mala zrána a tak neviem, to musím doniesť so sebou raňajší moč alebo hocijaký počas dňa...a mám pocit, že sa už pre brucho netrafím ani do fľaštičky 😀 ...vy v čom nosievate moč???...

kackabrcka
4. kvě 2009

jarabicka a ty si ktory tyzden tehu?

...poradnu mam dnes aj ja po 15stej.. ja moc nenosim davam az u lekara - do poharika ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru