Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

simisimca
12. říj 2010

Marti ale moja nesmies takto pesimisticky uvazovat, ja verim ze sa to coskoro podari a inak to ani nemoze byt ked ti tu vsetky tak velmi drzime palce... 🙂 🙂 🙂 ...ja viem ze sa mi to lahko hovori, ale velmi ti to prajem... 😉

martasl
12. říj 2010

simi-však já vím,že mi držíte palce a myslíte na mě-a za to moc děkuju 😉 🙂 .ale víš jak to je.každej měsíc další ms,problém se s manželem sejít ve správnou dobu a všude kolem v rodině miminka.nejnovější je miminko se narodilo 1.10.tak to na náladě moc nepřidá ☹

tetamon
12. říj 2010

@martasl jeeejda, to chapu, a rodinu a kamosky nevypnes, a je logicky, ze to maly prte, ktery vyzaduje servis 24/7 je tematem hovoru, takze tomu zase neuniknes ☹
Ale ono to prijde, a to pak bude 😵

hanula83
13. říj 2010

@evuse Evi, to je právě to moje dilema, půlka lidí tvrdí tohle a druhá půlka, aby se bota dala hned, jak se děti postaví. A to my už stojíme skoro 3 měsíce! Elenka už dělá krůčky, když se drží za ruce a taky už sama stabilně bez držení dokáže stát, takže ty papučky myslím už koupím...

@martasl Díky za článek, určitě na tom bude kus pravdy, jenže jsem přečetla i hodně opačných článků, boty až dítě chodí, že je dobré pro nohu přirozené prostředí, což s botou není. Ale u nás už je opravdu čas ty papuče koupit...

hanula83
13. říj 2010

@martasl Marti, tak se zkus od toho odpoutat aspoň tou formou, že budeš dělat jiné věci, co tě baví. Určitě to nejsou jen miminka 😉).. Máš jistě spoustu zálib a koníčků, navíc holky tě taky jistě ještě stále potřebují, zkus se tomu všemu naplno věnovat a nelam si stále hlavu s miminkem, ono to přijde v pravý čas 😉...

martasl
13. říj 2010

jo holky,teď se zaměstnávám hledáním školy pro holku a dnem otevřených dveří.teda ty školy,to je masakr.

hani-a četla jsi ty diskuze pod tím.věčinou tam byly opačný názory než článek.a vaši doktorky jsi se ptala?co poradila?

tetamon-no teda,už jsi 28 tt,to letí jak blázen.za chvilku Jasminku budeš mít v náručí. 😀 .

hanula83
13. říj 2010

@martasl Četla jsem nějak první, ale všechny ne, já si to přečtu ještě večer, teď pádím s holkama ven, tak trochu nestíhám. Navíc ještě mám nějakou práci venku, no jo, zahrada 😝 .. U doktorky jsem ještě od té doby nebyla a je mi nějak blbé se jí na to ptát do telefonu. Jdem až ve 12 měsících, ale já ty papučky už budu kupovat. Jakmile na nějaké vhodné narazím, tak koupím, už s tím nebudu otálet.

erikahla
15. říj 2010

Ahojte,
pridala som malicko fotiek nasho milacika, tak sa mozete juknut. Inak vam zelam krasny vikend 🙂

martasl
16. říj 2010

eri-eri,kam jsi ty fotky přidala?koukala jsem na fotoblog a tam jsou ty stejné,co byly. 😅

erikahla
16. říj 2010

@martasl - je to na fotoblogu "Samko - 3 mesiace". Je tam 6 nových fotiek. Pa pa ! 😀

martasl
16. říj 2010

jojo,eri,už jsem koukala.malej je slaďoučkej.a jak se jinak máš?co děti,nezloběj?a už máš nějakou léčbu?

erikahla
16. říj 2010

@martasl - dakujem Marti, je to nase slniecko. A Eli samozrejme tiez. Su zlati, zacina to byt kazdym dnom zaujimavejsie. Samko uz reaguje na Eli, usmieva sa a ona je vo vytrzeni. Stale ho hladka a bozkava no a on je malinke lizatko, lebo sa mu to strasne paci. Su uzasni, som stastna, ze sa to takto pekne vyvija. Snad im to uz vydrzi navzdy. Nie je nad to, ked mas super vztah so surodencom.
Co sa tyka mojej liecby - uz mi ju nasadili. Dostala som sa k uznavanemu profesorovi do Narodneho ustavu reumatickych chorob v Piestanoch. Je to jedine centrum na Slovensku a uznavane aj zahranicim. Kedze choroba nabrala rychly spad, zatial mi to tlmia kortikoidmi a analgetikami, dostala som aj nejake injekcie do najbolavejsich klbov. Urobili mi kopec testov a vysetreni a 25.10. sa dozviem, co bude dalej. Tak uvidime. Urcite dam vediet. Ved vy ste tu moje "butlave vrby" 😉
A u vas doma co nove ?

martasl
17. říj 2010

Eri-tak hlavně že už léčba začala a taky aby pomohla.Není nad to,když víš,že tě léčí kapacita.to jsi hned klidnější,viď?Naše holky taky měly od mala nádhernej vztah.no puberta to trochu kazí.Pro Katku je Simona ,,malá"(jsou od sebe 2,5 roku) a ničemu prej nerozumí.tak se to doufám brzo spreví.doufám,že nebudu muset čekat až budou mít obě po pubertě,to by mě trefilo. 😅 .teď hledáme školu pro tu starší.tak z toho mám trochu nerva.bude se hlásit na fotografickou uměleckou,pokud to nevyjde(je i trochu finančně náročná a asi nad naše možnosti),tak pak střední obor fotograf,pak ekonomické lyceum a přemýšleli jsme nad chemickou,ale to ji moc nebere.tak uvidíme.ale jsou to nervy,to ti řeknu!!
jinak u nás nic nového.příští vneděli by měla dorazit ms,tak jsem zvědavá,jestli se nám zadařilo.ale moc šancí tomu nedávám,manžel byl hrozně málo doma a nevím,kdy byla (a kdy mívám)ovulaci.clostilbegyt jsem dobrala v teď po poslední ms,tak uvidíme,jestli to trochu pomohlo.

erikahla
17. říj 2010

@martasl - medzi mnou a sestrou je tiez 2,5 roka rozdiel a bolo obdobie, kedy "nebolo o com". Ale to sa coskoro zase zrovna. Co sa tyka tej fotografickej umeleckej skoly, to by bola parada. Ak ju to taha tym smerom, nie je nic lepsie, ako robit to, co ta bavi. To vieme asi vsetci. Ja casto lutujem, ze som sa nechala ukecat na najvseobecnejsiu skolu - gymnazium. Lenze najhorsie na tom je, ze aj my aj oni sa musime rozhodovat v case, ked toho napriek vsetkym vedomostiam vieme o sebe a o tom, co by sme chceli velmi malo. Snad sa vam podari vybrat co najlepsiu variantu. B udem vam drzat palce. No a samozrejme dufam, ze ta mrcha ta tentokrat uz naozaj obide 😀 😀 😀

tetamon
18. říj 2010

@martasl no potvurka zlobi, tak bych si rada jeste s tim "mit v naruci" jeste chvilku pockala. Nejdriv to bylo o tom, ze jsem se otvirala a mela kontrakce, to se nastesti magnezkem a lezenim podarilo spravit, takze ted mam trosku rozvolneny rezim amuzu si sem-tam pobehnout. Ale zacal zlobit tlak. Takz ezitra jdu do rizikove poradny, vypada to, ze zvyseni davky leku zabralo, tak snad i v krvi je to v poradku... 😕

@erikahla jejda, myslela jsem na tebe, minuly tyden jsem si nejak prelezela rameno, takze jsem ho nemohla pouzivat, cokoliv vzit do ruky bylo o tom, ze jsem mela pocit, ze se s odpustenim pocuram bolesti. Nastesti to teplem a klidem povolilo do druhyho dne, ale kdyz jsem si predstavila, ze ty to mas furt, a navic doma chroustika... Tak kez ta lecba zabere...

martasl
18. říj 2010

eri-no na gymnázium právě vůbec nechce a my taky ne.tak uvidíme.ta umělecká je trchu nad naše finanční možnosti,ale manžel,pokud se tam holka dostane,ji to chce dopřát.no ještě musíme hodit řeč.je fakt,že Kača krásně fotí,není to jen můj názor ale všech,co ty fotky viděli.

tetamon-jejda,tlak??já beru prášky-indap.co ti doporučili v těhu?tyto prášky by se v těhu neměly,tak nevím,co pak budu užívat,až konečně otěhotním.tak hlavně,aby bylo všechno v pořádku a miminko jako v bavlnce 😉

tetamon
18. říj 2010

@martasl ja brala uz pred tehu, ty se musely menit, ale protoze jsem brala nejaky slabsi diuretikum i, tak to delalo peklo, takze jsem hned na zacatku skoncila v peci tehu-internistky 🙂 Takze nakonec mam vasocardin (dopegyt zpusoboval obrovske otoky, nebo jim spis neumel zabranit 🙂)
Tak mi zvysili davkovani a zacina se to tvarit vcelku rozumne, kolem 87, ten dolni, horni mam celou dobu odjakziva ok (takze ted ho mam kolem mnou nepredstavitelnych 117 😀), tak budu doufat, ze tim fakt epizodka vysokeho tlaku skoncila a budu "jen" hlidana 😕

A pokud byste meli jenom malinkou moznost, tak urcite stoji za pokus nechat holku jit studovat, pokud o to stoji... Ale umim si predstavit, jaky to musi byt reseni, pac co za par roku s dalsi, kdyby se taky rozhodla jit nekam takhle 🤐

luci.kon
19. říj 2010

Ahoj holky, tak se ještě hlásím jako kindervejce 🙂 , ještě týden a mám termín, tak snad to stihneme dřív, třeba středa ta by se mi líbila 20.10.2010 😉 , což prckovi bude jedno, ale už toho mám docela plný kecky 😒
jinak se omlouvám, že jsem vždy jen vpadnu a ani si pořádně nic nepřečtu, ale trochu nestíhám, a nhlavně nejsem na svým PC 😒

@martasl - Ahpj marti, jestli můžu doporučit, fakt to dceři dopřejte, at dělá to co jí baví, já skončila na strojní průmyslovce a to jen díky tátovi, protože tam chodil taky 😒 , neříkám, že je to hrozná škola ale matika a fyzika fakt není pro mě, maturu sice mám, ale to je vše, kdybych se rozhodovala ted určitě bych tam nešla. A jestli má Kačka talent, tak nač ho zahazovat i když to bude stát nějakou tu korunu, třeba vám to jednou stonásobně vrátí 🙂

Pa všem krásný den 🙂

vera1132
19. říj 2010

ahojte mamini, môžem sa pridať do tejto skupini xxl maminky? 🙂
ako prežívate tehotenstvo??
je tu niaka mamina xxl čo bude rodiť začiatkom JANÁRA ? ? ?

zdenush88
19. říj 2010

ahojte aj ja by som sa k vám rada pridala...tehu síce ešte (asi) 🙂 nie som ale chystam s v blízkej buducnosti a najlepšie hneď 😀 ...dlho som to odkladala, kvoli mojej vahe ale uz som sa na to vykasla... duplom ma nastvalo ked som pribrala 5 kil po vysadeni antikoncepcie a dovtedy to bolo ok...to co budem asi baculka a mozno mi to lepsie pojde dole ked budem mat po mimi...prislo mi nakoniec trochu blbe ze trapit sa, obmedzovat aked pocas tehu aj tak priberiem...aj ked si budem musiet davat sakr apozor aby to bolo v norme... ☹ neviem sice ako poviem v poradni svoju vahu kedzde sa za nu hanbim ale co uz...dako to hadam zvladnem... 😔 ako sa Vam dari holky? 😉

vera1132
19. říj 2010

@zdenush88 ahoj, držím palce pri snažení sa.
ja som nebrala antikoncepciu a som aj rada. Sestrina známa brala antikoncepciu a zazračne pribrala išla k ženskému, a ženský jej povedal že je v 5 mesiaci tehotenstva 🙂 sranda, čo? 🙂
Ale uprimne ti držím palce. pozeram že sme v rovnakom veku. 🙂

zuzkaaaa
19. říj 2010

Ahojte kočenky...
Po dlhej dobe sa hlásim, Sofi už zas soplí a teplotkuje ale už by ju to mohlo riadne chytiť a nie takto, týždeň soplí potom nič a už zas.... tie čo ste na facebooku to asi vidíte, občas tam napíšem ale sem som už lenivá 😅

@martasl určite jej doprajte školu ktorú si sama vybrala jasné ked to pôjde s financiami

baby viete čo, včera sme sa s mužom rozprávali, že by sme už aj chceli druhé bábo len prachy nie su 🙄 aj som sa prekvapila, že muž sám povedal, že by aj chcel, mať tak milion a všetko dobredu nakúpiť tak by som sa do toho aj pustila ale takto sa nedá ☹

@luci.kon ja som presne takto rodila ako si ty dnes týždeň pred termínom, prajem ti rýchli pôrod a hlavne ľahučký, nech ti malý vyletí 😀

@vera1132 je tu málinko tehotných skoro všetky sú tu maminky už

@zdenush88 prajem vám aby sa vám čím skôr zadarilo

vera1132
19. říj 2010

@zuzkaaaa to som nevedela, ale to neni problém, ne?

zuzkaaaa
19. říj 2010

@vera1132 kdeže ja som to nemyslela v zlom, sme radi za každú novú členku

vera1132
19. říj 2010

@zuzkaaaa v pohodee 🙂 ja som oki... o jednu informaciu múdrejšia

kakakina
19. říj 2010

Tak sa pripajam,aby sa to rozrastlo!Tiez sa zaradujem ku min.XL velkostiam.Ale dufam ze uz to dalej nebude stupat,kedze dnes mam vahu aku som mala ked som isla rodit ☹ .Ale nepribrala som vela,len 8kg,a teraz od minuleho tyzdna mam kilo menej 🙂 !

piskotule
19. říj 2010

Ahoj holky jsem nováček 16+0,začínala jsem na 88 kg a teď mám 92 už teď nechci dál nabírat ale příteli se to líbí a včera večer když jsem ležela a rozpláclo se mi břicho tak mi tam něco jako bublalo a lechtalo a jakoby jezdilo mohly to být pohyby?Děkuju a snad nevadí že jsem se k vám přidala

martasl
19. říj 2010

ahoj holky.vítám nově příchozí 😀 😀

zdenush-já jsem teda taky snažilka,zatím bohužel bezúspěšně.no snad to brzo vyjde-doufám.

holky,díky za vaše názory ohledně škol.pokud by se tam Kača dostala,do toho Skalska,tak ji to manžel chce dopřát,prej se to nějak udělá.ale já se toho trochu bojím.pokud bych byla na mateřské,tak bych měla ještě o 3000,-méně a to by byl asi mazec,s těma nákladama na školu.

luci-ty brďo,už budeš rodit.nedávno jsi psala,že jsi těhu.to je bezva.tak ať proběhne všechno v pohodě a hlavně,aby jste byli oba zdraví.těším se na fotečky,doufám,že nás s něma nebudeš dlouho napínat. 😉

tetamon
19. říj 2010

@martasl marti, a neslo by, ze by si mlada privydelavala? Nemyslim nejaky drasticky brigady nebo regulerni praci, ale nejaka sem-tam brigoska? Pokud je to fakt skola, o kterou stoji, sakrys, to je situace 😖

Jinak dnes na kontrole dopadla dobre, nastesti zadne tragedie se nekonaji, lehce tragicky je muj krevni obraz, tak jsem k tomu magnezku vyfasla jeste zelezo, a za mesic na kontrolu, pokud bude vse bez problemu (mam 3x denne merit tlak, chjoooo, nejsem zvyklaaaaa, zase znovu se ucit, coz mi pripomina, ze bych si ho mohla jit zmerit 😀 )
Tak snad to mlade doklepe v poradku uvnitr az do toho prosince 😅

Vitam vsechny nove prichozi, i kdyz podle fotek jste podle meho oka vsechno, jen ne XXL 😀

pajafra
19. říj 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Dnes mi krevní testy potvrdily těhotenství🙂 Jsem po IVF a šíleně šťastná🙂 V prvním těhotenství jsem šíleně přibrala a dostud nedala dolů, tak budu doufat, že tentokrát moc nenaberu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru