Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

1velrybka
3. pro 2013

@maaky No té cukrovky se taky bojím, mě to vyšetření na ni teprve čeká. My pečem vždycky spolu s mamkou, ale říkaly jsme, že to letos nebudeme přehánět a uděláme toho málo.

maaky
3. pro 2013

@1velrybka 🙂 ona ta cukrovka není tak hrozna , jenom ted porad patram potom co ma kolik sacharidu , a občas mam hlad 😀 😀 😀 😀 😀

moje mamka nemá moc casu takze jsem vždycky pekla sama pro nas i rodice , otevrela jsem si k tomu vajecnacek nebo vinecko 🙂 a užívala si te vune 🙂

inngrid
5. pro 2013

@1velrybka v ktorom tt sa robí vyšetrenie na tehu cukrovku?

janefales
5. pro 2013

mě čeká v pondělí a to budu ve 23. týdnu

maaky
5. pro 2013

@inngrid myslim ze 24-28 tyden se dela

1velrybka
5. pro 2013

@inngrid Sestřenka na ní byla, myslím, někdy ve 24. týdnu. Já jsem byla na kontrole ve 23. týdnu (min. týden) a nic neříkal, já jsem se zapomněla zeptat. Na další kontrolu jdu ve 25. tt, tak předpokládám, že už mi k tomu něco řekne, případně si to napíšu, abych nezapomněla🙂 Ale mám z toho trochu strach. Já jsem taková "kyselina", sežeru, na co přijdu.

maaky
5. pro 2013

@1velrybka vůbec se toho neboj , nejhorsi varianta by byla kdyby nato neprisli 🙂 , hold prestanes jist pecivo a pridas masicko 🙂

1velrybka
5. pro 2013

@maaky No mě docela děsí to počítání všeho, abych měla správný počet sacharidů atd. A zkrotit moje chutě - hlavně na to sladké, to by asi taky bylo hodně náročné. A další věc, které se bojím, když už bych tu cukrovku měla, tak aby po porodu nezůstala.

maaky
5. pro 2013

@1velrybka na pocitani dostanes tabulku , docela rychle se do toho dostanes , protože ono tak nejde o tebe jako o miminko , protože diky te cukrovce si prcek uz v brisku zacina delat inzulin coz by nemusel , a když se to nezastavi tak pak v dospelosti prave miminko muze mit cukrovku , vysoky tlak , cevni problemi , muze najednou ztloustnou atd .... samodrejme nam pak hrozi cukrovka typu II

a z tech cukru je nejhorsi si zvyknout ze nejis housky ale třeba chleba moskvu , opravdu to není tak strasne

1velrybka
5. pro 2013

@maaky No zatím to asi nemá smysl řešit, když ještě nevím, jak na tom jsem, viď? Uvidím..

maaky
5. pro 2013

@1velrybka presne res jenom to co se te zrovna tyka 🙂 🙂 🙂 🙂 zbytek jsou kraviny a jenom si tim zatezujes hlavu 😀 😀 😀

uz vis co budete mit jestli holcicku nebo chlapecka ?

1velrybka
5. pro 2013

@stepankakv Ahoj, dneska jdeš na tu kontrolu, viď? Držím moc palce, aby to dobře dopadlo. Dej nám pak vědět.

1velrybka
5. pro 2013

@evikmi Ahoj, jak se ti daří? Dlouho ses tu neozvala...

1velrybka
5. pro 2013

@maaky Máš pravdu🙂 Nejdřív to vypadalo na kluka, ale doktor říkal, ať to beru zatím hodně s rezervou, no a podle posledních dvou kontrol je to holčička, tak uvidíme 🙂

evikmi
5. pro 2013

@1velrybka ahojky, včera jsem byla u dr, vše OK 🙂 momentlně bych měla být 14+1. přibrala jsem zatím 2kg, ale pan doktor říkal, že v klidu, že mám dost základu, že mám očekávat asi trochu víc kil ...ale že to vůbec ničemu nevadí 😀 jemu se to říká

1velrybka
5. pro 2013

@evikmi Tak to je super, že je vše ok. 2 kg, to zatím není moc. Já už mám během těhu nahoře cca 7 kg. Ale je fakt, že to neřeším. Hlavní je, aby vše bylo ok.

evikmi
5. pro 2013

@1velrybka a kolik tt jsi? já se pořád bojím, že zdolám stovku ☹ momentálně mám 81 :-/ ale jsem malá, 155cm, takže jsem prostě tlustá i tak ... zatím žádný těhu bříško ☹

1velrybka
5. pro 2013

@evikmi Já jsem ve 24. tt. Tak já zdolám stovku určitě.... Na posl. kontrole (v pátek) jsem měla 87 kg. Začínala jsem na 80,7 - při první kontrole. Ty úplně první týdny jsem asi 0,4 kg zhubla a pak to šlo tempem 1 kg za 14 dní. No a teď mezi posledními 2 kontrolami už 2 kg (zase během 14 dnů). A i na bokách se mi udělaly doslova tukové polštáře. Měřím sice 170 cm, ale prostě jsem doslova špekatá. Mám kamarádky, které třeba nemají o moc míň, ale mají vcelku pěknou, normální postavu. U mě je to vyloženě špek. Jinak břicho jsem měla jak těhotná i před otěhotněním, ale v 10. tt to už přehlédnout nešlo, navíc jsem ho měla často šíleně nafouklé a tím pádem obrovské. Jinak jeden člověk to na mně poznal už v 7. týdnu - v podstatě asi 2 dny po potvrzení od doktora....

maaky
5. pro 2013

@1velrybka jejda u nas když jsme rekli s manželem rodicum ze sem tehotna tak obe mamky rekli ze budem mit kluka no a zatím to na nej vypada 🙂

maaky
5. pro 2013

@evikmi tim se vůbec netrap brisko ti vyskoci

stepankakv
5. pro 2013

@1velrybka ahojky, jj děkuji za podporu a pak hned napíšu 🙂

evikmi
5. pro 2013

@1velrybka no já mám ted kontrolu za tři týdny, tak jsem zvědavá jak povyskočí pupek .... jinak ted jsem byla stavená v práci s lístkem na peníze a všichni čuměli, jaký mám břicho...pak jsem si ale sundala bundu a břicho zmizlo 😀 ale říkali, že už to na mě trochu vidět je, ale nemyslím si to ☹

@maaky nee, já jdu do šířky ☹ a samý špeky 😀

1velrybka
5. pro 2013

@evikmi Ty se vidíš pořád, tak to tak nevnímáš, ale určo už to trošku vidět je. Ale neboj, brzy povyskočí hodně. Já ho měla hned velké kvůli tomu častému nadýmání - občas jen tak trochu větší a občas to bylo, jako bych měla pod tričkem balon 🙂

evikmi
5. pro 2013

@1velrybka no nevím, ale i kdybych neměla "normální" těhu bříško, je to jedno. hlavně, že je mrně na svém místě 😉

1velrybka
5. pro 2013

@evikmi Přesně, to je nejdůležitější 🙂

maaky
5. pro 2013

@evikmi pekne si to napsala 🙂

evikmi
5. pro 2013

@maaky
@1velrybka
holky, přesně tímhle se uklidňuju 😀

maaky
5. pro 2013

@evikmi 🙂

kettm
5. pro 2013

Ahoj holky, jak se vám daří, do mě se dalo "uhnizďování" takže uklízím, peru, vařím, no ještě že se to před těma vánocema hodí. Je mi relativně dobře tak si říkám, že to do vánoc vše nachystám kdybych ten poslední měsíc už mlela z posledního🙂
Na poslední kontrole mi dr řekl že to asi bude holka, no málem mě švihlo, ve 20 mi totiž tvrdil kluk, já vím, je to jedno, hlavně že je mimčo zdravý, akorát teda jestli to bude holka tak podle oblečení to tak do roka nikdo nepozná😀 mám vše po synovi a ještě jsem dokupovala spíš klučičí, neutroš mám málo, ale kdo ví jak to nakonec bude.
Jo a kg se docela splašili, jím snad méně než první dva trimestry ale už to skáče pěkně, jak jsem se pořád držela na + 6 kg tak na poslední kontrole už+ 9, takže si myslím že těch 15 dám určitě, vánoce, silvestr...njn nedá se nic dělat.

inngrid
5. pro 2013

@maaky innak zaujimave ze chlapa sa potom nemôze to obsahuje Tolko cukru či?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru