Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

petrach
1. pro 2008

ahojky tehulky 😉
dnes se tu nic nedeje????
ja dnes domyla zbytek oken a muzu rict,ze mi to dalo pekne zabrat,hklavne ty stresni,mela jsem strach,ze sletim dolu..takze jsem tu cela...
nejak min citim posledni tyden pohyby,predtim byli citit vic a nevim cim to je..

jancici
1. pro 2008

Ahojky maminky,
pořád se mi chce spát a jsem ráda,že už jsem doma.Za chvíli mi začínají vycházky,tak jedu se ségrou nakupovat.
Já jsem cítila pohyby,ale poslední dobou je necítím.Bojím se a říkám si,že třeba je brouček vzhůru,když spím.Minulý týden jsem byla a ultrazvuku a vše bylo v pořádku a na další ultrazvuk jedu ve středu.
taky už přemýšlím,co budu zítra vařit.nemáte nějaký návrh na oběd? 😉

kettm
1. pro 2008

Ahoj holky, můžu mezi vás? 🙂

petrach
1. pro 2008

kettm urco muzes,ahojky 😉
jancici no prave,me ty pohyby sli taky citit vic,ale je fakt ze mi porostlo brisko,uz vypadam jako tehu 😉 tak ma mozna vic mista a neni to tak citit...
ja jsem dnes taky k.o.,jsem to kapku prehnala rano s tema oknama,jsem holt blba 😠

mirunda
1. pro 2008

Ahojky holky! 😉
Tak jsem dnes byla celý den na poradě s jednou firmou, jsem z toho celá zmožená, už se těšim do pelechu 🙄
S těma pohybama - to snad není náhoda, teď jsem si o víkendu stěžovala příteli, že mě malá vůbec nekope a byla jsem uplně vystresovaná, jestli se jí něco nestalo.. naštěstí teď už zase kope jako blááázen, tak jsem moc ráda.. vidíte, jak už magořim.. 😀
Kettm - to si piš!!! 😉

kocourka170
1. pro 2008

Ahoj těhulky, tak já jsem výchozí váhu měla 77kg a už jsem přibrala 17 kg. Takže počítám že ze stovkou rodit budu. Ale už jsem ve 38tt. Zatím mi doktor nic neřekl, tlak a moč mám v pořádku, takže to nijak neřeším a je fakt, že mi to nejvíc šlo do bříška a začala jsem zadržovat vodu.

gween
1. pro 2008

Baby, teraz neriešte takéto veci ! Budúce maminky by mali byť v pohode a nie sa zaoberať s nejakými kilečkami navyše. Ste pekné také aké ste!! 😉 Možno sú tieto slová sprosté od PA, ale je to môj názor a stojím si za tým! 😝 Držím palce !!!!! 😉 😉 😉

petrach
1. pro 2008

kocourko ty uz to mas za par 😉 to uz nestihnes 😀
ta voda je fakt zradna,ja to mela u prvniho a po porodu to slo vsechno dolu...tak se tes!!!!

evuse
1. pro 2008

Ahojky všem, dostala jsem se až teď. Byla jsem v Podolí na kontrole s cukrovkou, tak jsem byla pochválená, že je to v mezích. Ale než jsem tam dofuněla do toho kopce a pak ještě do druhého patra, no hrozný.
Pak s taťkou ( mým, ne od miminka 🙂 ) na oběd a po příjezdu domů jsem se vybičovala k tomu, že jsem "pekla" nepečené cukroví. Jsem ráda, že už to mám hotový (teda pro dnešek, až to trochu vyschne, musím ještě zdobit), docela mě už bolely nohy i záda.

Kocourko, to už nestihneš za 14 dní 🙂 neboj. A jestli je to hodně voda, tak to je v pohodě. Hlavně, že máš dobrej ten tlak.

Jancici,Petrach,Mirunda mě se taky někdy mimouš hýbe míň, ale jednou mě to docela vyděsilo. Někde radili vypít sklenici studené vody a lehnout si, nebo něco sníst a tou energií se mímo probere, dokonce jsem tuším v nějaké knížce četla že se klidně má do něj přes bříško dloubnout. Mě sestra třepala s břichem při 4D, ale máme asi flegmouše, stejně se nehlo, pořád zekrytej obličej nohou a rukou a ze 4D tak nemáme nic ☹ .

Jancici, já jsem tedy na vaření čím dál línější. Ale teď kvůli té cukrovce musím. Docela oblíbené a rychlé mám kus filete z tresky, okořenit a na vodě to upeču v troubě, k tomu brambory a zelenina. To je jakože zdravý oběd.
A za vrchol svých obědových prasáren považuju talíř- fakt VELKEJ- hranolků, na to nastrouhat sýr a k tomu tatarku a kečup. To je taky rychlý 🙂 A JAK S JÍDLEM PRASÍTE VY ? POCHLUBTE SE 🙂

petrach
1. pro 2008

no ja jsem ted co mame internet expert na pripalene jidla 😀 manza si mysli ze je to tim tehu,ale neni,internet je v patre a kuchyn dole 😀 zitra mam v planu sekanou,co porad taky vymyslet?
nevarila bych pro sebe,ale manza ji obedy doma tak holt musim,ale varim na dva dny vetsinou 😉

evus a muzu s nim trast jak chcu tak stejne nic,vy uz jste vetsi,to jsou vetsi i ty kopance 🙂

evuse
1. pro 2008

Ani když si lehneš na záda, tak ho necítíš víc? Já ho právě skoro do 20tt cítila jedině v lehu na zádech

petrach
1. pro 2008

na zadech vubec,vyjimecne,spis kdyz jsem u pc a jsem skrcena...protom uz jsem to citila fakt hodne,,ale porostlo mi bricho,tak jestli proto?
koliks pekla druhu? musim taky zacit..zitra budu delat testo na pernicky

kackabrcka
1. pro 2008

ahojtte kocky som rada ze aj takato diskusia tu je.. ja niesom tiez ta najchudsia 😢 ale po vsetkych tych problemoch s ladvinami, chlayidiami - plucnymi, chronickymi anginami a zaludkom som rada ze som teraz zdrava a hlavne tehu.. babinko je tiez zdrave to je asi najhlavnejsie a ci mame par kilov navyse - patri to k tomu.. ja si tiez myslim ze kojenim to dole pojde a potom mam vyskusanu delenu dietu a pri troche cvicenia to zabera.. momentalne mam oblubeny pilates pre tehotne 🙂) moj nazor je taky ze radsej mat par kilov navyse a kojit ako byt vychrtla a nemat mlieko pre drobca..
Ako co citite pohyby ?

kristynka74
1. pro 2008

Ahoj holky!
evuse: tvoje hranolky jsou nic... to ja se zivim hlavne cokoladou a chlebem s pastikou a s kecupem...chudak dite. Kdyz me nic jinyho nechutna☹((
Vy uz vsechny citite pohyby a ja nic...
Odkdy bych tak mohla zacit neco citit?

petrach
1. pro 2008

kristi u prvniho tak kolem 20tt.,ja je citila az tusim 22tt,holt tuky to tlumili 😀
kacka na to se taky tesim,az to pujde dolu,ale tim kojenim to opravdu jde,pokud se clovek moc necpe,navic budem rodit v lete 😉 to je vsude ovoce,zelenina...dostala jsem chut na meloun 😝 😝
evus cetla jsem jaks psala o tom tehu pasu,mas to vyskousene? me padaji tehu kalhoty,fakt me to stve,porad je potahuju,ale stali 1200kc,tak nechcu kupovat nove

evuse
1. pro 2008

kristinko, všude píšou, že prvorodičky cítí pohyby kolem 20tt a vícerodičky kolem 16. Neboj dočkáš se.

jancici
1. pro 2008

Ahojky,já zítra jedu domů k babičce a budeme píct perníčky a snad jich stihneme pár nazdobit.Jezdím domů každý den,protože bydlíme s manželem v baráku s jeho rodiči a moc mě to tu nebere.Je to kvůli tchýni.Nejradši bych šla bydlet jinam,ale prachy jsme už vrazili tady do baráku,tak musím trpět!!!! ☹

evuse
1. pro 2008

Jo , mě ten pas určitě pomohl, plus to zastrkaný tričko. Samozřejmě, když si sednu, tak se mi to v zadu vyleze a musím to pak upravit. Mě totiž padaj všechny těhu kalhoty i teď. Ty co mi nepadaj, mě škrtí v podbřišku, takže radši padavý a pohodlný, který mě netlačí při sezení na močák.

petrach
1. pro 2008

jancici my to meli taky husty,tchyne furt u nas,treba v 11 v noci na kafe atd.,ted jsme pridelavali podkrovi,tak jsme udelali vlastni vchod a parada
evus kolik to tak stoji ten pas?

evuse
1. pro 2008

Jancici my taky bydlíme s tchýňákama, my nahoře, oni dole, máme společný vchod. Musím říst, že jsou v pohodě, takový činorodý, jezdí v létě pod stan, mají hromadu zmáných. Když já nejdu dolu, tak je třeba celý den nevidím ( a to je tchán už důchodu). Naštěstí už od začátku jsem to nastavila tak, že nám tu necourají a máme soukromí. Až bude mimčo, tak se to samozřejmě změní, budou se na něj chodit koukat, to je pochopitelný, ale musí to mít meze. Představa, že kojím a přijdou mi sem neplánovaně na návštěvu .. 😒

jancici
1. pro 2008

My kdyby jsme postavili k nám zeď,tak ona ji snad přeleze,aby mě nebo manželovi něco důležitého řekla.

evuse
1. pro 2008

Kupovala jsem ho tady
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16419567&tab=3
za 299,- . Když ustřihneš vzadu cedulku, dá se nosit i potiskm dovnitř, aby nebyl vidět, kdyby to třeba někdy vadilo, je moc pěknej, pružnej, hezky ušitej.

evuse
1. pro 2008

Ale podobné mají i v CaA a myslím i v HaM

kristynka74
1. pro 2008

Holky co to je to C&A?...bydlim venku a i kdyz domu jezdim casto, tak to neznam. Ve stredu letim domu, tak bych to taky rada ocihla. Potrebuju kalhoty- posledni uz zapnu jen tak tak... 😒

evuse
1. pro 2008

Jo a Petro, já jinak cukroví nepeču, na to je přeborník máma, která peče snad přes 20 druhů(jedu jí někdy pomoct vykrajovat, nebo zdobit), doma už to ani nikdo moc nejí, ale začala to nosit před pár lety do práce. Vyhraje si s tím, má to malé, jedno jak druhé, pěkně ozdobené. Dělá s Chorvatama a ty jsou z toho unešený, takže peče vlastně proto, že jí to chválí cizí a rozdává to. A já kdysi četla recept na nepečené fíkovné kroužky(letos tedy vykrajuju zvonečky) a od té doby je to zahrnuto do seznamu a na žádost mamči to upatlám. Loni jsem nějak pečící atmosféře podlehla víc a zkoušela podle receptu kolegyně vanilkové rohlíčky protlačované přes mlýnek. Dával se tam i škrob, hrozně to nabylo a byly z toho takové patvary a lámalo se to, takže letos jen z fíků a zbytek spolehlivá mamina.

evuse
1. pro 2008

Kristinko to je snad všude 🙂 , kde v zahraničí jste ?
http://www.c-a-a.cz/

petrach
1. pro 2008

jancici u nas to bylo to sami,ja uz v posteli v loznici a ona mi musela neco rict,me to hrozne vadilo,meli jsme sice vlastni vchod,ale vnitrkem byl pruchod k nim,tak jsme ho zazdili,je tam schodiste ,vede pres pulku tech byvalich dveri a nez jsme to zazdili a ty schody uz tam byli,tak pod nima podlezala 😀 kdyz k nam sla,uz jsou zazdene a je klid 😉
kristinko to bude obchod,u nas tento neni,ale kuknu na ty stranky,zalezi kam jezdis domu,ale tehu moda tam urco nekde bude,ja jsem si kalhoty chtela vyskouset,a stejne padaji

kristynka74
1. pro 2008

evuse: Diky! Pripada mi to povedome... Jsem ze Znojma a vdala jsme se do Rima. Taky jsem tu nakupovala v H&M, ale jen halenky- takovy ty co se vazou pod prsama. Kalhoty se mi tam vubec nelibily. Je to tak na 60ti lety baby. Az prijedu domu, tak si budu muset bezpodminecne koupit nejaky kalhoty. Nemuzu prece chodit v teplakach 😉

kristynka74
1. pro 2008

Aaach uz vim, kde jsem to videla. V Brne v Olympii! Tak to tam musim zajet...stejne mam naplanovanou Ikeu.

petrach
1. pro 2008

doma jsou dobry 😉 ale holt ven to nejde,mezi lidi
to jses teda pekne daleko,urcite se domu tesis co? mate tam tepleji?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru