Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
12. dub 2010

ahojte kočandy

Iji, moc gratuluju!!! Super, že se ti líbilo, to je nejdůležitější, fotečky vypadají úúúžasně, moc vám to sluší.. a přeji moc štěstíčka do "dalšího" života..

A ještě někdo se tu vdával ve stejný datum, ne?

hanula83
12. dub 2010

Iji, moc ti to slušelo, super!! 🙂 V těhotenství nemá moc cenu se kontrolovat.... No sice já měla dva krčky, které si ze mě braly papání, ale je nás tu takových víc, které těhotenstvím nepřibraly... Ono je pak horší se kontrolovat na té mateřské dovolené 🙂)

zuzkaaaa
12. dub 2010

babyyyy....
ja som šťastnáááááá dostali sme úver!!! za 2 týžne už aj peniažky budú 😀
jaj a kočík sme kúpili je aj s vaničkou ale ten odložíme a ak bude raz druhé bábo tak máme kočík kúpila som ho za troška viac peňazí ako som plánovala ale tak radšej kúpim kvalitný je krásny
http://www.prebabo.sk/Kombinovane/Nexxus/flypag...

martasl
12. dub 2010

zuzi-tak k úvěru gratuluju.tak konečně se to začne hýbat,co??kočárek je krásnej.jen mi připadne,jestli není na Sofinku už malej??nevím,třeba je ten sporťák dost velkej,takhle z těch fotek o není moc poznat.ale je krááásnej. 😀

zuzkaaaa
12. dub 2010

marti práve som hovorila manželovy že sa mi Sofi zdá v tom kočíku strašne maličká však zajtra skúsim odfotiť,veru už sme boli dosť nervozny že či sa to podarí tiahlo sa to mesiac

l.u.c.i.e
13. dub 2010

Holky, děkuju za odpovědi. Uklidnily jste mě. Jsem ráda, že v tom přibírání nejsem sama... Jsem teď klidnější. Jen jsem stejně zvědavá zítra na poradnu. Určitě si zase něco vyslechnu. 😒

erikahla
13. dub 2010

Ahojte babulky !
Lji, srdecne blahozelam ku svadbe a na spolocnej ceste zivotom vam zelam len a len to najlepsie. Na fotkach ste velmi podareni, vypadate fakt stastne !
Zuzi a vam zase blahozelam k uveru na bytik 😀 To cakanie bolo urcite na nervy, ale stalo to za to !!! Kocar je pekny - nech vam aj dobre posluzi 😉
Lucie, nic si z tych reci nerob. Ti doktori asi musia nieco povedat, aby sa nahodou niekto neodvazil povedat, ze na nieco neupozornili, alebo nieco zanedbali. No je rozdiel, ako sa da ta ista vec povedat. Sposobov je vela. Jednym uchom dovnutra a druhym hned von 😉
Zelam vam pekny den 😉

mirunda
13. dub 2010

Zuzi, gratuluju k úvěru, super zpráva! Hele, kolik máte doma kočárků? 😀 A něco jsem tu přehlídla - plánujete další mimčo?

zuzkaaaa
13. dub 2010

Mirka mám doma 2 kočíky ale ten druhý už predávam nie teraz ešte určite neplánujeme miminko teraz všetky peniažky budú potrebné možno za 2-3 roky uvidíme

martasl
13. dub 2010

luci-to jsem ráda,že jsme tě uklidnili.

zuzi-budete si ten byt nějak stavebně upravovat??bych byla ve svým živlu 😀 .Náš barák ještě taky nemáme úplně dodělanej,o venkovních úpravách ani nemluvím ☹ ,ale holt nejsou prašule 😠 😠

jinak vás holky samozřekmě všechny zdravím 😉 😉

zuzkaaaa
13. dub 2010

Marti ani moc nie do kuchyne chceme niečo ešte dorobiť dať nové parkety a nábytok musíme hlavne nakúpiť a elektroniku od chladničky až po fén...

pet.s
13. dub 2010

l.u.c.i.e. - tak to jsme na tom úplně stejně... teda s tou výchozí váhou. Chci se zeptat, byla jsi na 3D UZ . My se ted chystáme do Podolí,ale sestřička mi říkala, že možná to uvidíme v mlze. Budu v 16tt. Mám obavu, že mi řeknou, že jsem tlustá. a UZ nám neudělají.
Holky nebyl jste někdo na tomhle UZ? Jakou máte zkušenost vzhledem k našim proporcím? Musím říct, řže teda moje problémová partie je břicho.

pet.s
13. dub 2010

Ještě se omlouzvám, že jsem vám sem tak skočila. Ale patřím k vám. 😀 Tak asi krátká vizitka. Petra 40, drahá polovička 65(ne to není překlep, fakt mám doma svého vlastního důchodce 😀 , ale on sice má přiznaný důchod, ale máme účetní firmu, takže podniká.Tudíž nemá čas stárnout.)Já do práce klasicky nechodím,ale napůl hlídá děti(to byla moje původní práce) a na půl jezdím do Prahy do naší firmy pomáhat s personalistikou.
Muž má z předchozích vztahu 4 děti - 2 dospělé, v mém věku. 2 holky ještě na školách.(VŠ,SŠ). Já mám 2 děti adoptované od miminek- 16 dceru a 13 syn. Viz můj fotoblog.
Muž mi před 5 lety dal nejkrásnější dárek, když mi řekl, že když tak celý život toužím po dětech, tak se mnou půjde do boje zvané umělé oplodnění. A byl ochoten to financovat. Loni začátkem léta se nám po všech peripetiích podařilo konečně otěhotnět.Ale bohužel, Matyášek měl rozštěp lebky.Sice ve mně žil,ale po narození by zemřel, tak mi ukončili těhu. Bylo to nejstrašnější, co jsme v životě zažila. Bohužel, to byl poslední pokus na pojišťovnu(kvůli věku). Můj muž opět vytasil prašulky a šli jsme do placeného pokusu.V den mého embryotransferu bylo mužovi 65. A pokud Pán Bůh nám dopřeje, tak já si přesně na svoje 41 narozeniny porodím svoje první biologické dítě. 😉 😀
Jinak co se týče váhy. Asi ve 30 114kg. Po bandáži žaludku úbytek 40 kg.Pak plastika břišní stěny. Po stimulacích a vitamínech jsem začala nabírat. Takže před minulým těhu 89 kg. Ted před těhu 92 kg. Na 167 výšky.V prvních týdnech mi píchali B12, přibrala jsem 5 kg,ale nevolnostma jsem asi 3kg ubyla. Takže jsem přibrala asi 2-3 kg.
Ještě jsem se nesetkala s tím, že by mi někde někdo u dr něco říkal ohledně váhy. Mám skvělého gynekologa. Chlap na úrovni. Ten je gentleman i když se vám hrabe v rozkroku 😀 Jen ted mám strach z toho UZ.

l.u.c.i.e
14. dub 2010

Ahojky holky, zdravím 🙂

Pet.s už mám 3D za sebou a vůbec nic není v mlze. Máme malého natočeného od 16tt do 26tt. Celkem jsem na placeném UTZ byla 4x a vždy všechno zdokumentoval. Jen ten náš malej nespolupracoval. Buď spal, nebo měl ručičky přes obličej, pak už se nám otočil hlavičkou dolů a ještě k mé páteři. Ale je to natočený hezky a všechno. Neboj se, bude to pěkně ostré. Teda pokud namají horší sonograf... Nikdy jsem se nesetkala, že by mi někdo něco říkal ohledně břicha. I když jsem byla s malým na genetice, tak vše v pohodě a vše dobře bylo vidět... Jen jak říkám asi doktor jede podle nějakých tabulek a vždy mě trochu vypeskuje, že nepřibírám... Uvidím dneska v poradně kolik budu mít 🙂 Dám pak vědět.

simisimca
14. dub 2010

Ahojte babulky.... 🙂

Zuzi strasne moc moc moc blahozelam k uveru.... 😉 😉 😉 😉

Iji tiez sa pripajam ku gratulaciam fotecky krasne... 😉

pet.s....ja som mala s 3D ultrazvukom problem, bola som tam 2 krat a ani raz sa nepodaril koli hrubke brusnej steny.... 😠 😠 😠...ale to samozrejme nemusi byt tvoj pripad, tak drzim palce aby to vyslo... 😉

simisimca
14. dub 2010

Este som sachcela spytat ci vam tiez po porode tak strasne vypadavali vlasy...ja som uz z toho zufala, padaju a padaju uz 2 mesiace.... 😠 😠 😠 ....vyzeram uz ako po chemoterapii... ☹

mirunda
14. dub 2010

ahojte kočky moje..
Simčo, mě vypadávaly HROZNĚ vlasy!! Byla jsem z toho nešťastná.. vypadávaly mi už v těhu, ale ne tolik.. a pak to přestalo, když jsem přestala kojit. takže už je to ok..

Pet.s, zdravím 🙂 A obdivuju, že v těhlech letech jdete do miminka.. moje tchyně měla poslední mimčo ve 42 letech a má krááásnýho zdravího (čtvrtýho) kloučka.. myslím, že pokud je dr. slušnej, že by ti nic říkat neměl, ale taky se stává.. ale musí tam mít hafo baculek, měli by to "přehlížet" 🙂 Jinak na 3D jsem nebyla, přišlo mi to zbytečný 😵

hanula83
14. dub 2010

Pet.s, zdravím, tentokrát to určitě vyjde 🙂... Já měla teda v poslední fázi těhotenství na váze mnohem víc kg než ty a když mi doktor dělal ultrazvuk, tak říkal něco o "mlze" a rozčiloval se, ale to byl jediný doktor, u kterého jsem se setkala s takovou reakcí. Spíš to podle mě byl trouba, kterej to pořádně neumí. To nechci obhajovat svoji tloušťku, ale za týden mi dělala v té samé ordinaci ultrazvuk jiná doktorka a říkala jsem jí, jestli to dobře vidí a ona říkala, že úplně v pohodě 🙂

Simi, ani mi nemluv, v těhotenství mi nespadl jediný vlas, za to teď je to naprostá katastrofa, jsem už vypelichaná jak kuře!

pocahontas35
14. dub 2010

Caute,

zdravim nove prispievatelky 🙂
Pet, ja som bola na 2D ultrazvuku a poprosila som dr. ci to moze prepnut na 3D, a on mi povedal, ze nie je problem a dokonca sme malickeho pekne videli a dal nam aj fotku dokonca to komentoval, ze to spravil pre tatina na pamiatku, ale ja som fotku tatinovu zhrabla a zalozila som ju do albumu maleho 🙂))) Takze, myslim, ze nebudes mat problem 🙂 A inak gratulujem, k babatku 🙂
Zuzka: a ja sa pripajam ku gratulacii, este si stale pamatam na ten pocit, ked nam povedali, ze mame uver, a ze nam uvolnuju peniaze 🙂 Sice, bolo za tym vela behania, ale vlastne je vlastne. 🙂
Simi, mne v tehotenstve nepadali vobec vlasy a teraz je to zatial v norme, ale musim to sledovat, ze co a ako .. inak, ked som mala obdobie, ze mi kedysi davnejsie padali vlasy, tak som si kupila revalid, ale ampulky a obsah som si vtierala do vlasov, ci mi to pomohlo, ani neviem ... mozno ako psychologicky efekt 🙂))
Iji: velka gratulacia k svadbe 🙂) najprv mi fotky nesli otvorit, ale potom sa mi nastastie ukazali. ... pekne 🙂 myslim, ze aj ste sa dobre bavili 🙂
Baby, ako ste boli na tom, ked ste mali mesacne babo ? Ja absolutne nic nestiham, maly je posledne dni taky umrncany, ze sa ukludni, len u mna na rukach a nic nespravim, absolutne nic a tak vsetko robim, ked ho uz okupeme, a konecne zaspi, tak u mna zacina "druha sichta", davam do pracky, varim na dalsi den, trosku poupratujem, ale aj tak je tu bordel, vsade sama plienka 🙂)
V sobotu sme malemu kupili hojdacie kresielko, ma tam 4 stupne hojdania, hudbu, blikajuce svetielka, a on place ked sa hojda !!! Mozeme ho tam polozit, ked spinka, tak to sa hojda, ale zase ked sa zobudi tak spusti krik !!! Dufam, ze ho to prejde a bude mat rad hojdanie, kupili sme to preto, aby som si aj cez den porobila nejake veci, ale zatial to nehrozi. Nevadi, dolezite je, aby bol spokojny maly a potom vsetko ostatne.
Inak, dnes ideme kupit novy fotak, tak budu aj nove fotky 🙂 Ked bude cas, tak ich pridam.
Asi tak pred 10timi minutami som maleho polozila na brusko, nech spinka, tato poloha mu vyhovuje, ale sledujem ho, ako "oko v hlave", tak cakam kedy spusti svoju sonatu 🙂)
Baby ma niektora z vas babyvak ??? Pouzivali ste to ???

ellysa
14. dub 2010

ahojte trošku vám sem vleziem, tiež patrím k bacuľkám a UTZ ihlavne 3D šiel u mňa ťažko, mne to ale vysvetlil doki tak, že to vôbec nezáleží na váhe alebo tuku ale na hrúbke brušnej steny, že aj 50 kg žena ju môže hrubšiu mať a jednoducho nie je UTZ taký kvalitný

mirunda
14. dub 2010

Pocahontas, já používala ten šátek na nošení dětí a vůbec bych se bez něj neobešla, dostala jsem ho od tchyně a jsem hrozně ráda.. Lili když se chtěla chovat, tak jsem jí vzala do toho, byla spokojená a já taky, že mám ruce volné.. opravdu neuvažuj a nějaký vak si pořiď.. už se těším na jaro, že budu Lili nosit na zádech, před zimou na to byla ještě malá 🙂) Myslím, že Jaberka taky používá tenhle šátek..

l.u.c.i.e
14. dub 2010

Jinak už jsem z poradny zpět. Opět mám to pracně nabrané kilo z minule dole. Vážně za to nemůžu. Musím prý více jíst. Přitom jím a myslím si, že i hodně. Ach jo ☹
Těhotenskou cukrovku nemám. Hurááá! Sestřička mi nabrala 3 ampule krve ani pořádně nevím na co. Něco říkala, že se ponovu dělá zkouška na srážlivost krve a na nějaké protilátky... No a u doktora jsem byla ani ne 2 minuty. Prohmatal břicho, zeptal se na pohyby a řekl, že za 14 dní uděláme velký UTZ se vším...

jabera
14. dub 2010

ahojte, moc vas pozdravujem vsetky. aj som docitala, aj uz vsetko zabudla.. nestiham pri tej skole moc, ledva farmu poobrabam 😎

adrika, mam satku a neviem si ju vynachvalit, doteraz pouzivam a bez nej by som asi umrela... len vdaka nej som si obcas vydychla.... prave kukam, ze mirunka nieco podobne pise..

luci, ahoj, vidim, ze si nova.. nasa michalka, uz sem zial casto nechodi, tiez len chudla anikto jej to nevycital, myslela som, ze beru doktori do uvahy, ked je baba s navahou, ze nemusi moc priberat... ja ti len mlcky zavidim.. neboj, urcite to nic zle neznamena, aj macka, co sem chodi tusim pribrala len velmi malinko...

marti, co mala s nohou? co sa jej vlastne stalo? pre teba mam taku spravu, co ti mozno raz do buducna pomoze ( snad cim skor) na kurze je jedna holka , ktora je v 13.tt a este pred dvoma tyzdnami to nebolo na gynde iste, ze take bolo mimino male, ze nevedeli urcite a test jej neukazal //. a uz je vsetko ok a dokonca ma malinke brucho... takze aj ake moze byt..

jabera
14. dub 2010

tak predsalen som nemala docitane.

ahoj pet! vitaj u nas, krasne si sa predstavila. strasne moc ti drzim palce a zaroven gratulujem. dufam, ze k nam obcas zavitas. je tu dobre. 😉

zuziiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, hiphip hura. teraz uz len dobru pracu manzelovi, nech veeela koruniek zarobi 😎

lji, pozerala som fotky. gratulujem, velmi zlati ste boli. ale si si uzila s tymi nohami, sakra, aspon na svadbe mohli dat pokoj.. si schopna nieco vobec obut? ako to riesis? mkamaratka mala deeesne opuchy a ona chodila po vonku v manzelovych slapkach, chuderka.. ale to bolo leto.

martasl
14. dub 2010

ahoj holky.
před chvilkou jsme přijely.tak hlídačenka se nekoná,nemám nárok.je jí víc než 10 let 😠 😠 😠 takže zítra jdu do práce a pak až v pondělí na noční-naštěstí.ale už to má lepší,má ortézu,ještě trochu klidu a nesportovat-zatím.takže to asi tak hrozný nebylo.ale byla dost nepříjemná.jen Simonu uviděla,tak že prej vypadá zdravě,a to ještě nohu ani neviděla.no a pak,že asi jí to už nebolí,když má povolenej obvaz.a to už s povoleným obvazem přijela od ní v pátek.tak jsem jí řekla,že celou dobu leží a chodí jen na wc.kráva.příští týden jdem ještě na kontrolu hybnosti a starší holce bude pichat ten pearcing 😠 😠

pet.s-vítám tě mezi náma a doufám,že se ti tady bude líbit,nejsou tu jen maminy a těhu,ale třeba jako já snažilka.doufám že brzo těhu 😉 k těhotenství mooooc gratuluju a moc přeju,aby bylo vše ok a ve finále krásné a hlavně zdravé mimi 😀

jaberko-teda ty dokážeš povzbudit 😀 😀 😀 dííííky 😉 ms zatím nedorazila,ale cejtím,že dorazí.uvidíme.svrběj mě prsty si udělat test,ale bojím se jen jedné čárky,tak ještě vyčkám(pokud to vydržím) 😅 😅

ellys-neva,že jsi k nám ,,vlezla".Klidně zůstaň.s 3D utz nemám zkušenosti.za mého dřívějšího těhu ještě nebyl 😠 ale myslím,že nemusíš mít obavy 😉

pocahontas-tak foteček se nemůžu dočkat 😀

jinak holky zdravím vás všechny 😉

jabera
14. dub 2010

marti, to ma byt 10 rocne decko same doma?!?!? to co je??? a kam si dava kocka pearsing?

martasl
14. dub 2010

no Simoně je 11 a 8 měsíců.dejme tomu,že sama doma.ale teď si vem,kdyby ještě měla být úplně v klidu a s berlema-už jsme je vrátily.??co kdyby spadla nebo něco podobnýho.no o ostatních maminách a dětech nemluvě... 😠 😠 😠 😠
Katka si ho chce dát do pupíku ☹

jabera
14. dub 2010

jeej, mne sa to v pupiku paci.. tebe asi nie, ze? 😉

no, je to divne s tou neschopenkou, fakt... ved aj decko v jej veku je este trochu decko... ale hlavne to 10 rocne..

luci.kon
14. dub 2010

Ahoj holky tak dnes jsem úspěšně absolvovala první screening, doktorka na genetice byla úžasná, takhle milýho člověka už jsem dlouho nepotkala, pak jsem šla na UZ, kde mi měřily NT to vyšlo 1,4 což je prej hodně dobrý, mimísek sebou krásně házel, až jsem měla slzy nakrajíčku, když se ozvalo srdíčko, dokonce i zamával, byl vidět z boku jen pacinka s prstíkama byla otočená na nás, no nádhera, udělali mi i krásnou fotku,kterou snad brzo dodám, dokonce mi dali vybrat z 10 fotek, jedna stála 150 kč, ale je zas na křídovým papíře, jak se dělají normal. fotky a je velká asi jako stránka z malýho sešitu, nevím jestli je to A5? máme jí ve vitríně a pořád se na ní chodíme dívat, samozdřejmě přítel jak ji viděl tak hned hledal pindíka 🙂 , no prostě nádhernej den a to ještě slavíme přítelovi narozky, 😉
měj te se hezky papa
Vítám nové příchozí 🙂 🙂 🙂

pet.s
14. dub 2010

děkuji děvčata za info.Tak uvidíme jak dopadnu. Kde jste byli na 3D? Nebbyl jste někdo v Podolí?
Mirunda... no já bych rodila i dřív,ale nešlo to. A touha mít svoje vlastní dítě je obrovská a celoživotní. I když samozřejmě ty dva první mám taky mooooc a moooc ráda. nemám pocit, že nejsou moje. Miluju je, že si neumím ani jinak představit, že bych někdy uvažovala, že nejsou moji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru